Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 14:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Zdar,
hledal jsem to tady jestli tu toto éro není někde "rozvlákněné", ale nenašel jsem. TOž to zakládám.
Jde o povedený 2,4m elektrovětroň, durch český, podle mého názoru povedené hodňučké éro.
Dostal se mi pod ruce teď v sobotu, napípával jsem ho a zalétával pro jednoho letitého ale čiperného modeláře od Turnova. Funělo dost, ale tak ono holt funí furt...
Videjko ze záletu:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 15:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Moc pěkný videjko. To je reklama? :lol: Koukl jsem se na TopModel a maj i verzi nepotaženou, což by se mi líbilo. Co tam nyní máte za motor? TopModel doporučují MVVS-3,5/1200. Nevím co tam vše říkáte, odešli mi repráky ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 16:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
To je taková náhodná neobjednaná "reklama" pěkného českého éra. Výrobce o tom ani neví :)

Motor je tam nějaký Aerowind 2826, ale mluvím tam o tom, že si p. Lhoták nenechal poradit a dal tam takovéhp prcka a pak to musel dovážit kusem olova. Já bych tam dal velký motor, který by si studený šuměl s velkou účinností. Když už mám neco vozit, ať to neco dělá... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 16:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
RiMr píše:
Motor je tam nějaký Aerowind 2826, ale mluvím tam o tom, že si p. Lhoták nenechal poradit a dal tam takovéhp prcka a pak to musel dovážit kusem olova. Já bych tam dal velký motor, který by si studený šuměl s velkou účinností. Když už mám neco vozit, ať to neco dělá... :)

Dík za info. Já tu MVVS doma mám, víceméně asi vše krom modelu. Tak třeba napíši Ježíškovi. I když mne láká si něco postavit sám, ale větroně kolem 2500mm jsem ještě nedělal.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 6:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 354
Moc pekny ero a moc pekny video. Diky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 10:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Pěkné éro, taky se mi líbí!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 10:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
A je to opravdu hodné nezáludné éro. Ještě jsem zapomněl zmínit, že výrobce umožňuje zvolit si barvičky.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
A už se Topodelcz polepšili s kvalitou? Stavěl jsem, nebo asistoval u stavby 5 jejich větroňů a kvalita byla vždy horší než třeba Reichard nebo Azero.
Sem tam něco nesedí, sem tam něco zkroucené, trup málo pevný, prostě si u toho člověk skoro i zamodelaří. Skoro bych řekl, že je lepší koupit nepotaženou verzi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 13:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Já jsem to nestavěl, ale jak jsem na to koukal a šmejdil nosem po letadle, nic jsem nenašel.

Já jsem zase byl svědkem za letu rozlepeného křídla (nepřichycený potah k jádru v celé ploše) u Blizzarda (Reichard)... Takže, těžko říct. Každopádně, jestli bylo "5 jejich ér" nekvalitních, tak proč jste je furt kupovali? :) A hlavně, proč jste to nevrátili?
Hlavní výhodu v takovém případě (na rozdíl od číny) vidím v tom, že když mi takové éro dojde od zdejšího výrobce, tak si ho prostě nepřevezmu a nechám si poslat vyhovující díl...
Ne že by se to dělo často, ale když něco, tak s tím nikdy nebyl problém. Naopak.
Když jsem u číňana reklamoval do vrtule zkroucený lam. trup u DragonFlye (či jak se to jmenovalo, taky ho mám ve videích), tak mi odepsal, že křivý není... a basta! :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 13:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Když už se to nakouslo, jaké existují alternativy? Tak jak to popsal RiMr - hodný, pomalý, skladný, nejlépe český, termický větroň podobné velikosti, co by snesl občasný výkrut nebo loping (žádnou divokou akrobacii), a fungoval by i v mírném větru. Víceméně přesně to, co je vidět na videu nahoře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Křivý křídlo jsme vrátili, nedobře laminovaný trup taky. Ale podle mě by to v tomto stavu z obchodu odejít nemělo. To, že je trup málo tuhý nevyreklamuješ, je to konstrukční vlastnost, stejně tak jako ne moc domyšlené řešení plovoucí výškovky.
Po dodělání ty éra létají dobře a jsou i hezčí, než Reichardovic. Kluci kolem mě jsou tak trochu opičky a když vidí, jak to druhému létá, tak to chce taky i za cenu větší pracnosti při sestavení.
Neboj, když jsem kupoval Mefista, tak jsem přímo na krámě taky odmítl křídlo, co bylo v krabici, a prodavač chvilku taky zkoušel, že je to v pořádku.
JP model to holt není, ani jeden.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 13:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Virtual píše:
Když už se to nakouslo, jaké existují alternativy? Tak jak to popsal RiMr - hodný, pomalý, skladný, nejlépe český, termický větroň podobné velikosti, co by snesl občasný výkrut nebo loping (žádnou divokou akrobacii), a fungoval by i v mírném větru. Víceméně přesně to, co je vidět na videu nahoře.



Takových ér je spousta... i "stará dobrá" Tracy jakž takž splňuje takové "zadání". Jen v těch obratech je třeba opatrněji...
Ale je opravdu hodně nových ér od našich výrobců. STačí si vybrat vyhovující poměr rozpětí, plošného zatížení, konstrukce (hlavně křídla a spojky křídla), konfigurace křídla, typu ocasu, subjektivní líbivosti modelu.... zapomněl jsem na něco?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 13:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
mhabr píše:
Ale podle mě by to v tomto stavu z obchodu odejít nemělo.


TO určitě ne, hlavně by to tak nemělo odejít od výrobce. Je to hlavně jeho vizitka.

Mám tam ještě nachystaný Rytmus Max od VH model, toho jsem i stavěl a tam jsem nenašel nic... snažím si vzpomenout... pokud nebudu řešit takové prkotiny jako napřetřenou dělící rovinu po slepení půlek trupu, tak si nic nevybavuju. ALe je fakt, že zase jinak koukám na éro za 3-8 tisíc a jinak budu koukat na Vikinga za 20-40 tisíc...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 13:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Od TopModelu mám zálusk na tohoto retro krasavce:
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&des ... l&id=10836

ALe mám doma plno... Tak možná se časem k nějaké formě "testu" dopracuju... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 13:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
mhabr píše:
A už se Topodelcz polepšili s kvalitou? Stavěl jsem, nebo asistoval u stavby 5 jejich větroňů a kvalita byla vždy horší než třeba Reichard nebo Azero.

Po recenzi v časáku (p.Suchomel myslím) jsem si koupil od Reicharda Kadeta. Nebýt 20letých zkušeností a slušně vybavené dílničky, bych to dával do kupy těžko. Pro žádnýho začátečníka se základní výbavou. I křídlo jsem musel vrátit výrobci. Napsal jsem protičlánek, dodal asi 20fotek a ...... Prostě to nikdo nechtěl otisknout jako dodatek k modelu. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz