Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 20.08.2015 20:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2009
Příspěvky: 155
Bydliště: Strečno
honz74 píše:
Zkusil jsem oba, Hacker A60-6VS V2 i AXI5325/16. U obou při setupu 6S a vrtulí 22/10 jseš za hranou doporučenou výrobcem, ve špičkách přes 100A. Hacker píše max 1900W a přesto doporučuje vrtuli 22/10 a to je přece blbost.
Axi udává max 85A, ale ten setup na 6S se velmi často lítá a funguje. Já se trápil s reglem. Zkoušel jsem tedy oba motory a 2 druhy reglů, zůstal jsem u AXI + SPIN.


Všimol som si, že Hacker udáva 105A pri 22x10, avšak chápem to tak, že ide o prúdovú špičku na veľmi krátky čas ...

Voľba na AXI padla kvôli regulátoru? Hacker je 28 pólový motor, s tým majú(mali) niektoré regulátory problém (čo som sa dočítal).

Paľo


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2015 6:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
S regulátorem (Mezon) jsem se trápil i u AXI, proto jsem zkoušel i toho Hackera. Pomohli mi i v Modelmotors, kde motor AXI proměřovali a taky v Jeti, kde testovali celej setup, kterej nefungoval s Mezonem, proto nakonec ten SPIN. Jinak AXI se mi zdál lepší než ten čínskej Hacker, a ještě se mi u Hackera nelíba ta dlouhá hřídel s unašečem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2015 14:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2005
Příspěvky: 171
Bydliště: Bratislava D.N.V.
Som presvedčený o tom, že AXI 5325/16 má vyššiu zaťažitelnosť, ako Hacker A60-6XS, lebo je väčší. Axi má kolega v 2m SU-29 od Sebarta a vrtulou PT 22/10 a po pristátí je iba vlažný. Ja mám Hackera s Mejzlikom 20/10E a po pristátí má tak 70C (na rotačnom plášti) – ked je vonku 32C.

Dá sa ale ísť jedna sada aku za druhou, tých 70C si drží

Takže do 74“ modelu by som si JA určite dal AXI 5325/16.



Palo, aký pohon máš v Extre 70“?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2015 14:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2009
Příspěvky: 155
Bydliště: Strečno
Dano píše:
Som presvedčený o tom, že AXI 5325/16 má vyššiu zaťažitelnosť, ako Hacker A60-6XS, lebo je väčší. Axi má kolega v 2m SU-29 od Sebarta a vrtulou PT 22/10 a po pristátí je iba vlažný. Ja mám Hackera s Mejzlikom 20/10E a po pristátí má tak 70C (na rotačnom plášti) – ked je vonku 32C.

Dá sa ale ísť jedna sada aku za druhou, tých 70C si drží

Takže do 74“ modelu by som si JA určite dal AXI 5325/16.



Palo, aký pohon máš v Extre 70“?


Ahoj

AXI 5320/18, Talon 90, Mejzlík 20x8

Paľo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2015 15:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2005
Příspěvky: 171
Bydliště: Bratislava D.N.V.
Ahoj

AXI 5320/18, Talon 90, Mejzlík 20x8

Paľo[/quote]


to je O.K na 70" model.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 1:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.8.2008
Příspěvky: 656
Ahoj,
Thundera mám už druhého.
Ak si s ním chceš polietať tak napíš a nie je problém.
Letové video môjho Thundera napríklad tu:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Setup nájdeš tu:
http://www.rcportal.sk/thunder-3d-krill-back-in-black-am1712
Ak ťa niečo zaujíma pokojne sa pýtaj.

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 7:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2009
Příspěvky: 155
Bydliště: Strečno
Ďakujem. Možnosť pýtať sa určite využijem, ale cez SS ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 8:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
To EppManiac:
Co tam máš za setup a baterie?
A kolik to nakonec váží?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 8:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2009
Příspěvky: 155
Bydliště: Strečno
Jindra_S píše:
To EppManiac:
Co tam máš za setup a baterie?
A kolik to nakonec váží?


Z repliky EPP:

"Setup nájdeš tu:
http://www.rcportal.sk/thunder-3d-krill ... ack-am1712"

Paľo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Díky, tak jsem se zakoukal do ukázky, až jsem odkaz přehlédl. :-)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 11:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.8.2008
Příspěvky: 656
Ahoj, presnú hmotnosť neviem ale lietal som aj s EF Extra 78 palcovou a aj keď som ju zdvihol zdala sa byť ťažšia.
Ale malo by to byť v pohode do 5kg. Lieta to jak prerastený EPP model ale s veľmi precíznym riadením.
Inak k akumulátorom a k tomu pohonu na 6S všeobecne. Tento setup je rokmi overený, s prvým thunderom som s ním odlietal aj F6A v ČR, keď bolo v tieni asi 37 stupňov. Spin 99 mi zhorel na prvej súťaži ešte na zemi. Jetimodel mi k tomu dal stanovisko, Že ten SPIN 99 nevie zvládať krátkodobý odber pri štarte motora. Dali mi nový regulátor SPIN 125, ten som ale predal a kúpil Castle Creations 100 ICE, ktorý šlape super. Má ale jednu chybu resp. treba dorobiť jednu úpravu, upevniť 2 kondenzátory silikónom, sú tam uchytené trochu nešťastne a na prvom thunderovi sa mi na nich kvôli vibráciám uklepali nožičky.
Ďalší poznatok je, že treba používať naozaj overené baterky. To že na HobbyKingu píšu že je to 50C je pekné, ale v skutočnosti zistíš, že po 10 letoch sú tie baterky ako balón a po dolietaní sú proste žeravé a nevládzu. Teraz používam Hyperion 4200mAh 3G 6S a Gens Ace 60-120C, obe fungujú super, hyperionky už majú pár rokov a stále majú veľmi dobré parametre, Gensy sa po lete ani veľmi neohrejú, obe viem nabíjať 5C, ale nabíjačku mám len do 10A, reálne pri 6S zvládne tak 8,8A.
Zastaralý ten model nie je, hlavne by som povedal že to masochistické krídlo ktoré má, predčí väčšinu klasických modelov. Je to síce za cenu, že do niektorých autorotačných obratoch ho musíš viacej tlačiť, lebo ten model má tendenciu byť strašne stabilný. Inak som s ním spokojný a opisovanie na internete ako lieta je zbytočné. Musíš si proste vyskúšať, ako to lieta a potom si povedať či je to na tvoj štýl lietania vhodné alebo nie, každý má ten svoj štýl, ktorý ho baví a o tom to je . Z videa ale vidno, že model má aj ťah aj myslím že obraty zasekáva celkom presne.
Včera už som nevládal písať, takže ak má niekto nejaké otázky tak tu do vlákna alebo do SS.
INak ešte pre Pala, mám v autocade spravené vlastné priečky do Thundera, kedže z výroby dostaneš prázdny trup kde nie je nič len 2 priečky ktoré držia lože podvozku. Mám motorový domček, lože serv, uloženie baterií atď. Myslím že mi chýba iba 1 priečka pri motore ktorú si vieš vyrobiť keď obkreslíš trup zpredu na papier. Núkal som tieto plány na priečky priamo Krillovi či ich nechcú dávať ku stavebnici, ale vraj to je pre nich výbehový model a už ho veľmi nerobia. Niet divu, keď za polovicu máš od Extreme flight naozaj lietavú 2m Extru. Ja som chcel ale mať trošku iný model, ktorý nie je tuctový a nie je odkázaný na 2 povrchové úpravy.

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2015 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
http://www.akroforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=2323&p=24789&hilit=castle#p24789


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz