Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 9:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
cemech píše:
ale je jen jsem napsal že mu na lítání stačí minimální výkon jestli jsi se podíval na moje videa tak nechápu proč jsi napsal že není na rychlejší lítání a akrobatění ?????? Kup si ho zalítej a pak suď
Č

Právě protože jsem se koukal na ta videa. Dost to tam asi ovlivňuje vítr a snad proto mi to spíše připadalo, jako když jsem poletoval s Torem na půl plynu. Je mi 50 a už nejsem takovej dravec, ale přesto někdy si i rád zablbnu. Pak zas poletováním uklidňuji ruce a tep.
Jestli jsem se Vás dotkl, to jsem nechtěl. Jen už mám něco odlítáno a kupuji po zralé úvaze. Nenakupuju zbrkle a pak co s tím a šup na bazar. To už mám snad za sebou.
Každý model je sázka (i co stavím) jak mi bude sedět, ale snažím se nejdříve něco vyzjistit a pak jdu do toho.
A bílé bez potisku se u Vás dá taky pořídit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 10:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Stačí tomu opravdu menší výkon než Toru - mám tam sice výbavu z Tora ale jen na 2s
Samozřejmě pokud máš 3s a nechce se ti kupovat nevyužil bys 2s tak se to určitě dá použít.

Ono to je také dáno tím, že to má ofukovaná kormidla narozdíl od Tora tudíž i v menší rychlosti to reaguje velice hezky.
Toro když nemá rychlost je hodně tupé tohle reaguje téměř hned i na minimálce.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 16:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 42
kroxigor píše:
Před chvilkou mi volal p. Čech, že to chce elevony ještě tak o 2mm vejš a bude to lepší.
Je to příkladný servis ze strany fy ČEMECH.
Pokud bude k večeru čas a počasí půjdu to vyzkoušet.

Ještě bych podotknul výborný nápad dát na winglety černý EPP, který je sice těžší, ale pevnější.
Včera při přistávání do vyprahlé trávy, kde máme tvrdé stonky se mi vyštípnul kousek náběžné hrany (bílé EPP) zatímco winglet (černé EPP) zůstal nedotčený.
U Tora900 jsem je měl odrbané a měnil jsem je dost často, tohle zatím vypadá, že vydrží daleko víc.


Já mám elevony cca 2 mm, ale těžiště dost vzadu :). Záleží na pocitu. Jak jsem psal hned na začátku, pomáhal jsem Jardovi s odladěním prototypu a takhle mi to zůstalo. Zítra tam dám silnější motor a 10 m stuhu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 17:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
soron píše:
Já mám elevony cca 2 mm, ale těžiště dost vzadu :). Záleží na pocitu. Jak jsem psal hned na začátku, pomáhal jsem Jardovi s odladěním prototypu a takhle mi to zůstalo. Zítra tam dám silnější motor a 10 m stuhu.

Čím to máš prosím Tě vybavené?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 19:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 42
Ted momentálně CF2805, vrtrule 7x4, regl. 12A a baterie Dualsky 2S 1000 mA. Serva HXT 900. To nejlehčí co bylo doma :) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 20:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Mě zatím to nastavení sedí perfektně.
Dneska jsem dal 2 baterky a hezky si zařádil i zaplachtil.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 11:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kroxigor píše:
Mě zatím to nastavení sedí perfektně.
Dneska jsem dal 2 baterky a hezky si zařádil i zaplachtil.

Co to u Tebe znamená - Zařádil ?
Nosníkama jsem si na stole udělal plochý rozměr křídla a asi budu muset vzít metr do auta a přeměřit zadní sedačky :D :D :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 12:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Nízké průlety, nějakej loping, vývrtky - prostě blbnutí nad zemí občas strihnout vrtulí vyšší trávu. No a pak pro relax trochu zaplachtit, nebo se honit s kolegou ve vzduchu :wink:

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 13:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kroxigor píše:
Nízké průlety, nějakej loping, vývrtky - prostě blbnutí nad zemí občas strihnout vrtulí vyšší trávu. No a pak pro relax trochu zaplachtit, nebo se honit s kolegou ve vzduchu :wink:

Tak jsem to přesně prováděl s Torem. Teda když už jsem uměl trochu lítat. Kamarádovo super lítalo na zádech, ale moc neplachtilo. Moje obráceně. A to jsme to měli skoro stejné, včetně těžiště .....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 8:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 42
kroxigor: už jsi vyzkoušel plochou vývrtku? Stačí nabrat výšku, stáhnout motor, dát na vteřinu křidélka a zároveň natáhnout výškovku a podržet :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 9:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
A ve větru jste už zkoušeli?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 9:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Hoki píše:
A ve větru jste už zkoušeli?

jasně když se podíváš na moje videa tak trošku foukalo
Č


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.08.2015 9:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
cemech píše:
jasně když se podíváš na moje videa tak trošku foukalo
Č

Video jsem viděl, trošku foukalo víc. Což je paráda pro reklamu. Já spíše jsem chtěl slyšet názor majitelů křídla. Po osobním zklamání moc nedám na recenze v časácích. Jinak mně vítr neva, dnes jsem zalétával Easy Glidera při 5-6ms. To někdo už ani nelíta.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2015 18:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 42
Hoki píše:
Video jsem viděl, trošku foukalo víc. Což je paráda pro reklamu. Já spíše jsem chtěl slyšet názor majitelů křídla. Po osobním zklamání moc nedám na recenze v časácích. Jinak mně vítr neva, dnes jsem zalétával Easy Glidera při 5-6ms. To někdo už ani nelíta.


Easy Glider je vcelku pohodové ero :). Já si pořídil Hawk 1500 a je to trochu rozdíl. Neustále se to musí hlídat křidýlkama.
Jinak k létání se samokřídlem: Díky použitému profilu je samo o sobě pomalejší, takže je potřeba v kluzu proti větru tlačit a nebo letět s motorem. Ovšem vítr do 5 m/s není problém. Zatím víc nefoukalo když jsem létal. Jinak jsme měli včera předváděčku tady v nedaleké vesnici a na ploše cca 30 x 30 m a okolo 10 až 15 m vysoké stromy a budovy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2015 8:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
soron píše:
Easy Glider je vcelku pohodové ero :). Já si pořídil Hawk 1500 a je to trochu rozdíl. Neustále se to musí hlídat křidýlkama.
Jinak k létání se samokřídlem: Díky použitému profilu je samo o sobě pomalejší, takže je potřeba v kluzu proti větru tlačit a nebo letět s motorem. Ovšem vítr do 5 m/s není problém. Zatím víc nefoukalo když jsem létal. Jinak jsme měli včera předváděčku tady v nedaleké vesnici a na ploše cca 30 x 30 m a okolo 10 až 15 m vysoké stromy a budovy.

Potvrzuji, Hawk-1500 nechce moc lítat rovně sám. Ale jinak pohodové éro. Kamarád si udělal klasické ocasní plochy a bylo to v pohodě.
Toro jsem lítal v 14,7ms, nejlepší křídlo co jsem zatím měl. Ale v pátem roce lítání už bylo dost zkřehlé a praskalo při tvrdším přistání. Tak jsem se jukal po něčem jinším na cestování.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz