Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 7:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha 11 - Ujezd
Takže správne prizvednuti elevonu je o cca šířku elevonu?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 7:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Správně by to mělo být spodní hrana elevonu je cca v pulce tloušťky vodorovného (černého) wingletu (tedy přibližně 2,5mm přizvednout na konci elevonu.
U trupu to vychází, že elevony jsou spodní hranou srovnané s vrchní hranou trupu.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 7:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kroxigor píše:
Správně by to mělo být spodní hrana elevonu je cca v pulce tloušťky vodorovného (černého) wingletu (tedy přibližně 2,5mm přizvednout na konci elevonu.
U trupu to vychází, že elevony jsou spodní hranou srovnané s vrchní hranou trupu.

Takže ty fotky jsou už tak jak to má být v konečné fázi? Tvé zvednutí + ještě to doporučené?
Díky za foto s Torem, Tys přesně odhadl co jsem chtěl vidět. A to jsem si na cestování chtěl pořídit Mustanga 850mm od LM. A jsem zas na vážkách ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 7:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Ano fotky jsou tak jak to je zalítané stabilní a funkční.
Tak mi to včera poradil p. Čech z ČEMECHu.
dokonce jsem mohlu uloupnout i 5g z ocasu, zůstalo tam tedy 10g.
Mám v plánu koupit lehčí motor a vyměnit ho.

Pokud bys chtěl něco ještě menšího a skladného tak dělají i šípové samokřídlo Boom.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 7:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kroxigor píše:
Ano fotky jsou tak jak to je zalítané stabilní a funkční.
Tak mi to včera poradil p. Čech z ČEMECHu.
dokonce jsem mohlu uloupnout i 5g z ocasu, zůstalo tam tedy 10g.
Mám v plánu koupit lehčí motor a vyměnit ho.

Pokud bys chtěl něco ještě menšího a skladného tak dělají i šípové samokřídlo Boom.

Ty mi dáváš, už se ze mne kouří z těch info. Ale mám 11g serva Corona, motor CF-2822 s 8x6 a 3S LiPol-1300mAh/40C. Tak to malé křídlo odpadá - to by byl Svištík střemhlavý.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 8:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Přesně tenhle motor tam plánuju dát místo toho Raye, ale na 2s s APC 8x6" SF :wink:

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 8:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
kroxigor píše:
Přesně tenhle motor tam plánuju dát místo toho Raye, ale na 2s s APC 8x6" SF :wink:

Já na 3S s ním lítám roky s GWS-8x6HD. Odběry 13,2A na zemi a tah 480g. Lítal jsem ho v různých malých modelech a nedám dopustit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 8:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Hoki píše:
Já na 3S s ním lítám roky s GWS-8x6HD. Odběry 13,2A na zemi a tah 480g. Lítal jsem ho v různých malých modelech a nedám dopustit.

Mohu li do toho trošku zasáhnout
Straight pro normální lítání potřebuje max 40 W na motoru raděj menší otáčky a větší vrtule
takový pohon dá dostatek výkonu a bude mít malou spotřebu za dlouhou dobu lítání
ale jestli chceš lítat brutalitu tak větší otáčky menší vrtule a bude to stát za to
Č


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 8:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Můžu potvrdit lítá mi to tak na půl plynu a na 1750mAh 2s to lítá cca 20min

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 8:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
cemech píše:

Straight pro normální lítání potřebuje max 40 W na motoru raděj menší otáčky a větší vrtule
takový pohon dá dostatek výkonu a bude mít malou spotřebu za dlouhou dobu lítání
ale jestli chceš lítat brutalitu tak větší otáčky menší vrtule a bude to stát za to
Č

Já lítal s Torem-900 4roky, cirka 190hod a to stylem - 10minut akrobatění a blbnutí nízko a kolem sebe, po desáte minutě nastoupat do nevidím a hrát si na větroně. A tak až do konce baterek. Bez termiky lety celkově 20-25min. Tímto stylem jsem byl spokojený - bylo tam vše zastoupeno. Adrenalin či poletování a i plachtění. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 8:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Hoki píše:
Já lítal s Torem-900 4roky, cirka 190hod a to stylem - 10minut akrobatění a blbnutí nízko a kolem sebe, po desáte minutě nastoupat do nevidím a hrát si na větroně. A tak až do konce baterek. Bez termiky lety celkově 20-25min. Tímto stylem jsem byl spokojený - bylo tam vše zastoupeno. Adrenalin či poletování a i plachtění. :)


Tak to jooooooo
ale i na tohle lítání bych to s tím výkonem nepřeháněl
Č


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 9:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
cemech píše:

Tak to jooooooo, ale i na tohle lítání bych to s tím výkonem nepřeháněl
Č

Nějak nerozumím. Mě to až zas tak přemotorované nepříšlo a taky vod čeho tam máme knipl - plyn. Vono když fouká 10ms, je třeba být trošku namotorovanej ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 9:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Hoki píše:
Nějak nerozumím. Mě to až zas tak přemotorované nepříšlo a taky vod čeho tam máme knipl - plyn. Vono když fouká 10ms, je třeba být trošku namotorovanej ....


jestli si straight1100 koupíš a budeš s ním lítat tak poznáš
klouže opravdu s minimálním výkonem - profil není ten co se na samokřídlech používá žádná MH 60 80


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 9:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
cemech píše:
jestli si straight1100 koupíš a budeš s ním lítat tak poznáš
klouže opravdu s minimálním výkonem - profil není ten co se na samokřídlech používá žádná MH 60 80

Takže není na rychlejší lítání a akrobatění??? Tak to fakt budu muset zvážit. Rád si stavím balsové, EPP mám na cestování a nechci zbytečně experimentovat, byť za rozumnou cenu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 9:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Hoki píše:
Takže není na rychlejší lítání a akrobatění??? Tak to fakt budu muset zvážit. Rád si stavím balsové, EPP mám na cestování a nechci zbytečně experimentovat, byť za rozumnou cenu.


ale je jen jsem napsal že mu na lítání stačí minimální výkon jestli jsi se podíval na moje videa tak nechápu proč jsi napsal že není na rychlejší lítání a akrobatění ?????? Kup si ho zalítej a pak suď
Č


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz