Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2015 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Musim rict ze ten zvuk je uchazejici. S timto motorem to premotorovane neni a pochvaluji si prizhavovani. Motor je porad jeste v zabehu. Vychodil jsem s nim na zemi cca 4 nadrze a potom sel uz do vzduchu. Kazde dalsi letani je ten motor ochotnejsi a i startovani se zlepsuje. Postupne pujdu niz i s volnobehem. Prozatim jej mam tak ze na trave piper stoji, ale jeste by nejakych 100 otacek mohl jit niz.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak vcera byl pri startu karambol. Na rozjezdu jsem moc pritahoval vyskovku a piper pri tancovani se zvedl a hodil hvezdu. Zase se ukazala jako nedostatecna konstrukce kabiny, kdy ty paratka fakt nic nevydrzi. Polamaly se ty pricky. Vecer jsem to poslepoval a musim vystrihnout novy celni kryt kabiny ktery praskl. Oprava na cca dve hodinky. Nicmene pri karambolu se povolila deska s elektronikou a taky prasklo na kridle uchyceni sroubu. To misto z balzy udelam z preklizky a vlepim epoxydem.

Mate nejaky navrh jak jeste zpevnit tu kabinu. Je to strasne debilne vyresene v te stavebnici.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přesně to, co popisuješ znám. Já to měl obráceně, při prvních startech jsem přitáhl a udělalo to přesně tu hvězdu. Další starty už jen takové "brnknutí" a byl v luftě.
Oprava? Levá strana je díky zasklení relativně pevná. Pravá, obzvláště máš-li otvírací dveře, je více než fórová. Osobně mě napadá jediné zlepšení, že sloupky budou slepené ze dvou lišt tak, že jedna bude s přesahem a ten bude zapuštěný do balsového potahu bočnice kabiny (ne do těch lišt, co tvoří příhradovinu). Tak ale půjde vyřešit levá strana, horní část bude muset být opět nalepená jen na tupo. Na pravé straně by šel takto udělat sloupek vzadu u oblého okénka a pak ještě ten šikmý vepředu. Snad by tak šel upravit i ten spoj nahoře. Přesazením se aspoň malinko zvedne styčná plocha lepených lišt. Ale je to jen nápad, zatím jsem to nezkoušel realizovat. Už delší dobu se snažím nějak rozumně (tedy bez většího poškození stávajícího povrchu) oddělit poškozené zasklení Durofolem od konstrukce, abych ho mohl nahradit novým, původní prasknul samozřejmě po nosovém přistání (psal jsem už dříve).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
No mel jsem pritahnuto pri pojizdeni a potom pri nabirani rychlosti jsem pomalu povoloval. Priste rozjezd radeji bez vyskovky. Nema tendenci zakopavat tak uz to vim. Jinak jsem vse prolepil epoxy a ty sikme predni sloupky udelam ze dvou list. Proste k tomu prilepim jeste jednu epoxydem a mozna to pretahnu sklem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nad sklem jsem také uvažoval, ale myslím, že to moc nepomůže. Jde o to, že, zvláště na pravé straně, mají lišty malou styčnou plochu a páska skla se v případě destrukce buď roztrhne ve zlomu lišt, nebo se odtrhne z jedné či druhé. Uvažoval jsem také o možnosti nalepit tam tenký duralový pásek, který bych ještě přelaminoval (nebo možná uhlí). Jinak na ten šroub v křídle, ber v potaz, že je dobré mít "tenké články řetězu" právě pro tyto příležitosti. Pokud to uděláš bombenfest und idiotensichr, tak se ti může stát, že s tím křápneš a rozšklebíš celé křídlo. Takhle se ti vydloubne kousek, který nějak relativně jednoduše spravíš.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Forove tomdelat nebudu. Toho matrose k odtokovce moc neni, ale ta balza je nampikacu. Radeji tam dam kousek slabe preklizky. Staci ctverec pod kazdy sroub.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2015 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já myslel jiné místo na křídle (u vzpěr, na křídlo je šroubuju do zalepovacích matic http://www.mpjet.info/market/index.php? ... cts_id=142 ). Pod hlavními šrouby mám samozřejmě také čtvereček překližky (0,8 - 1,0 mm, už přesně nevím). Hlavně, aby se šrouby nezamačkávaly do balsy.
A fórové jsme vůbec nemyslel, jen to udělat tak, aby se to v případě havárie poškodilo na předem předpokládaném místě, které půjde jednodušeji opravit, viz např. vhodné motorové lože, které se po nárazu ulomí i s motorem a nikoliv, že vylomí celou motorovou přepážku a rozštípe se celý čumák.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz