Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 20:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
A co to teda je když jedna vrtule se otáčí doprava a druhá doleva? Jsem to teď zkoušela podle Vaší rady jinak bych si myslela že je to normální. Nenapadlo mě sledovat od začátku, jak se točí vrtule, že se to změnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 21:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
Už asi vím kde je problém nebo co to způsobilo spíše. Když to spadlo k sousedovi (on nemá zvonek a těžce přístupný pozemek, prostě se blbě shání a vrtulník na přímým sluníčku, vlézt tam přes plot nešlo protože sousedi byli doma, ale ne venku), tak přítele napadlo ten vrtulník, který byl padlý na boku, (velká hloupost) že ho zvedne tím že přidá plyn a tím otáčením vrtulí na plno. Tak po tomhle mi určitě řeknete v čem je problém, ještě můžu natočit video vrtulníku :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ve spodní části vrtulníčku jsou dvě velká ozubená kola. Podrž každé z nich a zároveň zkus otáčet s příslušným rotorem. Ozubené kolo se nesmí protáčet.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 22:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
Zatím si překládám z aj návodu různé díly jak se jmenují, takže pro začátečníka co to je ten rotor nebo jak to vypadá? Jo ty ozubená kolečka vidím. A asi to musím zapnout ne? Protože teď s tím kolečkem neotočím ani o kousek. A co když se to bude protáčet, co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 22:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Sca4ndy píše:
Už asi vím kde je problém nebo co to způsobilo spíše. Když to spadlo k sousedovi (on nemá zvonek a těžce přístupný pozemek, prostě se blbě shání a vrtulník na přímým sluníčku, vlézt tam přes plot nešlo protože sousedi byli doma, ale ne venku), tak přítele napadlo ten vrtulník, který byl padlý na boku, (velká hloupost) že ho zvedne tím že přidá plyn a tím otáčením vrtulí na plno. Tak po tomhle mi určitě řeknete v čem je problém, ještě můžu natočit video vrtulníku :-)


No to by mohl být ten problém, zkoušet zvednout vrtulník co leží na boku přidáním plynu, mohli se strhnout zuby na kolech, nebo se protáčí pastorek, listy vrtulí se MUSÍ VŽDY točit jeden doleva, druhý doprava.Jestli se točí obě osy na jednu stranu tak to je ta chyba, převody, pastorek,
ohnuté osy v čudu,vyměnit poškozené věci.Tak tedy dále zkus točit za listy, opatrně,za jednu osu a tu druhou držet uvidíš , měl by se točit motor, jestli ne něco je špatně.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
Jinak zatím o jiným vrtulníku neuvažuji, protože tento se zdá velice odolný. Až na tu chybu z naší strany teď. Jinak má pár šrámů vzhledově jinak byl Ok, a to přežil silný náraz do stropu 1. let (nevšimli jsme si plného výkonu na vysílači), taky proletěl pár keři a spadnul z výšky do keře, pak 2 x náraz do větví stromu, pád větvemi stromu asi z 5 metrů na tvrdší zem, potom teď naposled pád ze 100 m výšky do trávy - a potom letěl. Jo jinak ty listy se točí obě obráceným směrem, tak to je asi v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 22:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
Pardon za přejmenování součástek, ale nejsem zasvěcena. Když otáčím horní vrtulí otáčí se to spodní ozubený kolečko a když otáčím dolní vrtulí, tak se nepohne žádný z těch dvou ozubených koleček co vidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Sca4ndy píše:
..když otáčím dolní vrtulí, tak se nepohne žádný z těch dvou ozubených koleček co vidím.


Bingo, porucha odhalena :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 22:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
A co s tím mám dělat nebo co je potřeba vyměnit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2015 23:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Sca4ndy píše:
A co s tím mám dělat nebo co je potřeba vyměnit?


Ty spodní listy jsou v plastovém držáku který je přichycen k ose malým šroubkem, zkus jestli se neprotáčí na tý ose -trubce, a jestli se neprotáčí ozubené kolo na tý ose-trubce,mohl se strhnout závit šroubku v tom plastu, zkusit dotáhnout, pokud se bude protáčet, kápnout malilinko vteřinovky dovnitř závitu,ale opatrně at lepidlo nezateče až k druhé ose.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2015 9:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
Tak to když otáčím tím horním ozubeným kolečkem stejně se hýbou i ty navazující kolečka i spodní list (vrtule :-) ale když začnu otáčet spodní vrtulí kolečka se nehýbou nebo jen občas se pohnou ze začátku na chvíli, pokud jsem s nimi před tím hýbala. Jinak se to ani nehne. Jsem chtěla přidat video, ale nějak mi to nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2015 10:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Sca4ndy píše:
Tak to když otáčím tím horním ozubeným kolečkem stejně se hýbou i ty navazující kolečka i spodní list (vrtule :-) ale když začnu otáčet spodní vrtulí kolečka se nehýbou nebo jen občas se pohnou ze začátku na chvíli, pokud jsem s nimi před tím hýbala. Jinak se to ani nehne. Jsem chtěla přidat video, ale nějak mi to nejde.


Tak to by mohlo být ono, spodní držák listů musí točit i s tou trubkou,a zárovenˇ s tím horním ozubeným kolem. To spodní ozub. kolo je připevněno k ose, která prochází vnitřkem tý osy-trubky a spojena s horním držákem listů,jak jsem psal v předchozím příspěvku,vypadá to na ten malý šroubek co drží spodní držák listů k trubce a držák se volně protáčí na trubce.Ještě upřesnění,horní držák listů točí se spodním ozub. kolem, spodní držák točí horním kolem, doufám že jsem vysvětlivku vypotil dobře.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2015 10:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
Jo, už to vidím dotáhla jsem šroubek, ten co drží to ozubené kolečko z jedné strany a už po otočení vrtule se točí kolečko, tak to ještě dotáhnu z obou stran zároveň. Mělo by to stačit nebo to je jen dočasný řešení? Nebo pro jistotu to mám nějak zakápnout tím vteřiňákem? Tomu bych se radši vyvarovala, protože nevím kam konkrétně to dát, bych to potřebovala potom když tak zakreslit na fotce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2015 10:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2015
Příspěvky: 19
Na té druhé straně ten šroub jako drží, ale trošku se protáčí. Tak ho mám vyšroubovat trochu, natřít aspoň malý kousek vteřiňákem a došroubovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma S33 trimování
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2015 10:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Sca4ndy píše:
Na té druhé straně ten šroub jako drží, ale trošku se protáčí. Tak ho mám vyšroubovat trochu, natřít aspoň malý kousek vteřiňákem a došroubovat?


Tam jsou dva šroubky proti sobě? v té trubce jsou dvě dírky aby konce těch šroubků zapadly do těch dírek, tím se zamezí protáčení držáku listů na trubce,ale nesmí to být moc hluboko jinak by ty šroubky drhly o tu osu co je uprostřed.Jinak jsem psal lepidlo nanést dovnitř plastového držáku listu,kápni na špendlík a špendlíkem nanes do dírky a znova dotáhni šroubky s citem, aby ty šroubky držely fest.Jo ještě vyšroubuj jeden šroubek a najdi tu dírku na trubce toč tím držákem listů tak dlouho až se ti objeví dírka v trubce a plastovém držáku zárovenˇa při tom drž to horní kolo na trubce at se netočí.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz