Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 964 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 12:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já tu maketovost ve vzduchu taky povazuju za velký argument. Kdysi jsem lítal s Mini Nimbus. A byla to ve vzduchu těžká paráda. ještě tam byly STčka serva a komplet mechanické náhony v křídlech. Ale jak byly trocho podmínky, tak to byla radost lítat. Tyhle moderní oštěpy jsou ve vzduchu fakt divný. Až mě přejde koptérus moribundus , tak se k tomu vrátím. :wink:

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 850
Bydliště: Praha
...asi určitě by to šlo v nějakém tom základu mít i lehčí, ale když tam budeš mít zasouvací podvozek, pylon i třeba tu jejich nadstandardně vybavenou kabinu... no každopádně u toho Vagenknechta maj uvedenu hmotnost v tabulce u Discuse i Ventuse 6-6,3kg

_________________
JETI DC-16
GPS Ikura 2020, F3X Viking 2E, Graupner Junior


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 850
Bydliště: Praha
ST píše:
Já tu maketovost ve vzduchu taky povazuju za velký argument. Kdysi jsem lítal s Mini Nimbus. A byla to ve vzduchu těžká paráda. ještě tam byly STčka serva a komplet mechanické náhony v křídlech. Ale jak byly trocho podmínky, tak to byla radost lítat. Tyhle moderní oštěpy jsou ve vzduchu fakt divný. Až mě přejde koptérus moribundus , tak se k tomu vrátím. :wink:


...jo přesně jak píšeš Stando, maketovost ve vzduchu (i při přistání), to je to oč zde běží a to co mě na tom hodně táhne...po 105 nalétaných hodinách s Vikingem musím říct, že to prostě naprosto božsky lítající a univerzální kousek, dokážu si s ním užívat ve vzduchu od slabší termiky po dynamické nikdy neomrzející pískavé průlety z výšky, popř. i nějaké ty akrobatické kousky, velikostně je to taky ještě praktický éro v podstatě na časté polétání, ale jediná věc mi chybí a to je právě ta maketovost, zkrátka by se mi líbilo mít ještě kromě brusu něco většího na to celodenní lítání při ideálním počasí nejlépe s letovými vlastnostmi Vikinga a maketovostí třeba Discuse :mrgreen: :D

_________________
JETI DC-16
GPS Ikura 2020, F3X Viking 2E, Graupner Junior


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 13:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Ad Mini Nimbus (předpokládám Graupnerův) - fakt je, že nějak záhadně vymizely tyto modely pojaté sice jako model, ale s určitou estetikou trupu a celku. Dneska je v podstatě vše buď ryze účelové "koště" anebo z druhé strany plná polomaketa, kde už je pro model zbytečně baňatý trup.
Asi i proto má prý v DE a AT velmi slušný úspěch Reichard ze svým Nimbusem, zrovna tak Valentovo Volcano oslovilo víc lidí - prostě něco mezi...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 16:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
Staifus píše:
Ahoj, už asi čtvrtym rokem nelítam (naposledy s Arianou), ale furt mě to "pasivně" bere. Narazil jsem na tyhle velký "pyloňáky" s motory venku - co je to zač, píšou dost často kategorie F3S - asi čistě jen speciály na průlety... Co používaj za motory a kde bych našel nějaké info? Předpokládám že u nás to asi nikdo nemá .... https://www.youtube.com/watch?v=1X6HEkyHNsQ nebo https://www.youtube.com/results?search_ ... 3s+speeder


Myslíš něco jako na obrázku?
Nebylo to tohle peklo, ale F5Déčku to na rovině stíhalo, pojal jsem to jako velkýho pyloňáka nafouknul jsem baterku a rozflatroval křídlo ze SpeedFira (nějaký ten pátek už starší bylo) a pak jsem to dal k ledu:-(, trup mi zbyl, kdyby si měl zájem.


Přílohy:
IMAG0412.jpg
IMAG0412.jpg
[ 108.65 KiB | Zobrazeno 2750 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
to vypadá jako SOLIDNÍ BESTIE

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2015 20:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
M1 píše:
...asi určitě by to šlo v nějakém tom základu mít i lehčí, ale když tam budeš mít zasouvací podvozek, pylon i třeba tu jejich nadstandardně vybavenou kabinu... no každopádně u toho Vagenknechta maj uvedenu hmotnost v tabulce u Discuse i Ventuse 6-6,3kg


Pro info - Honza Kubica už publikoval článek o reálném záletu ASW od Valenty: http://www.rcex.cz/?p=4937 .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2015 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 850
Bydliště: Praha
...diky za odkaz Tome ;-)...ja si pred par dny psal s vyrobcem ohledne blizsich informaci tohoto kousku http://royal-model.sweb.cz/asw-28-18.htm
Jinak od Vagenknechta se zatim s info okolo Discuse a Ventuse nikdo neozval, asi maji dovču....

_________________
JETI DC-16
GPS Ikura 2020, F3X Viking 2E, Graupner Junior


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2015 21:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2009
Příspěvky: 154
Bydliště: Berouna
Osazuji Volcano od Valenty. Bude v něm motor Kontronik Kira 500-26 s převodovkou. Píšete tady ve vláknu že se převodovka má přemazat. Převodovku jsem už rozebral, není úplně suchá, troška nějakého oleje tam je. Ale rád bych jí přemazal.
Prosím o radu ohledně následujících dotazů.
1) Jaké použít mazivo, nejlépe pokud by šlo koupit tady v ČR.
2) Závit převodovky byl zalepen asi loctitem. Lepíte to znovu? A nebo počítáte s tím že se to samo utahuje?
3) Jakou by jste doporučili vrtuli. Budu to provozovat na 6S. Zatím počítám s něčím jako 14x13, 15x13 nebo 16x13. Nemusí to stoupat kolmo nahoru.

Pak mám dotaz který se netýká pohonu, ale zajištění křídel.
Valenta říkal že by měla stačit izolepa.
A zde je poslední otázka.
4) Jakou používáte izolepu na zajištění křídel?

Děkuji všem za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2015 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
izolepa stačí prakticky jakákoliv co trochu rozumně lepí, hlavně doporučuju si z kvalitní 3m ky udělat podlep jak na trup tak na křídlo a pak to přelepovat tim nejlevnějšim číňanem co trochu lepí - ono to má neskutečnou pevnost na střih - tah a podlepem si ochráníš trup i křídlo od strhávání laku atp

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2015 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Ja som na čínsku izolepu nabúral lynxa, takže tak... :roll:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2015 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
měl si boky podlepené páskou nebo si to lepil na mastný trup napřímo ?
předpokládám že druhá varianta pak se není čemu divit

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2015 23:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
s čínskou páskou Ti nepomůže ano čínský hřebík. Prostě lepí jen na oko. Stejně tak suchý zip. Chce to používat kvalitu, když už se do modelu dá docela dost peněz. U mne, jedině 3M, nebo cokoli, co není z Číny. Tam už má podlep význam.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2015 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
já měl u 3m problém že mi trhala tu podkladní a musel jsem pořád tu spodní měnit, čínou myslím cokoliv vyjma scotch a 3m crystal co jsem používal třeba na závěsy ovládacích ploch

beru že jsme soudní a nevezmeme něco co nelepí, já jen že jsem naopak měl problém když jsem použil moc kvalitní

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.07.2015 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
jednou jsem použil obyčejnou PVC elektrikářskou izolačku. Blbec. Dolů sebou vzala z kompozitu i tu barvu. Z Číny jsme měli suchý zip. Držel, ovšem, jen v pokojové teplotě. V zimě vymrzl a odpadl, v teple to samé. Prostě, v modelu k ničemu.
Na křídla používám obyčejnou kancelářskou lepící pásku. Zatím vždy stačila.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 964 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz