Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrovětroň na učení létání
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Elektrovětroň na učení létání

Jaky elektrovetron na uceni letani?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html
Liby se me tohle

Ale necham si klidne poradit od zkusenejsich vetronaru.
Na co si dat pozor? Nebo navrhnete nekdo jiny cvicny vetron do 4000Kc je me jedno jestli kupuju u nas nebo v zahranici.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 15:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2015
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Za mně můžu jenom doporučit, tedy ne přímo tenhle model, ale mám ASW 28 od Volantex/Lanyu, což je stejná firma, která vyrábí Phoenixe a musim říct, že je to hodně odolné. Hlavně trup(!) není vyrobený z EPP nebo EPO, ale je to nějaký plast, který je velice odolný. Přežil pád hned při záletu, kdy jsem měl reverzovanou výškovku a při cestě z mírného kopečku to nabralo docela velkou rychlost. Trup se celý zmáčnul, vyletěl držák na baterku z překližky, poškrábal se kužel a plastová kabina se urvala, ale ještě ten den jsem to šel zalétnout podruhé.

EDIT: trup se zmáčnul při dopadu, ale vrátil se do původní polohy a teď není poznat, že s tím někdo švihnul, tedy krom plastové kabiny :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Jistotu získáš u Radiana od Parkzone (mám verzi bez křidélek a spadnout s tím snad ani nejde) nebo Easy Glider od Multiplexu. Oba modely jsou pro začátky snad nejlepší co se dá koupit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Radian je dobrej ten ma bracha (taky bez kridelek) s tim se ted ucim ale chce to neco svojeho a s kridelky :lol: .

To daniel.vrsek

Myslis tohle?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 17:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.7.2014
Příspěvky: 86
Bydliště: Strakonice-Rovná
daniel.vrsek píše:
Za mně můžu jenom doporučit, tedy ne přímo tenhle model, ale mám ASW 28 od Volantex/Lanyu, což je stejná firma, která vyrábí Phoenixe a musim říct, že je to hodně odolné. Hlavně trup(!) není vyrobený z EPP nebo EPO, ale je to nějaký plast, který je velice odolný. Přežil pád hned při záletu, kdy jsem měl reverzovanou výškovku a při cestě z mírného kopečku to nabralo docela velkou rychlost. Trup se celý zmáčnul, vyletěl držák na baterku z překližky, poškrábal se kužel a plastová kabina se urvala, ale ještě ten den jsem to šel zalétnout podruhé.

EDIT: trup se zmáčnul při dopadu, ale vrátil se do původní polohy a teď není poznat, že s tím někdo švihnul, tedy krom plastové kabiny :D


Ahoj. Můžeš se tomto modelu trochu rozepsat ? jak to lítá, jaké jsou s tím problémy a tak ? Tento týden mi ASWčko přišlo a asi zítra ho čeká zálet. :)

_________________
http://kuba1993.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ty pak zas dej vedet jak ten zalet probehl, jak jsi spokojeny atd me se to ASW28 taky liby.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 21:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2015
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
DXS píše:
nebo Easy Glider od Multiplexu


Z HK je něco podobného Bixler. Je víc verzí, je třeba počíst, která je nejlepší.
Bixler v1.1
Bixler v2
Bixler v3

Wormsnake píše:

Ano

Kuba93 píše:
Ahoj. Můžeš se tomto modelu trochu rozepsat ? jak to lítá, jaké jsou s tím problémy a tak ? Tento týden mi ASWčko přišlo a asi zítra ho čeká zálet. :)


Jsem z něho opravdu nadšenej. Lítá to super, díky dvěma průduchům za vrtulí to kráásně hvízdá, takže když se jde na přistání, tak mi to nedá a udělám ještě 1-2 přelety :D
Ve vzduchu vypadá famózně. Co se týče termiky, tak jsem s ním dneska byl na Točný okolo 10-11h a vydržel jsem na tom přes půl hodiny bez motoru, pak jsem šel dolu kvůli tomu, že mi Graupner začal pípat, že nemá signál (mám s tim nějaký problémy) a nechtěl jsem to riskovat dál (byl jsem už hodně vysoko, ale mohl jsem si to dovolit, jelikož byla modrá obloha a díky své velikosti byl furt vidět). Chci dodat, že jsem začátečník s termikou a vůbec jsem nedoufal, že tam něco tak brzy bude, tak jsem lítal furt jenom po hraně les-silnice a neslo to pěkně.
K motoru: Naprosto dostačující. Zkoušel jsem měřit odběr a pohybovalo se to okolo 18A (3s).
Regulátor: 30A, takže rezerva tam určitě je.
Serva: Někdo je vyměňuje, někdo ne, já zatím nemám důvod (možná pak už bude pozdě) :D
Aku: strčil jsem tam 1,8Ah 3s a je to furt těždý na čumák, ale lítám s tim v klidu. //četl jsem, že i když se tam dá doporučovaná 1,5Ah, tak je to i tak těžný na čumák.
Dá se tam mimochodem strčit i 4s, ale nemám důvod, výkon mi stačí.

Chtěl bych říct, že vzhledem k tomu, že to má přes 2,5m rozpětí a křídla jsou z EPO, tak se dost prohýbají. Ve vzduchu to moc nevadí, ale horší je to pak při přistání (když najedou zafouká), ale zatím jsem s tím žádný vážnější problém neměl.

Nelíbí se mi malé výchylky křidélek, takže se to docela špatně vyrovnává, když najednou udeří vítr, ale neštve mně to natolik, abych s tím něco udělal.

Co bych ale doporučoval udělat je upravit panty. Zatím mi stačily ty vyříznuté, ale už jsem objednal nylonové. Dodám, že se panty (myslím ty originální) dají lepit lepidlem, které je v balení. Jednou mi při přistání na Dívčich Hradech utrhla směrovka, drželo to akorát na táhlu. Všiml jsem si, že lepidlo, které bylo v balení je dosti pružné, tak jsem to zkusil a.. drží to 8O už s tím lítám delší dobu, ale samozřejmě už se to chystám předělat.

Kdo chce, může počíst: RcGroups

A NUTNOST!! je zapnout brzdu na regulátoru, jinak bude přistávání trochu problém.

Na závěr bych měl malou prosbičku.. nehodlá někdo kupovat kabinu? Ta moje dostala zabrat. V HK není na skladě a z Volantexu stojí doprava 28$ za 1,5$ produkt :lol:
Nebo ještě lépe - nemá někdo náhradní?

To jest vše, možná něco dodám později, pokud si na něco vzpomenu.

Ještě přidám obrázek (je to už po osudném záletu, ale furt to vypadá jako nové) ¨
https://drive.google.com/file/d/0B5nPB5v0lKI9eEdrbWJaUV9IT0U/view?usp=sharing


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2015 21:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2015
Příspěvky: 113
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 2
Mě se docela líbí tohle

VINERVA

nebo

Relax II

a být to blíž tak bych uvažoval o tomhle

Astra od TopmodelCZ

něco podobného pořídím už mě neba honit po poli gumicuk :cry:

_________________
TwinStar II, FW-190, FUNCUB
http://draken69cz.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2015 6:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
Sám jsem začínal na EasyGlider od Multiplexu. Je to sice dražší než z HK, ale jiná úroveň. Multiplex má celkově asi nejlepší EPP a to na všech svých letadlech.
Dneska bych se ale rozhodnul jinak a koupil něco na modelbazaru. Záleží, jestli tě létání chytne, nebo ne. Nekoukej na to, že koupíš olétáné a hlavně obouchané letadlo. Stejně většinou první lety nekončí jinak. A až se to naučíš, tak vrazíš větší peníz do něčeho jiného.

Na modelbazaru se objevil Arcus od Robbe za 2500 Kč......třeba tě to zaujme.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2015 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
DXS píše:
Jistotu získáš u Radiana od Parkzone (mám verzi bez křidélek a spadnout s tím snad ani nejde).


Tak jsme si dneska s kamosem pujcily brachovyho Radiana sly jsme litat bez brachu ze uz to umime a zjistily jsme ze radian rozbit jde! Ulomily jsme celej cumak za motorem! Ale tata byvalej modelar nam ho hned na pockani slepil epoxidem a kouskem skelnyho platna pocitam ze zitra budem litat zas. :D
Jinak tata poradil radsi mensi nez to ASW28 takze bych to videl na toho 1600 Phoenixe at muzem devastovat vlasti stroj.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.07.2015 15:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Na naučení děláme tenhle model a už se na něm mnoho modelářů naučilo létat http://www.cemech.cz/index.php?id_product=3&controller=product&id_lang=2
Je komletně z EPP a tlačný motor za křídlem se nedá nijak poškodit stačí jen dvě serva motor do 40W a dvoučlánel lipol a může se jít lítat
Má bývalá přítelkině se s ním naučila startovat lítat dokonce přistávat
No v podstatě pilotovi odpustí hooooodně chib při pilotáži a taky hooodně tvrdých přistání - teda jestli se snaží do přistání hodně hrabat jinak stačí jen nasměrovat a trošku stáhnout plyn - EASY PEASY už zvládne vše sám
Při ztrátě kontroly řízení stačí jen dát ruce z kniplů a model se po chvilce způsobně ustaví do přímého letu a pak můžete zkusit opět trošku korigovat let dle svých představ
Čemech


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 8:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak tohle letadýlko určitě pořídím synovi,jen ta bývalá "přitelkině" a odpustí spousu "chib" mi nějak nesedí do pravopisu..... :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 9:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
Jardátor píše:
Tak tohle letadýlko určitě pořídím synovi,jen ta bývalá "přitelkině" a odpustí spousu "chib" mi nějak nesedí do pravopisu..... :D

taky je to bývalá --- :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Všem se omlouvám ale vždy to píšu ve spěchu a tak dávám důraz na obsah a ten pravopis mi moooc nejde tak snad to na lítání nebude mít takový zásadní vliv :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Č


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.07.2015 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
http://www.va-models.com/eshop1/gama210 ... 71390.html

Panove jaky mate nazor na tohle tohle se me hodne liby!

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.07.2015 20:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Podle názorů kolegů z letiště není Gama jako prvý model vhodná.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz