Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
JirkaA píše:
No tak třeba za ty 4 roky k padesátinám :mrgreen: ...

Už to síce v tej dobe bude morálne zastaralé ale náhrada za fx 30 to je...
http://www.elektromodely.sk/?p=5542

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 20:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Laco , pamatuješ co jsem si vyslechnul, vlastně přečetl kolem té COOL modré signalizační LEDky na Gr.? :wink:
A kdybych byl rýpal :mrgreen: tak bych se zeptal jestli to umí normální zpomalení kanálu, bez použití letových režimů 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
Laco , pamatuješ co jsem si vyslechnul, vlastně přečetl kolem té COOL modré signalizační LEDky na Gr.? :wink:
A kdybych byl rýpal :mrgreen: tak bych se zeptal jestli to umí normální zpomalení kanálu, bez použití letových režimů 8)

Umi... So servom si mozes robit co chces...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 23:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
LV píše:
Už to síce v tej dobe bude morálne zastaralé ale náhrada za fx 30 to je...
http://www.elektromodely.sk/?p=5542


Robbe je v péerdéelí, pultovka od Fujtaby už nebude. A já se v padesáti nebudu přeučovat na palcovku v pultu jenom kvůli tomu, abych nevyhodil těch deset přijímačů co se mi válí po érech nebo v šupleti.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 4:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ripmax si s tím poradí, tipuju přes Astru...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 4:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
JirkaA píše:

Robbe je v péerdéelí, pultovka od Fujtaby už nebude. A já se v padesáti nebudu přeučovat na palcovku v pultu jenom kvůli tomu, abych nevyhodil těch deset přijímačů co se mi válí po érech nebo v šupleti.

Lietam tiez pult a napriek tomu som original bombonieru nikdy nemal. Vzdy davam palcovku do pultu.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 9:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Mal som (vlastne stále mám, ale už nepoužívam) starú pultovku FC-16 (ale ešte aj v takom tom laminátovom držiaku - čiže obrovský pult), teraz používam palcovku T-10 alebo T-12 v doplnenom pulte a necítim v tom žiadny problém. A čo mám konzolu pre simulátor, tak to je vykuchaná/upravená čistá setová palcovka Walkera bez pultu, a tiež s tým nemám problém. :D
Ale každý sme nejaký, každý inak prispôsobivý. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 10:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
VTjr píše:
Jinak co se týče Futaby, tak chybou je, že každou typovou řadu jakoby vyvíjel jiný tím, který jakoby nikdy neviděl jejich předchozí typové řady. :x Takže to, co se naučíš u jedné řady, téměř nevyužiješ u jiné. :cry: Zatím co třeba T10 má ovládání/programování příjemné a intuitivní, tak tam mi zas chybí to, že ten systém je jaksi uzavřen, nemá ani slot pro SD kartu, jen ten s ničím, kromě Futaby, nekompatibiliní Campac. Naproti tomu T12 je zas postavena na zcela jiné logice (podle mne horší programování je dost otrava), ale SD karta tam je. Stejně tak jako u kvalitativně původně mnohem nižší řadě T8, která ale dnes díky SD slotu, otevřenosti systému a mnoha Upgrade už předčí T9 i T10. :roll:

JeTi má od začátku do dnes stejnou logiku, která se jen rozvíjí co do šíře ai hloubě - a to je opravdu dobře. :wink:


Futaba má v trochu lepší třídě logiku taky už jedinou - T8FG, T12 (FG i Z),14SG i "barevné" 14 a 18MZ se programují v podstatě stejně a dovolím si tvrdit, že po pochopení logiky je to naprosto výtečné.

T10 je mezi "lepšími" Futabami poslední pozůstatek staré řady vysílačů, začínající už někdy u FC16 (a palcových ekvivalentů), jejíchž logiku mimochodem obšlehly staré Hitecy a do značné míry i třeba Turnigy 9X s původním firmwarem (před flashem na Open TX). Ve své době to bylo skvělé, ale vývoj se nezastavil a upřímně hlavně u větroně s více fázemi bych se k tomu vracet nechtěl.

Jinak u Jeti po vychytání chyb v době uvedení (které tam byly a ne že ne) plně respektuji DC-16 a obecně pultovky, v minulosti jsem s pultem létal a použití DC16 si umím představit velice snadno. Od jisté doby ale létám důsledně palcově (čistě držení v ruce i bez řemenu) a když jsem vzal do ruky DS-16, tak jsem měl silný pocit, že se autor zbláznil, jako palcovka mi to absolutně nesedí ergonomicky, z mého pohledu je tam s trochou nadsázky špatně skoro všechno :? Ale to píšu výhradně o ergonomii, která je individuální, z hlediska programování je to samozřejmě také naprosto v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 10:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... když jsem vzal do ruky DS-16, tak jsem měl silný pocit, že se autor zbláznil, jako palcovka mi to absolutně nesedí ergonomicky, z mého pohledu je tam s trochou nadsázky špatně skoro všechno ...

Stejný dojem, navíc nepochopitelná cihla pro pověšení na krk :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 11:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
jyrry píše:
Stejný dojem, navíc nepochopitelná cihla pro pověšení na krk :roll:


Kdyby jsi měl správně bolavý krk od sezení od počítače (jako třeba já :x ) tak ti nepůjde na krk pověsit ani tvůj lehký graupner :lol:

Chce to klasický kšandy, popruh na krk je na karty a ID, ne na vysílačky.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 11:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Honzo, ale to je to, co píšu - já neřeknu proti pultové DC-16 ani slovo špatné - jako pultovka fajn a už je jen na pilotovi, zda si u pultovky jen dává řemen kolem krku anebo křížové kšandy (já mimochodem v svém "pultovém období" užíval také ty křížové kšandy).

Záhadou je ale pro mě ergonomie jeťácké palcovky z řady DS - docela by mne zajímalo, zda je s ní někdo opravdu spokojen pro použití jako palcovky, tedy držení v ruce. Možná jsem nějak divný, ale tohle jsem prostě nerozdýchal :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 11:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já jí jako palcovku lítám a spokojený jsem, ale dost záleží jestli řídíš jen palcema, nebo palcem a ukazováčkem, na jaké přepínače dosáhnout potřebuješ a na jaké ne, ...

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 11:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
HonzaS píše:
Já jí jako palcovku lítám a spokojený jsem, ale dost záleží jestli řídíš jen palcema, nebo palcem a ukazováčkem, na jaké přepínače dosáhnout potřebuješ a na jaké ne, ...


Já létám poměrně "extrémně palcově", tedy naprosto bez řemenu čistě v ruce, knyply čistě řízené palci, přepínačů užívám poměrně dost a občas na klapky i boční otočné prvky. Do ruky mi asi nejlépe sedí Futaba 14MZ. 18MZ je pro mě horší, má trochu jinak prolisy vzadu, ale asi bych si časem zvykl (nicméně kupovat ji nehodlám). Levnější 14SG mi v ruce sedí také trochu hůř než 14MZ, ale u ní to zase dost kompenzuje menší hmotnost, takže také ve výsledku z hlediska ergonomie spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 11:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
tomashr píše:

Já létám poměrně "extrémně palcově", tedy naprosto bez řemenu čistě v ruce, knyply čistě řízené palci, přepínačů užívám poměrně dost a občas na klapky i boční otočné prvky. Do ruky mi asi nejlépe sedí Futaba 14MZ. 18MZ je pro mě horší, má trochu jinak prolisy vzadu, ale asi bych si časem zvykl (nicméně kupovat ji nehodlám). Levnější 14SG mi v ruce sedí také trochu hůř než 14MZ, ale u ní to zase dost kompenzuje menší hmotnost, takže také ve výsledku z hlediska ergonomie spokojenost.


Mě víc sedla 14SG, než 14MZ... A lítám taky palce, jen to mám na křížovým popruhu. Kameru jsem ale většinou řídil palcem a ukazováčkem.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 15:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HonzaS píše:
Chce to klasický kšandy ...

Nemůžu si pomoci; když se do toho někdo na letišti kšíruje, skoro pokaždý se mi evokuje mládí...
Obrázek :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz