Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2015 9:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Na RC desku jsem doplnil ještě telemetrii. Hlídám napětí přijímačové baterie, napětí pohonné baterie, proud a výkon pohonné baterie, teplotu reglu (toto vše s nastavenými alarmy), a pak ještě GPS (rychlost, výška, pozice), Vario (nevím jestli u tohoto éra využiju, ale když už ho mám v kombu, tak jsem ho na tu desku taky posadil). Vše je vidět na fotce, kromě proudového a napěťového snímače, ty jsou zespodu).
Příloha:
RC deska včetně telemetrie.JPG
RC deska včetně telemetrie.JPG
[ 140.56 KiB | Zobrazeno 2166 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2015 9:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Na vysílačku mám připnutý mobil.
Data z telemetrie jsou sice zobrazována na displeji vysílačky, ale není to moc pohodlné. Musí se přepínat mezi obrazovkami, což za letu je problém.
Ten připojený mobil je pěkně v zorném poli a zobrazuje vše najednou, jsou tam obarvené hodnoty (červeně jsou hodnoty mimo dovolenou mez), hlásí to alarmy, umožňuje záznam letu do souboru vestavěným rekordérem (veškeré hodnoty do tabulky, případně grafů), zobrazení mapy, atd. Moc se mi to líbí:
Příloha:
Mobil-telemetrie.PNG
Mobil-telemetrie.PNG
[ 387.61 KiB | Zobrazeno 2165 krát ]


Příloha:
Mobil-telemetrie-mapa.PNG
Mobil-telemetrie-mapa.PNG
[ 507 KiB | Zobrazeno 2165 krát ]


Příloha:
Mobil - telemetrie - signal.PNG
Mobil - telemetrie - signal.PNG
[ 326.13 KiB | Zobrazeno 2165 krát ]


Příloha:
Mobil - telemetrie - nastavení.PNG
Mobil - telemetrie - nastavení.PNG
[ 285.51 KiB | Zobrazeno 2165 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2015 19:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tak mobilní telemetrie je pěkné fiasko :(

Samotný program mi na telefonu krásně fungoval, čekal jsem až mi dnes dorazí ten kablík (interface) abych to mohl připojit k vysílačce a rozjet to naostro.

Dnes mi interface dorazil... Po připojení příjemné překvapení, samo si to ihned spustí program iVIEW. Ale hned to dělalo chyby v programu (vyskakovalo pop-up okno stále dokola atd. Psal jsem na podporu Hitecu do U.S. (oni reagují vždy hned a snaží se, mám dobré zkušenosti).
Přišla od nich odpověď, od verze iOS7 (tu právě mám) to nefunguje, Apple udělali nějaké změny a program nemaká. Prý by to dealeři už neměli prodávat a vrátit zpět do Hitecu.
No ještě jsem jim odepsal, jestli je šance že by to v budoucnu ještě rozjeli (updatovali aplikaci), uvidím co napíšou.
Ještě mám nabídnutý od kámoše starý iPAD s iOS6, mám cukatůru ho koupit a používat na tohle jednoúčelově. Je to fakt nádherná palubní přístrojová deska, pěkně mě štve že to nejde s mým telefonem. Být to na Androidu, jistě by to někdo napsal. :(

Edit: Už mi odpověděli, a prý není pravděpodobné že by to oživili, protože Apple chce nové licenční polatky a museli by použít nový čip. Hotovo, šmytec. Blbej Apple. Ještě že se toho Steve Jobs nedožil. :(

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2015 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Woita píše:
Ještě mám nabídnutý od kámoše starý iPAD s iOS6, mám cukatůru ho koupit a používat na tohle jednoúčelově. (


kup ho--ona to totiž v praxi není zase až taková zásadní výhra mít vše na telefonickém mobilu, kde přijímáš hovory---při létání poslouchám z mobilu muziku do sluchátek--když mi někdo prozvoní -muziku tím vypne--když mě bude prozvánět 5 minut, budu 5 MINUT POSLOUCHAT ZVONĚNÍ , NEBO HO MUSÍM TÍPNOUT---HRABAT PO MOBILU

mobil už používám i jako navigaci---funguje suprově-ALE--klasika, jedu na kšeft pozdě-- nervozní klient mě prozvání kde jsem a jestli jsem nezapoměl--navigace se tím hovorem ale vypne :evil:

pokud ti bude ta telemetrie fungovat na mobilu bez aktivní simky, podle mého je to lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2015 7:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jo Pepine to je svatá pravda s tím použitím telefonu jako druhého zařízení. Vyrušování případným hovorem je krizovka.

Já ještě našel další suprovou věc, a to je RCDroidBox, to mě taky docela nadchlo. I když teda ta Hitec obrazovka je perfektně vymyšlená, na jedné obrazovce je všechno a ten styl se mi líbí, kdyby to makalo, jiné bych nehledal. U toho staršího tabletu se bojím baterky, nerad bych ji za tisíce nechával měnit.
Ten DroidBox je živá věc, stále se vyvíjí a firma co to dělá se o něj docela stará, a taky to mají na tři platformy: Jeti, FrSky a Hitec.
Ten zase vyžaduje striktně Androidí zařízení - mobil nebo tablet, a nějaký starý Android se vždycky najde. Tedy zvažuju že bych pořídil toho RCDroida, a k vysílačce bych připevnil (skoro natrvalo) jednoúčelového Androidího mobila. Nevím jestli je to výhoda nebo ne, ale ten mobil se připojuje zásadně Bluettothem. Výhoda - nejsou dráty, nevýhoda - možnost rušení??? Ale prý to mají dostatečně vyzkoušené a je to bezpečné. Taky se mi líbí, že si uživatelsky můžu sám nadefinovat layout obrazovek, a mluví to česky (hlasový výstup).

Schválně, mrkni:
http://jataya.net/cs/rcdroidbox

Na RCManii je o tom samostatné vlákno:
viewtopic.php?f=40&t=61089
Ale zdá se, že to zase tak moc lidí nepoužívá. (Koukal jsem že ty o tom víš... jako jeden z mála jsi reagoval v tom vlákně.)

Zatím to prohlížím a studuju, stáhnu si program (zdarma), dá se pustit v Demo režimu, tak to prozkomám, ale já jsem takovej chytlavej, že jsem ho už předběžně objednal. :oops: Ty grafy, ty mě dostávají. A je tam spousta dalších možností, pípání varia, měření kapacity atd...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2015 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Teda :-) Ty jsi tam nastrkal létající ústřednu telemetrie :-)
Už ti chybí pouze autopilot,fpv kamera a vysílač videa..a můžeš pak na tabletu koukat jak to peláší samo ...hihi


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2015 19:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ona ta telemetrie tam šla hlavně z toho důvodu, že kvůli těžišti bych rád použil 20C baterky, a chci sledovat za letu kolik to žere proudu (aspoň ze začátku), jestli je nepřetěžuju.. A taky ve všech dražších strojkách mám GPSku. Kvůli vyhledání při nechtěném přistání někde v polích. Už mi to zachránilo cca 20k Kč, tak tuto tradici dodržuju :D A taky hlídání dvojího napětí (přijímačová a pohonná baterka). A hlídání teploty reglu a motoru (trup nebude asi nijak extra větraný) .Atd... už se to nabaluje. Ono to tohle éro uveze.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2015 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Woita píše:

Schválně, mrkni:
http://jataya.net/cs/rcdroidbox
dá se pustit v Demo režimu, tak to prozkomám, ale já jsem takovej chytlavej, že jsem ho už předběžně objednal. :oops: Ty grafy, ty mě dostávají. A je tam spousta dalších možností, pípání varia, měření kapacity atd...


mrkal jsem už tuším loni--možná spíš předloni,trochu jsem s nima i komunikoval, teoreticky se mi to taky líbilo, ale ani boha jsem nebyl schopný přesně odcvaknout na mém mobilu ikonku reproduktoru a hlášení--nehlášení.navíc přez jeti je tam pro mě zásadní problém
--ten droid neumí a nikdy nebude umět uplně základní telemetrii duplex--napětí přijímačovek--síla signálu antének a nelze ho současně provozovat s jetiboxem--bud droid, nebo jetibox--pro duplex to zase až tak skvělá vychytávka podle mého bohužel není---soudím podle toho, co potřebuji k radosti já, je --vário--stav přijímačovek--a hlavně muziku z toho mobilu do uší---to byl u droida problém, při aktivování vypnul Mp3 ku , nakonec jsem to vzdal a už to neřešim---stahování grafu z letu mě absolutně nebere--zásadní duvod, proč jsem o tom droidu uvažoval byl v podstatě kuli gps, když jsem si ještě myslel, že budu každý rok jezdit s klukama do itálie na svahy, tak abych mohl případně ten model dohledat někde v korunách stromu --zvítězila nakonec varianta, vedle duplexu výměnně ve vysílači ještě levnější frsky a pro lokality, kde bych se teoreticky mohl dostat do situace, kdy budu model muset možná někde dole dohledávat po vyhnití v termice---létat na duplex, a frsky mít zapojený jako kompatní krabku s přijímačovkou pouze pro dohledání modelu podle síly signálu---tento systém používám pro případné dohledání někde ve vzrostlém poli pro odhazovacío startovací podvozek foxe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Už lepím samolepky - to svědčí o tom, že se stavba chýlí ke konci. Ještě řeším aretaci křídel. Prozatím jsemvymyslel to, že mám v křídlech zalepené takové vajgly z duralové kulatiny pr. 6mm, ty koukají centimetr ven z křídla a jsou příčně provrtané. Do toho očka z drátu. Na jedné straně gumu, na druhé straně háček z drátu a uvnitř trupu se ta guma navleče na ten háček. Moc pohodlné to není, ale zatím jsem nic lepšího (jednoduššího a s rychlejším spojením) nevymyslel.
Příloha:
Screenshot_01.jpg
Screenshot_01.jpg
[ 33.25 KiB | Zobrazeno 1675 krát ]


Příloha:
Screenshot_02.jpg
Screenshot_02.jpg
[ 51.54 KiB | Zobrazeno 1675 krát ]


Příloha:
Screenshot_03.jpg
Screenshot_03.jpg
[ 83.46 KiB | Zobrazeno 1675 krát ]


Příloha:
Screenshot_04.jpg
Screenshot_04.jpg
[ 112.23 KiB | Zobrazeno 1675 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 15:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Příloha:
Screenshot_05.jpg
Screenshot_05.jpg
[ 112.94 KiB | Zobrazeno 1674 krát ]


Příloha:
Screenshot_06.jpg
Screenshot_06.jpg
[ 88.96 KiB | Zobrazeno 1674 krát ]



Trochu mě vadí kaz na kráse - kužel, ale s tím se potýká na větrobích každý druhý. Kužel je moc ostrý a éro vypadá jako když jezevčík pokrčí čumák. Chtělo by to nějaký tupější, ale žádný jsem nenašel - třeba časem, dá se to snadno vyměnit:
Příloha:
Screenshot_99_kužel.jpg
Screenshot_99_kužel.jpg
[ 46.87 KiB | Zobrazeno 1674 krát ]


Zepředu to tak hrozné není, ani shora, nejhorší je to zboku.
Příloha:
Screenshot_98_kužel.jpg
Screenshot_98_kužel.jpg
[ 57.36 KiB | Zobrazeno 1674 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 11:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Písek ČR
Ahoj, už to letělo?

_________________
www.rc-pisek.rajce.idnes.cz/
www.youtube.com/user/Hreba13/videos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 11:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Děkuju za zájem. :)
Ještě ne-e, zbývá posledních pár drobností, jako přilepit krytky serv a...... a to je vlastně všechno.
Ještě čekám na RCDroidBox (dorazí zítra nebo pozítří), abych mohl sledovat proud a ostatní věci na telemetrii (i když to je trochu výmluva, na vysílačce bych to mohl sledovat taky). Ale je teď hodně dalších nutností, v práci frmol, a teď byly ty vedra, to se nedalo vylézt na louku.

Taky se učím znovu lítat letadly. Zkazil jsem si ruce helikoptérama, plošníkem jsem letěl naposled snad před rokem. Tedy jsem musel uschopnit jiné éro (to byly ty další nutnosti), abych se naučil jak se kvedlá páčkama když to má křídla. To už jsem si osvěžil, polítal jsem malým Jetem a jedním historikem (oboje jsem musel nejdříve opravit) tak snad už brzo to pošlu do vzduchu.

Určitě sem dám vědět!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 8:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Woita píše:
Edit: Už mi odpověděli, a prý není pravděpodobné že by to oživili, protože Apple chce nové licenční polatky a museli by použít nový čip. Hotovo, šmytec. Blbej Apple. Ještě že se toho Steve Jobs nedožil. :(


Je to sice offtopic, ale mě ta jejich reakce přijde spíš jako "blbé kecy" a v reálu se jim to prostě nechce podporovat (koneckonců by měli alternativu Android). Apple totiž v poslední době mnoho věcí u vývojářů naopak zlevnil (vím osobně, protože v rodině developer ID máme). Ze souvislosti mi přijde, že možná mysleli spíš změnu z 30pin konektoru na Lightning, to ovšem ale těžko může překvapit, že kompletně jiné rozhraní asi bude chtít změnu. Jinak alternativou je bluetooth - viz vymakané řešení DJI pro coptery a NAZA jednotky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 8:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tomashr, to máš asi pravdu.
Už jsem pořídil ten RCDroidBox, čekám (otázka dnů) na vydání finálního software, prozatím se podílím na beta testování, software se krásně vyvíjí a vypadá to výborně. Komunikace s Jatayou lepší než skvělá.
Novinka (která ještě není ani v manuálu) jsou off-line mapy, které se stáhnou a uloží na SD kartu, takže za provozu není třeba Internet.
Zarízení samo komunikuje s Androidem (třeba v telefonu) přes Bluetooth, takže ten telefonek může být buď pro pilota (připevněný např. na Tx), nebo ho může mít vedle pomocník a zkoumat data, grafy, ...
Na vysílačce mám stejně držák na FPV monitor, takže tam ten telefon snadno připnu.
Krabička je opravdu miniaturní, už to vidím jasně že jí dám rovnou do vysílačky a nebudu to lepit nějakým sucháčem zvenku. Napájet si to troufnu přímo z baterky Tx, žere to 6 mA, to vysílačkový akumulátor snese lehce.
Příloha:
RCDB.jpg
RCDB.jpg
[ 98.79 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]



Tedy jakmile bude tato poslední třešnička na dortu funkční v provozní verzi, tak potom už L-2132 vyletí. Chci při záletu sledovat teploty, proudy a napětí.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-213A elektro
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2015 9:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Ano, DroidBox je právě postaven přesně na té samé filozofii jako rozhraní k NAZA, tedy použití BT Jeho autoři se pro změnu rozhodli to dát jen na Android, nicméně zrovna toto by na IOS bylo patrně stabilnější, DJI se naopak moc nechce do Androidu po špatných zkušenostech s tím, jak každý typ funguje trochu jinak (hlavně při požadavku na BT verze 4)...

Myslím si, že máš každopádně slušnou šanci, že budeš spokojen :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz