Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Záchranný systém při nácviku akro
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 7:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 19
Ahoj pánové,
jednou mi někdo říkal o systému (záhadné krabičce) do větších helin, která po aktivaci z rádia heli otočí lyžema k zemi a vznese ji vzhůru. Je to záchrana při nácviku akro, která heli srovná i z polohy, kdy by to již pilot nedal.
Snažil jsem se to googlit, ale nějak se mi pořád nedaří. Ani nevím, jak to nazvat. Něco podobného má Blade a nazývá to SAFE. Ale toto byl modul, co se dá dát do každé větší heli.
Snažil jsem se to hledat i zde, ale jak jsem psal, nevím, jak se to nazývá.
Prosím, ulehčíte mi někdo práci? :-)

Díky, Milan

_________________
NanoCPx;LASniperII@SpiritPro;MiniProtos;Goblin700@SpiritPro;Goblin360@Spirit;T14SG;


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 7:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Třeba Spirit, Bavarian Daemon, na oba jsou tu vlákna


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Umíto to například Spirit a myslím že i NazaH


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 7:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.1.2015
Příspěvky: 122
...dobrá to věc...ale......
jestliže létám a hodně vysoko a stále podvědomně se zaměřuješ na záchranu, dá se stihnout ji při kolizi zapnout. V klasické výšce cca 10-15 m. nad zemí, kdy tvůj mozek vyhodnotí evenutální karaból a dá impulz prstům aby zaply přepínačem na vysílači záchranu ( Brain, Spirit apod.), tak na to potřebuješ cca 1/4 sec. Pokud to nestihneš ...seš stejně v háji. Kluci zkoušeli dokonce si dát i provázek mezi přepínače, a prstem.
Celkové procento úspěšnosti ? Z deseti pouze 2 úspěšné sepnutí.
Takže musíš sám zhodnotit zdali se vyplatí zakoupit záchranu za 5-12 tisíc. U velikých heli třídy 600 a výše asi ano. Já sám mám 4 heli tř. 450, 500, 550, 600 a nepoužívám ji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 7:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Je to určitě hodně o zvyku a zejména o nácviku. Někteří modeláři se dnes učí, v podstatě už od simulátoru, kdykoliv "cvaknout" záchranu. Viděl jsem kluka, který za jeden let použil čtyřikrát záchranu a v vlastně to bere jako součást letu. Já mám teď první bezpádlo a v něm jednotku, která to umí, ale nejsem schopen to dát v krizové situaci. :?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 7:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 19
Pánové díky!
Já mám na Sniperovi Microbeast v2 a měnit nebudu. Proto jsem uvažoval a měl jsem za to, že existuje i něco "jen pro záchranu". Ale co si tam matně vzpomínám, tak tenkrát to bylo kolem 10kKč.
Prosím, lze např. Spirita zapojit jen pro záchranu? Asi blbost že, takže jediná cesta je vyměnit Microbeasta?

No a o zvyku to asi bude:-) Teď lítám neakro, osmičky a fakt základ. Protože mám hodně staženej zadek:-) A ve stínu rozvoje dronů s vysokou inteligencí:-) jsem si řekl, že se kouknu, jestli není něco zázračně novýho i u nás:-)

Díky za fakt rychlý odpovědi:-)

Ahoj, Milan

_________________
NanoCPx;LASniperII@SpiritPro;MiniProtos;Goblin700@SpiritPro;Goblin360@Spirit;T14SG;


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
No asi najlepsia rada je sa Microbeasta zbavit pokial este ma nejaku cenu. Sam som ho mal ale zbavil som sa ho lebo to bolo najhorsie zo vsetkych bezpadiel co som mal. (teda ak neratam Align 3G).

Teraz mam Spirita niekolko kusov a spokojnost maximalna.
Ked trenujem nejake nove prvky alebo robim blbosti vo vzduchu tak zachranu niekedy cvakam aj 10x za let.
Presne viem o com hovoris ked hovoris o stiahnutom zadku. Tiez som to mal a nove veci sa ucil len velmi tazko ale odkedy mam bezpadlo so zachranou tak lietanie neni stres ze to rozbijem ale je to ohromna zabava a relax.
Teraz trenujem Piroflip, cuvacky a lietanie na chrbte a s prstom na zachrane to ide lahsie.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 19
IgorGSM píše:
No asi najlepsia rada je sa Microbeasta zbavit pokial este ma nejaku cenu. Sam som ho mal ale zbavil som sa ho lebo to bolo najhorsie zo vsetkych bezpadiel co som mal. (teda ak neratam Align 3G).

Teraz mam Spirita niekolko kusov a spokojnost maximalna.
Ked trenujem nejake nove prvky alebo robim blbosti vo vzduchu tak zachranu niekedy cvakam aj 10x za let.
Presne viem o com hovoris ked hovoris o stiahnutom zadku. Tiez som to mal a nove veci sa ucil len velmi tazko ale odkedy mam bezpadlo so zachranou tak lietanie neni stres ze to rozbijem ale je to ohromna zabava a relax.
Teraz trenujem Piroflip, cuvacky a lietanie na chrbte a s prstom na zachrane to ide lahsie.


Diky za názor!
Pokud se rozhodnu že záchranu potřebuju, vyměním. Pokud ne, tak zůstanu na MB. Nic moc jinčího jsem nelítal, ale přijde mi, že je v pohodě...
Díky a letu ZDAR:-)

_________________
NanoCPx;LASniperII@SpiritPro;MiniProtos;Goblin700@SpiritPro;Goblin360@Spirit;T14SG;


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Kup si Spirita, až ho otestuješ nikdy už nevyměníš.
Takto mně kdysi radili zkušení helináři, měl jsem tehdy Bavariana a měly pravdu. Dnes mám 2 spirity kolegové také a všichni naprostá spokojenost.
Ještě jsi udělej oddělené napájení pro FBL - je to důležité pro záchranu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
jaroslav.falcon píše:
Ještě jsi udělej oddělené napájení pro FBL - je to důležité pro záchranu.

Tohle by mě zajímalo. Proč je tu důležité pro záchranu?

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 19
jaroslav.falcon píše:
Kup si Spirita, až ho otestuješ nikdy už nevyměníš.
Takto mně kdysi radili zkušení helináři, měl jsem tehdy Bavariana a měly pravdu. Dnes mám 2 spirity kolegové také a všichni naprostá spokojenost.
Ještě jsi udělej oddělené napájení pro FBL - je to důležité pro záchranu.


Díky!
K tomu oddělenému napájení - jak to, prosím, myslíš? MicroBeast má vše v jednom a jedno napájení. Tedy jsem nic neřešil.
A Snipera FBL mám.

Díky!

_________________
NanoCPx;LASniperII@SpiritPro;MiniProtos;Goblin700@SpiritPro;Goblin360@Spirit;T14SG;


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
je tady o tom vlákno, je to kvůli proudovým rázům, které vzniknou na servech při záchraně. Se Spiritem to přímo nesouvisí. Obecně jde o to, aby jsi eliminoval případný reset MCU ve fbl jednotce při proudovém rázu a následném poklesu napětí.

téma musíš najít já už si přesně nepamatuji název. Dej samostatné dva BECy a žádné pospojovací diody.BECy země (minus pól) pospojuj hlavně na výstupu BECu.


Dále ti záchrana dovolí učit se daleko rychleji, když budeš trénovat nový prvek předem se připravíš, že třeba nevyjde a cvakneš. Pak jsi dělej čárky, kolikrát cvakneš a kolik litránků jsi ušetřil :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 11:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 19
jaroslav.falcon píše:
je tady o tom vlákno, je to kvůli proudovým rázům, které vzniknou na servech při záchraně. Se Spiritem to přímo nesouvisí. Obecně jde o to, aby jsi eliminoval případný reset MCU ve fbl jednotce při proudovém rázu a následném poklesu napětí.

téma musíš najít já už si přesně nepamatuji název. Dej samostatné dva BECy a žádné pospojovací diody.BECy země (minus pól) pospojuj hlavně na výstupu BECu.


Dále ti záchrana dovolí učit se daleko rychleji, když budeš trénovat nový prvek předem se připravíš, že třeba nevyjde a cvakneš. Pak jsi dělej čárky, kolikrát cvakneš a kolik litránků jsi ušetřil :wink:


Diky moc, az na to najdu chvilku tak proctu. A kdyby neco, tak se s dovolenim ozvu:-)
Díky, ušetřili jste mi spoustu času hledáním!

Pánové, díky!

_________________
NanoCPx;LASniperII@SpiritPro;MiniProtos;Goblin700@SpiritPro;Goblin360@Spirit;T14SG;


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 12:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2011
Příspěvky: 220
Bydliště: Banská Bystrica
IgorGSM píše:
No asi najlepsia rada je sa Microbeasta zbavit pokial este ma nejaku cenu. Sam som ho mal ale zbavil som sa ho lebo to bolo najhorsie zo vsetkych bezpadiel co som mal. (teda ak neratam Align 3G).

Teraz mam Spirita niekolko kusov a spokojnost maximalna.
Ked trenujem nejake nove prvky alebo robim blbosti vo vzduchu tak zachranu niekedy cvakam aj 10x za let.
Presne viem o com hovoris ked hovoris o stiahnutom zadku. Tiez som to mal a nove veci sa ucil len velmi tazko ale odkedy mam bezpadlo so zachranou tak lietanie neni stres ze to rozbijem ale je to ohromna zabava a relax.
Teraz trenujem Piroflip, cuvacky a lietanie na chrbte a s prstom na zachrane to ide lahsie.

A mozes povedat v com bol microbeast najhorsi?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2015 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
dartananr píše:
A mozes povedat v com bol microbeast najhorsi?


MB mal katastrofalne drzanie chvostu. Bolo to nedoladitelne a stale som riesil kmitanie a drift chvostu. V zakrutach stale utekal alebo zaostaval chvost. Pri akro ani nevravim. Skusil som vymenu serva a niekolkokrat rozobral heli a povymienal skoro vsetko ale problem pretrvaval. Ked som vymenil MB tak problem zmyzol.
Dalej vecny delfin ktory sa nedal odstranit nikdy.
A celkove drzanie heli, stabilita, agilita a pocit ze "mas heli na packach" jaksik MB chyba.
Ked si nikdy nic ine neskusil tak sa ti zda v pohode ale je to slabota.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz