Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2015 16:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mel jsem Mosquito 1600mm, 3200g, podvozky z HK 54g a celkem v pohode. Motorizace 2x NTM 3542 1000kV, 3s 5000mAh.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2015 17:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Prostějov - Vincencov
Obrázky: 1
No větší jsem taky původně zvažoval, ale asi bych měl strach s tím odstartovat a pak s tou menší bych teoretický odstartoval z cesty za domem. Ale teď jsem ji (doufám zatím) odložil na neurčito, u nás neustále fouká vítr, od začátku roku se dalo tak maximálně 6 létat, tak jsem pořídil Traxxas REVO. Třeba přes zimu mě to zase chytne a budu na Moravě pokračovat.

U toho podvozku jsem nejdřív chtěl elektrický, pak jsem někde našel rozměrově odpovídající vzduchový, ale váha by nesměla byt víc jak 3kg. Když jsem si jen propočetl ze elektronika by měla nějakých 800g. A Morava s trvale vytażeným podvozkem se moc nezamlouvá, takže zatím odpočívá.

_________________
Cesna 182,Belanca & Ultimate X3 od VA Models,Somethin Extra a Smith MiniPlane od SIGu+Futaba T10


Naposledy upravil Paul dne pon 31.08.2015 19:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2015 18:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2013
Příspěvky: 546
Bydliště: Rokycany
Paul píše:
No větší jsem taky původně zvažoval, ale asi bych měl strach s tím odstartovat a pak s tou menší bych teoretický odstartoval z cesty za domem. Ale teď jsem ji (doufám zatím) odložil na neurčito, u nás neustále fouká vítr, od začátku roku se dalo tak maximálně 6 létat, tak jsem pořídil Traxxas REVO. Třeba přes zimu mě to zase chytne a budu na Moravě pokračovat.

U toho podvozku jsem nejdřív chtěl elektrický, pak jsem někde našel rozměrově odpovídající vzduchový, ale váha by nesměla byt víc jak 3kg. Když jsem si jen propočetla ze elektronika by měla nějakých 800g. A Morava s trvale vytażeným podvozkem se míč nezamlouvá, takže zatím odpočívá.


Pneumatický vychází nějak výrazně lehčí? To jsem neporovnával. Nějak mě to nenapadlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2015 20:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Prostějov - Vincencov
Obrázky: 1
No to nám musí říct zkušenější, mám problém tam ten podvozek vůbec nacpat, hlavně ten přední a u toho vzduchového vycházel ten nejmenši perfektně, jen má nosnost asi 3kg.

_________________
Cesna 182,Belanca & Ultimate X3 od VA Models,Somethin Extra a Smith MiniPlane od SIGu+Futaba T10


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 8:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2014
Příspěvky: 20
Bydliště: Frenštát p.R.
Obrázky: 8
Pokud Vám můžu poradit, tak pneumatickému podvozku se vyhněte. Všichni modeláři (lidé kteří skutečně staví modely) od nich upustili, z důvodu nespolehlivosti celého systému, prostě stále někde v sytému uniká tlak. Navíc je celý pneu systém těžší, než ele.

Naposledy mi pneumatiku vychvaloval pilot (nechci jmenovat) 2m Lavočky v Nesvačilech na akci, pokud mu uteče tlak, tak pružiny vyhodí podvozky atd. , ale po cca 2 startech mu tlak záhadně utekl a vyhodilo mu to jen jednu nohu :-/

Takže doporučuji ele. podvozky se závitovou tyčí. Pozor na čínu, od výrobce letadel RoyalModel mám info, že každá druhá čína (50%) se závitovkou (brzdy/podvozky) jde na reklamaci. Osobně doporučuji francouzské podvozky, jsou trochu dražší, ale za tu spolehlivost to stojí. Nestavíme modely na běžícím páse...

Tyto zkušenosti nikomu nenutím, pouze chytrému napovím...

PS: éro budeš mít krásné, Morav není nikdy dost :-)

_________________
Život je PES a pes je nejlepší přítel člověka.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
rct píše:
Pokud Vám můžu poradit, tak pneumatickému podvozku se vyhněte. Všichni modeláři (lidé kteří skutečně staví modely) od nich upustili, z důvodu nespolehlivosti celého systému, prostě stále někde v sytému uniká tlak. Navíc je celý pneu systém těžší, než ele.

Naposledy mi pneumatiku vychvaloval pilot (nechci jmenovat) 2m Lavočky v Nesvačilech na akci, pokud mu uteče tlak, tak pružiny vyhodí podvozky atd. , ale po cca 2 startech mu tlak záhadně utekl a vyhodilo mu to jen jednu nohu :-/

Takže doporučuji ele. podvozky se závitovou tyčí. Pozor na čínu, od výrobce letadel RoyalModel mám info, že každá druhá čína (50%) se závitovkou (brzdy/podvozky) jde na reklamaci. Osobně doporučuji francouzské podvozky, jsou trochu dražší, ale za tu spolehlivost to stojí. Nestavíme modely na běžícím páse...

Tyto zkušenosti nikomu nenutím, pouze chytrému napovím...

PS: éro budeš mít krásné, Morav není nikdy dost :-)

dovolim si nesouhlasit.. staci to mit poctive udelane.podvozky pouzivam samo domo od kamarada a neni s tim sebemensi problem. neni problem abych mel podvozky v dilne zavrene 14 dni.

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 9:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2014
Příspěvky: 20
Bydliště: Frenštát p.R.
Obrázky: 8
Tak to máš asi štěstí, nebo je to spíše tím samo domo. Lidi co znám používali kvalitní pneu díly od fa. Festo...

Výrobce Festo používám pro výrobu jednoúčelových stojů do automobilového průmysl a jsem s ním osobně spokojen, ale v malém systému (letadlo) to prostě lidem dlouhodobě nefunguje... navíc se to nedá nijak časovat a zpomalovat atd. :-)

Toť ode mne vše... ať vám to všem lítá.

_________________
Život je PES a pes je nejlepší přítel člověka.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
rct píše:
Tak to máš asi štěstí, nebo je to spíše tím samo domo. Lidi co znám používali kvalitní pneu díly od fa. Festo...

Výrobce Festo používám pro výrobu jednoúčelových stojů do automobilového průmysl a jsem s ním osobně spokojen, ale v malém systému (letadlo) to prostě lidem dlouhodobě nefunguje... navíc se to nedá nijak časovat a zpomalovat atd. :-)

Toť ode mne vše... ať vám to všem lítá.

hadicky,spojky a skrtici ventily pouzivam taky festo,naprosta spokojenost. s zpomalovat a casovat se to taky necha,viz video - 5:14(vzduchovy podvozek,elektronicky sekvencer na vnitrni kryty podvozku,tam jsou serva)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 10:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Lehce mimo vlákno o Moravě, ale jaké máš serva na krytech Mustanga (tj. kolik kg)? Já jsem je musel vyměnit za dvojčinný válec, za letu se trochu otevíraly, přisával se pod ně vzduch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 11:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2013
Příspěvky: 546
Bydliště: Rokycany
Taky budu dávat na podvozkové kryty serva. Jyrryho řešení s táhly a destičkou nad kolem je kvůli nedostatku místa nepoužitelné.
Vybral jsem serva 0,8kg/cm a 1,6s/60st. Takže se budou zavírat hezky pomalu, na vlastní kanál se zpožděním za podvozky. Otevírání samozřejmě naopak. To si ve vysílači zapípám :lol:


Naposledy upravil Jirka JR dne stř 27.05.2015 12:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 11:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jirka JR píše:
Taky budu dávat na podvozkové kryty serva. Jyrryho řešení s táhly a destičkou nad kolem je ...
nenaladitelné :-)
Chodilo to jak se tomu chtělo a nakonec jsem při zimní údržbě kryty dal pryč úplně - řezanka z travnatých ploch tomu poněkud neprospívala. Chce to větší škvíry aby se špenát měl kam skřípnout, jinak podrží kryty docela spolehlivě.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2015 11:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2013
Příspěvky: 546
Bydliště: Rokycany
jyrry píše:
nenaladitelné :-)
Chodilo to jak se tomu chtělo a nakonec jsem při zimní údržbě kryty dal pryč úplně - řezanka z travnatých ploch tomu poněkud neprospívala. Chce to větší škvíry aby se špenát měl kam skřípnout, jinak podrží kryty docela spolehlivě.


:lol: Tak to jsem rád, že mě okolnosti donutily od toho upustit. Připadal bych si jako hlupák, kdybych to nedokázal nastavit, a vztekal se, že Tobě to chodí!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 17:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
[quote="rct"]Pokud Vám můžu poradit, tak pneumatickému podvozku se vyhněte. Všichni modeláři (lidé kteří skutečně staví modely) od nich upustili

Taky si dovolím nesouhlasit, že všichni modeláři, kteří skutečně staví od nich upustili. Svý modely si skutečně stavím :wink: a používám vzduch na JAK-3, PE-2, i na B-17 a spokojenost. Vše FESTO, u B-17 písty NORGEN a pomocí škrťáků lze naladit rychlost zavírání. Samozřejmě může docházet k únikům vzduchu, ale stejně tak může mít poruchu elektronika u elektrického :wink:
U PE-2 mám dokonce indické shit podvozky a kupodivu fungují :wink:

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 21:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
hoblik píše:
... indické shit podvozky ...

Můžeš prosím dát odkaz? Dík.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2015 14:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
To Jyrry http://www.modelarstvoimi.sk/podvozkova ... t/4411/149

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz