Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PicooZ a nabíjení
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 12:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2006
Příspěvky: 32
Ahoj, kluk dostal od známé vrtulníček http://www.kdosihrajenezlobi.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=88
je to úplně stejný, i když krabice má název Sbego. Mám ale problém s nabíjením. V návodu se píše, že bych měl vrtulník vypnout a při vypnuté vysílačce vložit nabíjecí káblík do konektoru ve vrtulníku. Dále by se měla rozsvítit zelená led dioda. Bohužel nic se nerozsvicuje, a ani nenabíjí, protože vrtulník po zapnutí (po 30 min nabíjení) parkrát blikne, roztočí rotor a hotovo. Nemá šťávu. Dříve než to začnu kuchat abych zjistil kde je chyba, jako uživotnost má vlastně baterie uvnitř vrtulníku popř. dá se vyměnit? BAterie ve vysílači byly somozřejmě před nabíjením dobity. Díky za rady, modelařím už skoro 30 let ale s tímto zkušenost nemám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 13:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Vrtulník vypni a vysílačku nech zapnutou a zkus co to bude dělat. :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 13:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2007
Příspěvky: 339
Bydliště: Senica
Ja som mal podobny problem. Ak vypnes vrtulnik, pripojis
nabijaci kabel a zapnes vysielac a nesvieti Ti zelena nabijania,
tak potom ho reklamuj. Mne ho v ocbchode v pohode vymenili
za druhy kus. Kuchat to nema moc zmysel. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 13:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2006
Příspěvky: 32
Díky za rychlost, s tím zapnutím vysílače jsem to zkusil, ale vypl se asi po 10 min, bez nějaké změny výsledku na nabíjení. Všiml jsem si, že když zastrčím konektor do vrtulníku a pohnu z vypínačem vysílačky (zapnu nebo vypnu ho), tak zelená dioda blikne. Asi někde špatný spoj. S tou reklamací je problém, já ho dostal (teda syn), nemám od něho tedy žádný doklad a bývalí majitelé také ne. Mám teda si 3 možnosti

Koupit ještě jeden a nabíjet oba přes jeden vysílač
Zkusit opravit vysílač
Vypájet konektor a nabíjet vrtulník modelářským nabíječem na Lipol co máme.

Díky za rady


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 13:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Nejlepsi bude koupit novy PicooZ nez se stourat v tomhle ci utracet za dalsi dily. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 13:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Já to měl taky. Zezačátku, než se rozchodil konektor ve vrtulníku tam řádně nedržel.

Zapni vysílačku a snaž se zasunout nabíjecí konektor do vrtulníku tak, aby se trvale rozsvítila zelená dioda na vysílači.
Pozor! Může se stát, že když to budeš zkoušet a držet při tom vrtulník tak po položení se to po chvilce vypne.

Prostě to sleduj :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 13:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2005
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
pokuď by si třeba zjistil (měřením), že je to dáno baterií, tak já mám baterie náhradní (nové).... tak stačí napsat a nějak se domluvíme, ale to jen v případě, kdyby ses ho rozhodl opravovat... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 14:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Z vlastní bohaté zkušenosti mohu doporučit: máš-li extra nabíječku na Lipolky, tak je ideální vypájet z vysílače ten nabíjecí káblík, opatřit banánkama a šup s vrtulníkem na nabíječku. Pokud máš na nabíječce nejmenčí nabíjecí proud 100 mA, klidně ho používej. Testovali jsme ty baterie dlouhodobě a kupodivu nabíjení 2C snášely v klidu bez zahřívání !!! Testovali jsme 3 kusy a po 70 cyklech nás to už přestalo bavit. A to jsme tam dostali ještě cca 43 mAh. Na takovou hračku neobvykle slušné baterky (značka ACE?)Nabíjení z vysílače není zrovna moc košer a navíc docela rychle vycucá baterky ve vysílači.
Jinak je normální, že vysílač zapneš, rozsvítí se červená LED, po správném zasunutí konektoru do vrtulníčku se rozsvítí zelená LED, ale po chvilce červená LED zhasne, zelená musí svítit dál! Ta zelená zhasne, až je baterie nabitá (cca 25 minut).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 14:31 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
mne to nabija nasledovne:

vypnem vysielacku, vypnem vrtulnik.
zasuniem kablik, zapnem vysielacku, rozsvieti sa zelena aj cervena. Ked zelena zhasne je dobita bateria vo vrtulniku. ak som mal slabe baterky vo vysielacke, tak zelena zhasla po 2 minutach, a po dalsich asi 10-tich zhasla aj cervena, proste ta cervena po urcitej dobe zhasne ked sa nic s vysielacom nedeje, takze sa sam vypne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Ak je to po niekom, kto s tým už lietal, tak je možné, že bude baterka v pr... Za pár korun kúpiš novú, i keď ju na www.kdosihrajenezlobi.vz nemajú na webe, zoženú ti ju bez problémov. Alebo ak chceš ušetriť, pozri sem:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=4888

Vyjde to do 100 KČ aj s poštovným. Miestnym šedým priekupníkom by som sa vyhol :-)

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 15:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2006
Příspěvky: 32
Díky za tak rozsáhlou reakci. Jsem teď v práci, ale večer zkusím něco vymyslet, buď s nabíjením, nebo s výměnou baterie. Jak jsem psal, baterky do vysílače jsem nabil (6 x 1100 mAh NiCd), ale i přesto zelená jen blikne a vzápětí (po 1 - 2 s) zhasne. Létaný asi není vzhledem k majiteli, jak ho znám
:)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 17:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2006
Příspěvky: 32
Takže jsem vysílač rozdělal, žádné visuální poškození (špatný kontakt apod.) jsem nenašel, takže jsem odstrihl nabíjecí kabel a zakončil jej banánky. Graupner nabíječ umí od 50 mAh, takže jsem zkusil nabíjet. Nabito bylo za cca 30 min, ale dal tam jem 15 mAh, vrtulník letěl stoupavě asi po dobu 1 min, pak jen z ruky a pozvolné klesání. Takže to vidím asi na baterii, ale to není tak hrozné. Nebo ji mám oživit nabíjením 100 mAh ? :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Zkus dát do vysílače normální 1,5V suché články. :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 20:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2006
Příspěvky: 32
Ty tam byly před NiCd a bohužel stejný výsledek :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2008 20:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
No pokud jsi do ní nacpal jen 15 mAh, tak je ta baterka už v agónii. Takže koupit novou: za 100,- ji má RC zóna
http://www.rczona.cz/cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz