Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
eaglesfly píše:
Ještě pár fotek Vso 10 4m rozpětí. Váha 9,78kg.


Máš to nááádherný, ale jen dotaz. Jak létá 10kg mašina o rozpětí jen 4m v termice? ???


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 18:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 80
Obrázky: 0
No termiku asi neucítí jen ji proletí.Zatížení bude nadlimitni při tom rozpětí a typu letadla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 18:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2009
Příspěvky: 237
graup15 píše:
Máš to nááádherný, ale jen dotaz. Jak létá 10kg mašina o rozpětí jen 4m v termice? ???

Neprovokuj....ogare :lol: , termika je o rukách....to už by jsi mohl vědět :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tož já neprovokuju...ono to určitě léce v termice výborně,neb takový stoupák v 1km výšky má i 3m/s a je široký stovky metrů, to už vezme v pohodě. :-)
Já jen ...jestli je ta hmotnost opravdu 10kg..tak na DS to bude suprový. :-)
Jak tu kuchtím Valentovo Ventuse co bude mít při 4m ..cca 5kg i s pohonem,tak mi najednou připadá jak házedýlko...hihi


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 21:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2003
Příspěvky: 305
Diky uzivatelum efin kamca a eagelsfy kteri s tim maji evidentne zkusenosti. Ostatni debata mi prijde mimo misu a hlavne mimo toto tema. Smysl ma urcite pro kazdeho neco jineho. Konkretne me zajima kdo si udelal radost a utratil tech zvajtauznt ojro za system a jake jsou s tim zkusenosti. Na tom arcusu letas tedy pevny pylon nebo vyklopny, kolik lipolek jaky motor kv motoru a jake jsou starty ze zeme? A jak se u tak velkeho vetrone projevuje zmena teziste? Jinak je arcus krasavec!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 21:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2003
Příspěvky: 305
Jinak jsem nejak nepochopil proc do tohoto tematu pisi nekteri modelari slohove prace na tema jak dlouho modelari a ze vlastne ani makety nestavi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 0:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2012
Příspěvky: 46
Máš to nááádherný, ale jen dotaz. Jak létá 10kg mašina o rozpětí jen 4m v termice? ???

Tohle mě fakt bere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 5:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
eaglesfly píše:

Tohle mě fakt bere.

Aj mna. Ale vetron tejto kategorie by mal mat 4 kila. Aj ket kamaratove ASH 4,5m ma 2,5 :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 6:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 80
Obrázky: 0
romik píše:
Diky uzivatelum efin kamca a eagelsfy kteri s tim maji evidentne zkusenosti. Ostatni debata mi prijde mimo misu a hlavne mimo toto tema. Smysl ma urcite pro kazdeho neco jineho. Konkretne me zajima kdo si udelal radost a utratil tech zvajtauznt ojro za system a jake jsou s tim zkusenosti. Na tom arcusu letas tedy pevny pylon nebo vyklopny, kolik lipolek jaky motor kv motoru a jake jsou starty ze zeme? A jak se u tak velkeho vetrone projevuje zmena teziste? Jinak je arcus krasavec!

Je pouzita rfm 18,5x12,6s 5Ah,motor scorpion S4035-330ot/V motor má upravené vinutí takový lehký tuning.Vse je umístěno lehce za těžištěm a není tovůbec poznat. Cele to váží 19kg.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 8:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2012
Příspěvky: 46
Já používám motor Mega RC600/30/6, vrtule Graupner 14/8,baterie 5S 5200 mAh. V tomhle složení to bere 30A. Stačí to na šest stoupání do nevidím. Jinak klopný moment je značný. Připadá mi, že čím větší větron a větší plocha křídel, tím se lépe startuje ze země s vlastního podvozku. Na Ventusu co vyrábím se to projevovalo značně a startoval jsem z vozíku s nataženou výškovkou. Na radu zkušenějších jsem to řešil vyosením motoru směrem nahoru. Hodně se vše zlepšilo. Nemusím už tak tahat za výškovku při startu. Vso 10 má ale velkou plochu křídel létá pomaleji a startuje pěkně i bez vozíku. Používám, ale zatím na starty vozík. Stačí trochu bočního větru a je problém to udržet. Taky musím vyrobit odpružený podvozek,ten při té váze dostává hodně zabrat. Jinak se mi poloha těžiště nemění. Není to žádná páka motor jezdí rovně nahoru a zase zpátky. Celé je to uchyceno 3cm za těžištěm. Věřte nebo ne, váha je opravdu 9,78 kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 8:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2012
Příspěvky: 46
Ještě jsem zapomněl napsat ,že při té váze to létá nádherně a klidně. Kdo nevěří, tak s ní budu, jestli se vše povede 6.6. 2015 na Megacapu v Ivančicích. Nejsem,ale žádný předváděcí pilot,tak snad se mi povede trochu zalítat a schodit trému z kniplu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ale mi ti věříme,že to lítá...ono vždy je to subjektivní pocit (teda až na např klouzavost a opadavost..ta se dá změřit) jak model létá.
Měl jsem možnost si zalítat i s Arcusem (6,6m...20kg s výklopákem od Schambeka)
A opravdu se s tím dá létat naprosto v pohodě a vytočit i z poměrně malé výšky .
Ale to slovo poměrně!! znamená od 150m a stoupák musí být již utvořený a stabilní (nemusí být ani moc silný). Na nějaké vytáčení bublin...tak to opravdu není.
Ale Arcus je hodně moderně pojatý model, s profiláží která už lecos umožňuje.
Jakýpak je profil na VSO10 (resp sada profilů?)
Kolega si teď dokončuje ASW o rozpětí 5m taky na výklopák s napájením 8S4P-PowerIon 2600mAh. A hmotnost bude do 10kg a to z toho má depku. Nejraději by měl 8kg ...:-)


Přílohy:
DSCN0159.JPG
DSCN0159.JPG
[ 80.42 KiB | Zobrazeno 1542 krát ]

DSCN0149.JPG
DSCN0149.JPG
[ 37.15 KiB | Zobrazeno 1542 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 9:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2012
Příspěvky: 46
Je tam u kořene HQ3/14-HQ3/12-HQ3/10. Hloubka u kořene 32cm. Jinak to ASW má křídla daleko štíhlejší než tohle a těch 8kg bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2015 19:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.4.2015
Příspěvky: 81
- "Ale Arcus je hodně moderně pojatý model, s profiláží která už lecos umožňuje."
Mimochodem, jaká je na Arcusovy konkretně ta moderní profiláž? M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výklopný pohon
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2015 20:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 80
Obrázky: 0
Arcus ma speciálně navržený profil pro soutěžní lítání GPS trianglu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz