Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2015 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
JosefSvejk píše:
Pošleš ji? :wink:

Klidně, ale bude to za poštovné. Napřed se po ní musím jít podívat, tak vydrž.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2015 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Švejku, tady máš fotky. Jsou u ní tři kleštinky průměr 1; 2 a 3. Dál kdyžtak v SZ, ať to tady nezaplevelíme.


Přílohy:
P1090359.JPG
P1090359.JPG
[ 55.58 KiB | Zobrazeno 5678 krát ]

P1090360.JPG
P1090360.JPG
[ 74.57 KiB | Zobrazeno 5678 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 4:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hm, to máš lepší než já, musím do těla kleštiny nasunout tyčku když ji chci povolovat/utahovat...

Mám obdobu všech podobných, asi tak 15 roků je a sloužila dobře (dokud jsem nezačal dělat plošňáky na frézce včetně vrtání):
Příloha:
pidivrt_1.jpg
pidivrt_1.jpg
[ 43.25 KiB | Zobrazeno 5651 krát ]


Tady jsou vidět parametry (pro původní motor); ten elektronický prvek na kabelu není odrušení nebo snižovač spotřeby, to slouží k zavěšení :mrgreen:
Příloha:
pidivrt_2.jpg
pidivrt_2.jpg
[ 38.97 KiB | Zobrazeno 5651 krát ]


A tohle je uvnitř - běžná "čtyřstovka", původně asi na 12V; dal jsem za odumřelou jako náhradu nějakou jinou co byla doma. Omotání slouží k upevnění; bylo tam něco žvýkavého (jak to popisuje lark), tohle je o řád lepší:
Příloha:
pidivrt_3.jpg
pidivrt_3.jpg
[ 34.34 KiB | Zobrazeno 5651 krát ]


Hlavičku jsem si dokoupil, měnit kleštiny je úžasný opruz a vrtáky s jednotnou stopkou (1/8") nejsou přece jen tak rychle dostupné.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 4:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Drondys píše:
... Hele, ptal ses kde vidím těch 40W...

OK, měl jsem nějak rozvernější večer :-D
Ale hlavně jsem chtěl naznačit že ani s příkonem 40W to není žádná výhra, aby si někdo nemyslel že 40W utáhne vrták 2mm v železe když to má ty otáčky co to má psané. Spolehlivě to zabrzdí i mosaz nebo 6060 obihliník :)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 7:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
presne takú 400vku s takou kleštinou napájam lab zdrojom Mastech 30V 5A a na to že to je 6V Mig400 to celkom prežíva aj vyše 20V, aj tých 30 už zažil.. Moment tam netreba hlavne aby ložiská boli ešte funkčné lebo občas je potreba vysokých otáčok.
Na vrtanie vrtákmi to samozrejme nie je, na to je akušroubovák kde je prevodovka.
Ale príslušenstvo v krabičke z lidlu s tým pekne funguje, naposledy som rezal vešiakovú oceľovú trubku so stenou 1,5mm.. Motor nemám v plaste držím ho rovno v ruke a tým je trochu zabezpečené že mu doprajem prestávku na vychladnutie keď už páli prsty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2015 7:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
coro píše:
... Motor nemám v plaste držím ho rovno v ruke a tým je trochu zabezpečené že mu doprajem prestávku na vychladnutie keď už páli prsty.

:-D dobrá metoda :-D
To mám taky, používal jsem to už před cca 20-ti roky, měl jsem jen mosaznou spojku na konkrétní průměr vrtáku a vrtalo to vesele. Přímo na vývodech byl mikrospínač.
Jinak ty držáky s kleštinami se dají (třeba na ebay) koupit s dírkou přímo na motor 400 (běžný ve fénech, modelech a jiných hračkách). Pro kutily bez zábran je cesta volná 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 19:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Když se Narozeníček (skřítek co u nás dává dárky mimo Vánoce) ptal, tak jsem mu nakukal že jako Dremel akuvrtačku... no, nevim jestli jsem mu opravdu dobře poradil... :?
Jako po rozbalení to vypadá Dremeloidně, ovšem jak jsem pustil vřetánko tak dobrý dojem končí - v cca 3/4 max. otáček to docela vibruje. To jsem tak nějak trochu čekal (info odjinud) tak si říkám dobrý, vymezím ložiska v jejich domečkách a bude. Rozšrouboval jsem tu nádheru a fakt teda bylo :roll:
Příloha:
Dremel_8100.JPG
Dremel_8100.JPG
[ 71.64 KiB | Zobrazeno 5333 krát ]

Jako že to uloží do jednoho ložiska a jako druhé využijí to ložistíčko v elektromotoru, to jsem nečekal. Ovšem že ten motůrek vystředí ne za tu přírubičku (ta má šanci být rozumně souosá s ložiskem) ale za pofidérní hlavičky lisovaných šroubků, to jsem teda fakt hustě nečekal... Druhé čelo motůrku je sice jakoby vycentrované ale pacičky jsou tak tenké že to snad ani nestojí za řeč :roll:
Příloha:
Dremel_8100_2.JPG
Dremel_8100_2.JPG
[ 82.18 KiB | Zobrazeno 5333 krát ]

Samozřejmě se to celé (když trochu radiálně zakvedlám výstupní hřídelí nepřílišnou silou) kroutí jak had na žhavé pánvičce a není pak divu že to občas vezme onu rezonanci... Vezmu to ještě do práce a pomocí hodinek (strojaři (snad) ví...) zkontroluju házivost nejlépe s frézičkou co je používám, ty se zdají být rovné :|
Zatím jako jediná solidní věc mi přijde ten aretační věnec, ten je fakt robustní... Ale tím celá tuhost mašinky taky končí :roll:

Resumé_1: Než tu zase někdo začne do nebe vychvalovat toho "precizního Dremlíka"... nechť si cíleně prohlédne ty obrázky a nechá projít hlavou kam se strojařina může dnes taky dostat :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Tak mockrát díky,jdu si vymýšlet nový dárek pro sebe od Jezucha

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 20:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nezoufej, už se koukám po nízkoprofilových ložiskách a to by bylo abych tu hřídel neuložil na další :mrgreen:

edit: MR 118 zz nebo MR128 zz nebo MR 117 to bude, místo pro něj se našlo - uplně vpravo na výstupu hřídele ze skříně (pod tou upevňovací maticí). Stačí vhodným nástrojem vyhlodat 11 nebo 12 díru...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 20:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2013
Příspěvky: 546
Bydliště: Rokycany
Pozor na to, víc jak dvě radiální ložiska na jedné ose jsou vždy problém. Proto je možná to uložení předního ložiska, nebo stěny, motoru tak vachrlaté. Spíš bych se popídil po vyvážení toho aretačního kotouče.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 20:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bez hlavičky to zdaleka tak nevibruje, ten kotouč je myslím OK. Do osy to pak srovnám, možná i pružnější spojkou k motoru; tak mám uložené i vřeteno na frézce a jsem s tím spokojený.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 20:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2013
Příspěvky: 546
Bydliště: Rokycany
To jo, když bude spojka u motoru tak jo :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 21:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co taky nechápu je to brutální a nesmyslné vyložení vřetena za ložiskem... Co by to asi dyzajnéra stálo za přemýšlení dát to ložisko co nejvíc ke konci skříně... strojařina se v pr.el obrací :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2015 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
No tak vidím že dříve probíraný Parkside na MH je na tom velice podobně, jenom za jiný peníze. Bez hlavičky taky neháže, dodělal jsem taktéž dopředu další ložisko a celý náboj vč. závitu udělal na jedno upnutí nové a stejně to není ono. Jinak se na mojehobby probírala pásová bruska (malá) z Lidlu. Ač jsem se zařekl, že Parside už ne, opět mi to nedalo a ten elektricky poháněnej šmirgl koupil. První zkušenost -funguje to a těch 105W zkoušeno na balze s tím hrubým pásem jede dobře-výkon postačuje. Uvidím po delším broušení v kuse. Jinak pás je psaný ten samý rozměr jako má Proxxon, tak zítra jedu na materialistickej výlet, tak zkusím kouknout v Bauhauzu jestli maji skladem. Rozměry jsou uvedeny zcela shodné.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 5:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
A to jsem si myslel že si Dremelem polepším... Zatím je to lepší o Li aku (oproti NiMh) a pak o ten pocit, že mám Dremela :|
Ještě doplním minirecenzi; protože stůl v dílně mám docela malý, mám rád nářadí které dobře stojí :mrgreen: a nebo pěkně visí :lol:
Bohužel i v tomto ohledu dyzajnér Dremela projevil úplně stejnou invenci jako návrháři některých lahviček na sprchové gely, které když chcete postavit na "drátěný program" běžně v koupelnách používaný tak to prostě nestojí a nestojí... :roll:
Příloha:
Lidl_vs_Dremel.JPG
Lidl_vs_Dremel.JPG
[ 79.82 KiB | Zobrazeno 5766 krát ]

Ono to z fotek není tak zřejmé, ale plochu toho spodku a tím i stabilitu Dremlíka ještě zmenšují elegantní rádiusy tělesa po obvodu té plochy...
Co se týká visení, s tím mladý (tipuju) a nadějný dyzajnér evidentně (zatím :wink: ) prostě nepočítal...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz