Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 9:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Kdysy jsem měl doma v malé dílničce svěrák po tatíkovi. Značku nevím, ale asi to byl nějaký malinký York. Přesný dost, šířka čelistí myslím 70mm a zespodu držák na stul tím šroubem. Pak jsem něco dělal a ulomil se mi právě ten držák na stůl. Tak jsem ho vyhodil. Potom jsem koupil v hadexu něco podobného jako je na obrázku, ale hnus fialový. Čelisti jsou křivě vyfrézované, při dotahování jedou čelisti křivě do kříže. Před pořádným dotažením to musím ručně dorovnat. Nevěděl by prosím někdo o nějakém slušném menším svěráku za rozumnou cenu? Nemusí mít ten držák na stůl, ale kdyby byl, nezlobil bych se. Děkuji


Přílohy:
stolni-sverak-otocny.jpg
stolni-sverak-otocny.jpg
[ 25.26 KiB | Zobrazeno 4170 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Zdravim,
osobne mam taky York (s drzakem na stul delaji pod oznacenim York Handy) a ma presne ty vlastnosti, o jakych pises, ze si kdysi mel. V praci vozim na servis nejaky "noname" a je to bida. Nebyl ani "uplne levny", ale vyhozene penize.
Cili osobne doporucuju jit zase do toho Yorku. Pokud ocekavas hrubsi prace, pak je samozrejme lepsi mit sveracek pevny, ta upinaci "noha" je vzdycky citlivejsi na poskozeni.

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
varok píše:
Nevěděl by prosím někdo o nějakém slušném menším svěráku za rozumnou cenu?

V OBI mají celkem slušný malý přesný svěráček od LUX-Tools s úchytkou na stůl a navíc s možností vodorovného natočení plynule o 360°, ale nevím jestli to pro tebe bude za dostatečně rozumnou cenu.

Obrázek

Nebo třeba York Handy 063 Standard se šířkou čelistí 63 mm.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten LUX-Tools píšou, že má nerezové tělo. Je to určitě nerez? Trochu nechápu důvod. Svěráky bývají spíš z litiny, ocelolitiny, nebo pak z hliníku. Proč by potom byl nabarvený? Nějak se mi k tomu nezdá ani ta cena. Mám taky z OBI něco podobného s kulovým kloubem, a ten má tělo z hliníku, i ta cena byla podobná. Pořídil jsem ho hlavně kvůli tomu kloubu a gumovým návlekům na čelisti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Lark píše:
Ten LUX-Tools píšou, že má nerezové tělo. Je to určitě nerez?

Jestli je ten popis na jejich webu správně a nebo v něm mají chybu to nevím. Pokud bude mít o ten LUX-Tools zájem pak doporučuji ať si to raději ověří v OBI. Já ten svěrák v OBI jen zahlédl a na tohle jsem se neptal. Myslím, že to tělo svěráku mělo v reálu matný kovový vzhled, ale barva na něm nebyla. Zítra se na to v OBI když tak ještě poptám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Právě že na fotce z toho odkazu to vypadá spíš jako barva. Zkus ho i potěžkat, nerez je těžší než železo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Lark píše:
Právě že na fotce z toho odkazu to vypadá spíš jako barva. Zkus ho i potěžkat, nerez je těžší než železo.

Podle popisu by měl ten svěrák vážit jen cca kilo, ale zase je patrné, že to tělo je méně objemné než třeba u toho litinového Yourku Handy 063, který váží 4,5 kila. Uvidím zítra.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Myslím si, že nerez je blbost. Ještě jsem takový neviděl.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Podle těch otluků bych to tipoval na hliník. On nám to zítra Drondys napíše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Myslím, že se takové svěráčky odlévají z nějaké zinkové slitiny.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ze zinku mám malinký strojní od Proxonu, ale už jsem ho opravoval, protože ač se utahuje jen rukou, knoflíkem asi průměr 30mm tak se 10mm dlouhý závit v čelisti (M8 levý), ustříhnul jak v olovu. Někde jsem to tady už psal. Udělal jsem mosazné pouzdýrko, s límečkem, zalepil epoxidem a funguje líp než nový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Takže dnes jsem se byl poptat na ten svěráček od LUX-Tools v OBI. Cena odpovídá přesně tomu jak je uvedena na odkazovaném webu. Tělo svěráku je z hliníku a je natřené šedou barvou. Černé čelisti mají 65mm a jsou ocelové, ale nebyl na nich ani v krabici ke svěráku jsem neviděl přiložen žádný gumový návlek. Vodící tyče, aretační páka otočného kloubu a šroubovnice jsou zřejmě taktéž ocelové.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Díky za info, já to tušil. K čemu je pak ta "kovadlinka"? Není to svěrák na nějaké silové práce (třeba ohýbání plechů, struny a pod.) U toho mého ty gumové návleky jsou a hodně je používám třeba na upnutí Dremela. Jinak na hrubší práce mám starý YORK 70mm, taky se svěrkou (kdysy svařovanou), ale ta je podstatně mohutnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jako robustnější náhrada za ten starý svěráček může varokovi posloužit třeba York Handy 063 Standard, na který jsem zde už dával odkaz. Odkazovaný York Handy 063 Standard je v provedení s integrovanou otočnou deskou ±35° s polohovacími šrouby a má i úchytku na stůl, hmotnost má cca 4,5 Kg a šířka čelistí je 63 mm což by mu mohlo stačit. K tomuto svěráku se prodávají samostatně korkové, plstěné nebo pryžové doplňkové čelisti pro šetrné upínaní dřeva apod.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 14:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Moc děkuji za diskuzi a názory. No, ten co se mi ulomil byl podobný jako dal Drondys v odkazu ten York handy, i když byl trošičku jiný. Nebyl otočný, tu nohu se šroubem na uchycení měl přímo vytáhnutou od přední části.
Na silové věci bych to neměl, jen takové drobnůstky, bastlení a modelařina. Na větší věci mám v garáži větší 80mm York (navíc později plánuji větší). Ten malý York bych vzal, ale ta cena mě trošku odrazuje. Stačil by mi i ten z OBI, ale chtěl bych ho bez toho kloubu. Neviděl někdo někde takový ale bez kloubu? Mám to fakt jen na pilování cuprextitu na DPS, plastů, vrtání menších dírek apod. Jedná se mi fakt jen o to, aby šli čelisti trošku slušně, né o 4mm křivo do vrtule. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz