Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 22:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Plha píše:
Příloha:
DSC_0076.JPG
Na místo, kde s koptérou lítám jezdím na kole s koptérou přitaženou pásky na upínání baterek na řídítka. Do batohu vysílačku se sadou baterek. Nepotřebuji auto ani žádný kufr.


Ty woe Jan Tleskac!!! :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: stř 06.05.2015 22:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2014
Příspěvky: 32
Zdravím všechny. pokud jedu jen na vyjížďku nebo vycházku poblíž, šupnu Phantoma do velké nákupní tašky, mám suprové od kolegů z firmy OBO (snad to není reklama). Jsou opravdu tak velké, že se do nich vejde Phantom 2 i s ochrannými oblouky. Ve druhé mám RC soupravu a akumulátory.
No a pokud to je na delší dobu, třeba na dovču nebo moje radioamatérské aktivity, tak jsem udělal hliníkový kufr tak, aby se tam všechno vešlo včetně akumulátorů, nabíječek, nářadí, kabeláže, navíc to slouží i jako heliport (vlastně koptéroport), když tomu přidám nožky a udělám z toho stolek.
K náhledu zde.
https://plus.google.com/+PetrDole%C5%BEalOK2BSY/posts/G7jwmpskQEJ?hl=cs&pid=6068297011304232258&oid=113310818930117460772

_________________
Petr Tišnov
Phantom 2, H3-2D, GP Hero 3+b, FPV, new props 9450, carbon guard arcs and landing gear


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2015 10:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 27
Uvažuji o koupi takového baťohu na QAV250, nemáte s tim nějaké zkušenosti, cena je dobrá, ale je to čína. Ještě jsem uvažoval o koupi hlinikového kufru + samovýroba molitanu, ale tento baťoh se mi líbí více.

http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 95454.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2015 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Taky jsem zvažoval co na 250
Hrozně nerad tahám kufry.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že mám kalsický batoh.
Dovnitř se mi vejde notas, nabíječka, vysílačka.do kapes baterky, vrtule a nd.díly
A 250 přigumičkuju na batoh, jsou na něm takové ty gumičky do kříže.
Stejně s tím mlátim o zem, takže to někam zavírat aby se s tím nic nestalo? :-)
Tak to je trochu mimo.
Mám vše v jednom batohu a mám volné ruce.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2016 10:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 1.2.2016
Příspěvky: 37
Máme výborné zkušenosti s tímto batohem od One Team. Můžete tam nacpat Phantoma 2, 3 a údajně by se tam měl vejít i 4. Batoh je dostatečně velký, takže ho můžete využít i pro jiné drony. Batoh je textilní, ale přesto je dostatečně pevný. Má několik kapes na doplňky, svačinu, pití, atd. Uvnitř jsou posuvné "přihrádky", kterými vymezíte fixační prostor pro dron, vysílač, baterie. Díky této variabilitě sestavení fixačního prostoru je batoh využitelný pro různé drony.

https://www.rcprofi.cz/batoh-phantom-pr ... 2-a-3.html

Naopak nepříliš dobře zkušenosti máme s originálním skořepinovým batohem od DJI. Výhodou je velmi pevný hardcase z venku. Problém nastává ve vnitřním prostoru. Ve skořepině je vložený výlisek z nějakého EPP. Problém je ten, že po několika vyndáních dronu z tohoto výlisku se začne výplň drolit. Druhým problémem je ten, že do batohu nedáte nic jiného než dron + příslušenství. Pokud jdete na delší dobu ven a chcete si s sebou vzít svačinu, pití, atd., tak musíte tahat druhý batoh, protože v tomto na nic takového není místo.

https://www.rcprofi.cz/dji-skorepinovy- ... tom-3.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 8:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 1.2.2016
Příspěvky: 37
Srovnání batohů nejen pro DJI Phantom 3.

https://youtu.be/_UbOAxYVDtY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Doprava copter letadlem
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2016 9:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.1.2015
Příspěvky: 164
Bydliště: Praha 5
Letím na delší dovolenou a chci si vzít P4. Jak je to s přepravou letadlem? Dá se Phantom bezpečně převézt v kufru třeba obložený oblečením? A pak baterie, do kufru co jde na odbavení nebo raději do příručního? Díky za konkrétní rady.

_________________
Tarot 680 Pro | Phantom 4 | 250 vlastní 3D tisk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2016 10:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Jestli mas plastovy skorepinovy kufr, tak bych se nebal ho do nej dat a vycpat fuseklema okolo, potiz muze byt s baterkama. (mohou je vyloucit z prepravy)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doprava copter letadlem
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2016 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
romanCM píše:
Letím na delší dovolenou a chci si vzít P4. Jak je to s přepravou letadlem? Dá se Phantom bezpečně převézt v kufru třeba obložený oblečením? A pak baterie, do kufru co jde na odbavení nebo raději do příručního? Díky za konkrétní rady.
Aktuální informaci uvádím ve vlákně "Pravidla pro létání s coptérami v různých zemích", naposledy v tomto příspěvku .

Obecně :
- koptéru vždy do příručního zavazadla, jinak hrozí poškození či dokonce ztráta (!)
- original kufr P4ky s rezervou vyhovuje předpisům o velikosti palubního zavazadla, jezdil jsem i s plastovým Duratool (Pelican) kufrem, ve wide body letadlech (B777, B787, A380, A320) jsem neměl absolutně žádné problémy, ani v těch menších
- pokud dodržíš pravidla přepravy, žádné baterky Ti vylučovat z přepravy nebudou (jak někdo výše sýčkuje :( ), je potřeba je VŽDY mít opět v příručním zavazadle, kolik a jaké kapacity, najdeš přesně na výše uvedených odkazech, jsou na to přesná pravidla IATA a FAA, při překročení kusů doporučuji rozdat mezi další členy výpravy
- baterky je nejlépe mít v ochranných obalech a kontakty zalepené proti náhodnému zkratu
- s Phantomem jsou zcestoval letecky kus světa (i na některých zcela obskurních letištích), další zkušenosti mám popsané ve svém místním blogu, pokud by Tě to zajímalo nějak více...
- kam letíš ?

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převoz koptéry
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2016 17:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.1.2015
Příspěvky: 164
Bydliště: Praha 5
Díky, za praktické rady na cesty. Máš pravdu, že asi nejlepší bude vzít celý originální kufr. Letí nás víc, takže zavazadel máme v limitu dost. Budu se měsíc potulovat po Kanárských ostrovech, tam je materiálu na točení myslím dost.

_________________
Tarot 680 Pro | Phantom 4 | 250 vlastní 3D tisk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz