Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 15:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Už jsem to našel. Neumím dobře zadávat dotazy. :oops:
Je to prý americké značení průřezu, ale já osobně raději zůstanu u toho evropského. Sice je to teď asi trošku mimo, ale i třeba u PS zdrojů jsou káblíky nějak podezřele tenké, na to kolik mají přenést proudu.
No, co jsem našel, tak to značení je úplně jiné než to evropské:
1. AWG 26- cca 0,13mm2
2. AWG 24- cca 0,2mm2- tady se u evropského používá 0,35mm2
3. AWG 22- cca 0,326mm2- evropský průřez 0,35mm2
4. AWG 20- cca 0,5mm2- tohle je i evropské značení
5. AWG 16- cca 1,3mm2- evropské značení 1,5mm2
6. AWG 14- cca 2mm2- evropský průřez 2,5mm2
7. AWG 12- cca 3,3mm2- evropský bývá 4mm2
8. AWG 10- cca5,3mm2- evropský průřez 6mm2

Napsal jsem jen několik nejčastěji používaných průřezů podle značení AWG a zdá se mi to takové málo rozmanité. Já jsem zvyklý používat průřezy: 0,35;0,5;0,75;1;1,5;2,5;4 a 6mm2. Ale každý ať si dělá podle toho svého.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
varok píše:
Už jsem to našel. Neumím dobře zadávat dotazy. :oops:
Je to prý americké značení průřezu, ale já osobně raději zůstanu u toho evropského. Sice je to teď asi trošku mimo, ale i třeba u PS zdrojů jsou káblíky nějak podezřele tenké, na to kolik mají přenést proudu.
No, co jsem našel, tak to značení je úplně jiné než to evropské:
1. AWG 26- cca 0,13mm2
2. AWG 24- cca 0,2mm2- tady se u evropského používá 0,35mm2
3. AWG 22- cca 0,326mm2- evropský průřez 0,35mm2
4. AWG 20- cca 0,5mm2- tohle je i evropské značení
5. AWG 16- cca 1,3mm2- evropské značení 1,5mm2
6. AWG 14- cca 2mm2- evropský průřez 2,5mm2
7. AWG 12- cca 3,3mm2- evropský bývá 4mm2
8. AWG 10- cca5,3mm2- evropský průřez 6mm2

Napsal jsem jen několik nejčastěji používaných průřezů podle značení AWG a zdá se mi to takové málo rozmanité. Já jsem zvyklý používat průřezy: 0,35;0,5;0,75;1;1,5;2,5;4 a 6mm2. Ale každý ať si dělá podle toho svého.


no tam jde o to, že pak vidíš někde kablík, který má jen jedno, nebo naopak jen druhé značení a vedle toho zase třeba dutinky, které mají třeba dvě verze určené pro různě silné kabely nebo kleště určené pro nějaké průřezy nebo průměry a je to každé v jiných jednotkách. Pak pro nějakou rychlou orientaci jsou dobré tyhle tabulky. Nejde tedy o dogma, že by se to mělo značit AWG nebo mm2, ale o to srovnat si to jak se ti hodí a zorientovat se. Ono jestli použiješ kabel 0,325 nebo 0,35 je obvykle celkem putna, podstatné je, že kleště dělané na AWG18-20 kabely ti budou na houby když potřebuješ zamáčknout kablík 30AWG apod. a že dutinku dělanou do max 30AWG na kablík 0,35mm2 nenamáčkneš bez hrubého znásilnění reality :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 17:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, že mě to hned nenapadlo. :oops: Na těch krimpovacích kleštích to je vlastně taky napsáno pod značením AWG. Ty dutinky do konektorů jsem se díval v GME, ale nevím jestli jsem se díval na ty správné. A taky jsou označené tím AWG. http://www.gme.cz/konektor-konpc-spk-3-p840-003
http://www.gme.cz/konpc-spk-pi-p840-004
Tak moc děkuji za vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 10:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dnes mi přišly ty čelisti na krimpování servokonektorů. :) Neměli je skladem, tak jsem asi týden čekal. Na první pohled vypadají pěkně odlité, tak je nasadím do kleští a uvidíme. Ty vaše piny do servokonektorů přímo nemám, ale mám piny do PC konektorů, které mají krimpovací část stejnou. Uvidíme. :P


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.04.2015 10:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak včera večer a dnes ráno jsem zkoušel ty nové čelisti a výsledek? Ty kleště z Hadexu opět nezklamaly a opět šmejd. :evil:
1. Vůbec tam ty čelisti nešly namontovat, jelikož mají kleště z Hadexu opět špatně udělané ty výlisy pro čelisti, nebo jak to nazvat. Pilník to trošku opravil.
2. I když jsem tam už čelisti namontoval, tak stejně jdou ty kleště špatně a abych tu řehtačku, nebo jak se tomu nadáva přetlačil, aby povolila páky, tak se musí tlačit hrozně velkou silou.
3. Výsledný nakrimpovaný pin konektoru hnus.

Tak jsem dnes ráno rozdělal kleště, kde mám normálně čelisti pro klasické fastony. Ty jsem kdysy koupil v elektroskladu v ostravě za asi 800,- kč. S těmi problém není. Jsou poctivě vyrobené. I když dám to ozubené kolečko hodně na plus, aby to hodně tlačilo na piny, tak se nemusí na kleště tak moc tlačit. Výsledek?

1. I malý pin konektoru to docela slušně zakrimpuje. Sice to není úplně profi výsledek, ale to není ani u čelistí na velké Faston konektory. Ale už jsem s tím docela spokojený.
2. Nemusí se tak moc tlačit na páky kleští, což se projeví i na výsledku.
3. Čelisti tam šli namontovat i bez úprav kleští. Na první pohled vypadají čelisti při přiložení k sobě pěkně odlité. Nebo nevím jak to vyrábějí.

To jsem zkoušel s tenčími dráty na malém nástavci. Zkoušel jsem i na tom větším nástavci klasické Faston konektory, ale s těnším drátem, odhadem 0,5mm2 a taky paráda. Mám totiž ještě čelisti na klasické Faston konektory, kde je vyznačeno, že nejtenší nástavec by měl krimpovat fastony apod. na drát 0,5-1mm2. Ale tenčí než 0,75mm2 drát nakrimpovat nejde. Druhý nástavec je pro dráty 1,5-2,5mm. Třetí nástavec je pro dráty 2,5-4mm2 a tam není problém vůbec.

Takže pro shrnutí, jsem s čelistmi za ty peníze spokojený. Všem moc děkuji za rady a kdo by chtěl, tak může objednávat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.04.2015 9:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2009
Příspěvky: 154
Bydliště: Berouna
Někdo se tu ptal na čelisti z GME.
Nejsem odborník na krimpování, používám je, ale rozhodně to není ideální.
Můj názor je následující:
- všechny konekry nejsou stejné (to ale mohou být ruce)
- zalisování (obejmutí) izolace vodiče je podle mne dobré, když se to povede
- zalisování (obejmutí) žil je podle mne dobré, když se to povede
- na konci z druhé strany je ale konektor zdeformovaný a špatně se zastrkává do těla konektoru, musím vždy použít nějaký nástroj (špendlík)
- co jsem zkoušel tak kablík nějde jednoduše vytáhnout z dutinky (pokud to srovnán s tím když jsme ještě neměl kleště a "lisoval" jsme to jak vším možným)

Požívám konektory a dutinky z HK a GME.

kleště
http://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-s-v ... f-p731-884

čelisti
http://www.gme.cz/krimpovaci-celisti-pr ... u-p733-142


Přílohy:
Poznámka: samec
P1060662.png
P1060662.png
[ 749.52 KiB | Zobrazeno 2212 krát ]

Poznámka: samice
P1060663.png
P1060663.png
[ 743.07 KiB | Zobrazeno 2212 krát ]



Naposledy upravil speedved dne pon 27.04.2015 5:27, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.04.2015 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Kleště mám jenom krátkou dobu (necelý rok) a dělám někdy i ledabile a klepou se mi u toho ruce. Ale pokaždé jsem to zamáčkl dobře a konektor držel perfektně. Udělal jsem cca 200 a víc konektorů. Mám je koupené v GES-u, ale samce mám z Ebay-e a taky se chovají skvěle. Používám kleště koupené v GES-u, bez nějakého studování a vybírání na internetu.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.04.2015 11:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, ale vy máte speedved asi kleště, které packy na pinu zaříznou jen do odizolované žíly káblíku a ty druhé packy omotají jen kolem izolace káblíku. Já mám typ čelistí, že zaříznou packy pinu do žíly káblíku i do izolace. A s tím lisováním máte pravdu. Pin je z druhé strany trošičku promáčknutý dovnitř, ale to mi dělává i u větších Faston konektorů. Zkoušel jsem ubrat na síle zmáčknutí, ale pak je to zase málo zalisované a káblík jde větší silou z pinu vyrvat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.06.2015 5:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Objevily se kleště na HK, které podle popisu mají krimpovat (i) servokonektory
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Tool.html

pozor - od těch původních (které servokonektory neumí) se neliší názvem, jen objednacím číslem
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Tool.html

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2015 10:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2010
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha 9 Újezd nad lesy
Měl bych dotaz ohledně toho plastového konektoru.
Dá se někde zakoupit ten plastový bazmek který je přetažený přes konektor se SAMCI a brání nechtěnému rozpojení konektorů?

Předem dík za tip :D

_________________
Radek

Špatná zpráva je ta, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že vy jste pilot.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2015 11:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mám je z HobbyKingu, barvy různé... BigHobby apod. by je měli taky mít...

Jo počkej... "přetažený přes konektor se samci..." - to je standardní plast který se k těm sadám konektorů dodává...
S dutinkama jde jen plast pro dutinky, s pinama to samé plus ten krycí plast.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2015 12:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2010
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha 9 Újezd nad lesy
jyrry píše:
Mám je z HobbyKingu, barvy různé... BigHobby apod. by je měli taky mít...

Jo počkej... "přetažený přes konektor se samci..." - to je standardní plast který se k těm sadám konektorů dodává...
S dutinkama jde jen plast pro dutinky, s pinama to samé plus ten krycí plast.

Jo aha...já jsem to ale kupoval samostatně na GM electronic a tam jsem našel jen dutinky a plast. konektory. Takže mi jde o to jestli se to dá koupit samostatně, nebo si je budu muset naodlejvat.

_________________
Radek

Špatná zpráva je ta, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že vy jste pilot.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2015 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Tak hlásím, že jsem si po letech koupil krimpovací kleště z Hobby King EU Warehouse za necelých 14$
a jsou dobrý. Mají obě vlnky jak tu na lanko tak na izolaci takže na jedno smáčknutí
ten konektorek vypadá dobře a dobře drží. 8)

Příloha:
kleste.jpg
kleste.jpg
[ 199.26 KiB | Zobrazeno 1744 krát ]


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54737__Hobbyking_JST_SH_Connector_Crimping_Tool_EU_Warehouse_.html?strSearch=Crimping%20Too


Udělal jsem už asi 15 konektorů a ozvědčil se mi postup nechtama zmáčnout zadní plíšky pro izolaci tak,
aby drátek držel v konektoru (stačí jen malinko) a pak opatrně vsunout do kleští a zmáčnkout a je hotovo.
Zlatá práce proti prvotnímu letování asi před pěti lety a pak asi 4 roky jdem to pastil plochýma kleštěma,
fuj to nebylo ono. :oops:

Jinak na zajištění jsou dobrý konektory s pojistkou (použil jsem je na prodlužku v křídlech a k VOP).
Odkaz je na cz drahý konektor, protože nevím zda se ná na ebay koupit stejný.

http://www.rcm.cz/produkt/JR003-Protikus-servokonektoru-s-pojistkou-NEW-i39425


jyrry píše:
Mám je z HobbyKingu, barvy různé... BigHobby apod. by je měli taky mít...

Jo počkej... "přetažený přes konektor se samci..." - to je standardní plast který se k těm sadám konektorů dodává...
S dutinkama jde jen plast pro dutinky, s pinama to samé plus ten krycí plast.

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2015 18:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vítej do klubu :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.08.2015 15:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Muze nekdo porovnat pls. krimpovaci kleste z HK s temadle (http://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-pro ... b-p731-169) ?

Ty GME jsou dost na prd tak by me zajimalo zda ty z HK jsou lepsi.

Pripadne zda existuji na trhu nejake rozumne dostupne lepsi (rekneme ze cena do 1000kc). Plus idealne jake piny/plechy do toho pouzivate.


Stalo se me ted po druhe ze se me na robotu vytahnul dratek z pinu i kdyz na oko vypadal ok (ale asi byl malo zmacklej) takze bych radsi neco spolehlivejsiho.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pberki a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz