Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
graup15 píše:
Jinak pro MichalaV
Začínám silně uvažovat nad tímhle. Konečně to nemá ty divné šavle na koncích křídel.
http://www.heinrich.sk/
Jednoho podobného tu repasuji...bože jak lidi dokáží tak zprasit instalaci v tak krásném éru...to nepobírám. Už jsem viděl lecos, ale aby přední přepážka na motor nebyla přilepená, ale stažená přez další přepážku vně trupu...tak to se hned tak nevidí. (A to má Stork uvnitř trupu zapuštění --z formy-pro easy ustavení a zalepení přepážky. Jednoduše řečeno..zalepí to i orangutan...né tak český človíček...)

Jo jo :wink:
Mě se naopak ty šavle líběj :wink: , ale taky jsem pokukoval po novém Storkovi :wink: , ale zatím mi stačí ten můj, je super :wink:
Mluvil jsem s p.Heinrichem a trup už není tak široký jako u verze 4.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 13:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2003
Příspěvky: 49
----------


Naposledy upravil Dodo dne čtv 23.04.2015 9:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
-----------


Naposledy upravil Standa Stuchlý dne pon 20.04.2015 16:41, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 15:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.11.2012
Příspěvky: 89
Bydliště: Jičín
Blog: Zobrazit blog (2)
Jinak pro MichalaV
Začínám silně uvažovat nad tímhle. Konečně to nemá ty divné šavle na koncích křídel.
http://www.heinrich.sk/


Dalibore, ty snad stárneš nebo co?.. a co budeš dělat při létání s Storkem s druhou rukou?
Co toto http://f3j.com/perfection.htm o víkend na závodech F5J v Hořicích a zase na bedně..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2015 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No..hlavně co bych dělal s oběma rukama...tohle se dá řídit nohama :-) :-)
No neboj....já něco na příští sezonu vymyslím:-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 6:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Tomu říkáš vychytávka?? :mrgreen:
Za prvé to vypadá strašně....za druhé,k čemu je to dobré?


Dalibore, tentokrát plácáš kraviny... To řešení dvou přepážek u Storka je naprosto v pohodě, mám dva kusy s tímto řešením a prostě o tom nevím, je to absolutně spolehlivé. Navíc pokud použiješ vhodný 42mm kužel, tak naopak okraj krásně sedne kolem té "vnější přepážky", což není vůbec marné v tom ohledu, že při ráně kužel nikam nejede a chrání se tím hřídel. A strašně to těžko může vypadat, když to není žádná šance vidět...

Osobně sice mám nejradši přepážku "napevno" (vznikne ve formě spolu se zbytkem trupu), ale na druhé místo za tuto variantu dávám právě "dvoupřepážku" Storka kolem osazení, je to naprosto pohodové řešení.

Jinak u Storka se teď jak na smilování čeká na nový trup, na soutěže F5J je ten klasický těžký a i odpor je větší, zatím ale pořád není. Pokud se nový trup povede, tak to model má šanci pozvednout. Měl bych mít jeden z prvních kusů (určitě první v ČR), ale Heinrich nějak nezvládá. Mimochodem cílová váha by měla jít někam k 1200g :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ach jo..furt ty vaše soutěže. Já opravdu průhledné letadlo na soutěže nechci. Nevidím jediný důvod proč slučovat vybavení na soutěže s vybavením pro rekreační létání. Mám tu uši ze Storka pro soutěžní použití....brrr . Jste tak zblblý z min hmotnosti,že to je doslova průhledné....

Jinak..pokud vám ta přepážka přitažená přez přední čelo vyhovuje...tak OK. Nic proti tomu.
Poslední dobou si říkám,že se se vším moc seru...to co vidím,že lidi berou jako super,hlavně,že to letí..
Asi se přizpúsobím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 9:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mě právě ta "dvoupřepážka" u Storka nepřijde jako žádná prasárna či věc cílená specificky na soutěže, ale naopak jako vtipný nápad, který má dost do sebe. Pro F5J pohony (i ty o něco silnější rekreační, nejen soutěžní ultra lehké extrémy) to prostě nemá chybu, kilowatt bych na to ovšem nedával :lol: :lol:

Jinak osobně pokládám za optimální hmotnost F5J velikosti Perfectiona či Storka rozmezí 1400-1500g, to už je dost lehké na slabé bubliny, ale ještě si to drží jistou schopnost dynamiky. Modely pod 1300g už bych nikomu mimo soutěže nedoporučil, to je prostě speciál do slabých podmínek, se kterým se nelétá vždy a mimochodem se to řídí hůř než těžší, člověk se s tím víc pere.
Já snad letos dám dohromady optimální sestavu tří letadel - "bitevní" Stork cca 1700g s možností dovážení, univerzální Perfection cca 1350g (také lze dovážit, je poměrně pevný) a pak "ultralight" optimálně pod 1200g. První dva modely už mám v plném provozu, třetí se chystá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 850
Bydliště: Praha
...prej bitevní Stork 1700g :lol: , Tome sorry, ale když se nebudeme bavit o extrémně účelovém soutěžním Jéčkovém "létání", ale o běžném rekreačním, kdy si prostě chceš dobře zalítat a užít si to, tak bráchův tušim 2.200g Stork při rozpětí nějakých 3,6m je pohledově hranice, kdy ten model i při malinko větrnějším počasí opravdu letí a má nějakou dynamiku a zkrátka nemá člověk pocit, že pouští jen stojícího draka :) a nevim, že by byl někdy ve vzduchu mín jak 2 hodiny při vyčerpání i poloviny kapacity baterie (někdy tam je i 4hod blázen :mrgreen: ), řekl bych subjektivně je to taková hranice mezi Jéčkem a Béčkem a víš, že s Vikoušem, který má 2.890g, jsem schopen při solidních podmínkách točit bublinu i od 10-15m a ve vzduchu jsem s ním při běžných podmínkách 1-1,5hod (a když chci a je termika tak klidně přes 2hod) s tím, že se s ním dá lítat absolutně univerzálně na co máš zrovna náladu a nemusíš se bát, že ti "zatleská" křídlama, ty problémy když se s těma superlehoušema dostanete do silnější termiky popř. začne malinko foukat (což je skoro pořád) a pak máte akorát problémy to dostat zpět dolu, protože když jsem viděl třeba tu spojku u tvojeho Pikouše :lol: ehm no trochu jsem se bál abych jí nepřerazil pohledem :mrgreen: ...

_________________
JETI DC-16
GPS Ikura 2020, F3X Viking 2E, Graupner Junior


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 10:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Když vy to moc dramatizujete... V reálu není návrat z 600m výšky a kilometr od sebe naprosto nic neobvyklého a v životě jsem na závodech neviděl za letu rozlámaný model, prostě to není problém. Zvyšovat hmotnost u F5J prostě nedává smysl, nad dvě kila ti už klesavost roste víc než pronikavost, tak proč?

Tvůj Viking je něco jiného, je menší a z rychlejším profilem, tak tam se dá vyloženě divočit, tam proti vyšší letovce nemám naprosto nic, ale to taky není "jéčko".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2011
Příspěvky: 850
Bydliště: Praha
...však jsem Tome taky rád, že Vikouš je Béčko a né Jéčko :lol:, ale ne... já proti Jéčkům vůbec nic nemám, když jsou dobrý podmínky a nefouká lítaj taky moc hezky (když mají rozumnou váhu a nejsou ovšem extra lehký), jen mi prostě přijde zbytečný pro nesoutěžní lítání ten souboj o extrémní snižování hmotnosti, protože vždy je něco za něco... jediný co se mi těžce hnusí a nikdy se s tím nesmířím (o tom jsme už taky spolu několikrát mluvili) je to vaše soutěžní zapichování modelu (teda vlastně náčiní :lol: ) při přistání na cíl-z toho mě opravdu kolikrát až mrazí :x :mrgreen:

_________________
JETI DC-16
GPS Ikura 2020, F3X Viking 2E, Graupner Junior


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 11:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Víš, ono se to lidem hnusí, ale v reálu na jedno letadlo pomlácené při soutěžním zabodnutí připadá možná i 10 kompozitů potlučených při "pěkném přistání", kdy se někomu zabodávání také hnusilo a pak trefil sám sebe či něco jiného na letišti...
Výhrady "estetické" plně chápu a nijak s tebou nepolemizuji, ovšem představa, že tím modely nějak moc ničíme, prostě pravdivá není, je to spíš naopak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Mě váží Stork 2600 :wink: a prakticky každé létání musím jít dolů po 3,5hod, protože by mě zdechly RX baterky :lol:
Ale je fakt, že extrémně lehké F5J musí být hříčka větru. Když nefouká, tak je to něco jiného, ale takový počasí je málo kdy.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 19:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2007
Příspěvky: 300
Bydliště: Trnava, SK
Neviem prečo riešite pri Storkovi, Pike-ovi že sú až príliš ľahké a nevhodné pre bežného lietača. Ale veď to sú súťažné špeciály, to je ich podstata a preto vznikli. Je to proste súťažné športové náčinie.
Veď nie je nič zložité dohodnúť sa s výrobcom nech vám to spraví pevnejšie okolo 2500g alebo si treba vybrať iný model.

_________________
Ľuboslav Nagy


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
graup15 píše:
....
..........Jinak..pokud vám ta přepážka přitažená přez přední čelo vyhovuje...tak OK. Nic proti tomu.
Poslední dobou si říkám,že se se vším moc seru...to co vidím,že lidi berou jako super,hlavně,že to letí..
Asi se přizpúsobím.



nedělej to. Zůstaň u své profi práce a přístupu. Taky mne čerti kolikrát berou, když vidím dokonalou věc zprzněnou jediným detailem. Divím se některým výrobcům, že se s tím tak mazlí, vkládají do forem neskutečnou práci a v závěru přiloží pro dokončovací montáž díl, který bych čekal u někoho, který neví jak dál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz