Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2015 21:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2013
Příspěvky: 315
Bydliště: Letná
novinka pro NAB 2015 - přeci jenom se Colin vyhozený z DJI neztratil
http://www.bhphotovideo.com/explora/video/news/nab-2015-new-quadcopter-3d-robotics
zatím pouze předobjednávky
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1133723-REG/3d_robotics_solo.html
cena je pouze za copter (gimbal a vysílačka je zvlášť)

na oddech:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
ostatně tady na trubce najdete více filmečků


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 5:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Je to mnohem hezčí než ten nový (recyklát) Phantom.
Tak doufám,že bude mít se Solem úspěch.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Vypadá to hodně zajímavě - líbí se mi to :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 11:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
To je už model, ktorý mala vydať spoločnosť GoPro v roku 2015? Designed from the ground up as a companion to the GoPro HERO ... alebo je to niečo iné a GoPro ešte len príde s novou koptérou na trh ..


GoPro Operation
Not only does the app provide access to controls not available through the transmitter, it can also be used to operate the GoPro. Recording start/stop and select camera settings can be changed through the app


Mašinka už kompatibilnejšia s kamerou GoPro .. ako DJI Phantom.. Vzhľadovo je krajšia než DJI Phantom, snáď bude aj lepšia a spoľahlivejšia.. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
graup15 píše:
Je to mnohem hezčí než ten nový (recyklát) Phantom. Tak doufám,že bude mít se Solem úspěch.
Vypadá zajímavě, ale určitě bych neřekl P3ce, že to je nějaký "recyklát" (střeva jsou zcela jiná, jen trup je stejný), to ale sem nepatří. Koukni Dalibore do nového P3 vlákna, jsou tam dnes nějaké nové info, můžeme to probrat tam.

Colin Q. říkal, že je v Solu stejný procesor jako v Tx, celkem by mě tedy zajímala cena té Tx (nebýt té černé a LCD, co mě to jen připomíná?) - řekl doslova, že v koptéře je stejný počítač jak v kontroleru, to bude jistě další masakr. Takže se obávám, že sestava SOLO + gimbal + Tx + GP4B dosáhne na nějakých 50-60 kKč (ne-li víc), a to nemá v konkurenci s P3 PRO šanci.
Většina filmařů oželí speciální režimy typu CableCam a FollowMe, když to nemá proximity senzory a vyhýbací algoritmy, a je to tedy použitelné jen na zcela volném prostranství. To raději osvědčené NAZA či I1/P3 letové režimy.

Co oceňuji je ten design, ačkoliv ten stroj vypadá na tom videu (evidentně inspirovaném "Space Odyssey 2001", kterou nekonečně miluji) úplně jinak, než potom v reálu na NABu...

Dalibore, ty máš i zkušenosti se stavbou, myslíš, že umístění té těžké baterie na vrchu toho létadla je to pravé ořechové ?

A všimli jste si, jak se SOLO uvnitř NAB hangáru houpe ? Když se podíváte na podobná videa I1 nebo P3, tak je vidět, že se ani nehnou. To jen ještě k té recyklaci...

Collin si evidentně se svým vyhazovem z DJI před časem vzal i nějaké ty správné kontakty do GP, je s podivem, že zrovna když DJI ohlásí své vlastní UHD kamery (pro I1 a P3) po již déle trvajících "nedorozuměních" s GP, tak 3DR naváže tak s GP tak úzkou spolupráci, že světe div se, SOLO asi bude umět i na dálku GP ovládat (jak se mě zdálo, že Collin utrousil)...
DominikVF píše:
To je už model, ktorý mala vydať spoločnosť GoPro v roku 2015?...Recording start/stop and select camera settings can be changed through the app
Jo Dominiku, asi to bude ono...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Petře tím recyklátem jsem měl na mysli jen a pouze obal (design) coptery. Né elektroniku uvnitř. (Vlákno o P3 sleduji).
Prostě Phantom ač pod pláštíkem má dost vyspělou elektroniku,zvenku vypadá jak hračka z Tesca. Není tam takový ten techno design.

Baterka nahoře vůbec nevadí. Na QAV 500 vozí někteří šílenci 4S-Tatu 10 000mAh. A to je ještě o řád výše než na Solu. Já mám díky 4S-5200mAh baterce těžiště dozadu o skoro 5cm. A lítá to fantasticky.
Při jediném incidentu,když mi baterka vylítla ven a vzadu vysela na kabelech Naza ustála i těžiště pod zadními vrtulemi. (Ale jen do doby než si baterka kmitla a kabely zastavili levou zadní vrtuli..to bylo pak velmi rychlé) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
gardenroute píše:
To raději osvědčené NAZA či I1/P3 letové režimy...


Zeptám se takhle, lítal jsi někdy s 3DR technikou? Pixhawk / 3DR koptéry atd.

Jestli ne, tak tě mohu přesvědčit, že 3DR systém funguje naprosto perfektně. Absolutně srovnatelně s NAZOU, kterou jsem zkoušel v quadru i v Hexe. Absolutně perfektně i bez Proximity senzoru drží v místnosti. A už to naštěstí není systém, který by se musel nějak zbytečně ladit, dopajovat atd. Je to skvělý PNP systém :)

V tom případě nechápu ten hate proti 3DR.

Jinak proti DJI nic nemám!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Ancistrus01 píše:
Zeptám se takhle, lítal jsi někdy s 3DR technikou? Pixhawk / 3DR koptéry atd.

Jestli ne, tak tě mohu přesvědčit, že 3DR systém funguje naprosto perfektně. Absolutně srovnatelně s NAZOU, kterou jsem zkoušel v quadru i v Hexe. Absolutně perfektně i bez Proximity senzoru drží v místnosti. A už to naštěstí není systém, který by se musel nějak zbytečně ladit, dopajovat atd. Je to skvělý PNP systém :)

V tom případě nechápu ten hate proti 3DR.

Jinak proti DJI nic nemám!
Měl by jsi vždy vše číst celé a v kontextu :
- nevím, co máš na mysli tím "hate proti 3DR", já mj. napsal "...Vypadá zajímavě..." a "..Co oceňuji je ten design..." ???
- vůbec nezpochybňuji letové režimy u 3DR, jen jsem se pozastavil na tím, jak se jim to při letu uvnitř NAB hangáru pohupuje...nezdálo se to jako "....Absolutně perfektně...drží v místnosti", ale pustím si to ještě jednou
- to srovnání letových režimů jsem dělal v kontextu debaty o celkové ceně SOLO + gimbal + Tx Controller + GP4B, to jsou jen čísla, známe již i českou cenu P3 (ten ale nemám NAZA, a má LightBridge), toto se zdá, že bude o hodně, hodně více, ale přidaná hodnota o tolik mě nepřipadá

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Teda ..jsem si to produktové video inspirované Space Odyssey stáhnul a v klidu juknul. Za poslední dobu nejlepší produktové video .
Add Pixhawk...docela se těším a neodolám až bude ta nová mini verze dostupná.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
gardenroute píše:
Měl by jsi vždy vše číst celé a v kontextu :
- nevím, co máš na mysli tím "hate proti 3DR", já mj. napsal "...Vypadá zajímavě..." a "..Co oceňuji je ten design..." ???
- vůbec nezpochybňuji letové režimy u 3DR, jen jsem se pozastavil na tím, jak se jim to při letu uvnitř NAB hangáru pohupuje...nezdálo se to jako "....Absolutně perfektně...drží v místnosti", ale pustím si to ještě jednou
- to srovnání letových režimů jsem dělal v kontextu debaty o celkové ceně SOLO + gimbal + Tx Controller + GP4B, to jsou jen čísla, známe již i českou cenu P3 (ten ale nemám NAZA, a má LightBridge), toto se zdá, že bude o hodně, hodně více, ale přidaná hodnota o tolik mě nepřipadá


Jasný!
Každopádně k tomu pohupování, to produktové video je pravděpodobně točeno v módu, kdy nepoužívali GPS, takže jeli všechno více méně na ruce... Pak to chápu.
V místnosti to bylo myšleno stabilitou. Zatím bohužel 3DR docela "kašle" na optický senzory, což by byla ohromná paráda. (Nebo nevím jestli kašle, nebo připravuje něco v tajnosti :) )
Já se té ceny zas na jednu stranu tolik nebojím. Konkurence je obrovská... Teda musím říct že mě cena P3 překvapila! 3DR bude ale muset držet krok!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 21:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
toto znie dobre :D

The best way to sum it up is the 3D Robotics' claim of it being repaired if the Solo drone crashes due to a system error. The company will repair the drone, the Gimbal and even your GoPro if that broke in the crash as well.

Bol by som zvedavý či by sa k tomu tak aj postavili, keby to niekde uletelo alebo padlo chybou systému a oni by to uznali v rámci reklamácie.
Dokonca aj prípadne poškodenú kameru..

Predaj jún/júl 2015...

"výcuc" z článku .. http://www.technewstoday.com/22884-3d-r ... companion/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: sob 18.04.2015 12:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nemyslim ze 3DR pece na opticke senzory. Aktualne je podpora optflow v bete takze do release SOLO to klidne dotahnou. Dalsi vyhoda je ze 3DR muze v pohode a velmi rychle integrovat Lidar takze misto sonaru se vsema omezenima bude mit laserovy modul s dosahem 70m.

Samozrejme ted bude zalezet vsechno na tom jak budou nastavovat cenu protoze optflow+sonar je za $100 a lidar je taky $100. A velka otazka je kolik lidi by to vyuzilo.

Bejt na miste 3DR tak udelam modularni bay kam pujde nacvaknout optflow + sonar, sonar, lidar, lidar + sonar a hotovo. Stejne to vse komunikuje pres i2c takze staci 4 draty. Pak muze byt outdoor verze Sola levnejsi a ty co potrebuji nutne indoor muzou doplnit.


2Garden : I1/P3 co jsi myslel tim vyhejbacim algoritmem ? Funkcnost ze udrzuje vejsku nad prekazkou (neco jako na tomdle videu - https://www.youtube.com/watch?v=2diRKtVcH0w s lidarem) pomoci sonaru (tj. to co 3DR/APM ma nekolik let) a nebo maj nejaky lepsi reseni ala detekce prekazek z videa nebo senzory smerujici pred copter ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: sob 18.04.2015 12:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
In terms of specs, the 3DR Solo brags two 1GHz, Linux computers. One is housed in the controller and one in the drone, making the Solo having more power to operate and perform other smart functions without burdening the core and sort of gives the Solo its own brain. The drone comes with a controller but you would need to spend extra bucks for the motorized camera stabilizer or Solo Gimbal.

The starting price of the 3DR Solo with the controller is $999



Takze cenove to je jednoznacne cilene na P3. Samozrejme ze DJI ma velkou zakladnu lidi co uz maj P1/2 a pro ty je 3DR nova firma. Ale rozhodne maj dost slusnou sanci uspet.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: sob 18.04.2015 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Amper píše:
...Bejt na miste 3DR tak udelam modularni bay kam pujde nacvaknout optflow + sonar, sonar, lidar, lidar + sonar a hotovo. Stejne to vse komunikuje pres i2c takze staci 4 draty. Pak muze byt outdoor verze Sola levnejsi a ty co potrebuji nutne indoor muzou doplnit...
Pokud koukneš na video z NABu, tak tam Collin Q. právě takový modulární bay na spodku Sola se sběrnicovým konektorem ukazuje.
Jinak si myslim, ze napr. FollowMe funkcionalita je prakticky naprosto nepoužitelná bez dobře fungujících proximity senzorů např. právě ve formě levného a malého lidaru, či speciální kamery. Jinak je to jen fičůrka pro produktová videa bez praktické využitelnosti.
Viděl či slyšel jsi někdy o Percepto (izraelský projekt), o kterém píšu i na zdejších stránkách. Půjde to dát na cokoliv s NAZA (i 3DR), tzn. i na Phantomy, dle mých info dělají na variantě pro FC, který používá i Inspire a P3, to by mohlo být hodně zajímavé, a samozřejmě to pak umí i FollowMe ale i mnohem zajímavější věci atd..
Amper píše:
..The drone comes with a controller but you would need to spend extra bucks for the motorized camera stabilizer or Solo Gimbal....The starting price of the 3DR Solo with the controller is $999

Takze cenove to je jednoznacne cilene na P3. Samozrejme ze DJI ma velkou zakladnu lidi co uz maj P1/2 a pro ty je 3DR nova firma. Ale rozhodne maj dost slusnou sanci uspet...
Tím si nejsem zcela jistý, koukni na řeč čísel :

- P3 ve ver. PRO u nás za 39.900 Kč, tzn. komplet. filmové řešení se špičkovou 4K UHD kamerou, výborným Zenmuse 3D gimbalem a LightBridge HD 2.4 GHz přenosem a telemetrií na 1-2 km (technologie prověřena na řadě předchozích modelů), venkovni cena za všechno 1.250 USD

- samotné SOLO s Tx za 999 USD (a to je nějaká start price), k tomu cca 300-400 USD za 3D gimbal, a GP4B za nejakych 500-600 USD, to jsem na nejakych 2.000 USD (a to v cenách venku bez DPH), a mají něco vůbec pro HD přenos ?

Nevím, zda-li to bude konkurence schopné, resp. nejsem si jistý tím, že by to měl být přímý konkurent - nový P3 je velmi vyspělé řešení (i přes, jak říká Dalibor, trochu "hračkový" vzhled - klasické klamání tělem :D ), s ověřeným pohonným a spolehlivým systémem (nyní 23 minut letový čas !!), vynikajícím gimbalem, a i když kamera (stejná jako v I1) asi nedosahuje kvalit a všech režimů jako GP4B (to ale na letadle běžný pilot asi nikdy nevyužije), tak je velmi, velmi dobrá.
Navíc počítej s poměrně velkou loaylitou dosavadních DJI pilotů/filmařů, tam spíše očekávám přechod na jinou techniku DJI, tzn. Ispire ci právě P3.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D Robotics - Solo
PříspěvekNapsal: sob 18.04.2015 15:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pokud jsem dobre pochopil tak gimbal je na Solu v cene, staci pridat GoPro.

Jaky maj druh prenosu nevim, setove coptery me nezajimaj :-)


Pro me to bude zajimavy az bude cena Pixhawk 2 kolem $100 :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz