Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 10:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
zajímalo by mě jestli použitelnost regulátorů Jeti Spin v helině?Přijde mi totiž že všichni jedou CC,YGE,Kontronik...

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 10:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Lital jsem Jeti Spin 55 v Protosovi.

Pokud se lita na krivky, tak zadny problem neni a regl funguje bezvadne. Governor je ale problematicky.
Opravdu funkcni governor umi jen par vyrobcu a proto jejich regulatory jsou tak mezi helinari oblibene.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 11:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
jakým způsobem je governor problematický?


je fakt že v Protosovi mám YGE a to je jíná káva.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 11:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Udělat BLDC regulátor s otevřenou smyčkou, kdy nějak roztočíš motor a potom řešíš jenom komutaci resp. otevření PWM je docela triviální úloha. Uregulovat to ale na konstantní otáčky je daleko větší problém, kdy ti do regulační smyčky podstatným způsobem kecá motor, setrvačné momenty celé soustavy atd. Tedy parametry, které při návrhu regulátoru pro obecně jakýkoli motor bez křišťálové koule nevíš.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Governor ve Spinu jsem zapnul, s heli vzletnul, zavisel, hodil na zada a ..... regl vypnul. :mrgreen:
Na krivkach jsem s nim letal pres rok bez problemu.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 12:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
tohle je mi celkem jasný.Dotaz byl myšlen co se děje za letu s nepříliš dobře fungujícím govíkem,jestli to generuje nějaké brutální proudové špičky,motor se hodně dusí apod.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 12:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
až tak,jo? 8O

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 12:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Az tak. Nemam duvod si vymyslet. Jeti produkty pouzivam a jsem velmi spokojen. I jejich regulatory jsou hodne dobre. Jenom ne pro heli kde chces pouzit governor.
Do heli bych dal Kontronik, YGE nebo Roxxy. Aktualne mam vsude Kontroniky, ale neni to zrovna levna legrace. Ale funguji. Dalsi reseni je skoro jakykoliv regulator s externim governorem treba primo v bezpadlove jednotce. A nebo litat na krivky.

A k tvemu dotazu co se deje pri nespravne fungujicim governoru, Tak je to ruzne. Nejcasteji se setkas s tim ze pretaci motor, dlouho trva nez governor prida pri zvysene zatezi (propad otacek), nebo ze tim jak governor pulsuje tak to kope do vrtulky ktera pak nejde poradne doladit. To jsou nejcastejsi problemy. No a nekdy to i vypne.... :wink:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 16:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4785
Bydliště: SK Bratislava
no ... pravdu povediac neviem si predsatvit dovod preco by regulator vypol kvoli zlemu governoru pri prevrateni na chrbat ... vsadil by som na iny problem, asi bolo dobre zistit dovod preco to bolo (pozriet jetiboxom)

som ale trochu zmeteny co tu pisete ... o AKEJ VERZII tu ide rec? To ze Spiny nefunguju s governormi v helinach, pocuvam uz dlho (nelietam heli, neviem o co ide) ale za to viem ze PRO verzia (ktora je mladsia ako pocuvam tie problemy) ma settingy a funkciu uplne inu ako ne-PRO verzia ... v uputancoch lietame SPINY a neni lepsich regularotov ... Spiny pro ale u nas pouzit nejdu ... takze bude nejaky rozdiel ... mozno to bude v helinach uplne opacne :- ))))))))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
pkotatko píše:
Governor ve Spinu jsem zapnul, s heli vzletnul, zavisel, hodil na zada a ..... regl vypnul. :mrgreen:
Na krivkach jsem s nim letal pres rok bez problemu.


A kolikrát se to stalo tobě nebo někomu jinému? Víš ještě o někom, komu se to taky stalo (regl vypnul)? Vycházet z jedné jediné události a na základě toho tvrdit, že je to běžná vlastnost regulátoru, mi přijde minimálně nekorektní.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2015 23:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
1) psal jsem o Spinu 55. Neznam PRO verzi
2) napsal jsem svoji zkusenost a nikde nevidim, ze bych psal ze ty regly jsou spatne. Neznam ale nikoho kdo by je v helinach pouzival s governorem. Lital jsem ten regl na krivkach a v pohode. Pak jsem zapnul governor a regl vypnul. Stalo me to rozbitou helinu. Po prepnuti zpatky na krivky to zase fungovalo.
3) zkusenosti s regulatory s funkcnim governorem jsou me vlastni, lidi se kterymi se stykam a troufnu si tvrdit, ze i velke vetsiny vrtulnikaru vubec.
Proste to tak je. V helinach se s pouzivaji levne regulatory na krivkach, regulatory s podporou externiho governoru v bezpadle a regulatory co governor overene umi. A ty jsou CC, YGE a klony, Kontroniky a Robbe Roxxy ( i kdyz Roxxy je prelepeneho neco jineho a nechce se mi ted hledat puvodni nazev )
4) co vim, co jsem dostal info z testovani, tak Mezon od Jeti uz docela funkcni governor ma, ale stejne porad ne na urovni treba Kontroniku. Je ale pravda, ze Mezony za louzi je dost lidi v helinach lita. Vetsinou ve spojeni s Jeti radiem.
Jeti produkty mi jsou sympaticke a nechci je hanit. Mam od nich radio DS 16 a prijimace. A jsem moc a moc spokojen. Jen mi pripada, ze zrejme heli governor u nich neni zrovna nejvyssi prioritou. Coz se da i pochopit. Konkurence je ve vyvoji daleko a pocet regulatoru ktere by se prodaly diky governoru navic by asi poradny vyvoj nezaplatil. Navic v helinach zacina byt trendem pouziti externich governoru v bezpadle. Uz jenom diky tomu, ze takovy governor ma vice vstupnich informaci treba o pohybu cykliky a kolektivu. Muze tedy reagovat lepe a rychleji.
Heli governor a governor pro pouziti v letadle ma podle mne uplne jine pozadavky na funkcnost. V letadle je vsechno vyrazne plynulejsi. Tam nikdo nabehem listu vrtule asi nelomcuje jak zbesily. Coz je u helin bezna praxe. Ale to varim z vody. Nikdy jsem governor v letadle nazivo nevidel.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2015 10:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Kontronik, CC, YGE, Roxxy. Tohle si vynechal pkotatko:
http://www.rc-fans88.com/goods.php?id=1680

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2015 11:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Muze byt. Neznam vsechny regly.
Poku ale vim, tak tenhle regl letaji kluci prave s externim governorem. Netusim jak funguje ten interni. Ty ho pouzivas ?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2015 12:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Uz to mam na Protos a vlastny interny governor chcem pouzivat. Protos teraz dokoncim, este som nelietal.

Hobbywing Platinum V3 vs Kontronik test:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2112916

Vedla YGE uz to predava aj MSH, co nieco naznaci
http://www.msh-direct.com/escs/

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti ESC
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2015 15:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
ten Hobbywing vypadá zajímavě.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz