Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 20:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Ono to ani s korekcí nebude nikdy ideální jeden střed a jeden polomer a není to jen o větru!ani v hale pouhým pritazenim nedáš bez korekce dva,natož čtyři přemety bez chyby!ono se i na jeden aby byl aspoň za 8 docela napackujes

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 20:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No jo ale dneska se v hale nesmí ani prdět jinak to ty ultralehkolety rozhodí jak uragán... Pak se musí korigovat fakt fest :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
RadimHnilica píše:
a není to jen o větru!ani v hale pouhým pritazenim nedáš bez korekce dva,natož čtyři přemety


v tý hale sem si ten vítr co si pamatuju udělal vrtulí při stoupání---měl jsem dost často tuším problém hlavně v souvratech když jsem vylétával do rozvýřeného vzduchu od vrtule ze stoupání :oops: no prostě bez korekcí to nejde ani boha, kdyby jo, bylo by toho k bodování podstatně méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jyrry píše:
No jo ale dneska se v hale nesmí ani prdět jinak to ty ultralehkolety rozhodí jak uragán... Pak se musí korigovat fakt fest :-D


nikdy jsem nezalétal líp u nás ve vytopený hale--termika, než na soutěži, kdy bylo vypnutý topení--bylo to znát hlavně ve vodorovnym letu, u nás v hale kde jelo topení mi to ero vždy poruznu hopsalo nahoru a dolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 20:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Zápotocký88 píše:
Mám ještě konstrukční Addiction od PA Models, rozpětí 1200mm, s tlustým profilem a je to s letovými vlastnostmi podobné, vůbec s ním nelítám. Větší konstrukční letadla jsou navíc podle mého názoru nepraktická pro ty, kteří se chtějí létáním jen bavit, protože je u nich složitý transport se skládáním a rozkládáním sedadel v autě, člověk má taky strach, že to letadlo rozbije a pak se těžko opraví, nebo že tou opravou stráví spoustu času. Běžný modelář, který má zájem o akrobacii, nemá halu a nechce závodit ani být zařazen v nějaké kategorii, si asi nejvíc užije právě s EPP modely 0,8 až 1m. Jsou hodně rozšířené. Nejdřív jsem modely sestavoval s uctivou pečlivostí, aby vše bylo podle návodu, ale pak jsem zjistil, že i ty letadla navrhují jen lidé a že se dají zlepšovat. A u EPP se úpravy dělají dost snadno. Tím vám nechci brát váš zájem o větší konstrukční letadla, jen se v tomto vlákně tato letadla neřeší.


Prvý krát čo čítam, že na Addiction "XL" v tomto prípade má niekto výhrady, ešte že to nečíta Michael Wargo :D
Ja som cez víkend zlepil Edge 540T HotRed od RC Factory a neviem naozaj čo by sa tam dalo vylepšiť. Maximálne lankový nahon na chvost ale to sa mi nechcelo. Krídlo má profil a vystužené dvomi uhlíkovými tyčkami a na ohyb sa ani nepohne. Váha 320 gramov bez bateriek.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 21:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
jyrry píše:
No jo ale dneska se v hale nesmí ani prdět jinak to ty ultralehkolety rozhodí jak uragán... Pak se musí korigovat fakt fest :-D
sice nevím co tím chtěl básník přinést tématu ale ok

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
clouseau píše:


...Marek už to tady ani raději nečte..... :(



sice chápu, ale je to škoda---si pamatuju velice dobře na dobu předinternetovou, kdy mě hodně vzalo F3A , ale plácal jsem se v tom na letištích sám ve společenství spitfiru , piperu ,větronu a po určité době nakonec nevěděl kudy kam--jestli vubec trénuju, nebo se jen snažím si zažít co nejvíc pod kuži mnou špatně pochopené nesmysly ---jak to vlastně myslej a o co bych se měl snažit---těžko se pak divit, kdy i v dnešní době, kdy je možné to tápání probrat alespon na netu,nakonec ten zájem o serioznější létání u nás upadá.

slecielně si pamatuji právě na to, jak jsem vubec nebyl schopný si ujasnit, jestli je potřeba kolmo nahoru stoupat opravdu s erem kolmo nahoru, ale nechat se snášet větrem, nebo jít proti větru trupem šikmo---což se mi nelíbilo :lol: , ale kolmo nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
Zápotocký88 píše:
Měl jsem konstrukční SU 29 od Sebart, rozpětí asi 1900mm, váha 4,5kg, ale bylo to neposedné a vrtkavé letadlo, nebylo pro rekreační akrobatické lítání.


Normálně bych se k tomuto tématu již nevyjadřoval, ale tohle mi opravdu nedalo.
Před 4 roky jsem měl zmíněné SU 29 od Sebartu o rozpětí 1900mm. Letěl jsem s ním jedny závody F6A, kde se tohle letadlo líbilo letovým projevem dalším pilotům, třeba i Márovi Plichtovi. Létal jsem s ním především 3D a letadlo bylo velmi stabilní i celkem obratné. Můj taťka se Sučkem létal normální akrobacii a také si ho nemohl vynachválit. Letadlo je velmi hodné, má celkem malé plošné zatížení, neprosedá se a jeho minimální rychlost je pro přistání suprová. Právě profil, který je na koncích velmi tlustý, tomu dal tu stabilitu. Naopak bych řekl, že SU 29 je vhodné právě i pro rekreační akrobacii. Samozřejmě záleží na tom, jestli se letadlo správně seřídí :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 22:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Honza.V píše:
Samozřejmě záleží na tom, jestli se letadlo správně seřídí :)


ještě víc bude záležet na tom, jestli se místo teoretizování na rcmanii (o čtyřlopasu bez korekce zaletěným přitáhnutím výškovky a druhou rukou po loket v zadnici místo na plynu) bude taky někdy chodit lítat. Nejlépe někam, kde se dá od ostatních načerpat konkrétní zkušenost. Potom by se to možná trochu umělo, nebo by se alespoň tušilo, proč si ostatní klepou na čelo z těch keců tady...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 5:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Teda... pánové... nestačilo by toto vlákno prostě nečíst? Zbavit se tak nutkavého pocitu neodkladné reakce... :roll:
Jak říkáme my Cesi - mokusacu :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 6:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
Jako že lítám letadla PA a měl jsem v ruce kromě pár kusů snad všechny včetně zmiňovaného ADDICTIONA. Jak můžeš říct takový nesmysl že ADDICTION je nehodné letadlo? Vždyť je to stavěné jak FUN letadlo s tlustým profilem které je prakticky blbuvzdorné. Nehledě na to že PA má u svých letadel jedno z nejmenších plošných zatížení ne-li nejmenší ze všech producentů. Lítal jsem skoro se vším co PA vyrábí a nikdy jsem neměl ten problém co ty a myslím že to nejsem jenom já zde. Ba naopak někdy jsem byl až nešťastný jak je to letadlo hodné. To mě přesvědčuje že opravdu nemáš zkušenosti a moc si toho neodlítal a nerozumíš tomu. Nezlob se na mě ale tak to na mě působí.

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 7:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Zápotocký88 píše:
Měl jsem konstrukční SU 29 od Sebart, rozpětí asi 1900mm, váha 4,5kg, ale bylo to neposedné a vrtkavé letadlo, nebylo pro rekreační akrobatické lítání. Mám ještě konstrukční Addiction od PA Models, rozpětí 1200mm, s tlustým profilem a je to s letovými vlastnostmi podobné, vůbec s ním nelítám.



Asi to chce líp vyztužit křídlo...?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
Asi to chce líp vyztužit křídlo...?[/quote]

:D :D :D

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 13:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
pepin píše:

Příloha:
P1140763.JPG


Příloha:
P1140764.JPG


bez korekcí to opravdu nikdy nepujde :(

Na těch obrázcích je nakreslená šipka s označením vítr, a pak je tam napsáno, že bez korekcí to nepůjde. To ale asi došlo k nedorozumění. Psal jsem o testovacích obratech při úpravách modelů a ty rozhodně nelze dělat za větru. Za větru by člověk nevěděl, co je způsobeno větrem a co vlastnostmi modelu. Testování a ladění modelu se musí dělat za bezvětří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
No to si řekl asi to co vědí všichni...mám dojem že už si občas i protiřečíš dokonce ... :?

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz