Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 17:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Vojc29 píše:
Jsem zvědavej kdo ti jej nakonec vyrobí... :D ...jako ten spolupracující pilot jedné z firem teda ovlivněn a co vše neguje...máme na to asi jiný názor jako ti piloti no :D

Mně teda to letadlo nikdo vyrábět nemusí, já ho mám, ale bylo by dobré, kdyby si s ním mohli užít i ostatní, zvlášť začínající zájemci o 3D létání, protože je hodně poslušné. Ale jak to tu vidím, tak tu zbyla skupinka diskutujících, z nich někteří budou na tom letadle pořád cokoliv kritizovat třeba i v rozporu se zákony fyziky. Někteří, jak je vidět, spolupracují s výrobními firmami a to letadlo by mohla být konkurence, kterou možná chtějí hned v zárodku potlačit. Jiní, mám dojem, se cítí jako "štamgasti" na tomto fóru, zdá se, že si "vykřičeli" svoje místo a teď si možná myslí, že jim ho chce někdo zasednout. Pak je tu ale evidentně hodně ostatních, kteří si to jen čtou a možná kroutí hlavou a nevědí, co si o té diskusi myslet. Píšu sem proto, že se chci podělit s ostatními o své zkušenosti v zlepšování konstrukce 3D modelů, aby je mohli ostatní využít, nechci se tu s nikým trumfovat, ani napadat.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Chci se vrátit k záměně torzních výztuh trupu z EPP za Depron. Depronové výztuhy dost výrazně zvýší tuhost trupu a chtěl bych poradit těm, kteří chtějí výztuhy u svého modelu vyměnit, jak na to. Výztuhy tvoří spolu s vodorovnou částí trupu tzv. skříňový nosník. Ten je možno si představit jako příhradový nosník, ve kterém se zahušťují vzpěry, až ty vytvoří homogenní stěny. Kdo přišel na toto vyztužení trupu deskového modelu, tak měl dobrý nápad, stěny ale musí být tuhé a tenký EPP materiál, ze kterého jsou výztuhy ve stavebnicích modelů, tuhý není. Nejprve jsem laboroval s původními EPP jejich zpevňováním, ale je to pracné. Poté jsem vyzkoušel výztuhy z depronu, což je jednodušší a účinné. Obával jsem se, že bude depron na výztuhách praskat při haváriích, ale není tomu tak. Pokud by však depronová výztuha praskla při těžší havárii, není problém prasklinu zalepit vteřiňákem na polystyrén.
Depron tl. 3mm na výztuhy jsem zatím použil na dvou letadlech. Na prvém jsem zešikmení boků výztuhy seřízl jen přibližně nožem. To však není moc dobré, protože při lepení se nepřesně seřízlé boky výztuhy zcela nepřilepí k trupu letadla a to sníží účinnost výztuh. V druhém případě jsem u výztuh zabrousil čela pod 45 st. na brusném papíře pomocí přípravku, který jsem si udělal provizorně z kousku EPP. Přípravek jsem zpevnil vteřinovým lepidlem. Lepší by bylo asi použít přípravek ze dřeva a udělat ho širší. Přípravek držím na brusném papíře a výztuhou kloužu podél přípravku a její bok se zabrousí v požadovaném úhlu. Přesně zabroušená čela výztuh doléhají dobře k povrchu trupu letadla, jejich zalepení je kvalitní a jejich funkce je mnohem lepší. Použití je vidět na fotce.
Příloha:
IMG_1946.JPG
IMG_1946.JPG
[ 73.56 KiB | Zobrazeno 1120 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Zápotocký88 píše:
Jiní, mám dojem, se cítí jako "štamgasti" na tomto fóru, zdá se, že si "vykřičeli" svoje místo a teď si možná myslí, že jim ho chce někdo zasednout.


ale prdlajs, štamgastum se jen nikdy nepodařilo ultra lehký epp modely ve venkovním prostředí smysluplně použít pro trénink klasického akrobatického modelu právě kuli příliž nízké váze --absenci dynamiky letu.

právě z tohoto duvodu se to tak nějak dnes po všemožných pokusech usadilo u skorometrových epp modelu ke 400g, což je tak nějak optimál, pro už trochu dynamický projev era, ale ještě stále váha vhodná pro létání na relativně malém prostoru.

problém je v jediném--létáš pouze epp model, takže máš o těch fyzikálních zákonech omezené povědomí.

v podstastě ti z toho logicky vychází právě ten ideál podmetrovky 300g---ideál v oblasti epp pro ty, co nikdy nechtějí nic jiného, nežli epp podmetrovku.

těžko ale pochopíš co tady kdo píše do té doby,. než budeš chtít zkušenosti z tréninku z epp 300g poletuchy zuročit na nějakém klasickém 4-5kg eru 2m.

to, co tu řešíš jsem já řešil před cca 10 ti lety hned jak přišlo epp, páč byl pro mě opravdu rozdíl, jestli jedu na letiště s F3A modelem 70km, nebo jen sjedu s epp modelem výtahem v pantoflích před panelák.

nakonec jsem to metrové epp dostal do fáze , kdy mi to přišlo podobné jak s tím klasickým 2m 4kg modelem až když ten skoro metrový epp model měl hmotnost 700g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 22:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Zápotocký88 píše:
Někteří, jak je vidět, spolupracují s výrobními firmami a to letadlo by mohla být konkurence, kterou možná chtějí hned v zárodku potlačit.


Já s Honzou Votavou (jak asi většina lidí ví) děláme s RC Factory, a rozhodně se nic v zárodku potlačit nesnažíme. My už sem ani nepíšeme, protože máme na starosti důležitější věci než nesmysly typu 4 přemety bez korekcí.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
HonzaS píše:

Já s Honzou Votavou (jak asi většina lidí ví) děláme s RC Factory,


věčná škoda, že to stále mraky lidem nedochází, že stačí tak málo--jen chodit vyhrávat soutěže a pak si tě rád někdo k tomu vývoji přizve.

žádný strýčkové a tetičky, pouze výsledky.


Naposledy upravil pepin dne ned 22.03.2015 23:04, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2015 22:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2010
Příspěvky: 482
Bydliště: SR
Obrázky: 4
....ja som tiez nezucastneny ,ktory prispevky Antonina sleduje.
....posli video,ako eroplan lieta.Alebo daj eroplan posudit tym,ktori ta vytacacaju.Chod na spolocne polietanie ako navrhol Tomas.Tam sa ukaze , zac je toho loket..Ak tak neurobis, necuduj sa,ze tvoje objavy beru skutocni lietaci s rezervou . Ja to posudit nedokazem. ostanes len hrdina-teoretik sam pre svoje objavy,vyzkumy.
A mozna upadne dobry napad do stratena.

B

_________________
Futaba T14SG VELOX 2,2 EXTRA EF 60` EPP RCF PA XR61 ARDEA


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2015 10:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Zápotocký88 píše:
Pak je tu ale evidentně hodně ostatních, kteří si to jen čtou a možná kroutí hlavou a nevědí, co si o té diskusi myslet.


To ses zcela trefil :lol: ale s tebou tak nějak není o čem se bavit ty si stejně budeš dokola opakovat tu svou jedinou správnou volbu - takže divím se že měli kluci tolik trpělivosti se ti snažit poradit

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
RadimHnilica píše:
Zápotocký88:
Pak je tu ale evidentně hodně ostatních, kteří si to jen čtou a možná [b]kroutí hlavou a nevědí, co si o té diskusi myslet.

To ses zcela trefil :lol: ale s tebou tak nějak není o čem se bavit ty si stejně budeš dokola opakovat tu svou jedinou správnou volbu - takže divím se že měli kluci tolik trpělivosti se ti snažit poradit



...Marek už to tady ani raději nečte..... :(

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
Vláďo asi taky přestanu s takovou :)

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 13:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
pepin píše:

... do té doby,. než budeš chtít zkušenosti z tréninku z epp 300g poletuchy zuročit na nějakém klasickém 4-5kg eru 2m.


Měl jsem konstrukční SU 29 od Sebart, rozpětí asi 1900mm, váha 4,5kg, ale bylo to neposedné a vrtkavé letadlo, nebylo pro rekreační akrobatické lítání. Mám ještě konstrukční Addiction od PA Models, rozpětí 1200mm, s tlustým profilem a je to s letovými vlastnostmi podobné, vůbec s ním nelítám. Větší konstrukční letadla jsou navíc podle mého názoru nepraktická pro ty, kteří se chtějí létáním jen bavit, protože je u nich složitý transport se skládáním a rozkládáním sedadel v autě, člověk má taky strach, že to letadlo rozbije a pak se těžko opraví, nebo že tou opravou stráví spoustu času. Běžný modelář, který má zájem o akrobacii, nemá halu a nechce závodit ani být zařazen v nějaké kategorii, si asi nejvíc užije právě s EPP modely 0,8 až 1m. Jsou hodně rozšířené. Nejdřív jsem modely sestavoval s uctivou pečlivostí, aby vše bylo podle návodu, ale pak jsem zjistil, že i ty letadla navrhují jen lidé a že se dají zlepšovat. A u EPP se úpravy dělají dost snadno. Tím vám nechci brát váš zájem o větší konstrukční letadla, jen se v tomto vlákně tato letadla neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 13:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
HonzaS píše:

...protože máme na starosti důležitější věci než nesmysly typu 4 přemety bez korekcí.

Když vezmete nějaký svůj deskový EPP model, aby měl i desková křídla, ta křídla vyztužíte povrchově nalepenými uhlíky do tvaru delty podle fotky, vyměníte torzní výztuhy trupu z EPP za depron a výškovku vyztužíte uhlíky do tvaru X, aby se výškovka při přitažení za letu nezkroutila, tak to letadlo pravděpodobně taky snadno udělá minimálně 4 přemety bez korekcí. Ještě páčku výškovky přesuňte co nejblíž osy letadla, aby se rovnoměrně přenášela síla na obě půlky výškovky. Ale bohužel letadla s tímto vyztužením se nevyrábí, musíte si to doma upravit. To vyztužení výškovky je výborné i u halových letadel, třeba u Clik NG se tím hodně zlepší tuhost výškovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 13:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
pepin píše:

věčná škoda, že to stále mraky lidem nedochází, že stačí tak málo--jen chodit vyhrávat soutěže a pak si tě rád někdo k tomu vývoji přizve.

žádný strýčkové a tetičky, pouze výsledky.


Nevím co to znamená, jací strýčkové a tetičky, nerozumím tomu. Já přeci nepotřebuju, aby si mě někdo přizvával k vývoji. Pouze se bavím konstrukcí deskových modelů a dávám sem svoje nápady a zkušenosti k dispozici ostatním. Ale někteří sem píší, jako by byli nějaká komise, která mi má schválit, jestli můžu vůbec se svým letadlem lítat, nebo jestli snad mám právo něco navrhovat. Teď zas jestli si mě někdo přizve k vývoji. Všiml jste si někde na tomto fóru, že bych usiloval o to, aby si mě někdo přizval k vývoji? Zase jeden příspěvek úplně mimo téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 15:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Zápotocký88 píše:
tak to letadlo pravděpodobně taky snadno udělá minimálně 4 přemety bez korekcí.


Tak a tím jsi tu diskuzi zabil znovu a úplně :( Nemyslím to nijak zle,ale zastav se někdy podívat na akrobatické soutěži jakékoli kategorie ať máš představu jak má vypadat přemet a určitě ti tam každý rád poradí a to nemyslím ironicky.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
RadimHnilica píše:
Tak a tím jsi tu diskuzi zabil znovu a úplně

Škoda reagovať. On fakt nevie o čom píše. :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2015 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Zápotocký88 píše:
Když vezmete nějaký svůj deskový EPP model, aby měl i desková křídla, ta křídla vyztužíte povrchově nalepenými uhlíky do tvaru delty podle fotky, vyměníte torzní výztuhy trupu z EPP za depron a výškovku vyztužíte uhlíky do tvaru X, aby se výškovka při přitažení za letu nezkroutila, tak to letadlo pravděpodobně taky snadno udělá minimálně 4 přemety bez korekcí.


Příloha:
P1140763.JPG
P1140763.JPG
[ 64.1 KiB | Zobrazeno 854 krát ]



Příloha:
P1140764.JPG
P1140764.JPG
[ 52.92 KiB | Zobrazeno 851 krát ]



bez korekcí to opravdu nikdy nepujde :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz