Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 0:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
LV píše:

Určite musia byť tvoje pilotné skúsenosti nemalé, tak ako konštruktérske. Určite za teba hovoria výsledky na halových súťažiach kde pravidelne boduješ, kde vyhrávajú tvoje modely.
:wink:


Konstruktéři závodních aut taky většinou nezávodí a konstruktéři dopravních letadel taky s nimi nelítají. Spousta mladých zvádne velmi rychle každou počítačovou hru a taky by ji neuměli naprogramovat. Každý jsme dobrý na něco, jen ty, jak se zdá "nie si zlý, iba rýpeš".


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 6:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Zápotocký88 píše:

Konstruktéři závodních aut taky většinou nezávodí a konstruktéři dopravních letadel taky s nimi nelítají. Spousta mladých zvádne velmi rychle každou počítačovou hru a taky by ji neuměli naprogramovat. Každý jsme dobrý na něco, jen ty, jak se zdá "nie si zlý, iba rýpeš".

Konstrukterovi zavodneho auta povie ako to jazdi, ako sa to chova testovaci jazdec, konstrukterovi dopravnych lietadiel pilot.
No a s tvojim modelom lietas asi iba ty, takze ako som vycitil z tvojho prispevku tak lietat sice nevies, ale ze ti to lieta vyborne posudit vies... :mrgreen:
Alebo s tym letel niekto kto to posudit vie?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
LV píše:
Konstrukterovi zavodneho auta povie ako to jazdi, ako sa to chova testovaci jazdec, konstrukterovi dopravnych lietadiel pilot.
No a s tvojim modelom lietas asi iba ty, takze ako som vycitil z tvojho prispevku tak lietat sice nevies, ale ze ti to lieta vyborne posudit vies... :mrgreen:
Alebo s tym letel niekto kto to posudit vie?


Laco klííííííííííd :)

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 12:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
LV píše:
Konstrukterovi zavodneho auta povie ako to jazdi, ako sa to chova testovaci jazdec, konstrukterovi dopravnych lietadiel pilot.
No a s tvojim modelom lietas asi iba ty, takze ako som vycitil z tvojho prispevku tak lietat sice nevies, ale ze ti to lieta vyborne posudit vies... :mrgreen:
Alebo s tym letel niekto kto to posudit vie?

Na posouzení modelu lítat umím. Taky vím, že model má být tuhý, nekroutit se při letu, má být lehký, má být odolný při pádu... To se dá vymyslet na stole, ale musí k tomu mít člověk nějaké znalosti v oborech pružnosti a pevnosti, mechaniky, nauky o materiálech.... Tvarů letadel, které jsou závodníky prověřené, je víc, tam se toho už moc nového asi nevymyslí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 12:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Vojc29 píše:
Když někdo bude lítat 3D ( poněkolikáté) nebude hledat to nejlehčí letadlo protože existuje spousta 3D prvků a obratů u kterých potřebuješ jakou si tu setrvačnost kterou lehké letadlo nemá. Takže jsme zase u toho že se hledá kompromis...

Mně tedy setrvačnost modelu daná větší váhou pří akrobatickém létání vždycky vadí. Těžké letadlo je moc rychlé a větší setrvačnost mě vždycky nepříjemně překvapí, když si letadlo letí vlivem setrvačnosti jinam, než ho posílám. Větší váha a větší setrvačnost modelu je dobrá jen pro překonávání většího větru a asi při špičkovém létání je dobrá pro nějaké speciální obraty, jak tu někteří píší. Pak je určitě dost snadné udělat z lehkého letadla těžké, stačí jen použít víc lepidla a osadit těžší elektroniku. Ale udělat letadlo s nízkou váhou, aby vyhovělo průměrným nebo začínajícím modelářům, je dost problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 13:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
HonzaS píše:

Já si myslím, že když nefouká (nebo fouká málo), můžu si ven vzít letadlo jako je Inferno a na lítání mi stačí malá zahrada. Letadlo lítá jako halovka se všemi výhodami i nevýhodami. Když chci trénovat obraty, které halovky nelétají moc dobře (některé aurototační), tak mi 300g metrovka stejně nepomůže - bude mít stejné nevýhody, a navíc bude potřebovat víc místa. Tak si vezmu těžší letadlo, třeba metrovku kolem 400g. A ta má zas své výhody a nevýhody - mezi výhodami je, že zvládne i věci co lehký letadlo ne.
:wink:


To Inferno je na venkovní létání asi skutečně nevhodné. Udávaná váha na stránkách RC Factory je 120g při rozpětí 875mm. To je moc lehké, asi skutečně jen na úplné bezvětří. Navíc má i prostorové uhlíkové výztuhy a je z hodně slabého EPP, takže není moc praktické na venkovní létání, kde se může čekat hrubější zacházet. Trochu nerozumím pane Špatný, proč doporučujete na venkovní létání buď dost těžké letadlo 400g/1m (to jsou tak parametry starších modelů Superzoom, Flash), a nebo extra lehké 120g/875mm. Navrhuju střední cestu, tuhé letadlo 300g/1m, určené na ven do větru 3m/s, což je podle meteorologických map průměrný vítr na většině území ČR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
S tebou se vážně moc nedá diskutovat :D Jelikož naše názory neustále a dokola vyvracíš a to si s tebou tady píše celá špička v daném odvětví. A neustále prosazuješ svou mám takový pocit. Tvý letadlo je dokonalý tak proč ho nedáš teda na otestování té naší letecké špičce?

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 14:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zápotocký88 píše:
proč na venkovní létání buď dost těžké letadlo 400g/1m nebo extra lehké 120g/875mm.


Pokusím se odpověď:
400g/1000mm
Nejprve je třeba říci, že aktuální letadla rcfactory jsou opravdu o hodně dál než ZoomZoom. Nicméně letadlo 400g/1000mm létá jako letadlo. Je tedy použitelné na nácvik létání s většími letadly. Má v sobě dost setrvačnosti, aby se chovalo jako letadlo. Cenou za tyto vlastnosti potřeba trošku prostotu, třeba 50x50m. Pak je takové letadlo "nejlepším simulátorem".

120g/875mm
Tohle je prostě do malých prostor. Ať venkovních, tak vnitřních. NELÉTÁ to jako letadlo, myšleno akrobat F3A a spol. Je to skvělé pro trénování postřehu, pilotáže, ale výsledky nejsou přímo přenosné na větší letadla. Jak dáš pořádně křidélka nebo razantně přitáhneš, tak se letadlo zastaví. Prostě tam chybí setrvačnost. Nicméně to je do malých prostor výhoda.

O tom, jak se chová 300/1000m netuším. Vnitřně vnímám, že to bude mít některé výhody a nevýhody obou. Je to těžší a snese to trošku větru. Velké a nejde létat na zahrádce, málo setrvačnosti a nelétá to jako letadlo. Chtělo by to zkusit.
Nějak jsem zaznamenal, že jsi Praha, východní směr. Jsem z Prahy 9 , přijeď polétáme. Nebo pošli kontakt do SZ a přijedu já.
Pokud řídíš Mod 1 tak ti YAK nebo Inferno zapůjčím (DC-16).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Zápotocký88 píše:
Na posouzení modelu lítat umím.

To si práve nemyslím.
Lietam celkom obstojne, ale pred časom keď som chcel vedieť kde má mnou navrhnutý model limity, tak som ho dal do paprčiek Špatňasovi.
Skrátka, ak chceš vedieť či nie si v slepej uličke, využi ponuku Tomáša popripade oslov Špatňasa, Plichtu, Votavu a spol....

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 17:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
LV píše:

Lietam celkom obstojne


Koľká skromnosť :mrgreen:

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
stanco1 píše:

Koľká skromnosť :mrgreen:

Jury, neryp :lol:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
stanco1 píše:
Koľká skromnosť :mrgreen:

tiez si myslim, ved uz v r.2010 zaletel to, co malokto:
Příloha:
2010.PNG
2010.PNG [ 9.39 KiB | Zobrazeno 1050 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 14:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Vojc29 píše:
S tebou se vážně moc nedá diskutovat :D Jelikož naše názory neustále a dokola vyvracíš a to si s tebou tady píše celá špička v daném odvětví. A neustále prosazuješ svou mám takový pocit. Tvý letadlo je dokonalý tak proč ho nedáš teda na otestování té naší letecké špičce?

Ale já nevymyslel žádné dokonalé letadlo, nebo zázračné letadlo, jak se mi tu ironicky podsouvá. Jen jsem vyšel z osvědčeného modelu a po novu jsem vyztužil křídla, trup, výškovku a udělal lehčí podvozek. Nevím, proč několik lidí stále vyvrací to, co se dá jednoduše změřit, nebo jen porovnat zkouškou v ruce: Vyšší tuhost a nižší váha. Každý si může ta zlepšení na vzorcích vyzkoušet, nebo si upravit svůj model a jestli mu víc vyhovuje málo tuhé a těžké letadlo, tak ať si s ním lítá. Ta zlepšení přeci nikomu nenutím. Trochu mně to tak připadá, že někteří z naší letecké špičky, kteří tu všechno, co napíši, negují, budou stále bránit modely, které se zrovna vyrábí a nepřipustí, že by to šlo zlepšit. Konec konců, někteří spolupracují s výrobci, tak se to dá pochopit, ale někdy to nemá co dělat s technikou a to mě na nich mrzí. Nezbývá mi, než obhajovat to, co vím, že je posun dopředu.
To letadlo zatím nemohu dát k otestování, slíbil jsem, že jeho parametry nebudou zveřejněny, dokud se nezačne vyrábět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 14:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
To Tomas C:
Děkuju za pozvání na setkání a společné létání. Určitě to využiju. Jen teď toho mám trochu moc, vidím to tak na květen, tak se ozvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
Jsem zvědavej kdo ti jej nakonec vyrobí... :D ...jako ten spolupracující pilot jedné z firem teda ovlivněn a co vše neguje...máme na to asi jiný názor jako ti piloti no :D

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz