Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Je to joke nebo realita ze diky zasr.... EU nebudeme moci legalne koupit palivo, ktere bude mit 30 a vice procent nitromethanu. Dnes jsem si byl pro kanistrik v Letnanech a prej nesmi prodavat s vice nez 20%. Tak mi to nedalo a neco jsem vygooglil

http://slon.diamo.cz/hpvt/2013/l/L%2006.pdf

Nejvetsi sranda na tom je, ze cisty Nitro si koupit muzeme, tak ze asi nezbyde nez michat. Heli mi nejak na mene nez 30% stavkuje a je shnila jak lenochod.

Jiz tu bylo zakriveni bananu a okurek, ted dalsi omezovani co prijde dal ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 23:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Jsou to zm...i :twisted:. Čistej NM právě už vůbec nekoupíš - zákaz - staženej z prodeje. V Polsku se snad zatím dá koupit i čistej NM. Akorát neposílají a musíš si pro něj tím pádem dojet. 30% palivo by snad mělo být naopak normálně koupitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: sob 14.03.2015 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Koupitelne ano ale musis mit udajne nejake povoleni. A ted babo rad jak s tou heli budu litat. V pondeli jdu koupit jeste nejake podpultaky do zasoby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: sob 14.03.2015 10:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Zacne se prodavat palivo s 28% a bude zase klid. Ty dve procenta nepoznas.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: sob 14.03.2015 11:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Já si to povolení za 300,- na tři roky klidně zařídím, jen je to další euroopruz. Otázka je, zda čistý nitromethan bude někdo dovážet, když ubude zákazníků. Horší to mají třeba lidé, kteří vlastní bazén s bezchlorovou technologií. Třeba z důvodů alergie. Ti mají taky šmitec. Za komoušů se tyhle věci sháněly podloudně, ale sehnat se tak nějak daly. Dnes je to díky páchání dobra problém a dopadne jen na ty , kteří žádné špatné úmysly nemají.

Mě v zásadě palivo s 20% stačí. Nicméně si ho míchám sám, protože je kvalitnější než to, co se u nás prodává. Zejména díky použitému oleji a jeho mmj. antikorozním vlastnostem (Aerosynth, Aerosave, Castrol M, Klotz techniplate atd.).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: sob 14.03.2015 20:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak to je rána. 8O Já si palivo taky míchám. Sehnal jsem si methyl, olej (jak ricín tak i syntetiku) a za drahé peníze kupuji jen ten nitromethan. Asi se budu muset velmi rychle předzásobit abych vydržel než se najde nějaké jiné řešení. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Dnes jsem koupil v karline kanystr HELI 30 a bez problemu. Pecka prodavat nechce. V karline mi bylo i sdeleno dokud bude chodit od pelikana na kram tak prodavaji dal. Jsem rad, ze jsou rozumni a ja mam na co litat. :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 14:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak včera se mi podařilo koupit 2l a dnes 1l čistého nitromethanu :) V Brněnské prodejně Reichard Modelsport jsem vzal poslední litr co měli na skladě.
A to by mi mělo na tuto sezónu a mé současné zásoby methylu a oleje stačit. A pak se uvidí. :roll:
Asi budu muset kupovat hotová paliva (co je pro mne 4-krát dražší) nebo zvážit přechod na benziňáky. To však obnáší mnohem větší modely a do toho se mi vůbec nechce. A k tomu ještě ten smrad benzínu - to vadí i mně samotnému, ale žena by mě s tím asi vyhodila z baráku. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ještě mám dotaz na ty xo si palivo míchají. Jaké používáte složky a hlavně jaké značky a kde nakupujete (nitromethan bude asi podpultak) Pocitam olej syntetiku. Možná bych si zkusil taky namíchat sam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 16:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Radili mi taky, že abych zkusil v Polsku. Poláci prý nařízení EÚ berou víc s rezervou. Protože podle toho, co jsem četl, tak od ledna příštího roku to nebude jen podpulťák, ale držení čistého nitromethanu, nebo směsí, kde je ho víc než 30% bude trestné. :o

Takže s mícháním je asi konec. :cry:
Ja to vidím tak, že spotřebuji své zásoby komponentů a pak asi budu muset kupovat hotová paliva.
Nebo budu kupovat palivo s 29,999% nitra a svoji směs s 5% nitra budu vyrábět z něj. Z jednoho litru pak naředím 6 a cena bude mnohem příznivější. :wink:

Co se týče shánění komponent do paliva. Doporučuji Ti, abys oslovil modeláře té starší generace, co ještě létali hodně soutěžně žhavíky a teď přešli na elektropohon. Mnozí mají doma značné zásoby methylu a jiných komponent a většinou se toho rádi zbaví i zadarmo.
Protože pokud budeš všechny komponenty kupovat, tak ta úspora nestojí za řeč. :mrgreen:

Jinak moje receptura na velmi dobře zaběhaný motor 6,5 až 15 cm3 je 80% methylu, 5% ricínový olej, 10% syntetický olej (ja mám MolSyn ale netvrdím, že je nejlepší, jsou i lepší) a 5% nitromethan.
Na záběh dej oleje víc a nitro nemusíš (zbytečnost), takže 80% methyl a sumárně 20% maziv (já bych ale na záběh dával jen čistý ricín a syntetiku přidával až pak).
První lety po záběhu bych pak mazal sumárně 18% (zpočátku ricín/syntetika půl na půl a pak 12% syntetiky a 6% ricínu) po asi 5 hodinách létáni bych přešel na 15% maziv. Pak už klidně i kupovaná plně syntetická paliva (Rapicon), nebo polosyntetická (Tornádo má v sobě prý trochu ricínu).

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo s obsahem 30% nitromethanu
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 11:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak se mi podařilo koupit v akci tuhle 5l bandasku paliva pro auta http://www.modelhobbysk.cz/paliva_1/rb- ... l-dopredaj s obsahem nitra 45% za skvělou akciovou cenu 630,-Kč. Ale tam už není :cry: , koupil jsem už úplně poslední bandasku, ale možná ho ještě někde mít budou. Na to že tím vlastně kupuji skoro poloviční nitro, je ta cena lepší než kdybych kupoval nitro čisté. :o Dokonce i kdyby to v té akci nebylo, ale za neakciovou cenu 1099Kč, tak vyjde litr nitra v něm obsažený na 488Kč, co je cca. na úrovni 72% ceny čistého nitra.

Namíchal jsem si pomocí něho své palivo se 4,5% nitra. Aby se to snadněji počítalo - dáš do odměrné flašky 100ml toho CAR45%tního, přidáš 50ml ricinu, 75ml syntetiky a doleješ metylem do litru. Motor už je velmi dobře zaběhnutý (asi 120 hodin provozu) takže jsem snížil obsah maziv na 12,5%. Nevím kolik oleje má v sobě to CAR palivo, já jsem to nikde nenašel :( , ale podle toho co mívají ostatní CAR paliva, tak tipuji, že je to v rozsahu 9 až 12%. :idea: Krom toho pro tohle použití, když to jen přidávám místo nitrometanu, je to celkem jedno, tak na tom ani tolik nesejde, protože se to projeví chybou na úrovni do jednoho procenta koncentrace. :)

A já jsem ho dnes už i vyzkoušel. :D

MVVS sedmapůlka na to vrčí úplně stejně jako na to 5% co jsem si doposud míchal pomocí čistého nitra a prakticky nepoznám rozdíl ani proti hotovému palivu Tornádo 10%. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz