Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 20:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Neřezal jsem tu bužírku, ale bude to nejspíš ono. To odrušení.
Zkusil jsem to servo teď samotné, přes průtokový wattmetr. Samotné při úplném zatížení (podržená páka) mělo 0.6A
To samé jsem provedl při zapojení na vrtulník a se všemi servy v pohybu a tímhle v zátěži jsem se nedostal přes 1A. Když to cukalo s kolektivem a mírně jsem ho přidržoval, tak max špička byla 1.1A a 13w. Tam si myslím, že bec by neměl mít problém a přesto to zlobí a to dost. Nevím, třeba se pletu. Ještě zkusím nabít tužkovky a zkusím to teda s externím napájením, ale nevěřím tomu. Ty vypadá na nějaký rušení.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 0:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Wirda píše:
tak max špička byla 1.1A a 13w.


To podle vypoctu vychazi na cca 12 V napajeni, to jsou trochu divna cisla...
Nenech se zmast cislem na digitalnim meraku, pri ustaleny zatezi meri dobre, ale pri pulzni jsou cisla dost casto uplny nesmysly.

Ze zkusenosti, to co vypada jako ruseni u 2,4 GHz nikdy nebylo ruseni, ale problem v kabelech nebo napajeni... Muze to byt treba nacnuty konektor, uklepany kablik, slaby bec, cinske servo (ktere odhali problem v napajeni). Misto prijimacovek bys taky moh zkusit do volnyho kanalu prijimace (nebo FBL) pripojit vhodny kondenzator

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Vypozoroval jsem, že to dělá hodně blízko neutrálu na obě strany. Nevíc zda to ruší rádio, asi bych to netipoval, ale jako by vracelo špičky do fbl a tím to dělá bordel na servech kolektivu. A taky to dělá třeba po minitě, co se trochu ohřeje a "rozhýbe". Pak stačí malinko hnout a už jede. Taky se to nechtělo zastavit a serva měla koncert všechny 4, než jsem odpojil baterku. Já to zkusím odpoledne natočit ;)
Nemůžu bohužel pomoct volným kanálem. Mám tam Minimu 6t a je plná, to samé fbl. Optic nemá sbus.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
A co vyjezdene potaky?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 12:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Dej to video!

Já nedávno zapnul heli a serva poskakovaly drc-drc-drc. Dělalo to jedno servo, které zkratovávalo napětí (vrťas ležel ladem několik měsíců (přes zimu) a to servo se posr.lo samo, po zapnutí. Bylo to Align 416M. Díky tomu BEC nabíhal a chcípal (několikrát za vteřinu), takže výsledkem bylo to cukání. Po odpojení serva vše O.K.
Tedy odhaduju, že ve tvém případě by to mohlo být podobné (To nové ocasní servo - špatně řízený FET můstek, jak tady už někdo psal), a tedy krátkodobé zkraty napájení, zákmity BECu, takže všechna serva dostávají hopsající napájecí napětí. Takováto serva mi připadají dost nebezpečná (Silnější BEC by ty mikrozkraty třeba mohl ustát, ale v raketoplánu bych s tím neletěl.)

Edit: No jo, vlastně to odejité servo co o něm píšu bylo příčinou založení tohoto vlákna, svět je malej :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 14:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
No, tak je po problému. Servo při pokusu natočit to kravnutí párkrát hejblo. Sice bez rušení, ale zato přestalo jít uple. Tak jsem sundal kryt a při zkoumání mi ještě zasmrdělo pod nos :lol: Tak jsem zase o 300,- lehčí a mám další vroubek, proč já blbec kupuju to laciný, když na to nemám... :D

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
tak to nahodou dopadlo dobre, kdyby odeslo v letu bylo by to drazsi :)

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 21:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Nebolo to lacne. Corunu by mali prodavat max za 100 korun. TGY 306G za 300 korun. Vtedy by som povedal: rozumna cena.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 21:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
helipali píše:
Nebolo to lacne. Corunu by mali prodavat max za 100 korun. TGY 306G za 300 korun. Vtedy by som povedal: rozumna cena.


Největší radost vždy udělá dárek, který vyrobí děti :lol:

Aby byly ty serva za stovku, to by je už museli vyrábět kojenci.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.03.2015 20:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Jen tak na okraj ještě. Nemáte někdo zkušenost se servy Emax? Já od nich měl dva motory do letadel a byl jsem spokojný.
Našel jsem přímo vrtulkové servo a píšou že by mělo dát 0.05/60°
je tototo http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... max-es9257
Jen je v plastu, nevím jak moc to vadí na ocas. Není tam takový štos si myslím.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz