Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 15:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Podle tvaru a rozpětí bych řekl, že to je to původní, jen jsou s barvičkami. Může to mít ale jiný profil, to nevím.
Má zkušenost - koupil jsem dvoje výřezy. Létalo to, ale samokřídla od Telinku létaly líp. Bylo to tupé na křidélka, ale když jsem dal větší výchylku, tak to spadlo po křídle.
U druhého kusu jsem zmenšil šípovitost a létá to o fous lépe, ale chce to spíše zkušené ruce na vysílačce. Viz http://ostarek.blogspot.cz/search?q=%C4%8Demech s oběma kusy.

Za mě - Telink je jistota.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 15:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2004
Příspěvky: 21
tak od telinku som mal mini Tornado a spokojnost vyborna, jeden ako elektro a podla neho som vyrezal dalsie kusy a tie pouzival na svahove lietanie ale vsetky uz su za hranou zivotnosti tak som pozeral po niecom druhom no ale teraz telink ponuka uz iba toro 900 a cena je jednou taka, este ma napadol aj swift II od ms composit ale ked si pripocitam cenu postovneho ktore maju pri zasielke na slovensko tak to aby som bral aspon viac kusov ako 2 a ostatne skusil nejak predat, no v okoli vela modelarov nemam alebo nepoznam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 15:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Co na to říct. Až pojedeš kolem stav se. :-) Dám ti do ruky ho na vyzkoušení.
Jak jsem naznačil, i když s ním létám a ve verzi s menším šípem je hodnější, tak bych ho už nechtěl. Měl jsem Minitornádo, Tornádo a ještě nějaké další od Telinku a všechny létaly lépe a hlavně nezáludně.
Swift a další od MSC jsem neměl, takže nemohu soudit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 15:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2004
Příspěvky: 21
no z vychodneho slovenska do Šternberku to mam trochu od ruky ale jeden nikdy netusi :D
no urcite si to este necham prejst hlavou a uvidim :)
to ze telnik teraz uz nejak ani nema taku paletu modelov ako kedysi :(
a este pozeram ze mscomposit ponuka aj kvalitu B http://www.mscomposit.cz/SWIFT-II-B-c3_21_3.htm za docela slusne ceny, len to postovne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: úte 24.02.2015 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
S jio musím s odstupem času souhlasit. Čemecha jsem měl rád (bylo to moje první samokřídlo), ale druhé samokřídlo Toro 900 mi dokázalo, že alespoň můj Čemech moc dobře nelétal. Byl sice pěkně stabilní, žádné vylomeniny jsem se od něj bát nemusel, ale vůbec neplachtil a padal jak cihla...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 16:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Včera jsem si koupil toto http://www.cemech.cz/index.php?id_produ ... &id_lang=2 . Je to moje první samokřídlo. Ale jak to tady čtu,mám obavy že jsem asi neudělal dobře.nejsem žádnej extra pilot . Muže mi nekdo poradit na co si dát pozor a jak nastavit rádio? Mám Taranis , taky nový takže zkušenosti 0.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 17:12 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Od Čemecha jsem měl toto v bílém provedení - zbytek je dodo.
Byl jsem spokojený.


Přílohy:
26861964.JPG
26861964.JPG
[ 114.4 KiB | Zobrazeno 3312 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 17:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Když už ho máš, tak ho postav podle přiloženého návodu včetně doporučené polohy těžiště. EPP pak pomůže při případné kolizi se zemí.

Teprve až to případně skutečně bude nelétavé, zkus zmenšit šípovitost a vypočti si novou polohu těžiště. Mi zmenšení šípovitosti pomohlo, jedná se ale o výřezy koupené v říjnu 2011. Dnes prodávaná stavebnice může být jiná. Takže má zkušenost nemusí dnes platit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 17:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Ok , jdu lepit :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Čemech samokřídlo
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2015 10:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2015
Příspěvky: 2
Jelikož jsem se chtěl po letech vrátit k letecké modelařině a i dříve jsem vlastnil jedno samokřídlo tak padla volba na něj.Pečlivě jsem si prostudoval co dnešní trh nabízí a volba padla na model od Čemech jelikož je dostupný a i cenově vychází velmi dobře.
Musím uznat že po rozbalení jsem byl mile překvapen kvalitou výřezů a pěkným ostrým potiskem a už při slepování hlavních dílů jsem byl potěšen jak vše sedí.
Jen drobný dotaz-doma mi leží motor turnigi 2211 2300kv i s regulátorem a dvoučlánkem 1000mAH a potřeboval bych poradit zda to bude stačit a jakou vrtuli použít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čemech samokřídlo
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2015 12:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Záleží, co od toho čekáš. Já tam mám BMA 2208-14, vrtule APC 8x3,8 SF a 2 články LiPol 500mAh. Doba letu je kolem 12-15 minut podle způsobu létání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čemech samokřídlo
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 10:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha
vslunicko píše:
Jelikož jsem se chtěl po letech vrátit k letecké modelařině a i dříve jsem vlastnil jedno samokřídlo tak padla volba na něj.Pečlivě jsem si prostudoval co dnešní trh nabízí a volba padla na model od Čemech jelikož je dostupný a i cenově vychází velmi dobře.
Musím uznat že po rozbalení jsem byl mile překvapen kvalitou výřezů a pěkným ostrým potiskem a už při slepování hlavních dílů jsem byl potěšen jak vše sedí.
Jen drobný dotaz-doma mi leží motor turnigi 2211 2300kv i s regulátorem a dvoučlánkem 1000mAH a potřeboval bych poradit zda to bude stačit a jakou vrtuli použít.


Jsem rád že naše samokřídlo Vás mile překvapilo ale takovouto kvalitu držíme stále v co nejlepší aby se Vám modelářům dobře stavělo a taky létalo
ale k dotazu Já za sebe létám naší PYTHON 60 s tříčlánkem max 1000 mAh a vrtulí GWS 8/4 HD výkonu až až
2211 2300kv lze použít s dvoučlánkem bych dal 7/3,5 GWS mělo by to stačit ale možná bych zkusil 8/4 HD a pokud by se motor příliž hřál zkrátil bych průměr vrtrule vždy o 1 cm z průměru až do přijalelné teploty ohřátí motoru ( vrtuli zkracuji nůžkama - není se čeho bát


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 10:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2015
Příspěvky: 2
Tak jsem se konečně dokopal ke kompletaci samokřídla a již jsem se dostal i k zalítání a musím uznat,že tohle samokřídlo lítá naprosto parádně a i se slabším motorem má výkonu na rozdání ,let je stabilní dobře ovladatelný a poměrně svižný.Celkově jsem :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 15:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 42
Já jsem od Jardy dostal na otestování Straight 1100, protože rád létám samokřídla s motorem vepředu.
Stavba mi zabrala i s osazením cca 2 hod. Dal jsem tam 2x HXT 900, motor CF 2805 s vrtulí 7x4 a 12A regulátor. S baterií 2S 1000 mA mi vychází těžiště na zadní hranu smrkového nosníku a model je více citlivý na výškovku. Což mi docela vyhovuje. Motor mám skloněný 1st dolů, tudíž při plném plynu lehce tlačím. Ale zase to má tu výhodu, že mohu řídit jen jednou rukou (plyn, křidélka). Model dokáže hravě obrácený i normální přemet, výkrut, při mírném potlačení krásně drží na zádech a umí skvěle plochou vývrtku. V sobotu jsem s ním dokonce točil cca 20 min. termiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Čemech
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 13:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj.
Dnes jsem doskládal samokřídlo BOOM od Čemecha a už jsem s ním i za šílenýho :roll: větru letěl. Zdá se, že to bude fajn na občasné blbnutí a pro kluka. MR.
Příloha:
Snapshot_72.png
Snapshot_72.png
[ 452.92 KiB | Zobrazeno 2289 krát ]




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

A ještě jedno zpracované video z dnešního odpoledne :roll:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz