Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: ned 22.02.2015 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
miro5 píše:
Ale těch 7 až 9tKč navíc je dost pecka 8O šla by 306-tka vytunit změnou motorů za antigravity?
Ponechání "kurvadrátu" u H4-3D mi jaksi hlava nebere
:roll:
Samozřejmě by šla, tak jsem to řešil i já u P1, ale nové motory (2312-960) u 309ky by měly být ještě výkonnější než Antigravity! motory MN2214 (920 KV). Srovnání jsem ale zatím neviděl, ale nové vrtule 9450 by měly být pro 2312-960 optimalizované...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 15:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.10.2014
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
Dal jsem na radu zkušených a 9-tka je doma, teď jen nastudovat a počkat na lepší počasí, využil jsem supr akce na cenu jinak nevímnevím u čeho bych skončil, těch 26t a víc je hodně přes.. Další fáze bude kufr na přenos.

_________________
DJI - F309 Phantom 2 H4-3D, GP4 Black


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
miro5 píše:
Dal jsem na radu zkušených a 9-tka je doma, teď jen nastudovat a počkat na lepší počasí, využil jsem supr akce na cenu jinak nevímnevím u čeho bych skončil, těch 26t a víc je hodně přes.. Další fáze bude kufr na přenos.
Tak vítej v klubu, a doufám, že Tě brzy uvidíme v příslušné diskuzi o P2 a nějaká ta videa ve vlákně s autorskými videi :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
miro5 píše:
Dal jsem na radu zkušených a 9-tka je doma, teď jen nastudovat a počkat na lepší počasí, využil jsem supr akce na cenu jinak nevímnevím u čeho bych skončil, těch 26t a víc je hodně přes.. Další fáze bude kufr na přenos.



Dobra kupa, neobanuješ .
Kde si to kupoval ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 21:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.10.2014
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
U model-rc.cz , ale jen díky akční ceně kterou jsem náhodou stihl a 4t je k dobru na GP4 :) , bohužel akce skončila - musím přiznat že jsem na webu hodně luxoval a číhal na dobrý kup a vyplatilo se, třeba ještě něco bude. Třeba tady ? http://www.rcmodelymipa.cz/sqcindex.php ... rze-p33566

_________________
DJI - F309 Phantom 2 H4-3D, GP4 Black


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 05.03.2015 16:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.10.2014
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
Kdo líčí na 309-tku tak opět v akci za 22 690,- u model-rc.cz a nejen tam. Měl by někdo tip na kufr tak do 2 tisíc ?

_________________
DJI - F309 Phantom 2 H4-3D, GP4 Black


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 12:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.10.2014
Příspěvky: 95
Bydliště: Havířov
Nechybi někomu i s kamerou ? http://aukro.cz/dji-phantom-p-330-go-pr ... 63752.html

_________________
DJI - F309 Phantom 2 H4-3D, GP4 Black


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 12:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2014
Příspěvky: 520
Bydliště: Moravský Krumlov
Obrázky: 3
miro5 píše:


Určitě chybí, když je nalezená. Ale naleznout něco a dát to takhle veřejně s popisem na aukro ? 8O

_________________
MJX F45, Walkera Tali H500, DJI P3A


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 18:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Určite to uletelo takému čo začínal a nevedel s tým lietať – nastaviť to .
Domnievam sa že nechodí na toto fórum .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 13:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Už tady debata proběhla, ale nemohu najít vše na jednom místě.
Chci koupit Phantoma na focení/filmování (amatérské, ale pokud možno kvalitní). Mám doma GoPro Hero 4 Black. A teď mám dilema, co koupit:
- Phantom 2 Vision +: kompletní řešení, GoPro bych neřešil, funguje na 5,8 GHz, stačí přidat mobil/tablet. Jaké má tohle řešení nedostatky? Napadá mne horší kvalita foto/videovýstupu oproti GoPro4 a jestli jsem dobře pochopil, menší dosah na frekvenci 5,8 GHz. Předností je komplexní řešení "na klíč" včetně GPS telemetrie, RTF a cena, cca 28990,- se dvěma akumulátory.
- F309 Phantom 2 s držákem na GoPro4, cena 22690,-, 2,4 GHz. Pokud uvažuji správně, potřebuji k tomu FPV vysílač videopřenosu (3MK25011, 1400,-), FPV monitor (3MK25001, 6500,-), držák monitoru (cca 500,-) a abych byl na stejné výbavě jako u předchozího setu, druhý akumulátor za 2790. Celkem tedy cca 33900,- bez GPS telemetrie (nevím jak je důležitá). Pokud jsem na něco zapomněl, prosím napište.

Druhá varianta je tedy dražší, ale pokud se nepletu, poskytne kvalitnější obraz a větší dosah. Rozhodnout se musím sám, ale přívítal bych váš názor, popř. zda jsem na něco nezapomněl (přednosti a nedostatky obou verzí, popř. zda jsem u druhé varianty nezapomněl na nějaké příslušenství).

Děkuji.

PS: Focení mne baví, 25 let létám ultralehká letadla, létání mne i živilo, dost jsem z letadla fotil. Taky jsem měl několik kratších modelářských období, ale už dávno. Nejsem tedy v problematice letecké techniky i focení úplný laik, ale o dronech moc nevím, o to více mne zaujaly. Takže prosím o shovívavost, pokud jsou mé dotazy laické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
IvanGS píše:
...Chci koupit Phantoma na focení/filmování (amatérské, ale pokud možno kvalitní). Mám doma GoPro Hero 4 Black. A teď mám dilema, co koupit:
- Phantom 2 Vision +: kompletní řešení, GoPro bych neřešil, funguje na 5,8 GHz, stačí přidat mobil/tablet. Jaké má tohle řešení nedostatky? Napadá mne horší kvalita foto/videovýstupu oproti GoPro4 a jestli jsem dobře pochopil, menší dosah na frekvenci 5,8 GHz. Předností je komplexní řešení "na klíč" včetně GPS telemetrie, RTF a cena, cca 28990,- se dvěma akumulátory...
Pár poznámek:
- RC frekvence 5.8 pro ovládání - znatelně kratší dosah (ve stand. konfiguraci), to může řadě uživatelů vadit
- závislost na smartphone s iOS nebo Android, bez toho se prakticky nedá létat a natáčet
- GoPro (a zejména ve v 4) má vyšší kvalitu obrazu ve všech ohledech, zejména vyšší fps a režimy 2K7 a 4K
- Vision kamera není standardně použitelná pro jiné účely
- gimbal s omezenými funkcemi oproti Zenmuse 2 nebo 3D, výměna je složitější
- celkově horší rozšiřitelnost
- nedá se hovořit moc o "FPV" létání, spíše možnost náhledu na tabletu či smartphone se zobrazením telemetrie, nicméně spíše pro lety na přímou viditelnost

IvanGS píše:
...F309 Phantom 2 s držákem na GoPro4, cena 22690,-, 2,4 GHz. Pokud uvažuji správně, potřebuji k tomu FPV vysílač videopřenosu (3MK25011, 1400,-), FPV monitor (3MK25001, 6500,-), držák monitoru (cca 500,-) a abych byl na stejné výbavě jako u předchozího setu, druhý akumulátor za 2790. Celkem tedy cca 33900,- bez GPS telemetrie (nevím jak je důležitá). Druhá varianta je tedy dražší, ale pokud se nepletu, poskytne kvalitnější obraz a větší dosah. Rozhodnout se musím sám, ale přívítal bych váš názor, popř. zda jsem na něco nezapomněl (přednosti a nedostatky obou verzí, popř. zda jsem u druhé varianty nezapomněl na nějaké příslušenství)...
- plnohodnotné standard RC řešení se standardními frekvencemi, snadno upgradovatelné, osvědčené a velmi spolehlivé
- možnost jiné RC Tx, zejména, pokud již někdo doma něco má a je na to zvyklý
- celkově dobrá a snadná rozšiřitelnost
- v případě F309 nejen nová Tx s několika vychytávkami, ale i silnější motory s novými ESC
- F309 je set nejen s držákem kamery, ale s výborným 3D gimbalem v modifikované verzi pro GP4
- budeš potřebovat i kvalitní FPV antény, celkem dobré se dají již i sehnat celkem levně, ale samozřejmě i vysoce kvalitní ale dražší
- pokud budeš létat opravdové FPV (tj. brýle), budeš k FPV výbavě potřebovat ještě nějaké OSD (nejlépe iOSDmini, bez toho se moc neobejdeš) a kvalitní videobrýle, získáš tak ale plnohodnotné FPV řešení pro natáčení videa ze vzduchu
- pokud půjdeš do videobrýlí, nepotřebuješ ani monitor, ani jeho držák, naopak budeš potřebovat FPV Tx pro videobrýle (obvykle modul do brýlí, někdy jsou již integrované)
- ano tato varianta je jistě dražší, ale přinese Ti jistě větší užitek, zvláště, pokud již máš nějaké zkušenosti a budeš to chtít modifikovat, Vision je takový levoboček Phantoma, spíše pro začátečníky, nebo úplné laiky, toužící po úplném RTF řešení

Co se týká Tvého výběru komponentů, ten FPV Tx asi bude pro praktické použití dost slabý (25 mW, jen pro kratší vzdálenosti), určitě něco silnějšího (já nyní uvažuji o tomto, s nastavitelným vysílacím výkonem), nebo např. nějaký Boscam/Foxtech (mnohokráte se to tu probíralo), ten monitor nevím, znám jen osvědčené značky, jako např. kvalitní Boscam, je sice s nižším rozlišením, ale osvědčený a s velmi dobrým obrazem a diverzitním přijímačem, a držák na monitor nejlépe tento, je to asi dnes nejšikovnější řešení pro monitor a Tx

Zkus mrknout do obou zdejších vláken o Phantomech (1 a 2, a obě již mají pokračování), je toho sice dost, ale najdeš tam jistě mnoho nápadů, postřehů, tipů pro vylepšení a zkušeností, a také videa. Ty jsou již také ve vlákně Vaše autorská videa... Třeba Ti to vše bude nějakou inspirací.

A nakonec, moc bych terminologii "dron" nepoužíval, to používají bulváry a neinformovaní, toto je RC multikoptéra s řízením živým pilotem, dron je skutečně spíše vojenská terminologie, dost zneužívaná...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 17:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
gardenroute - děkuji za vyčerpávající rozbor (mimochodem, Vision plus by snad měl mít také poslední verzi motorů, myslel jsem, že vlastní letadlo je shodné u F320 i F309, nebo se pletu?). Celkem se potvrdilo co jsem se i zde dočetl, tj. Vision+ je kompletní, bezpracné řešení, ale s několika kompromisy, od horšího fotovýstupu, přes dosah apod. F309 je jistě dál, na druhou stranu je to vyváženo vyšší - a to výrazně v případě kvalitního, komplexního řešení - cenou. To si holt budu muset srovnat v hlavě, varianta je také neřešit v tuto chvíli kvalitu obrazu, brýle, dosah a některé funkce, ale protože s koptérami začínám, odpíchnout se od slušného, byť kompromisního řešení a až zjistím, co mi chybí, přejít na vyšší úroveň. Ono je to tak u spousty věcí, vždy existuje nějaká lepší varianta, byť dražší. Ale uznávám - a často se tím řídím - že pokud u toho člověk vydrží, považuji naddimenzovanou, dražší variantu ve skutečnosti rozumnější a v konečném důsledku i levnější.
Jak jsou na tom Phantomy se spolehlivostí, resp. životností? Vím, že se dají koupit snad všechny náhradní díly a vývoj jde rychle dopředu, ale je schopný létat i více než 2 roky (chápu, že záleží na intenzitě a podmínkách používání)? Nebo jsou v tomto směru zkušenosti, které se dají vyjádřit v letových hodinách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
IvanGS píše:
gardenroute - děkuji za vyčerpávající rozbor ...Jak jsou na tom Phantomy se spolehlivostí, resp. životností? Vím, že se dají koupit snad všechny náhradní díly a vývoj jde rychle dopředu, ale je schopný létat i více než 2 roky (chápu, že záleží na intenzitě a podmínkách používání)? Nebo jsou v tomto směru zkušenosti, které se dají vyjádřit v letových hodinách?
Moje osobní zkušenost je vcelku dobrá, např. moje P1 létá od dubna 2013, žádný zásadní problém, po roce jsem preventivně měnil trup (lehce popraskaná ramena - ale měl jsem tehdy nějaké pády), a měnil jsem i motory (Antigravity) pro menší vibrace a lepší výkon.
Jinak se v něm dost věcí dělalo a předělávalo (podvozek, iOSD MkII, GCU, PMU v2, motherboard, CANbus atd.), ale nalétal (a v různých auto i leteckých transportech najezdil) toho celkem dost a ve všech možných podmínkách, vč. těch extrémních, např. v deštném pralese s vysokou vlhkostí, a naopak v několika pouštích, kde bylo dost, dost horko a prašno (mrkni do mého zdejšího blogu) nebo na YT kanál.
Létat 2 roky s tím není žádný problém, viz můj příklad, a létá stále dál :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2015 10:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Včera jsem si udělal výlet do firmy Pelikán, kde se konal "Training Day", zaměřený nyní na coptéry firmy DJI. Bezva strávené 3 hodiny, spoustu věcí jsem se dozvěděl, ujasnil si, všechny typy viděl v akci. Trochu jsem si ujasnil, zda zvolit verzi Phantom 2 Vision+ nebo koupit F309 s držákem na GoPro4 a celé to dodělat tak, aby to fungovalo stejně jako Vision+. To mi na začátek přijde komplikované, zvolím tedy asi Vision+
Viděli jsme v akci Inspire, opravdu nádherný stroj, vedle kterého vypadá Phantom jako dětská hračka, nejen velikostí, ale i dokonalým zpracováním a použitými materiály. V tuto chvíli ještě neumí spoustu věcí jako Phantom, jsou to ale SW věci, které prý budou součástí dalších aktualizací.


Přílohy:
PH3.jpg
PH3.jpg
[ 140.72 KiB | Zobrazeno 6042 krát ]

PH4.jpg
PH4.jpg
[ 70.55 KiB | Zobrazeno 6042 krát ]

PH6.jpg
PH6.jpg
[ 27.23 KiB | Zobrazeno 6042 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI phantom - rozdiely
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2015 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
IvanGS píše:
...Viděli jsme v akci Inspire, opravdu nádherný stroj, vedle kterého vypadá Phantom jako dětská hračka, nejen velikostí, ale i dokonalým zpracováním a použitými materiály. V tuto chvíli ještě neumí spoustu věcí jako Phantom, jsou to ale SW věci, které prý budou součástí dalších aktualizací...
Inspire tady má i své vlastní vlákno (to kdyby Tě to více zajímalo :) ), kde se o něm sem-tam diskutuje... Bohužel má řadu i drobných konstrukčních nedostatků, které lze ale i uživatelsky řešit, jsou to spíše takové nedodělky...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz