Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Dali by jste do drazsiho aera levnejsi serva z vychodu??
NIKDY!!! Pro tech par korun navic mi ten permanentni strach nestoji za to!!!! 53%  53%  [ 20 ]
Jo, cenove jsou nekde jinde a zastoupi svou funkci stejne. 47%  47%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 38
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Volba serv
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 10:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Krnov, Ostrava
Ahojte, porizuju si vetsi kompozitovou maketu vetrone cca 4,5m. Poridili by jste do toho kvalitni serva zvucnych znacek, nebo budete verit a doufat v levnejsi serva z "vychodu slunce" jako UH nebo HM. Je to pro me financni otazka, ale taky duvera v tom, ze mi to neshori za letu.


A popripade vase zkusenosti s vychodnima servama.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
cena serv v porovnaní s modelom nie je kritická. Nešpekuloval by som.
Keď už skús tie od HVP model.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Pre úplnosť - UH nedodáva len absolútny lowend, ale trebárs aj servá od Ino-Labs: http://www.ino-lab.co.kr/

Referencie na ne zatiaľ nemám, budem skúšať v lete, ale nevyzerajú zle a podľa všetkého niektoré servá 'renomovaných značiek' sú práve od nich.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: stejný
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2005
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
moje zkušenosti sou takový, že i ty drahý a "značkový" serva se můžou posr.. stejně rychle, jako ty z východu, takže používam klidně ty laciná a dle mého názoru to vyjde nastejno.
Ale je to věc každého člověka, jestli na to má peníze a jestli chce mít volný svědomý..... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 11:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Krnov, Ostrava
Vim, ze treba na UH nejsou jen same lowendy, treba prave takova rada HG podle me neni vubec spatna, sam mam HG 250 a zatim jedou na 100%, ale mam je zatim jen chvilku, tak nevim. A ze i kvalitni servo se muze po... , je taky mozny.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 12:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2003
Příspěvky: 97
Mám obvykle citovou vazbu k modelu :lol: a tak radši zainvestuju (i když to někdy bolí)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
makout píše:
Mám obvykle citovou vazbu k modelu :lol: a tak radši zainvestuju (i když to někdy bolí)


Tak to jsme na tom stejně, je to spíš záležitost srdeční, než finanční :D

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 12:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
makout píše:
Mám obvykle citovou vazbu k modelu :lol: a tak radši zainvestuju (i když to někdy bolí)

Když už to stojí tolik peněz a práce, tak pro to dělám maximum. Jasně, je to diskutabilní - ještě před několika roky jsem se díval na Hitec přes prsty a dneska to nepovažuji za noname, jenomže oni za ty roky udělali dost velký skok. Takže - já bych tam dal něco od Graupnera, Futaby a nebo Hitec. Ještě mě napadá: lítám RC asi 30 let (!) a za tu dobu mně odešly jenom jedny plastové převody v HS-81 (směrovka spřažená s ostruhou, namáhání při pojíždění => moje blbost). Z hlediska pravděpodobnosti tedy v sobotu spadnu na spálený servozesilovač.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 13:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ono s temi "servy z vychodu" se to ma asi tak - do 3m kompozitu jsem nedavno objednaval serva, HS-5125 (nakup u nas) a Airtronicsy (nakup v USA), oboji digitaly s kovovymi prevody, cenove rozhodne ne lowend. A hadejte co je u obou typu vylisovano na krabicce ? :wink:
Made in China.
To bych pak musel vsude strkat Volzy (a buchvi jestli uz i ty nejsou z Asie)

A k tem malejm digitalum, HD-2213MG mam objednany na motejla, tak doufam ze reference ktere mam budou pravdive. Za 18$ neni co resit.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 14:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2005
Příspěvky: 409
Bydliště: Přibyslav
Abu má pravdu, původ serv už dávno neřeším.Před lety jsem zakoupil 3 ks serv po 480 Kč, potřeboval jsem v té velikosti ale 4.Nakonec jsem ho sehnal v jiné prodejně pod tehdy známou značkou Kraft za 1430 Kč, cenový rozdíl značný, ale prý značkové servo, mám tu i dražší kdybyste chtěl....vzal jsem ho, doma porovnával velikost a nápadnou podobnost, zarazila mě stejná ryska na krabičce...vzal jsem šroubováček a obě serva rozdělal. Vnitřek naprosto stejný, na krabičce nápis Korea, uvnitř číslo formy na obou stejné, stejné byly i otřepy na dílech krabičky, zbývalo jen sebrat otisky prstů a možná obě serva dělal ten samý pracovník :) :) . Jediný rozdíl byla jen ta nálepka a bohužel cena :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 15:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
pepan píše:
Abu má pravdu, původ serv už dávno neřeším.Před lety jsem zakoupil 3 ks serv po 480 Kč, potřeboval jsem v té velikosti ale 4.Nakonec jsem ho sehnal v jiné prodejně pod tehdy známou značkou Kraft za 1430 Kč, cenový rozdíl značný, ale prý značkové servo, mám tu i dražší kdybyste chtěl....vzal jsem ho, doma porovnával velikost a nápadnou podobnost, zarazila mě stejná ryska na krabičce...vzal jsem šroubováček a obě serva rozdělal. Vnitřek naprosto stejný, na krabičce nápis Korea, uvnitř číslo formy na obou stejné, stejné byly i otřepy na dílech krabičky, zbývalo jen sebrat otisky prstů a možná obě serva dělal ten samý pracovník :) :) . Jediný rozdíl byla jen ta nálepka a bohužel cena :cry: :cry:


v jedny fabrice se casto vyrabej vyrobky pro vice znacek. finalni samolepka a cena zalezi na parametrech pro vystupni kontrolu.

priklad: fabrika vyrobi 1000 serv, 800 jich bude jakztakz OK, tak na ne prijde samolepka treba XXX a budou u BELa za 250 kc, 150 jich bude s mensima vulema a presnejsi funkci, tak dostanou samolepku treba Hitec a budou za 400 a pak tech 50 nejlepsich dostane nalepku treba Futaba a budou za 700...

_________________
Dříve nadšenec do EPP, teď hlavně větroně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 16:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2005
Příspěvky: 409
Bydliště: Přibyslav
To wroum:....tak v tomto případě to rozhodně nebyla pravda.Porovnával jsem všechna serva na funkci - chtěl jsem dva kusy na křidélka se stejnými parametry...odběr byl stejný, velikost výchylek prakticky stejná, rychlost přejezdu, pokud jsem to dokázal změřit, taky stejná.Vůle byly prakticky stejné, pomocí úhloměru o průměru asi 250 mm se nedal zjistit větší či menší rozdíl ve výchylce, nakonec jsem na páku serva připevnil balsovou lištu o délce půl metru a rozdíl mezi servy při měření vůle byl jen 0,6 mm.Jiná serva s kovovými zuby na tom byla o poznání hůře, s tou samou lištou měla rozdíl 2,5 mm mezi jednotlivými kusy!!A pokud jde o neutrál, držela ho kupodivu všechna serva.
Pracoval jsem ve firmě, která stejné výrobky dodávala různým výrobcům a při konečné operaci se muselo razit jejich typové označení (což chápu), ale taky jejich firemní značka, jako kdyby ten výrobek byl od nich vyrobený (což už chápu velice těžko).Tudíž u naší firmy takováto selekce ani nebyla možná, buď výrobek měl udávané parametry a vyhovuje, nebo je to zmetek a šel do šrotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 16:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
pepan: tak holt mely obe znacky stejny pozadavky a serva se lisej jen finalni cenou a nalepkou, to je taky mozny. kazdopadne tohle je bezna praxe ve vsech moznych oborech.

_________________
Dříve nadšenec do EPP, teď hlavně větroně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 16:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2005
Příspěvky: 409
Bydliště: Přibyslav
[quote="wroum"]pepan: tak holt mely obe znacky stejny pozadavky a serva se lisej jen finalni cenou a nalepkou, to je taky mozny. kazdopadne tohle je bezna praxe ve vsech moznych oborech.[/quote]TT
Tak s tímto se dá souhlasit, pro nás spotřebitele to ale zrovna dobré zjištění není. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2008 16:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Nejsem si jistej jestli se nejaky trideni podle kvality ve fabrice vubec vyplati (u serv a podobnyho "smeti").

A k tem "pribuznejm za ctvrtinovou cenu" - bohuzel k HS-5125 ani Airtronicsum 94761Z jsem zadnej ekvivalent "s mene znackovou nalepkou" nenasel :(

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz