Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.09.2014 16:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...tak 9XrPro se prodává i u nás v ČR a tedy předpokládám se zárukou (ale netuším jakou), stejně tak FrSky, třeba u tebe :)
Ale aby nedošlo k mýlce, měl jsem pocit, že to z toho videa je jasné - než vybavené najednou koupené 9XR Pro, tak já osobně doporučuju Taranise.
V případě, že chce někdo něco "malého" s velkými funkcemi, nechce telemetrii a stačí mu materiálové zpracování odpovídají lowendu, tak mu 9XR Pro může posloužit.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 29.09.2014 16:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Ano prodava ale za cirka 3700 bez VF s OpenTX jsem nasel, proto jsem myslel ze kdyz mluvis o radiu za 2-3tisice je to radio z HK.
U me samozrejme zaruka dle legislativy CR plati a jako autorizovany prodejce FrSky mam k tomu i dobre zazemi a podporu vyrobce.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 15:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Tak je tu dlho očakávaný Tx modul (škoda že bez telemetrie)
Je to vlastne starý Turnigy DSSS v2 s pripojením na vnútornú anténu. (čas ukáže či budú aj iné)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... tion_.html


Přílohy:
DSSS.jpg
DSSS.jpg
[ 115.46 KiB | Zobrazeno 5279 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Akorát, že tento modul není kompatibilní s FS/Turnigy přijímači B/V2 jelikož jedou na jiném protokolu AFHDS a tím se nejspíš zařadí obecně do kategorie méně používaných, protože když už někdo bude chtít levné řešení tak použije spíš modul FS-TM002, ke kterému je lepší výběr přijímačů a pokud bude někdo chtít přecházet a vyměňovat stávající přijímače FS/Turnigy B/V2 tak zas přejde spíš na něco lepšího třeba na Frsky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 24.11.2014 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Krabičku už majú, tak sa možno dočkáme aj iných modulácii. (DSM2-X a podobne)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: pon 24.11.2014 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
juraj.jurej píše:
Krabičku už majú, tak sa možno dočkáme aj iných modulácii...

Nejsem si jist jsetli kvůli tomu budou dělat další samostatné moduly. Bohužel nelze moc ani očekávat, že by jiný výrobci co již vyrábějí samostatné moduly začali dělat moduly v těchto krabičkách. Namísto toho celkem zbytečného DSSS modulu měli dát do prodeje spíš jen prázdnou krabičku s konektory a ti kdo by chtěli by si do ní mohli přendat ať už střeva z modulu FS-TM002 nebo Frsky, Orange apod.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 19:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2014
Příspěvky: 2
Bydliště: Písek
Může někdo, kdo si vysílač pořídil, napsat svoje zkušenosti? Jde mi hlavně o dílenské zpracování (tlačítka, vnitřek) a spolehlivost (pokud možno s modulem FrSky). Díky předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 19:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
podívej se o stránu zpátky,jsou tam názory pro i proti.Já ji měl chvíli,potom jsem koupil Taranis.U 9XR Pro se mi líbil více čitelný displej a i netradiční skříň! Blbě se hledají za letu tlačítka trimů v členitém povrchu a i ovl.tlačítka kříže nejsou nic moc,ale jinak za mně OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2014 23:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Vice citelny polovicni display?

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9XR PRO
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2014 23:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
určitě má lepší kontrast a je pěkně čitelný!Taranis mám, ale LCD nic moc!Tady je důkaz.


Přílohy:
007.JPG
007.JPG
[ 137.33 KiB | Zobrazeno 5071 krát ]



Naposledy upravil kozlik327 dne úte 20.01.2015 17:07, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.01.2015 14:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 53
zdravim
chystam sa kupit vysielač turnigy 9XR PRO alebo 9XR ci 9x a chcel by som telemetriu nakolko som tu nasiel vacsinou starsie informacie chcel by som sa opytat ake mate cerstve skusenosti s tymto prijimacom resp kupovanym v nedavnej dobe. najviac ma zaujima vas nazor na pouzitie tohto prijimaca kupeneho v sucasnej dobe/ predpoklad posledneho modelu/ v spojitosti s modulom a prijimacmi od orange
nakolko sa chystam kupit svoju prvu rc supravu /nemusi byt set/ poprosim vas o povznesenie sa nad niektorymi vecami ktore vam sa zdaju byt uplne jasne ale mne ako zaciatocnikovi v oblasti rc lietania nebudu
este ak by sa niekto vedel vyjadrit ci ta cena o ktoru je PRO drahsie ako len 9xr stoji za tie jej vylepsenia -cital som uz nejake nazory trosku sa v tom orientujem pre uplnost dodam ze " upravu" firmware na 9xr ci 9x trufam zvladnut /hoci teraz nie som si isty ci sa to na 9x vobec da /
dakujem za odpovede


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.01.2015 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
namrug píše:
chystam sa kupit vysielač turnigy 9XR PRO alebo 9XR ci 9x a chcel by som telemetriu...

Orange modul 2,4 Ghz telemetrii nepodporuje. Pokud chceš telemetrii tak jdi spíš do Frsky modulu a přijímačů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.01.2015 16:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 53
Drondys píše:
Orange modul 2,4 Ghz telemetrii nepodporuje. Pokud chceš telemetrii tak jdi spíš do Frsky modulu a přijímačů.


telemetriu by som chcel len na to aby mi lietadlo neuletelo alebo nespadlo si myslim ze prakticky by na to stacilo len signalizovanie stavu napajacich zdrojov ci sa mylim ? niekde som o tom cital ze sa to da aj svojpomocne urobit potom by mi stacila aj setova rc suprava turnigy 9x? ci aj v nej radsej vymenit setovy modul za nejaky "spolahlivejsi " trebars za ten od orange ? moja predstava je ze by som mal cca 3 typy modelov na rekreacne lietanie a to elvetron o rozpati cca 2 m nejake 3d okolo 1.5 kg casom mozno aj nejaky ten combatik ak by som si nasiel partiu pre doplnenie uvediem ze neplanujem chodit lietat niekde na letisko medzi ludi skor niekde kde by som bol viacmenej sam a tym by som nemal nikomu sposobit skodu aj keby ku nejakej havarii doslo , je ta telemetria v takom pripade vobec potrebna ? to tak casto moze dojst k poskodeniu modelu prip k poskodeniu modelom pre poruchu ci vybitie napajacich zdrojov ?
to iste sa tyka aj tej upravy firmware na open source tz ak neplanujem stavat nejake zlozite ci velke resp tazke stroje nestaci mi uplne firmware ake je v tom vysielaci ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.01.2015 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
namrug píše:
telemetriu by som chcel len na to aby mi lietadlo neuletelo alebo nespadlo si myslim ze prakticky by na to stacilo len signalizovanie stavu napajacich zdrojov ci sa mylim ?

Kromě toho se pro tento účel ještě používá kvalita přijímaného signálu měřená na straně telemetrického přijímače. Pokud jde o měření palubního napětí za provozu to bývá často více zkreslující, a to nemluvě o tom, že pokud se neměří jednotlivé články tak může docházet opakovaně k hlubšímu vybití některého z nich což pak zkracuje životnost lipolek, a proto někteří volí raději telemetrické čidlo odběru proudu s tím, že se pak na základě něj v čase odečítá spotřebovaný náboj v mAh což obvykle poskytuje lepší přesnost a přehled o stavu vybití lipolky na palubě modelu než jen pouhé měření napětí.

namrug píše:
niekde som o tom cital ze sa to da aj svojpomocne urobit potom by mi stacila aj setova rc suprava turnigy 9x?

Stará Turnigy 9x s originálním modulem Turnigy nepodporuje telemetrii tj. tam k získání telemetrie přímo v Tx nepomůže ani žádné bastlení.

Stará Turnigy 9x s využitím Frsky modulu, open source firmware a bastlení (tj. po hardwarové úpravě) umožňuje telemetrii, ale je to vhodné spíš pro zkušenější bastlíže. Pro nezkušeného bych to moc nedoporučoval.

Turnigy 9XR Pro už je kompletně připravená právě pro napojení na telemetrii Frsky. Stačí jen vložit do slotu Frsky Telemetrický modul a napojit komunikační kabel pro telemetrii. Pro nezkušeného je kombinace Turnigy 9XR Pro + telemetrický modul s přijímači Frsky ta nejvhodnější kombinace. Právě Frsky modul je považován za obecně spolehlivější řešení, které navíc poskytuje i telemetrii. Z hlediska nových telemetrických čidel je vhodné k Turnigy 9XR Pro použít combo tj. sadu XJT modulu i s přijímačem X8R viz tento odkaz.

namrug píše:
je ta telemetria v takom pripade vobec potrebna ?

Dá se létat i bez ní, ale spousta lidí ti řekne, že jakmile si na ni zvykli už by si neradi odvykali tj. je to s ní prostě lepší. Telemetrie v Turnigy 9XR Pro má hlasový výstup a tak nemusíš koukat na displej což za letu obvykle ani není moc vhodné a na kritické stavy za letu např. slabší signál, klesající palubní napětí tě může upozornit vysílačka hlasem. Řada lidí to bere jako vhodné vylepšení.

namrug píše:
to tak casto moze dojst k poskodeniu modelu prip k poskodeniu modelom pre poruchu ci vybitie napajacich zdrojov ?

Lipolky, které se celkem běžně používají v modelech jsou z hlediska životnosti poměrně velmi háklivé na opakované hluboké vybíjení. Obecně by se u nich nemělo vybíjet více než 80% jmenovité kapacity. Po ukončení letu by se měla lipolka odpojit a nechat bez odběru odpočinout cca 10 minut a pak orientačně nějakým multimetrem přeměřit napětí jednotlivých článků na balančním konektoru. Pokud je napětí po zmíněném odpočinutí okolo cca 3,7V na článek pak je vybití v optimálních mezích. Pokud by bylo napětí některého z článků nižší než cca 3,6V tak už to signalizuje zbytečně hluboké vybití.

Pokud dochází opakovaně k hlubokému vybíjení některého článku lipolky pak se začne zvyšovat jeho vnitřní odpor a dochází k tzv. proudovému změknutí což se následně projevuje tím, že i když je lipolka plně nabitá tak už poté začíná čím dál víc ztrácet schopnost poskytovat pro daný model dostatečně vysoký proud a tím se výrazně snižuje doba letu na jedno nabití.

Zejména začátečníci často neodhadnou vhodné intervaly pro tzv. létání na čas bez měření a pak se diví, že jim v řadě případů neobvykle brzy odházejí lipolky. Při lepším měření a včasné signalizaci prostřednictvím telemetrie např. odběru v mAh v kombinaci se sledováním napětí jednotlivých článků se pravděpodobnost takového výraznějšího poškozování lipolek snižuje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.01.2015 17:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 53
omg som sa zaplietol este viac videl som ze sa da kupit combo kit vysielac taranis + prijimac za 200 dolarov nieco mi nahovara ze je to najrozumnejsie riesenie tie ceny regulatorov a motorov od frsky snad ma uz nepolozia oproti cenam od orange alebo som este na nieco co mi zvysi rozpocet zabudol ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz