Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
To s tím zvýšeným volnoběhem nepovažuji za šťastný způsob záběhu. Je toho i tady dost napsáno, doporučil bych to pročíst...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
no v manualu pisi nechat bezet na volnobeh a potom vzdy ochudit na par sekund at se zvednou otacky a zase obohatit. na tom videu mam knipl temer na minimum ale i v pulce drahy to takto bezelo. otacky jsem vzdy zvedl pouze ochuzenim na cca 10 sekund a potom zpet na bohatou smes. maximalni vykon jsem ani nezkousel. ten budu ladit tak u 4te nadrze a potom i volnobeh.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 20:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
No, nepřu se, co je psáno v manuálu, ale volnoběh není dobrý z několika důvodů. Sice má motor pístní kroužek, takže není v horní úvrati těsný jako ABC výbrus, ale je dobré pamatovat na to, že při záběhu se musí motor i lépe mazat a zároveň vyplachovat otěr, který může třením nových ploch vznikat. Také není nijak extra mazání předního ložiska, i vačka a její ložiska jsou docela schované. Tím, že jde palivo přes ventily rovnou do válce, se do ostatního prostoru motoru dostane jen malá část rozptýleného paliva a tím volnoběhem se tomu moc nepomůže. Ono je to spíš myšleno mít otevřený karburátor více, ale ty otáčky snížit obohacením hlavní jehly, než mít karburátor zavřený. Také se tou bohatou směsí nový motor chladí. Asi také jde o použitý olej, myslím, že tu někdo vysvětloval, že syntetika maže jen v určitém rozsahu teplot, takže asi nějaký kompromis :-)
Ale radši bych mu příště přidal trochu šťávy. Jinak pěkný éro :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
diky za pochvalu. no doufam ze to tomu motoru nejak neublizi. kdyz jsem se dival na karbec tak jsem mel otevreno cca na 1/4 i stim min plynem potom to uz chciplo. zkousel jsem mu i pridavat, ale nechtel jsem jej nejak moc honit. po vybehnuti te jedne nadrze jsem sahl na motor a dala se na nem udrzet ruka. na vrtulnikovem motoru takovou blbost ale nedelam, protoze bych mel peknou spaleninu. ero bylo ale na kolem pekne zasrane na to ze je tam sintetika. necham mu takto jeste alespon ty dve nadrze kde postupne budu pridavat a potom naladim maximum a vybeham na max jednu nadrz a potom naladim volnobeh. potom bych s tim sel uz do vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak vcera predelavka krytu motoru. Kdyz jsem se snazil napasovat ten kryt tak jak ma byt a aby vrtule byla alespon 5mm od krytu tak se nasponovani rozlepil ve spodni casti. Ten pasek co tam je a zalepit to sekundakem tak nejak funguje ale prestal jsem tomu verit. Pomohlo trochu skla a letoxit a prelaminovat zevnitr spoj. Doufam ze to bude drzet. Pokod to drzet bude tak to mozna prelaminuji i zvrchu a potom to cele prebrousim, striknu plnicem a vylestim. Na to bych dal uz finalni barvu. Bylo by to i pevnejsi.

Pokud to takto udelam tak mozna to i naseparuji a udelam si z toho kopito a cely kryt udelam novy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Spíš bych celý kryt obtisknul do sádry, abys mohl v případě potřeby (rozuměj havárie) si udělat z laminátu kryt nový :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Dobry napad. Udelam si obe pulky do sadry a schovam si kopito a mam vystarano :-D Snad doma najdu nejake kelimky do kterych budu moci sadru nalejt. Manzelka bude mit radost ze ji kradu krabicky na jidlo :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zahraj na ní "zdravou" výživu, kup nějaký jogurt vod tý DÁ NO NÉ a máš hned kelímek na sádru :lol:. Ale raději bych to dělal jako celek, ne na půlky. Ten kryt je dost "kónický", takže nebude problém ho i v celu ze sádry po zaschnutí vytáhnout, navíc, když ho před zalitím lehce mázneš něčím mastným.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ten puvodni kryt bych vytahl o tom zadna, ale pokud bych do toho kelimku potom laminoval novy kryt tak bych jej taky nemusel uz dostat ven z te sadrove formy. Lepsi to bude na pulky a potom si kazdou pulku odlaminovat zvlast a nasledne je spojit tim ze vlaminuji pouze pasek na spojeni a je hotovo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dost záleží na separaci té sádry. Někdy se mi podařilo výtvor vyloupnou celkem bez problémů, jindy vzala za své sádra. Pravda, moc jsem toho nenalaminoval, nějaký ten deklík na motor apod., takže nejsem zase tak velký přeborník. Chystám se dělat poměrně velkou haubnu a mám nějaký nápad pro její výrobu, resp. separaci, tak uvidím.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
no tak s krytem jsem to posral na N tou. Rikal jsem si, ze to co jsem na nem vylaminoval urychlim teplem at to muzu obrousit a dodelat. No strcil jsem to do trouby a tu mrchu nastavil na termostatu na nejakych 40-50°. No jak to dopadlo muzete uhodnout sami, ale v troube bylo tak minimalne jednou tolik protoze jsem tu hruzu nemohl udrzet ani v ruce. No tak ze to dnes dopadlo tak ze jsem z rezu vytvoril rastr pro nove kopito a uz jej davam dohromady. Protoze mam dnes pracovni nocovku tak budu brousit a chystat si kopitko ale ne z obtisknuti do sadry, ale uplne od zacatku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.01.2015 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
:lol: :lol: :lol: , sory, nedalo se jinak :lol: . Pečínku jsem z toho nedělal, zajímavý nápad. Doufám, že jsi to také řádně okořenil a přidal špetku šafránu a tymiánu :lol: . A jak to chutnalo?

A teď vážně, nestálo by za to zeptat se u toho wasserftáka, jestli se to nedá sehnat jako ND? Psát soudruhům imperialistům do USA by zřejmě také šlo, ale na kolik by to pak celé vyšlo. Já jsem udělal chybu v tom, že jsem to neobtisknul (zatím). Protože tam mám už díry na všechny možné montážní, větrací a seřizovací otvory, tak už to nepůjde jednoduše. V krajním případě by to ale po uzavření všech těch děr zalít šlo.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.01.2015 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
No fakt jsem to nechutnal. Ale alespon bude kopito na vice krytu. Vcera jsem zacal neco kutit a mam horni cast po osu. Udelal jsem si zebrovou konstrukci z kartonu a vypada to dobre. Pokud to pujde do konce tydne bych to mohl mit komplet prebrousene a zatmelene a nachystane na prvni vrstvu laminatu. Potom zase tmeleni a strikani aby to bylo krasne hladke. Nakonec z toho udelam nejspis negativni formu a bude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.01.2015 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2009
Příspěvky: 551
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Dej pak foto krytu, treba bych mel pak taky zajem o jeden kryt. :)

_________________
Letadla, auta.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.01.2015 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
momentalne muzu dat akorat foto nepovedeneho speceneho krytu. Dam sem potom fotku kopita a jak by to vypadalo na letadle. Potom doladim detaily a uvidim zda udelam formu coz by bylo nejlepsi a nebo budu laminovat na pozitivni kopito.

Ta forma by byla super, ale nevim jak bych potom odlaminoval vyrobek jelikoz nemam vakuovacku. I kdyz na takovyto kousek by stacil i vysavac.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz