Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Předělání malinkého vrtulníčku?
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 8:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, měl bych jeden takový laický dotaz. Mám doma v šuplíku malinkatý vrtulníček dvourotor. Je to asi ten nejmenší co se prodává dnes už kolem 500,- kč. J ho kdysy koupil v ostravě v Tescu za necelých 1000,- kč. Chvíli fungoval, ale pak mi jednou spasdnul na zem a od té doby špatně létá. Prostě hrozně houpe a nevím čím to je. Zkoušel jsem vyměnit už obě hřídele, trošičku se to zlepšilo, ale houpe pořád.
Chtěl bych se zeptat, jestli by šlo ten dvourotor podomácku předělat na jednorotor? Už jako malý jsem experimentoval s elektromotorky a vyrobenými vrtulemi, samozřejmě bez úspěchu, ale náznak už byl. :)
Na netu občas vídám domácí konstrukce vrtulníků, sice větší koncepce, ale přece jenom.
Jestli by to šlo nějak předělat, co by to prosím obnášelo? Zatím by mi stačilo jenom na vysení, aby se zvednul a uměl vyset bez otáčení kolem osy, což i originál dvourotor má hodně problémy.
A ještě jeden dotaz. Kdysy jsem viděl recenzi v časopise RC modely na vrtulníček Hornet. Kolik by byla dnes asi cenovka, jestli se dá ještě koupit? Nejlépe starší. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
"nejjednodušší" cesta, nebo spíš cesta, která je opravdu schůdná je přes heli vel. 450 z Hobbykingu, ale pokud nemáš doma vůbec nic (rádio, nabíječ,...) tak je to cesta za cca 5tis. Předělávat tu hračku z tesca no nevím, myslím že tudy cesta nevede...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Varok: dost pochybuju, že to předěláš tak, aby to bylo funkční. Poradil bych zkusit nějaké minikoptéry. Poměrně slušně se s tím vyblbnout. Když je venku nelítatelno, tak doma blbnu s mQX. Mám ho asi rok a půl, za tu dobu toho schytal dost, ale pořád funguje.
Prostě než ten dvourotor, který má beztak minimální životnost, tak radši minikoptéru...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
varok píše:
Chtěl bych se zeptat, jestli by šlo ten dvourotor podomácku předělat na jednorotor?

Nešlo, to bys musel předělat zgruntu a to by byla docela velká výzva i pro někoho, kdo se vyzná. Zahoď to.
Horneta nekupuj, už na to nic neseženeš . A taky to není moc bytelný vrtulník,rozbít je to velice snadné a sestavení + údržba docela opruz. Raději si kup něco novějšího.No a pokud na to nemáš peníze, kup třeba mikroquad, stojí to pár stovek a zábavu s tím užiješ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 10:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Dovolím si malou parafrázi:

"Mám v kůlně malou dětskou koloběžku. Chvíli fungovala a pak se rozpadla, nedá se na ní ujet rovně ani kousek. Tak mne napadlo, předělat ji na chooper. Pro začátek by stačilo kdyby sám stál na místě."

Že to zní jako kravina? Asi jo. Ale stejně zní i původní dotaz.

Prostě jsou věci, které udělat nelze. Myšlenka, že jednorotor je konstrukčně jednodušší, než dvourotor, protože má o vrtuli míň je úplně zcestná. Stejně jako ta, že jednorotor visí snadněji než dvourotor.

http://zd.wwwcity.cz/zd/TeorieLetuHeli.htm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 10:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zkusil bych třeba modelbazar.cz a hledat např. Solo Pro II nebo Colibri Pro V4.5 ... je to za 1000,- a lítá to, i v tělocvičně docela zábava.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 12:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jen tak pro upřesnění. Nic o tom, že je jednodušší létání a pod. s jednorotorem oproti 2 rotoru jsem nepsal. Vím že by to nebylo jednoduché na předělání a muselo by se to komplet překuchat. Jen jsem se ptal.
A ty minivrtulníčky jsem právě nevěděl, jaké jsou. Chtěl bych něco malinkého, ale jednorotor, ne ten 2 rotor. Zaprvé se mi ty 2 rotory nelíbí, i když je s nimi létání asi jednodušší. Za druhé, ten malý co mám doma je šit největší. Už od začátku prostě bylo složité udržet vrtulníček ve vysení, aby se netočil kolem své osy. Chtěl bych něco, s čím se dá i normálně pomaleji létat, né jen s tím švihat o zdi a zem, jelikož se to musí stále korigovat na těch trimech, nebo jak to nazvat. na boku vysílače infra je kolečko a tím se to trimuje, aby se to netočilo kolem své osy. Když to už vyladím, tak se to stejně musí neustále korigovat a pak už nestíhám ovládat páčky.
Jestli není hornet dobrá volba, co tedy vybrat, něco kolem 300mm? Jednorotor, chtěl bych asi starší, na nový asi mít nebudu. Chci to jen na naučení základů a vyblbnutí se ve volných chvílích.
3, 4 a vícerotor typu quadrokoptera nechci. Tenhle styl se mi vůbec nelíbí. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 12:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Mám tenhle vrtulníček: http://pvmodel.cz/product.php?id_product=1136
Tak na předělávku tedy kašlu.
Chtěl bych tedy poprosit. Kdybych něco hledal na aukru, bazoši, modelbazaru apod., co pro začátky vybrat? Chtěl bych něco kolem 300mm, může být i větší, ale né přes 500mm. Jednorotor. Moc se v tom nevyznám a nechci nějaký největší šmejd. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 12:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Hlavně si rozmysli, co vlastně chceš.

Hračku do baráku? Kup jakýkoliv šmejd v tržnici a je to. Pár desítek minut to bude fungovat a pak to stejně umře. Všechno je to hračka pro malé děti. A se slušným strojem se do místnosti rozhodně nevejdeš.

Chceš něco co bude poslouchat a létat i venku? Tak šetři, sháněj informace, obhlížej jak se kde a s čím létá a pak budeš schopen si vybrat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 12:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
To co dával pan jyrry by šlo. Díval jsem se na netu na obrázky a vypadají slušně. Ten Colibri mají dokonce u Pecky v akci za 1800,- kč. Já bych pro začátky ale raději použitý levnější. Na to obouchání jak se říká. Pak bych časem kdyžtak koupil něco lepšího.
Tak děkuji. Zkusím něco pohledat na aukru a modelbazaru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 12:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Pro začátek chci i něco, co létá i ve větší místnosti, třeba tělocvičně. Jen až se něco naučím. Ale né zase nějaký největší šmejd od ťamanů za pár korun. Po těch špatných zkušenostech s tím co mám teď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 13:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... něco, co létá i ve větší místnosti, třeba tělocvičně. ...

Létám s tím jak v obýváku, malém pokoji tak i v tělocvičně, dokáže se docela rozjet... Bohužel vlastní blbostí jsem odpálil desku elektroniky a čekám na novou.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 13:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
varok píše:
To co dával pan jyrry by šlo. Díval jsem se na netu na obrázky a vypadají slušně. Ten Colibri mají dokonce u Pecky v akci za 1800,- kč. Já bych pro začátky ale raději použitý levnější. Na to obouchání jak se říká. Pak bych časem kdyžtak koupil něco lepšího.
Tak děkuji. Zkusím něco pohledat na aukru a modelbazaru.


Takže nechceš vrtulník, ale hračku pro děti. Jsi si toho vědom? K létání s vrtulníkem se to ani neblíží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ja myslim, ze to vrtulnik je, jenom to neni 3D vrtulnik :wink: Mimochodem, colibri je zrejme hracka pro deti - pro male kluky. A T-Rex je hracka pro velke kluky. Vice bych to neprozival :lol: Vzdycky se mi libi, kdyz ma nekdo "vrtulnik", je jedno, jestli je to prcek, nebo 90tka, ale k tomu ma ego, jako by pilotoval velkou helinu.

Asi malo kdo si je ochoten pripustit, ze ac se jedna o jakkoliv drahy, nebo kvalitni model, je to vlastne jenom hracka a my vsichni si s tim vlastne jenom hrajeme, jako velci kluci :wink: Proto mi to prirovnani k hracce neprijde uplne vystizne.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2014 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já to připouštím :wink: , mám doma několik poměrně kvalitních heli , přesto je všechny považuji za hračky. Mám je na hraní , pro zábavu. :) . Varoku, zajdi do nějakého obchoďáku nebo k ťamanům a kup si, co se Ti líbí. U ťamanů si to nech předem předvést. Starší kousek takovéto kategorie bych nebral, sice můžeš mít štěstí, ale obecně jsou tohle všechno shitky co nic nevydrží a ND neseženeš. Je velká pravděpodobnost, že na ojetém bys musel velmi brzy měnit motorek, baterku , hřídelky a pod. A pak se to už vůbec nevyplatí a ani si nepohraješ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz