Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 1:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
tak to doufám že až takové vůle to mít nebude, to bych se tedy dost vydupal.......


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 10:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
S tim flutterem to jde rychleji nez si myslis... a to jsem byl presvedcenej, ze tam ty vule temer nejsou (bylo to na kridylkach). A jednou to pri stremhlavym letu oholilo prevody na obou HS-5125..... :(

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
tak to musel být tedy fakt flutr jako prase, lítám 125ky už řadu let a toto se mi nepovedlo. Asi lítám pomaleji. Ten motýl do kterého ty serva chci je na modelu, který zase až tak rychle nelítá. Jako poslední jsem na něm měl HS82, taky v kovu, přes lanovody, a šlo to i bez flutru. Tak si myslím, že servo napřímo v motýlu bude ještě lepší. Tedy, snad :? .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 10:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Jo byla to docela rychlost a pak docela velkej ramus. Ona taky plocha tech kridylek neni zrovna mala. Nastesti je to fullcarbon, takze se to ve vzduchu nerozpadlo.

Tak snad horsi nez 82MG s dlouhym nahonem to tvoje nove reseni nebude.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
Jenom pro info, fullcarbon není záruka že se to nerozpadne a v případě flutteru už vůbec ne. Bohužel vlastní zkušenost. Velmi drahá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
když je tu řeč o flutru, mám jeden model větroně, kde na levém křidélku flutr mám každou chvíli. Už jsem vyměnil servo, přelepil konstrukční křídlo, aby bylo tužší, srovnal křidélko aby nebylo zkroucené a pořád to dělá. Panty jsem vyměnil, vůle prakticky nikde žádná a přesto, jak ho zrychlím, tak je to děs. Se divím, že se to ještě neroztrhalo. Co to ještě může dělat? Nemáte někdo nápad ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 15:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2009
Příspěvky: 496
Bydliště: Praha 3
Standa:
Podstatné jsou celkové vůle, tuhost táhel (nesmí se ohýbat), tuhost uložení serva v křídle, síla serva, tuhost křidélek a jejich závěsů, torzní tuhost křídla.

Píšeš, že tam nemáš vůle, tak tvém případě bych se nejdřív soustředil na tuhost táhel (a případně ji zvětšil) a ověřil, že je servo dostatečně silné. Zároveň můžeš změnit přepákování náhonu - tj. použít na servu kratší páku a na křidélku delší. Optimálně bys měl využívat na požadovanou výchylku křidélka téměř celou možnou dráhu serva.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2012 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
Tak serva již mám. Sice jsou to kovové DS09AMD, ale s vůlí "0" . Alespoň jsem žádnou nezaznamenal a HS125MG se jim rovnat nemohou ani omylem. Pokud někdo ještě sháníte a jste ochotni si připlatit, tak se obraťte na " Skorpiona " . Perfektní jednání a serva asi ještě má.
Ještě jsem DS09SCD našel v Nitře, ale tam chce za poštovné 15Euro, což je docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2012 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
[quote="Standa Stuchlý"][/quote]

Atlasy s carbon. převodama mám v několika rychlejších letadlech. Ten převod je velmi dobrý kompromis mezi odolností a vůlí. Kovové mají ještě o něco větší odolnost, ale za cenu větších vůlí. navíc konkrétně tyhle Atlasy mají celkový převod z motoru na výstupní hřídel dost "do rychla", takže nehrozí ani nebezpečí, že by jsi to servo vyzuboval v kufru auta, nebo při přenášení až chytneš o něco kormidlem.
Zdá se mi to celkově jako velmi dobré servo. Středí to myslím bezproblémově, nebo aspoň já jsem nenarazil zatím na potíže.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2012 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
Jj, navíc je i programovatelné a v této velikosti asi jediné s dvěma ložisky - to už taky o něčem vypovídá. Po roce provozu na křidélkách v RCEK není žádná vůle ani poškození. A že je vůbec nešetřím... :)

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2012 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
JMalik píše:
Standa Stuchlý píše:


Atlasy s carbon. převodama mám v několika rychlejších letadlech. Ten převod je velmi dobrý kompromis mezi odolností a vůlí. Kovové mají ještě o něco větší odolnost, ale za cenu větších vůlí.

Tak nevím o jakých vůlích píšeš, ale měřil jsem to na přípravku s úhloměrem a dal jsem jim 250 ciklů. A toto jsem zatím u svých serv neměl, takovou přesnost. A vůle, i když jsem zkoušel opatrně tahat do stran za asi 10 cm páku, tak mi to skoro nikam neuhlo, spíše jsem prohýbal to 10cm dlouhé ukazovátko. Prostě bez vůlí. Třeba jsem měl štěstí na kusy a zůstane to tak i při letu. Zrovna jsem je zalepil do motýla, tak jsem zvědavý, na servu mám páku 5mm a na motýlu 7mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
Tak pánové, mám opět problém s výběrem serva do motýla. Včera mi při seřizování modelu v dílně odešlo DS09. Po rozebrání jsem zjistil, že je totálně seklý motor. Nejde s ním ani hnout. Tak teď přemýšlím, co tam místo něj dát. Vyčetl jsem chválu na Futabu S3156, ale ta je o 3mm silnější. Je na trhu něco podobného, spolehlivějšího v rozměru toho DS09 s 9mm sílou? Zatím jsem ve stádiu hledání, ale vlastní zkušenost s dobrým servem je lepší, než údaje z katalogu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 9:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
A co nová KST
http://www.f5b.cz/cs/katalog/Serva/@pro ... 245S-8-4V/
http://www.f5b.cz/cs/katalog/Serva/@produkt/KST-X8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2010
Příspěvky: 1891
Vypadají dobře, jaké jsou s nimi zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo do motýla
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 12:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
Zkus se poptat Petra Janků ze stránek www.f5b.cz, já si je nechávám dávat od něj do Speedfira 2.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz