Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filip 600-větroňová akrobacie
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Ahoj kluci,
rozhodl jsem se pořídit další éro do baráku a to od firmy rcm-Pelikán 4020 FILIP 600 Mk. V ARF. Omotorovat to míním tím nejlepším co doporučují. Vzhledem k tomu že se považuji za začátečníka, potřeboval bych vysvětlit výraz "větroňová akrobacie". Snažil jsem se to tady projet co se dá a projel jsem i AKROBACII a na nic jsem nenarazil. Použil jsem i Google, ale dal bych přednost názorům odsud. Moc se předem omlouvám, jestli jsem něco přehlédl a o větroňové akrobacii toho tady jsou stohy :D Jde mně o to, abych nepostavil éro a nezkoušel s ním dělat vylomeniny jako se Super Zoomem (to byl samozřejmě vtip :wink: )
Pokud víte o někom, kdo vlastní Filipa, prosím o kontakt. Rád bych "nasál" trochu teorie, než udělám nějakou botu, která mě pak bude mooooc mrzet :D Předem všem děkuji. Jirka

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 21:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.7.2006
Příspěvky: 101
Bydliště: Stříbrnice okr. Přerov
Filipa 600 mám. Kupoval jsem ho jako druhý model po Easy Gliderovy. Starty jsou sice trošku adrenalin, aspoň pro mě, musím ho hodit jako oštěp se dvěma svižnějšíma krokama. Jinak lítá hezky. Moc prvků akrobacie bych od něj asi nečekal a ani jsem nezkoušel. Neměl jsem na to odvahu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filip 600-větroňová akrobacie
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2006
Příspěvky: 989
Bydliště: Sokolov
Lindbergh píše:
Ahoj kluci,
rozhodl jsem se pořídit další éro do baráku a to od firmy rcm-Pelikán 4020 FILIP 600 Mk. V ARF.......

Neláká tě něco většího než jen rozpětí 2m ??? Vždyť to bude skoro stejné jako EGE. :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filip 600-větroňová akrobacie
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
rohe píše:
Lindbergh píše:
Ahoj kluci,
rozhodl jsem se pořídit další éro do baráku a to od firmy rcm-Pelikán 4020 FILIP 600 Mk. V ARF.......

Neláká tě něco většího než jen rozpětí 2m ??? Vždyť to bude skoro stejné jako EGE. :?


No to si piš, že láká!!! A jak!!! Ale kam to mám v bytovce dát a jak s tím mám jezdit na letiště v Octavii? :cry:

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
To rohe: mimochodem jsem pokukoval po té tvé Proximě II a mooooc se mně líbí... Koukal jsem na ní snad desetkrát... Ta žába je asi tvoje dcera, viď? Mám o něco mladší doma taky...Povídala ať si ji taky pořídim a vyfotim jí tam taky... :lol:

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2006
Příspěvky: 989
Bydliště: Sokolov
Ty máš Octavii, tak to se más :D můj <b>transport</b>
Proxima II má skoro stejný přepravní obal. :wink: <b> Jen EGE</b>
Jo to je dcerka. :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
rohe píše:
Ty máš Octavii, tak to se más :D můj <b>transport</b>
Proxima II má skoro stejný přepravní obal. :wink: <b> Jen EGE</b>
Jo to je dcerka. :roll:


Tak to je hustý! Takhle bych nechtěl jezdit se všema těma krámama na letiště ani omylem! :lol:

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 22:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Brno
Podle mě je Jirko na základní akrobacii Filip v pohodě ale nesmí být moc ostrá. Já zkusil jednou utáhnout víc loping s Mistralem a hned sem měl křídla do "V" a zadkem bych neprostrčil jehlu :oops: . Proto teď stavím IONa, kterej je na blbnutí jak dělanej. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 22:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Myslim ze Filip je vicemene katgorie "papirak", takze akrobacie jen docela mirna a katolicka. Na ostrejsi litani - 200m stremhlav, pak pritahnout a prulet 20m nad zemi ve vykrutech :) - jsou jiny era (jak pise Jarda, zacina to Ionem a pokracuje pres Optimu az ke kompozitovejm brusum jako Dion, Ariane, Surprise,....) Filip by se urcite rozpadl.

K ty Oktavce - bud je to provokace, nebo jsi hoooodne zhejckanej :wink: Vetron s rozkladacim kridlem se ti vejde do kufru ani o nem nevis, a s tridilnym kridlem klidne i trimetrovka. A pokud sklopis sedadlo tak i 4m maketa Vosy (ale to bylo ve Fabce kombi).
Na podzim jsme jeli na zavody v Roomstrovi, 3 lidi, 5 vetronu (z toho 3 s nedelenym kridlem 2m vkuse) a spousta ostatniho bordelu (kufry s Tx a nabijeckama atd...). A veslo se to vpohode.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
"Základy větroňové akrobacie" ... že by marketingové slovné spojenie z WEBu Pelikána?

Ak chceš lietať akrobatické prvky (a hlavne ako začiatočník) - prečo vyberáš konštrukčné krídlo viac-menej termického vetroňa pre nízke plošné zaťaženie (navyše určeného primárne na ovládanie smerovkou)? Stačí, ak za to v panike viac zatiahneš, a máš krídla dve... Ak už teda Filip 600, prečo nie Filip 600 sport?

Pozor! Od tých výrazne asymetrických termicko-vetroňových profilov nemôžeš čakať, že akrobacia (prinajmenšom zo začiatku) bude vypadať ako akrobacia - v noži to neletí, na chrbte sa to správa úplne inak ako na bruchu, malá neúčinná smerovka Ti to len horko-ťažko udrží v stúpavom výkrute. A hlavne pri takých plošných zaťaženiach, čo to krídlo Filipa 600 znesie... Nejaký opatrný premet, výkrut či let na chrbte to zvládne, ale jeeeeemneeee, žiadne prudké prechody či akrobatické zostavy.

Pozri si u Kostku video ku Genesys, to je tak asi tak približne, čo si s tým budeš môcť dovoliť:

http://kostkamodelcentrum.cz/soubory/File/GENESIST.WMV

Tiež nerozumiem prechodu z EGE na Filip 600 - kam Ťa to posunie? Ak to chceš trochu viac rozbehnúť, zaakrobatiť a nerozlámať, ale pritom neprijsť o stabilitu a pomalý let - snáď potom niečo ako Kakadu od Reicharda alebo tá zmieňovaná Proxima II alebo zo starších modelov rýchlejší Variant III. Hm?

Ohľadne Filipa 600:
http://skylady.blog.cz/0610/filip-600-a ... a-z-nakupu
http://skylady.blog.cz/0703/filip-600-konecne-start
http://skylady.blog.cz/0703/filip-600-p ... -nastaveni

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Naposledy upravil m2 dne pát 07.03.2008 23:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2008 23:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.7.2006
Příspěvky: 101
Bydliště: Stříbrnice okr. Přerov
U Filipa bych z křídla strach neměl, dřív povolí trup kolem něj. Při trošičku tvrším přistání mi trup nepatrně popraskal, ale ne moc. Jinak ale Filip lítá hezky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Aha, takže pokud to dobře chápu, nemůžu chtít od jednoho větroně vše. Buď chci létat termiku, nebo si pořídím brus, kterej se při nějakém tom lopasu nepřepůlí, je to tak? Filipa 600 si nechám na klidné rekreační polétání a případně termiku. Na Silvestra mně ulítnul EGE a vrátil se mně v rozkladu, takže mně prostě chybí větroň v baráku. Jako bývalý paraglidista mám k termickému létání nostalgický vztah, takže to mě snad uspokojí. Do budoucna budu počítat s tím, že na ostřejší polítání nebudu "dělit" Filipa na dva kusy :D a pořídím si něco pevnějšího. Už jsem na to koukal a velmi se mně líbí Ariane, ta Proxima II, nebo Linx-E, ale to se může ještě do budoucna změnit zkušenostma.

To Abu: Čéče s tím místem v autě...Docela dobře jsi mě nadopoval. Já se většího éra bál, ale po tvých větách už se fakt nebojím. Při troše snahy to opravdu asi půjde. :D Díky.

To m2: To marketingové slovní spojení z WEBu jsem opravdu jak píšu výše, opsal od Pelikána. Zajímalo mě, co si pod tím mám představit.Ta Proxima II je taky na seznamu, také se mně velmi líbí. Dík za odkaz na Genesist, už mám jasno.

Závěr: Doposud jsem měl smíšené pocity, asi jako když se vaše vlastní tchýně zabije ve vašem vlastním autě :D Teď už mám pánové jasno. Filipa si nechám na klidné termické polítání, když už mám EGEho na hadry a do baráku půjde další větroň, tentokrát asi nějakej ostřejší kompozit. Pak že ta šrajtofle nezhubne. Děkuji všem za pomoc s "čistou hlavou".Díky.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: filip 600
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 8:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2007
Příspěvky: 469
Bydliště: Praha
no ja bych rek ze ten filip by neco zvladnout mohl je delanej na svah a ty kridla nevypadaj spatne polystzren/balsa ale nevim nikdy sem to nevidel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 9:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Univerzalni vetrone, co umej skoro vsechno dobre, existuji, ale taky podle toho stoji. Takovy ty zavodni brusy F5x jako Surprise, nebo omotorovany F3B litaj vyborne termiku a i rychlost a akrobacii.... a taky podle toho stojej, prazdny ero od 15tis vejs :(

Misto v aute - dvoumetrovku s delenym kridlem jsem vozil v kufru za sedadlama napric, max rozmer byla delka trupu kolem 120cm, dokonce jsem ji bral i na dovolenou. Pocitam ze planovany 3m s tridilnym kridlem na tom bude podobne, jen ten trup ma 145cm, ale zase sundavaci spicku a motejla, tak se to snad vejde. Vetrone jsou opravdu docela skladny, treba proti EPP dvojplochovi 1x1m.

Filip s polystyren+balza kridlem je asi Filip sport, ten je bytelnejsi, ale normalni F.600 ma podle me konstrukcni s folii !!

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.03.2008 10:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Filip 600 je super litadlo na rekreačné polietanie. So striedavým motorom (ja mám Mega 16/25/5 a 3S LiPol a vrtuľa 10/6) je to hodne premotorované a v pohode zvláda bežnú "vetroňovú akrobaciu". Motoricky by strop predstavoval AXI 28/20/10. Jedinou nevýhodou tohoto vetroňa s konštrukčným krídlom je flater pri vysokých ráchlostiach. Inak verzia SPORT s motorom AXI by mohla byť super. Takže "akrobacie" sa s Filipom neboj.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz