Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 17:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Tak dnes jsem nainstaloval governor do mého Rexíka. Zapl jsem Tx, pak napájení vrtulníku. Plyn na minimum, 3sec. jsem podržel tlačítko na governoru (začal blikat) pak jsem dal plyn na max a kontrolka začla svítit zeleně. Pokud se nepletu, mělo by to tak být dobře. Ještě bych měl dotaz ohledně zapínání vrtulníku. Je potřeba po každém zapnutí zkalibrovat plyn na governoru podržením tlačítka nebo stači pouze zapnout napájení vrtulníku?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Staci kalibrovat jenom jednou (znovu po predelani serva plynu, tahel ke karburatoru...). Jeste zkontroluj, ze kontrolka zhasne pri pruchodu magnetu, ale zhasne jenom pro jeden magnet, druhy musi byt namontovan opacnou polaritou. Zelene sviti kdyz je zapnuty, cervene vypnuty.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 19:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
To s těmi magnety jsem zkoušel. Takže pokud budu otáčet ventilátorem, tak pokud bude pod senzorem magnet tak to musí zhasnou a když pootočím o 180° na druhý magnet, tak to musí svítit?? Pokud je to tak, pak nechápu, k čemu jsou tam ty magnety dva. Mám pocit že mi to zhasíná u obou magnetů (magnety jsem ve ventilátoru už měl, dal je tam asi předchozí majitel vrtulníku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 19:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Tak nakonec zhasíná kontrolka jenom u jednogo magnetu. Už jsem se lekl, že budu muset nějakým záhadným způsobem jeden magnet z ventilátoru vyjmout :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: úte 11.11.2014 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
ty magnety jsou dva kvuli vyvazeni. I kdyz je to asi hodne zavadejici.
Ja pokud bych mel volny kanal na radiu tak bych taky rad governor, ale nejak mi ten kanal chybi :-( Mate nekdo tip na governor, ktery nepotrebuje 7 kanal. Vim, ze budu mit nejspise smulu s ruznymi otackami, ale alespon neco. Nebo nejakej tip, kterej by se ridil podle krivky na letovem rezimu a pokud by to governor nedal, tak se bude ridit krivkou z radia. Je mi jasne, ze budu muset mit krivky rovne, ale alespon na ruznych hodnotach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 21:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2013
Příspěvky: 321
Bydliště: Hlinsko v Č.
hates píše:
Mate nekdo tip na governor, ktery nepotrebuje 7 kanal. Vim, ze budu mit nejspise smulu s ruznymi otackami, ale alespon neco.


Měla by to umět Futaba GV-1. Nastavíš si otáčky natvrdo do governoru a režim governor by se měl zapnouttím, že přidáš plyn nad 20% (v tomto bodě buď veeelice opatrný, protože při startování žhavíku někdy více vychyluji plynouvou páku, aby chytl, když je studený).

GV-1 prodával před půl rokem i někdo na modelbazaru (asi cca 1700 - 1800), ale už jsem ho tam dlouho neviděl (myslím, že mám na něj i kontakt {Kupoval jsem od něj Raptora 50}:-))

Roman


Přílohy:
Poznámka: GV-1 bez 7. kanálu
GV-1_with_6CH_radio.png
GV-1_with_6CH_radio.png
[ 28.52 KiB | Zobrazeno 2151 krát ]


_________________
T-Rex 470LP; Logo 600SX; T-Rex 700 Gasser + Hanson 300
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ja tedy startuji bud s plynem na minimum, kde mam volnobeh tak, ze se mi rotor ani nehne, a nebo na TH kde mam volnobeh lehce vis nezn na normal a rotor se pomalu roztaci (asi to mam nejak divne oproti ostatnim, ale me to tak vyhovuje).
Je to asi tim, ze th ma koncove body na 100-100 a normal mod na 125-125.
Ale trebabted o vikendu jsem si pekne zasmradil spojkou, kdy mi to chytlo a chtelo se tocit noma ja debil tam mel idle 1. Jeste ze jsem to udrzel, ale musel jsem nechat spojku vychladnout protoze po tomto nastartovani mi nechtela zabirat. Uz jsem melmstrach zenjsem znicil oblozeni, ale za cca 5 minut to zabiralo uz zase v poradku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 10:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Tak tohle se mi taky stalo :D naštěstí jsem v tom leknutí aspoň stihl vytrhnou hadičku z karburátoru. Nezapomenutelný zážitek. Od te doby vše dvakrát kontroluji, než začnu startovat motor. Čím více elektroniky a různých nastavení, tím větší šance přijít o ruky. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
ja stihl rychle hrabnout po radiu a prepnout to do normalu. Knipl jsem mel na minimum, ale to neresilo nastaveni krivky. Ale ze ten motor fak chytil pouze na podivani.

Jinak jsem koukal na nastaveni a koncove body jsou stejne, ale rozdil je v tom, ze nastaveni HOLD ON bych mel mit nekde na -6 a v rezimu OFF na 0 aby to bylo stejne jako na normal a ja jej mam v rezimu ON i OFF na 0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 16:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Tak dnes jsem konečně zkoušel ten governor RCE G600 v T-Rex 600 Nitro. Chtěl bych se zeptat, zda má na funkci governoru vliv poloha kniplu plynu/kolektivu. Při pomalém sestupu v Idle 1 (křivka plynu 45-55-60-70-80) Governor nastavený na 65% (kolektiv nastaven -4°+10°) mi z ničeho nic klesly a pak výběhly vysoko otáčky motoru. Poradil by někdo, co může být špatně nastaveno? Foukal mirný vítr, tudíž jsem při klesání šel kolektivem hodně dolů (knipl skoro uplně dole). Pokud ten governor dobře chápu tak by poloha kniplu neměla na funkci mít vliv a governor by měl udržovat nastavených 65%. Chápu to správně?

Díky za jakoukoliv radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 16:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Chapes to dobre. Zkontroluj cidlo a magnety, jestli treba pri vibracich nemuze jeden pulz vynechat (cidlo je daleko). Dalsi moznost me napada bohaty motor (pomala odezva) - governor ubira, ubira nic se nedeje, kdyz konecne motor zareaguje ma governor nastaveno malo, "lekne" se a prida hodne. Nebo mas moc pomaly servo na plynu...

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 16:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
No je pravda, že motor mám nastaven zatím celkem dost na bohato. Servo na plynu mám Futaba S9402. Senzor pevně přišroubován tam kde má být podle návodu. Magnety OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Servo je rychlosti v pohode. Videl bych to na to serizeni motoru. Neresil bych to, pokud to nebude casto, ale vsadim boty, ze po serizeni motoru to zmizi uplne. V prudky zmene kolektivu otacky trosku houpnou, ale to se neni cemu divit.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 17:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Je mě jasné, že tam bude jisté zpoždění reakce to by zas tak vadit nemělo. I tak díky za radu. Zkusím poladit ještě motor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Governor Align RCE-G600
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 9:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Na kolik procent máte nastavený tento governor pro létání 3D??


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz