Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 21:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Proficover vypadá super, ale ta váha.. a ještě asi +barva.. :(

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
mt_beran píše:
Proficover vypadá super, ale ta váha.. a ještě asi +barva.. :(


Na profikovru je strašně moc lepidla. Dá se odstranit nitroředidlem. Pak stačí kostru natřít balsalokem, nebo disperzí a přižehlit. Pak vypnout teplovzduškou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 22:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
RCModely píše:

Na profikovru je strašně moc lepidla. Dá se odstranit nitroředidlem. Pak stačí kostru natřít balsalokem, nebo disperzí a přižehlit. Pak vypnout teplovzduškou.


Ten proficover odlepidlovaný kolik asi můžu počítat - 60g/m2 ? A čím se to barví?

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
mt_beran píše:
Ten proficover odlepidlovaný kolik asi můžu počítat - 60g/m2 ? A čím se to barví?


dá se stříkat, natírat asi čímkoliv, já používám akrylové barvy na auta. Zkusím s kusu lepidlo sundat a zvážím to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
mt_beran píše:
dá se stříkat, natírat asi čímkoliv, já používám akrylové barvy na auta. Zkusím s kusu lepidlo sundat a zvážím to.


Zkusil jsem to na kousku 150x150mm a hmotnost klesla na polovinu, ze 4g na 2g. Také jsem zjistil, že to jde krásně odstranit toulenem. Namočil jsem to do nádoby a po 5 min. jsem to krásně setřel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 18:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Tak z potahů vyřazuji Solartex a Oraltex Antik, zejména z důvodu váhy (ověřeno u výrobce, motá se mezi 95-100g/m2) a také barvy (muselo by se patinovat, což je mimo mojí zkušenost) + další váha. Je to prostě světlebéžová, chybí tomu trochu okru a lehké zažlucené vyšisování..

Ceconit vypadá dobře, otázka je barvení, kdyby to šlo tónovačkama před potahováním jako vlies, byla by to možnost.. Profikover je taky kandidát, díky RCModely budu mít představu o hmotnosti bez lepidla.. Pokud to tónovačkama nepůjde, mám s tím trochu problém, protože trefit správný odstín a naučit se s pistolí a komresorem aniž bych to někde přepískl.. uffff :(

Pokud to má vypadat a kdyby ty Ceconity a Proficovery nešly barvit viz. výše, napadá mne jen kombinace solarfilm lite jako podklad a na něj nějakým dost naředěným tapetolepem hedvábí. Muselo by se to vyzkoušet. Váha 20g+20g+lepidlo a pak už by to stačilo jen stříknout párkrát matným akrylátem.. hedvábí tónované předem čajem a lepené za mokra - to by mělo chytnout.. Samotné hedvábí nedám, to je děsná pakárna, alespoň co jsem načetl.. V diskusi dávali pod to hedvábí japan, 2 vrstvy laku a na to pak to hedvábí.. Ale proč by nešlo použít ten Solarfilm lite?

Pokud rezignuji na strukturu plátna, pak asi vlies barvený tónovačkama (nepovedlo se náhodou někomu obarvení vliesu čajem? - bylo tady vlákno ale výsledek nebyl uveden..), nebo prostě jen kvalitní papír tónovaný čajem, s tím mám už praxi..

Tož tak. Možná zkusím kostru a rozhodnu se až podle její váhy..

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 2:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
TomasC píše:
Teď jsem si pořádně přečetl vlákno o Ca3 a PARÁDA!!! viewtopic.php?f=120&t=61209

Navrhuji udělat momentové porovnání alespoň nejtěžších věcí.
Udělal jsem Excel a dosadil do něj to co jsi napsal. Asi by to tedy chtělo přidat trošku více komponent.
Z toho co jsi psal mi to už přijde s větší šancí, stavíš zalehko. Ale stejně počítej, že takové letadlo s těžištěm na 50% bude divočina na řízení.

Obrázek výpočtu i Excel přikládám.


Tak jsem to doměřil a dovážil jak se dalo. A vypadá to, že to fakt půjde.. :D 8) HURÁÁ, i když někde jsem byl moc optimistický, jinde jsem naštěstí na něco zapomněl.. Díky TomasC sheetu jsem to vysypal do kalkulace snad všechno kromě drátů a udělal 3 varianty:

2 varianty bez úprav, první na těžiště v 50% průměrovaných křídel (spodní je předsazené o 3 cm, takže dole 1,5 mínus, nahoře 1,5 plus), druhá ve 40% počítáno dtto. První nepotřebuje žádné dovážení, 40% znamená cca 640g olova.
1 varianta s posunutím motorů a prodloužení kabiny o 2cm, což je myslím maximum co se dá přehlédnout a těžiště 40% hloubky, výsledek je dovážení cca 380 g olova.

Překvapivě 10% posunutí těžiště (2,4 cm) je daleko větší pecka a ta 2 cm úprava to kompenzuje jen o 260g..

Imho asi to nechám bez úprav, nebo dám max +1 cm a smířím se s těžištěm v kompromisních 45%.. Pokud se mi podaří na zadek postavit za 380g a méně, je šance se dostat na těch 40% a pořád se vejít do 5kg.. A naopak zadek 500g a už nedám ani těch 50% hloubky bez 3/4 kila olova..

Motorově je možná trochu předimenzované (staticky skoro 6kg), motory budou sotva vlažné, ale pořád lepší dovažovat bratrem Wattem než mrtvým olovem..

Díky Ok-gliderovi se tedy bude tentokrát žbrdlinkovat. Sám bych to nedal.. :) No, možná mně taky žena vystěhuje, půlroční dílna která přetekla z pracovny do obýváku na Ca.3 se jí nějak nelíbila, to jsem zvědav co bude až to zase rozbalím.. :)

Plánuji postavit nejdřív kostry SOP a VOP, to dá nějakou představu o rozsahu katastrofy a jak to bude dál.. :)


Přílohy:
momenty.xlsx [15.2 KiB]
80 krát

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 5:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Na barvení ceconitu jsem natonoval acetonový lak . U prodejce barvy na auta jsem si nechal namíchat trochu 2k barvy tou natonuji běžný acetonový lak a ceconit po vypnutí horkovzduškou natřu štětkou / nemám kompresor/ .
S ceconitem se mi pracuje snad nejlíp , / Solartex , vlies, papír. /
Vlies čajem neobarvíš je to syntetika.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 7:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
malinko OT - dělal jste už někdo s tímhle - http://www.titaniumgoat.com/Fabric.html ?
Proběhlo to "jinde", zaujalo mně to a mám to doma ale ještě jsem to nepoužil...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 14:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
jyrry píše:
malinko OT - dělal jste už někdo s tímhle - http://www.titaniumgoat.com/Fabric.html ?
Proběhlo to "jinde", zaujalo mně to a mám to doma ale ještě jsem to nepoužil...


Hmm.. To vypadá luxusně. Váha skoro jako vlies.. Hustá punčocha/nylonky. :) Nezkusil si jak se to vypíná ? Mohl bych to testnout, pokud bys dal vzorek.. Předpokládám, že u Nobul2 zapomněli na desetinou tečku a je to .76 oz/y2 a ne 76.

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 14:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
RCModely píše:

Zkusil jsem to na kousku 150x150mm a hmotnost klesla na polovinu, ze 4g na 2g. Také jsem zjistil, že to jde krásně odstranit toulenem. Namočil jsem to do nádoby a po 5 min. jsem to krásně setřel.


Skoro si říkám, jestli ten Proficover není Ceconite s přidanou lepící vrstvou.. Báze stejná (tkaný polyester), vypínání stejné, cenově to taky vcelku sedí..

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 10:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.12.2006
Příspěvky: 542
Bydliště: Kutnohorsko
Pokud si chceš při potahování zařádit, můžeš zkusit hedvábí. Pokud si dobře pamatuju, váha vychází na cca 20g/m2.
Barvení čajem je v pohodě(chtělo by to ještě trochu kari), ale po vylakování je to pak moc průsvitné http://hynekj.sweb.cz/g3/34.jpg http://hynekj.sweb.cz/g3/35.jpg .

_________________
Malé elektolety, zatím do 1kg
Update: elektrolety do 1.5kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
kofejn píše:
Pokud si chceš při potahování zařádit, můžeš zkusit hedvábí. Pokud si dobře pamatuju, váha vychází na cca 20g/m2.
Barvení čajem je v pohodě(chtělo by to ještě trochu kari), ale po vylakování je to pak moc průsvitné http://hynekj.sweb.cz/g3/34.jpg http://hynekj.sweb.cz/g3/35.jpg .


Jj, jen se děsím toho vypínání.. Kdyby se něčím pajcnul ten lak, bylo by možná i méně průhledné..

Co si myslíš(te) o tom dát pod to hedvábí Solarfilm lite (bílý)? Tedy přilepit za mokra na folii hodně ředěným tapetolepem a pak jen stříknout matným akrylátem? Průhledné by to být nemělo a 60g/m2 (20 solarfilm, 20 hedvábí, 20 lep+lak) by bylo vcelku dobrých, srovnatelné s normální folií.. Mělo by to jednodušší co do vypínání a průhlednost by to taky srazilo.. Výhodu vidím oproti proficoveru a ceconite asi hlavně v obarvení bez rizika míchání a stříkání barev, váhově to bude asi nastejno. Trochu mám obavu co by dělala s takovým sendvičem teplota a sluníčko.. Na druhou stranu, pokud mi pomůže někdo s pevnou rukou, asi to stříkání nebude kritické, RCmodely nabídnul pomoc.. Taky asi ještě testnu ty spejšl nylonky od Jyrryho. :)

Jinak podle fotek mám pocit, že ten čaj byl trochu slabý, já barvil na 1,5dcl vody 10 pytlíky černého čaje a tenký japan na bílém mi vyšel o cihlu tmavší a trochu víc do žluta.. ale fotky mohou zkreslovat.

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 12:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.12.2006
Příspěvky: 542
Bydliště: Kutnohorsko
Hedvábí s folií bych nekombinoval. To už raději s papírem. Natónování laku lihovýma agamama možné je, ale dělá to při lakování mapy. Natíral jsem molitanem v kolíčku, při stříkání či válečkování to bude třeba lepší.
Ale nebál bych se povrchovky stříkáním, na Caudronu G3 1/8 byl přírůstek 27g. Používal jsem lihové agamy http://hynekj.sweb.cz/g3/40.jpg a průhlednost zůstala zachována http://stanava.rajce.idnes.cz/2014.06.2 ... 306_2_.jpg .

_________________
Malé elektolety, zatím do 1kg
Update: elektrolety do 1.5kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sikorski Ilja Muromec verze Veh
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 14:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
kofejn píše:
Hedvábí s folií bych nekombinoval. To už raději s papírem. Natónování laku lihovýma agamama možné je, ale dělá to při lakování mapy. Natíral jsem molitanem v kolíčku, při stříkání či válečkování to bude třeba lepší.
Ale nebál bych se povrchovky stříkáním, na Caudronu G3 1/8 byl přírůstek 27g. Používal jsem lihové agamy http://hynekj.sweb.cz/g3/40.jpg a průhlednost zůstala zachována http://stanava.rajce.idnes.cz/2014.06.2 ... 306_2_.jpg .


Tvoje G3 je teda móc povedenej mazlík.. :) to je tedy hedvábí stříkané lihovou agamou? 27g celkem na jakou plochu? jen barva, nebo ještě nějaké nitro?

Koukám dobře že máš křidélka kladkovaná lankem do centroplánu? Jak silný servo/serva?

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz