Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 04.11.2014 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Ahoj,

máte prosím někdo zkušenosti se stavbou Katany z výřezů od Sysring? Jaká vám případně vyšla hmotnost při jakém osazení modelu. Jak model létá?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 04.11.2014 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Ahoj.
Tuto veľkosť som vymyslel ja a spolu sme ju postupne upravili a doladili. Doteraz som postavil dve katany, jednu rozbil kolega pri zálete, druhá lietala výborne. Aktuálna verzia by mala mať max. do 2,5kg pri najhoršom možnom scenári, rozsyp je dobre pripravený k stavbe, pekná kabína, krásna haubna. V rozsype je všetko, takže človek môže rovno začať. Akurát dnes začínam stavbu tretej podstatne vylepšenej a odľahčenej verzie. Čo chces vediet konkrétne?
A ako bude lietať nová verzia možno len predpokladať, ale bude tam aj SFG. Stará menej prepracovaná verzia lietala parádne, predsa katana má veľkú plochu krídla.
Osadenie bude AXI 4210, aku 6S 2700mAh, UBEC, prijímačovka 2S, servá digi Hitec, uhlíková spojka krídla, uhlíkový podvozok.
Stavbu odhadujem na dva týždne, ale mám v stavbe väčší akrobat tak sa to natiahne.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.11.2014 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Zajímala mě hmotnost, letové vlastnosti a jestli je konstrukce prověřená a propracovaná. Lze dostat serva do ocasu, nebo musí být v kabině kvůli těžišti? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.11.2014 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Posledná katana od sysringa mala letovku okolo 2300g. Servá VOP do chvosta, smerovkové do trupu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.11.2014 13:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2009
Příspěvky: 314
Bydliště: Košice
O prepracovanosti nemôže byť ani reči. Nesedia otvory, oblúky atď. Ak si chceš tento rozsyp kúpiť, tak to nie je rozsyp typu "ako z veľkej knihy". Mnoho vecí je potrebné zmeniť. Niektoré otvory zaslepiť a odvŕtať vedľa. Výrobca zbiera skúsenosti od modelárov čo si to kúpia. Ak si začínajúci tak sa mu vyhni, ak chceš zažiť dobrodružstvo, tak si to kúp.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.11.2014 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Začínající nejsem, poradím si, spíš mě šlo o to jestli je vyladěná konstrukce, tzn. vychází těžiště, není to extra těžké, křehké atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2014 17:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
ddrmodes píše:
O prepracovanosti nemôže byť ani reči. Nesedia otvory, oblúky atď. Ak si chceš tento rozsyp kúpiť, tak to nie je rozsyp typu "ako z veľkej knihy". Mnoho vecí je potrebné zmeniť. Niektoré otvory zaslepiť a odvŕtať vedľa. Výrobca zbiera skúsenosti od modelárov čo si to kúpia. Ak si začínajúci tak sa mu vyhni, ak chceš zažiť dobrodružstvo, tak si to kúp.

Jsem teď trochu zaskočen, protože jsem měl v plánu koupit v nejbližší době ten jeho rozsyp 2,2m Katany. Je to na podobné úrovni? Nejsem zas až tak zkušený stavěč, takže bych na tom nerad nechal nervy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2014 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Fakt neviem kto môže tomuto rozsypu niečo podstatnejšie vyčítať.
Kto si kde dá servá hádam ešte mozog nikomu mozog takéto rozmýšľanie nepoškodí a iné v podstate tam niet čo individuálne meniť.
Jedine, že dáte odveci čínu motor alebo ťažkú baterku.
Za hodinu a pol čistej práce mám hotový trup a nemám žiadny problém. Čakám na materiál a staviam aj väčší akrobat takže stavba bude trvať dlhšie ale nevidím problém. Pekná čistá práca, všetko sedí.
Ako som už písal, mal som od neho dve katany a po spoločnom vylepšení staviam tretiu. Nezmysel by som nestaval. A mnoho vecí je tam podstatne vylepšených vrátane nového osadenia aku, SFG atď. Určite ešte nejaké detailné zmeny doplníme ale je to model, ktorý zvládne aj začiatočník, lieta výborne a 3D zvláda v pohode.
Iste nie je to polouhlíkový špeciál typu extreme flight, na vývoji ktorého sedeli roky odborníci.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2014 21:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2008
Příspěvky: 423
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdravim.
Jsem rad ze jsi se ozval a trochu tady zhodnotil prispevky v tomto vlakne.
Z jara se chci pustit do neceho podobneho. Tech 1500 mm rozpeti bude ideal.
Bud by to byl Mr. Jak....kdyz se povede spoluprace a nebo neco jineho. Chceme to stavet s klukama na krouzku. I kdyz jsem se dival na webovky nabizeneho modelu,zarazilo mne.ze se tam musi hodne sahat do konstrukce...predelavat...zalepovat...pre rtavat atd.
Poradne to tady uved na pravou miru...a rad bych videl nejake fotky niz postavenych modelu.
Tak diky a at se dilo dari.

_________________
Na vše mám SPEKTRUM :)
Jenom na manželku nefunguje :(((( :)))))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2014 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
ok fotky budú.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2014 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Dolfi píše:
...I kdyz jsem se dival na webovky nabizeneho modelu,zarazilo mne.ze se tam musi hodne sahat do konstrukce...predelavat...zalepovat...pre rtavat atd...

Teď jsem trochu zmatenej. Kde, na kterých webovkách? Jestli na Sysringu, tak tam jsem si všiml jenom nějaké drobnosti okolo serva VOP (nebo to možná bylo SOP), což mi přišlo v pohodě a neměl bych s tím problém. Nějakých podstatnějších zásahů jsem si nevšiml. Nebo jde o jiné webovky? A z posledního příspěvku od jyrry taky nejsem moc chytrej. Jde snad o to, že smázl příspěvek Ing. Vojtka, majitele Sysringu? Nebo chápu špatně? Tentokrát si připadám jak Goro před Tokiem....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.11.2014 17:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2008
Příspěvky: 423
Bydliště: Ústí nad Labem
ddrmodes píše:
O prepracovanosti nemôže byť ani reči. Nesedia otvory, oblúky atď. Ak si chceš tento rozsyp kúpiť, tak to nie je rozsyp typu "ako z veľkej knihy". Mnoho vecí je potrebné zmeniť. Niektoré otvory zaslepiť a odvŕtať vedľa. Výrobca zbiera skúsenosti od modelárov čo si to kúpia. Ak si začínajúci tak sa mu vyhni, ak chceš zažiť dobrodružstvo, tak si to kúp.


Kdybys cetl cele vlakno....goro.....pak bys rozumel tomu...co jsem napsal.

_________________
Na vše mám SPEKTRUM :)
Jenom na manželku nefunguje :(((( :)))))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.11.2014 19:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
No, nedalo mi to a pro jistotu jsem si to precetl znovu, ale o moc chytřejší nejsem. Je to diskuze o konkrétním modelu, jeden uzivatel píše, že je úplně v pohodě, druhý, že je to dost slabota. Ty jsi podotknul, že podle fotek se ti to taky moc nezdá, tak jsem se chtěl dopátrat reality a ujasnit si, čeho jsem si já na těch fotkách nevšiml (pokud se bavíme o těch samých fotkách). Zatím ale pořád tápu. Třeba jsem blbej a něco mi uniklo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Pred brúsením je hmotnosť draku bez poťahu a podvozku 800g, takže letovka bude okolo 2300g, čo je slušné.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 19:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
To je podle mě velmi slušné. Budou nějaké fotky? Moc rád bych se podíval. A když jsi v trochu užším kontaktu s výrobcem, jak jsem pochopil, nějakou zkušenost s tou větší Katanou 2,2m náhodou nemáš? Dost mě to láká, ale pořád váhám. Hlavně mi jde o to, jestli je to vyzkoušené - ve smyslu jestli díly sedí a není potřeba nic výrazněji upravovat. O váhu atd. mi ani tak moc nejde, stejně bych nechtěl dělat nějaký extrémní 3D speciál, hlavně abych jako málo zkušený stavěč byl schopen to poskládat, aniž bych se u toho zbláznil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz