Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 991 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 11:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2010
Příspěvky: 80
Dohadovat se nebudu.Ty páky jsem vyměnil,protože se mi zdály dost krátké šroubečky,které jsou v čepech.Obával jsem se vytržení z páky.A unašeč vrtulky proto,že nemá takové vůle jako plastový.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 20:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2012
Příspěvky: 142
Bydliště: Hradec Králové
dac píše:
Dohadovat se nebudu.Ty páky jsem vyměnil,protože se mi zdály dost krátké šroubečky,které jsou v čepech.Obával jsem se vytržení z páky.A unašeč vrtulky proto,že nemá takové vůle jako plastový.

Jen k tomu zadnímu unašeči: záleží asi jak kterej kus ale u originálu měly menší vůle ty plastový, kovový jsou horší ale líp vypadaj.
Já mám z dob kdy jsem chtěl mít vše nej taky kovovej a mám tam takový vůle že by to většina lidí hned sundala a jak to lítá, na 500 se prostě vůle neřešej, lítá to i snima a jak parádně.
I tak mě ale láká tam vrazit ten grip z 500 pročka.

_________________
Trex 500
Trex 600E Pro
DX 7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Úplně k hovnu. Zlákolo mne to také ale výrobní chyba kamene vrtulky a špatné odfrézování jednoho ze závěsů mne donutili to sundat. Třeba budeš mět štěstí a chytneš lepší kus. Já jsem se pokorně vrátil zpět k plastovému závěsu. Mimochodem, vrtulník jsem kupoval před 4 roky a už byl létaný. Dost. :) ... a ty plastové jsou stále původní. Jen se v nich vyměnila ložiska. Jak to občas žuchlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 21:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2012
Příspěvky: 142
Bydliště: Hradec Králové
OPR píše:
Úplně k hovnu. Zlákolo mne to také ale výrobní chyba kamene vrtulky a špatné odfrézování jednoho ze závěsů mne donutili to sundat. Třeba budeš mět štěstí a chytneš lepší kus. Já jsem se pokorně vrátil zpět k plastovému závěsu. Mimochodem, vrtulník jsem kupoval před 4 roky a už byl létaný. Dost. :) ... a ty plastové jsou stále původní. Jen se v nich vyměnila ložiska. Jak to občas žuchlo.

:D tak to radši nechám jak to je, věřím že ty plastový jsou v pohodě, já je měnil že jsem tunil a myslel jsem si jak si pomůžu a spíš naopak.
Na ten grip jsem zvědavej v 600 až ji dostavím.

_________________
Trex 500
Trex 600E Pro
DX 7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Je možné, že kdybych měl ten novej a dobře udělanej, třeba bych mluvil i jinak ..... takhle na první čáře u mne vyhrává plast i z důvodu faktu, že v momentě kdy zavadíš vrtulkou o zem tak kovovej závěs, jak se listy sklopí, o hranu vysekne do kořene listu na odtokovce zub. Buď je list úplně na vyhození páč je to i naprasklý, nebo se to tím dost rozváží. Nevím proč, ale plastovej tohle zatím neumí. :) Ale, s vrtulníkem se má lítat a ne zjišťovat co po ráně kde šlo srát.

Jinak jeden můj kamarád a známí z letiště, si na 600 pomohl výmněnou za kovový závěs. Nevím přesně co měl za problém s ocasem :lol: ale prej to přineslo zlepšení v chování. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Kovová hlavička ocasní vrtulky na HK 500 stojí za hovno! Při lidové láci koupeny 2 draky verze CMT a dodatečně ještě jedna celá sestava ocasní vrtulky. Říkal jsem si, že ze 3 ks jeden funkční ocas složím, ale nelze. Zlobí to dost, chytá to různé harmonické vibrace které ničí ložiska i ocasní servo.
Chce to rexácký matroš a nejlépe plast. Ono je to už konstrukčně zvoraný, natož když se to ještě okopčí a odflákne dílensky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
Souhlas bohužel jsem jednou viděl kovovou vrtulku HK za letu explodovat. A ono se bez jednoho listu řídí docela blbě :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 11:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2010
Příspěvky: 80
Dobrá tedy.Teras si připadám,jakobych nikdy hkčko neměl,nebo lépe ani neviděl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2012 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
teď drobet nechápu .....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: stř 17.04.2013 9:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2010
Příspěvky: 133
Tak jsem ho panove poridil taky.Mam verzi GT s reminkem a plastem v zadku.Pro jistotu jsem dal pricnou Align.Jinak bych z toho mel asi strach.A chtel bych se zeptat jestli ma nekdo zkusenost s motorem turnigy SK3 1600kv?Je to peknej macek ani nesel spodem prostrcit.Vykon ma 1660W.Doufam ze mi nesezere bat.6s/2650mah za 3min....
P.S. Vrtulnik se ani neodlepil protoze strasne vybroval.Velke zklamani.Snad vsechny casti byly krive.Osicka a hlavni kolo dost hazely a domek hlavy nejvice.Asi do nej tu diru navrtaly krive.Prodano s prodelkem a uz nikdy vice!!!!!!!Smejd vsech smejdu!!!!!!!Nechtelo se mi cpat dalsi prachy do orig.dilu protoze na bazarech jsou trex nakonec lecnejsi.Zbytecna prace a usili.

_________________
T-REX 500 DFC PRO, HK 450/T-REX DFC PRO,T-REX 250 DFC PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 14:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 10.7.2012
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha
Zdravím všechny nadšence heli-lítaní. Jsem velice rád, že se na tomhle webu nachází i diskuze k HK 500GT. Je to totiž vrtulník, o kterej mám záujem a plánuju ho objednat z HobbyKing-u. Rád bych z domácího poletovátka Easycopter, který jsem dostal k nějakýmu svátku jako dárek, přešel na seriózní, ale cenově dostupnou vrtuli, kterou bych v zimě rád sám složil. Pro někoho neskušeného jako já to je velice odvážnej plán, já vím, ale prostě se s tím chci poprat. Mám na to celou zimu (nepospíchám, vzlítnout mi stačí až na jaře :) ). Prosím Vás teda o trpělivost.
Jako první věc, před tím než udělám nemalou objednávku z HK, bych se chtěl zeptat na doporučenou sestavu elektroniky.
Bude možné použít tuhle sestavu? :
- HK 500GT
- serva: 3 x MG930
1 x HKS 9257
- motor: Turnigy Typhoon 500H 1800KV Brushless
- ESC: Turnigy brushless ESC 85A w/5A SBEC + programming card
- Gyro: Turnigy Piezo Headlock Gyro
- baterie: 2 X NanoTech 3 Cell 2650 Mah/25C LiPo
Snažím se cenu udržet co nejníž,ale nerád bych tomu i výrazne obětoval kvalitu. Jaké zmeny doporučujete aby poměr cena/kvalita, závratně nevzrostl?
Jo a jako RC sestavu plánuju taky objednat Turnigy 9XR (možná verzi PRO) s FrSky modulem XJT. To využiju i v budoucnu s letadlem.

Děkuju moc za každou rozumnou připomínku.

_________________
MPX Funcub XL, El Marabu Xl , Great Planes Piper Cub 1900 mm, FrSky Taranis Plus + S8R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Jelikoz s timto typem mam zkusenosti tak napisi svuj poznatek. Ekonomiske to proste neni. Navic nemas zadnou zkusenost tak nebudes vedet proc to nelita a budes akorat badat. Na bazaru najdes original za stejnou ne li lepsi cenu.

Pokud do toho ale opravdu chces jit tak to gyro vyhod a kup neco osvedceneho. Ostatni je celkem v pohode a na zacatky staci

Regl, gyro, motor i serva mam ve sve HK 500 GT. Na vrtulku nereknu. Nemel jsem a mam tam savoxe. Misto gyra mam Tarot ZYX. Vypava je na zacatky dostacujici.

Horsi je to s drakem. Vymenit musis a pres to nejede vlak.

Vsechny hridele a ja musel na obou co jsem mel menit kompletni ocas vcetne gripu. Pokud nebudes mit stesti tak menis i kamen hlavy.

Rozmysli se zda do toho opravdu chces jit. Na celnici ti napali clo a DPH a stejne do toho vrazis jeste min 2-3k v original dilech.

Sam jsem to kdysi pocital a je to i tady na foru ze usetris mozna tak 1000 korun. a jeste pokud ti to nebude litat tak jak chces tak budes badat a budes sklamany.

Pokud ale vis proc to bude delat neplechu a vis jak to spravit tak to lita i pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 14:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 10.7.2012
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha
Děkuju za odpověď. S těma problémama máš úplnou pravdu. Jestli se budou kopit, múže to člověka odradit. Na druhý strane, od toho je tady fórum, ne? :) a problémy by pravdepodobně byli i s bazárovým třeba Align T-rexem. Jde spíš o to, že mně hrozně láka tá samotná stavba a řešení těch problému. Navíc jse mi nedaří najít v žádným bazaru vhodnou alternativu.

_________________
MPX Funcub XL, El Marabu Xl , Great Planes Piper Cub 1900 mm, FrSky Taranis Plus + S8R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2014 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
S tim T-REXEM taky budes sroubkovat. Jinak ve stavebici HK je vlastne temer vse slozeno. Hlava je komplet. Tak ze ji rozeberes a zalepis. Ocas to same a bocnice to same.

Potom to poprve roztocis a zjistis ze to neni tak jak by melo a sroubkujes znovu a znovu a porad dokola. Je fakt ze ta stavebnice je super na nauceni co je kde rozborky zborky budou pred letem na dennim poradku.

Rikam to proto, ze stejne jsem po roce mel z HK temer original a to jsem mel vetsi cenichovku pouze jednu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 14:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 10.7.2012
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha
Po rozmyšlení a hledání v bazaru jsem nakonec koupil létanýho Trexe 450 Sport. Příští týden by měl přijít. K tomu jsem objednal ještě FRSky Taranise Plus, takže mně stejně čeká zima plná studia a spoznávaní :). Vím, že pro začátečníka nic jednoduchýho, ale jak se to jednou naučím, tak to v budoucnu určite ocením. Teď se přesunu do jinýho vlákna, jelikož budu potřebovat nemalou pomoc s nastavením Rexe do Taranise, a to jsem nepatří. Snad se někdo hodnej najde :). Ješte jednou děkuju za rady.

_________________
MPX Funcub XL, El Marabu Xl , Great Planes Piper Cub 1900 mm, FrSky Taranis Plus + S8R


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 991 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz