Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: sob 12.07.2014 9:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
zdar,
tak vcera jsem ho koupil a dnes zkusil. Musim rict ,ze jsem prijemne prekvapen.Lita jako das a na netu jsem objevil jak dostat z motoru jeste vic.
Tech dest minut odpovida,mozna da i o trochu vic. a panic tlacitko velmi dobra vec.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: LP6DSM SAFE 2.4GHz
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 15:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2014
Příspěvky: 5
Bydliště: Jihomoravský Kraj, Okres Blansko
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat je-li použitelné rádio LP6DSM SAFE 2.4GHz, pro začátečníka v kombinaci s Blade 200.
Našel jsem jej za skvělou cenu.
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/584360/

Později jak se dostaví peníze (jsem student SOŠ), uvažuji o zakoupení SPEKTRUM DX6i

A ještě jedna otázka jde ovládat DX6i tento přijímač ?
https://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdID=SPMMR200

Děkuji za jakoukoliv užitečnou odpověď či radu.
Dodocz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2014 6:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
zdar,
na strankach Astry pisou jaka radia se daji pouzit pro set bnf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Blade 200 SRX problem
PříspěvekNapsal: stř 29.10.2014 10:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Zdravim vsechny.
Jako zacatecnik jsem si poridil tento vrtulnicek. Prvnich asi 20 vzletu jsem absolvoval bez vetsich problemu. Postupoval jsem pomalu a respektoval obecne rady. Snad proto jsem stroj nerozflakal na hadry. Pak ale prece jen prisla nehoda. Vsechny poskozene dily jsem vymenil za nove. Pri nasledujicim vzletu vse vypadalo normalne a vpohode. Po asi 3-4 minutach ve vzduchu se vsak vrtulnik zacal kyvat dopredu-dozadu a jen taktak se mi podarilo posadit ho na zem. Toto se opakovalo i pri kazdem dalsim pokusu o letani. Vubec si nevim rady, co dal. Vrtulnik je prakticky v dokonalem stavu. Ani netusim co to muze zpusobovat. Je to mechanicky problem? Nebo elektronicky?
Citim se uplne bezradny. Budu vdecny za kazdou radu, nebo objasneni.
Dekuji predem a preji pekny den.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SRX problem
PříspěvekNapsal: stř 29.10.2014 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Viděl bych to spíš na mechaniku. Co všechno jsi měnil? Máš stejné otáčky rotoru jako před havárkou? Seřizoval jsi to nějak?

EDIT: Teď vidím, že je model bezpádlový, takže by na vině mohla být i řídící jednotka, pokud dostala "pěknou" pecku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SRX problem
PříspěvekNapsal: stř 29.10.2014 10:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Zadna nastaveni otacek jsem nedelal. Vymenil jsem hlavni osu, ozubene kolo, swashplate, grips, ani nevim jak se to vsechno jmenuje. Proste celou tu rotorovou "hlavu". Dale pak ten trup [trubka od ramu k ocasu. Mozna nektere casti ani nebylo treba, ale pro jistotu.
Kdyz se problem opakoval, zkusil jsem jeste take pouzit "tuningove"dily hlinikove, ale vysledek stejny.
Jeste take servo jsem vymenil za jine. [puvodne melo strhnute zuby]. Tady je ale problem, protoze proste nevim jestli se ten problem s kyvanim objevil jeste pred, nebo az po vymene serva. Ani netusim, jestli to muze mit vliv. Kazdopadne ted mam jiz k dispozici original serva. [jeste znova nevyzkouseno]. Take listy a ocasni vrtulku jsem menil.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: čtv 30.10.2014 15:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
zdar,
ja uz jsem ho dvakrat rozflakal a pak dal cely dohromady,ale tento problem jsem nemel.ted me to ceka po treti jak dorazi nahradni dily tak uvidim a dam vedet. Mel jsem akorat problem s esc kdyz jsem mu nastavil vykon motoru o 100% vejs,tak jsem to reklamoval poslali nove a bylo to v poho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 0:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Tak snad jsem to vyresil. Provedl jsem podle navodu "Trimovaci let". Pak jsem trochu polital a kyvani je zda se pryc.
Jeste jeden dotaz bych mel. Kdyz jen tak visim pokud mozno na miste, tak se vrtulnicek porad malinko pootaci doleva. Musim ho porad malinko korigovat doprava. No mozna je to normalni, nevim.

Ten trimovaci let se ma delat asi vzdy po nejake oprave, havarii, vymene dilu... To jsem nevedel. Nasel jsem to az v "pokrocilem navodu". Provedl jsem ho ale doma na koberci bez hlavnich listu. Je potreba viset pekne na miste nejmene 30 sekund . To by se mi ve zdejsich vetrnych podminkach nepodarilo. Tak jsem sundal listy a udelal to na zemi a je to ok. Kdyby to dali do navodu [manual v krabici], tak jsem nemusel rozflakat ty hlinikove dily... Stacilo udelat ten trim flight a zase se to chova jako nove.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 1:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
gobi píše:
zdar,
ja uz jsem ho dvakrat rozflakal a pak dal cely dohromady,ale tento problem jsem nemel.ted me to ceka po treti jak dorazi nahradni dily tak uvidim a dam vedet. Mel jsem akorat problem s esc kdyz jsem mu nastavil vykon motoru o 100% vejs,tak jsem to reklamoval poslali nove a bylo to v poho.

Na tu upravu vykonu se chystam. Prosim Te jaky problem jsi mel s ESC? At vim, co muzu ocekavat.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 7:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
[ Provedl jsem podle navodu "Trimovaci let".

pro:eddiex:

Nasel jsem to az v "pokrocilem navodu". Provedl jsem ho ale doma na koberci bez hlavnich listu. Je potreba viset pekne na miste nejmene 30 sekund .


Ahoj, no nějak mě nejde do hlavy jak jsi visel 30vteřin bez hlavních listů.Upřesni manévr znova prosím.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 9:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2014
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha
zdar,
ESC se mi vypinalo treba po minute letu i na novou baterku tak jsem to ( ESC) poslal do Astry na vymenu a ted to leta v poho.Az budes pridavat na vykonu motoru ( jiny parametry jsem nemenil, udelal jsem to podle videa) tak je dobre ho zavesit a zapumpovat aspon na jednu minutu pro jistotu kdyby sel nahodou dolu tak to ustojis spis nez za letu. Jinak po pridani vykonu to je jizda a ze zacatku jsem lehce nestihal. Muze se stat ze ti ustreli trosku ocas ( ke konci baterek) pri rychle zmene smeru tu zmenu vykonu baterka pocejti,(mozna 900mah je asi lepsi) tak se nelekni , uber a on se hned srovna. Jinak davam 8-9 min na baterce a mezi nima prolitnu mcpx.Mam ctyri kusy a nabijecku na tri bat. tak hodku litam a dalsi hodku nabijim a opravuju. Uz jsem lital i bez omezeni vychylek zkousel jsem ho otocit o 360 a ustoji to ani se moc nepropadne,ja jsem s touto masinou spokojenej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 9:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
to beka:
LOL!!
Zni to divne co? Asi jsem to nenapsal dost prehledne, to je pravda. Takze:

K vrtulniku existuji "pokrocile manualy" primo od vyrobce, o kterych neni v "krabici" ani zminka. No teda zminka tam je, ale nevsiml jsem si ji. Lze ji najit na strankach produktu pod nazvem "Advanced setup and Setting guide".
Tam je napsano, ze po havarii, nebo vymene dilu, serva, apod. se doporucuje provest "Trim flight".
Postup je popsan takto:
Bezvetrne pocasi podminkou [pro mne zcela nemozne]
Za pomoci pacek na radiu uvedeme model do rezimu "Trim flight".
Po vzletu se musime udrzet viset pokud mozno vklidu nejmene 30 sekund. Plynova paka musi pritom byt nejmene nad 50 % . Viset by se melo pokud mozno bez korekci packama na radiu. Behem tech 30 sekund se cely system jaksi sam zkalibruje, serva jsou pak ve spravnych polohach a vse by melo fungovat perfektne. Pak pristaneme a zrusime ten rezim " Trim flight". Tim by melo byt hotovo.

No a ja to udelal presne takhle, ale na zemi, bez vzletu. Vrtulnik prece nepozna v jake vysce visi. Odmontoval jsem tedy hlavni listy a predstiral jsem ze visim ve vzduchu. Plynule jsem zvysoval "plyn" az nad onech 50%, po 35 sekundach jsem plynule snizil "plyn" a predstiral, ze pristavam. :lol: Zda se , ze to zabralo.

Snad je to ted uz jasnejsi, jak jsem visel 30 sekund doma na zemi.... :lol:

No a omlouvam se za ruzna nepresna vyjadreni. Hantyrku vrtulnikaru teprve objevuji.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Naposledy upravil eddiex dne pát 31.10.2014 10:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 10:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
to gobi:
Aha diky. No ale nevim jestli chapu co znamena "zavesit a zapumpovat na jednu minutu". Nedelam si legraci, proste jsem zelenac a te hantyrce jeste ne uplne rozumim.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 10:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Zatim mam za sebou asi tak 20 az 30 vzletu. Litam na zahrade 10x 20 metru. Snazim se jen tak viset, presunovat se z mista na misto, bojovat s vetrikem. Uz jsem udelal i nejakou osmicku nesmelou. Taky se mi parkrat stalo, ze mi to nabralo poradnou vysku a byl jsem rad, ze jsem se dokazal zorientovat a priletet zpet nad zahradu a zklesat. Byly to nervy.
Mam origo baterku 800mah a dve 1000mah. Na kazdou z nich se udrzim ve vzduchu az 20 minut!!!
Asi to bude stylem letani. Nedelam zadne nahle akcelerace a podobne. Teprve se ucim.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 10:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
eddiex píše:
Zatim mam za sebou asi tak 20 az 30 vzletu. Litam na zahrade 10x 20 metru. Snazim se jen tak viset, presunovat se z mista na misto, bojovat s vetrikem. Uz jsem udelal i nejakou osmicku nesmelou. Taky se mi parkrat stalo, ze mi to nabralo poradnou vysku a byl jsem rad, ze jsem se dokazal zorientovat a priletet zpet nad zahradu a zklesat. Byly to nervy.
Mam origo baterku 800mah a dve 1000mah. Na kazdou z nich se udrzim ve vzduchu az 20 minut!!!
Asi to bude stylem letani. Nedelam zadne nahle akcelerace a podobne. Teprve se ucim.


hele nelítej na ty baterky až do dna,mělo by tam zůstat asi 3,6v jinak půjdou do lipo nebe a to brzo, kup si nějaky měřák, a dobry je litat na čas

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz