Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: stř 13.08.2014 19:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2011
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha
Laheli ricco - porad relativne mala heli s letovym projevem skoro jako 450ka, akorat tomu chybi setrvacnost. Nahradni dily dostupne a relativne levne. Ale rozhodne to neni pro kazdeho :)

_________________
Jirka Masník
[Wind S50E, Mini FuntanaX, E325, Ricco, Rotorshape,...]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: čtv 14.08.2014 7:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
S micro heli nesmies byt perfekcionalista a nemenit diel hned ked sa poskodi. Ja som s kabinami lietal kym drzali aspon na jednom bode ;-) Z prevadzkovych nakladov bola najlepsia Blade Nano, tam som co si pamatam menil asi len raz listy a to som s nou lietal celu zimnu sezonu a trieskal som s nou o zem aj niekolko krat za vecer. Uz si nepamatam, mozno som menil aj motor. Po radovo 200 letoch mi ale umrela zakladna doska. Na mCP X som ako spotrebak mal tiahla k listom, tie proste pri pade praskali, takze som ich mal v zasobe. Asi 2x som menil listy, lietam s nimi ale kym sa da (aj s poskodenymi). Odisli mi aj FETy na zakladnej doske, vymenil som ich ale za nove a doska funguje dalej. Po asi 200 letoch som menil aj ram a kabinu (uz fakt na nicom nedrzala ;-) Na blade 130X stale nieco riesis, je uz proste vacsia a stale nieco odide.

Ja som lietal v hale, takze pady boli na palubovku, na trave to musi byt este lepsie. Skutocne je to ale heli na ucenie sa zakladov, pricom ak nevies visiet tak ju asi nezvladnes, takze nie je ani na uplny zaciatok.

Ja Blade Nano alebo mCP X odporucam ;-)

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: čtv 14.08.2014 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
lítal jsem od micra po 550tky všechny velikosti a microheliny byly na provoz to nejdražší co jsem měl....... uznávám,ale že jistou dobu snimi byla sranda a něco málo jsem na nich pochytil. Nicméně se správným přístupem, sim a trochu rozvahy při lítání je lepší velká helina, jak na učení tak lítání...

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: sob 16.08.2014 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
petrfm: Pokud si někde z okolí Kralup,přijeď se podívat na ricco-maxir.Máme ho tady dva.Kolega v tom nejzákladnějším vybavení na učení právě toho co požaduješ s otáčkama že se divím že se to udrží ve vzduchu a já který jsem taky začínal takhle ale postupným vylepšováním jsem z toho udělal celkem solidní brus.Uznávám že jsem se s tím zpočátku dost navztekal ale po nějakém čase,když jsem vše odladil už jen lítám.Je to univerzální stroj.V zimě v tělocvičně velikosti volejbalového hřiště se dá trénovat akrobacie,venku můžeš lítat kolem sebe ale není problém s tím lítat přes celé letiště jako s velkou heli.Průběžně jsem si nahamounil hromadu dílů ale asi tady shnijou.Za posledních snad 2000 startů jsem na nic vpodstatě nešáhnul.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
Rád bych oživil toto téma.

Létam letadla, ale dříve jsem létal heli (trex 500 a MiniTitan). Nedávno jsem si na blbnuti do kanceláře pořídil Colibri 4.5 a zase mě to chytlo :)

Rád bych si pořídil malou heli na létání na zahradě, na hřišti... Mé ambice nejsou žádné 3D, maximálně základní akrobacii.

Ve výběru mám Blade mcpx bl, Blade 130x a T-rex 150... Nic většího určitě nechci. Co byste doporučili na základní akro létaní?

Děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Dobře létá McpxBL :) jsou i dostupné ND, ty dva ostatní jsou taky v poho :) jen po případné nehodě budou náročnější na opravu.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Angusss píše:
Rád bych oživil toto téma.

Létam letadla, ale dříve jsem létal heli (trex 500 a MiniTitan). Nedávno jsem si na blbnuti do kanceláře pořídil Colibri 4.5 a zase mě to chytlo :)

Rád bych si pořídil malou heli na létání na zahradě, na hřišti... Mé ambice nejsou žádné 3D, maximálně základní akrobacii.

Ve výběru mám Blade mcpx bl, Blade 130x a T-rex 150... Nic většího určitě nechci. Co byste doporučili na základní akro létaní?

Děkuji


Co tento vrtulník? http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=104&t=68771

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 227
Bydliště: Nenalezeno!
Jo mcpxbl je fajn mašinka dost mě naučila. I když bez simu by to bylo asi těžší. Vydrží opravdu hodně. Za mě rozhodně prvně prcka, aspoň si to člověk osahá, a když se naučíš vypnout motor před dopadem, nic se prckovi nestane. Měnil jsem jen listy a ocasni trubku (kolize s dráty :-D), jinak havárek nepočítaně, a až na kabinu nepopraskalo nic. Ale dost to trpí na serva :-/ teda aspoň mě.

_________________
Phoenix, DX6i, Futaba T8FG, Win-rc 450 DFC, T-REX 550e Fb
Copterky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
pheek píše:

Byl požadavek do velikosti 130X to 180CFX nesplňuje, navíc má 190g proti 60g to už bude znát i na peněžence v ND.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
Přesně tak, 180 už je zbytečně velké a těžké. Rád bych, aby to nějaký ten pád do trávy přežilo jsem naviknutý na autorotaci a pády bez motoru).

Zatím to vypadá na ten 130X, ale děsí mě sousední vlákno, kde se popisují jeho problímy - hlavně chvění ocasu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Na 130X budeš pravidelně měnit serva :( v tom vlákně šikovný uživatel napsal přesně po kolika Aku. Jinak BL má taky občas drift na zadní vrtulce, pokud nebudeš páčkovat hardcore 3D vůbec to nevadí.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
130X povazujem za uplne zlu heli kvoli chvostu, mam s nim len problemy, kardan a zadne loziska su prostemalicke. Ja som mal najlepsiu skusenost s Blade Nano, je len o kusok mensia ako mCP X ale je lahsia a aj pady na podlahu v hale boli uplne bez problemove. Na mCP X sa casto pri pade na podlahu lamali tiahla k listom, na nano zvycajne prezili. Nano aj mCP X ale dobre nedrzia chvost, ked poriadne zaberies, tak sa pretocia, mCP X BL je ale na tom asi lepsie, ten jediny som zatial nemal, kedze ale ide halova sezona silne o nom uvazujem.

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 8:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.7.2014
Příspěvky: 45
Ja som mal NanoCPX, MCPX v2, MCPX BL aj 130X.
Zo vsetkych tychto heli sa mne osobne najviac pacilo NanoCPX, ktore je najviac vhodne na lietanie do telocvicne, kde vidim jedine zmysluplne vyuzitie mikrohelin. Na lietanie vonku by som si skor kupil nieco v triede 450.
Tiez som ale kedysi lietal s mikrohelinami vonku a moje pocity z nich boli asi taketo:
NanoCPX - letovy prejav dobry, vrtulka na nom drzala celkom solidne avsak osadeny jednosmernym motorom, ktory treba casto menit, alebo dat do heli brushles upgrade.
MCPX v2 - letovy prejav z krabice pre mna nic moc...chcelo to hned upravy chvosta aby nedriftoval, ako minus by so hodnotil tiez jednosmerny motor hoci vydrzi dlhsie ako v NanoCPX.
MCPX BL - letovy prejav dobry, samozrejme aj tu pri vacsom zabere chvost trosku utecie. Je to dost ostry a rychly vrtulnik a na ucenie 3D snim treba lietat vonku na velkom priestore.
Vsetky tieto heli maju rovnaku konstrukciu (motorcek na chvoste) co znamena, ze na jemne polietanie (osmicky, kruznice a pod) su super, ale na ucenie 3D su nevhodne nakolko v rukach pilota uciaceho sa 3D, ktory trosku viac taha za kniple, su tie heli dost nestabilnea potrebuju vtedy velky priestor.

130X ma oproti prvym trom o dost lepsie letove vlastnosti. Chvost drzi pekne a 3D sa snou uci lahsie. Chvost pohanany kardanom je u 130X najvacsim plusom a zaroven minusom.
Drzi lepsie avsak po par letoch sa na nom zacnu objavovat vibracie, ktore je potrebne riesit vymenou lozisk. Tiez sa tie male ozubene kolieska na chvoste nicia a tak to skor ci neskor skonci pri ich kovovej verzii. Na 3D by to asi chcelo tiez upgrade motora lebo u tejto heli som pocitoval nedostatok vykonu.
Inak so 130X som riesil/ladil mechaniku viac krat ako na ostatnych dokopy a zo vsetkych vrtulnikov je to jediny u ktoreho som nepadal pre chybu v pilotovani ale pre zlyhanie techniky.

Ak sa ti teda nechce riesit mechanicke zavady tak chod do MCPX BL, ktore po vytiahnuti z krabice bude normalne fungovat a vydrzi aj nejake tie lahsie pady. Budes sa vsak musiet zmierit stym, ze chvost na MCPXku nebude 100%ny.
130X ma na druhu stranu lepsie letove vlastnosti a je omnoho viac stabilnejsia, vydrzi aj nejake tie pady, avsak treba sa v nej casto sparat a opravovat ju. 130X je, z helin co som mal, podla mna najvacsia diera na peniaze.
Dnes sa uz vyhybam kupe mikrohelin, ale ak by som si mal nejaku kupit tak by to bol bud trex150 alebo MCPX BL na lietanie vonku alebo NanoCPX s brushles upgradom na lietanie v telocvicni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz