Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém při zatáhnutí za výškovku
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 16:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha 10
Ahoj, muže mi prosím někdo poradit kde by mohl být problém?
Koupil jsem Letadlo EXTRA 300 Plug & Play od Parkzone a při zatáhnutí ostře za výškovku se letadlo začne jakoby kroutit doprava. Je to dosti nepříjemné. Nízko nad zemí by to určitě nedopadlo dobře. Myslel jsem že by to mohlo být nedostatečně tuhou výškovkou ale tu jsem vyztužil a dělá to stejně.Pak jsem dal i silnější serva do křidýlek a taky nepomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 16:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
měnění serv ti nepomůže.
zkontrolovat rovinnost, kolmost, vyvážení, pak lze řešit aerodynamiku použité profily křídla kdy je možnost určité nápravy.
dej odkaz co je to za letadlo. třeba má někdo stejné zkušenosti

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Luckyv píše:
Ahoj, muže mi prosím někdo poradit kde by mohl být problém?
Koupil jsem Letadlo EXTRA 300 Plug & Play od Parkzone a při zatáhnutí ostře za výškovku se letadlo začne jakoby kroutit doprava. Je to dosti nepříjemné. Nízko nad zemí by to určitě nedopadlo dobře. Myslel jsem že by to mohlo být nedostatečně tuhou výškovkou ale tu jsem vyztužil a dělá to stejně.Pak jsem dal i silnější serva do křidýlek a taky nepomohlo.



spousta možných příčin, ale kdybych si měl vsadit tak když vidím podobné chování, tak je to většinou něco na způsob utržených proudnic kvůli příliš velké výchylce výškovky ... nejspíš .... dělá to i při menším přitažení nebo jen při přitažení skoro naplno? pokud jen to druhé a menší přitažení zaletí přemet relativně čistě, tak je to tohle a prostě jen zmenšíš výchylku a smíříš se s větším poloměrem manévru.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 17:02 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Ano, dej si menší výchylku na výškovce. Výchylku zmenšuj, dokud to nepřestane dělat.

Jinak to samozřejmě může být spousta věcí, ale tohle je nejčastější.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 18:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tyhle menší mršky to s oblibou dělají (toto má 1030mm), pomohl by "chlupatý" potah, jinak jen to omezení výchylek... A čím menší, tím hůře, pokud to je potažené folií.
Šlo by zkusit laborovat s turbulátory.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 18:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha 10
Při menším přitažení to nedělá jen při max. V návodu píšou malé výchylky 10mm velké 37mm mám tam asi 30mm, tak je hold budu muset stáhnout a zítra vyzkouším. Každopádně děkuji za rady já už bych to celé překopával :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 18:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.9.2013
Příspěvky: 11
Bydliště: Pardubice
Tak přesně tohle se mi stalo i s větším MX2 1400 mm z HK. Pravda je, že obraty ve větším poloměru šly, ale pokud se to víc utáhlo, tak to šlo vpravo do vrtule a byl velký problém to vybrat. Při druhém letu dne (a bohužel i letadla vůbec) jsem byl asi příliš nízko a jeho kariéra skončila kolmým letem až do země. Nesl jsem ho v několika kusech. Při pádu to vůbec nereagovalo na výškovku a jen se to točilo vpravo a šlo to dolů.

_________________
Neustále pracuji na vylepšení bilance Start : Přistání


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Přesně toto mi dělá Mustang EPA 800mm.
Neuděláš s tím nic. Zkoušel jsem snad všechno.
Paradoxně Arlin 1300mm akrobat takhle nezlobí.
Nedělej utažené přemety v plné rychlosti. To pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Nejhorší na tom je, že pokud se dostaneš do krizovky a potřebuješ potáhnout, tak se dostaneš do ještě horší situace a matička zem dílo dovrší :twisted:
Musíš s tím tudíž počítat a lítat katolicky. Chtělo by to jiný model, který takhle nezlobí (skoro všechny ostatní).
Takhle mě jančil Zlín od Šadu, když jsem po něm chtěl víc ,než gumová výškovka snesla. Po několikerém lepení (ten model snese opravdu hodně), jsem se umravnil, dal menší výchylky a létal ještě několik sezón.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 20:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha 10
Je pravda že při 30mm výchylce to bylo docela ostrý, tak třeba 25mm bude stačit. A je to způsobeno špatnou koncepcí výškovky nebo celého letadla? Případně bylo by to líné dalo by se to nějak upravit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 21:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Děje se to i u samokřídel. Příčinou je malá tuhost některého dílu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Tipuji slabé spojení polovin výškovky. Polovina s pákou od serva se vychýlit musí, druhá polovina propruží a vychýlí se míň = model jde do výkrutu.
Je zajímavé, že na propagačních videích dělají razantní obraty na křidélka, ale na výškovku, tam žádný ostřejší obrat není. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 21:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha 10
To jsem také tipoval že jedna polovina výškovky propruží ale vyztužil jsem to uhlíkovým páskem a je to pořád stejné. A u tohoto modelu v propagačním videu, taky žádné ostřejší obraty nedělají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 22:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
tohle chování vzniká při odtržení proudu od křídla. důvod je nevhodně zvolený profil.
Křídlo se dostane za kritický úhel náběhu,odtrhnou se proudnice a křídlo prudce ztratí vztlak.
řešeních je více- asi nejjednodušší jsou turbulátory. pak jdou využít sloty,namixování křidélek ve funkci klapek do přitažení výškovky (změna prohnutí SAT) atd.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

jednou z možných příčin může být i malá tuhost celého ocasu. Stalo se mi to u Loopa od Šad modelu, že vychlování kormidel šlo dost ztuha a tak se poddal ocas trupu. Při bowdenu výškovky vyvedeném z boku trupu (Šad doporučuje ho vyvést středem, moje blbost ) dochází při pohybu výškovky k vytáčení ocasní části trupu a tím model zatáčí. Musí se na to dávat pozor. Zkus jak ztuha jdou kormidla, musí chodit lehce, a jestli je dostatečně tuhý trup.

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz