Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 20:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Dobrý den, potřeboval bych poradit s občasným pískání reglu.
Mám dominátora 450 motor 3200 kv rel kopie YEP 45 létám na governor.Původné jsem měl 12 pastorek a regl otevřen na 66%(rotor 2450ot) a bylo mi doporučeno vyměnit pastorek za 11z, což jsem včera provedl nynípři 66% otevření mám 2255ot na rotoru a když jsem chtěl na tyto otáčky vzlétnou ozývalo se občasné pískání(něco jako když občas píská ložisko v autě) Zvyšuje a objevuje se to vždy když jde motor do zátěže(přidám kolektiv) poku ho s tím 11z pastorkem vyženu na 71% což je 2450 ot rotoru tak pískání z 95%není.

Čili nevíte jestli to je normální nebo už to regl nějak nezvládá(nevím proč by neměl) v podstatě před i po výměně pastorku jsem lítal na 66% a tedy otáčky motoru by měli být pořád stejné tedy by to mělo pískat i před výměnou ne?

Můžete poradit co s tím a jestli to vadí reglu?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Vytiahol si 5 rokov staré vlákmp ktoré navyše nebolo o modelárskom regulátore ale o nejakej stavebnici z ges čo len prerušovala obvod.. to už nazvem umelec. :)
Mi to tu vyskočilo lebo v tom vlákne som nejakou nepresnosťou prispel :)

K Tvojmu problému by som povedal, že modelárske regly pri regulácii pískajú vždy úplne nutne, z princípu, ale pri niektorých a hlavne s niektorými motormi to nie je príliš počuť.

Ale ak to je len občas, či to náhodou nezvoní motor. Je to nejaká obežka?.. z obrázku mi to jasné nieje. Aby bolo jasné, ide mi o to či to nerezonuje rotor keď náhodou regl použije presne takú frekvenciu akou by rezonoval.. Ak ano, tak hrozí že odhodí magnety..
Ak to je ale len normálne pískanie tak to v podstate nič neznamená..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nemáš moc malou zubovou vůli na pastorku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 5:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Co přesně myslíš oběžkou to že rotuje obal?

Vůle je spíš větší než menší.Je to takové zvonění.
Můžu změnit frekvenci pwm libovolně?Nyní mám asi 8khz může to být tím?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 6:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Tak já měl podobny problém myslel jsem že píská regl, ale ne.Pískalo ložisko u pastorku,protáčel se kroužek ložiska na ose,dělalo to stejně jako tobě,tak jsem kroužek ložiska přilepil k ose loctaitem, nejdříve tím jak se lepí šroubky,po pár letech se to ozvalo znova, tak zalepeno loctite 648, ten vyplnˇuje vůle až do 0,6mm, a je po ptákách,ne po pískání. Nechat do druhého dne zaschnout.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 6:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
coro píše:
Vytiahol si 5 rokov staré vlákno ...

Přesunuto, učesáno.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
co kdyby to ložislo nebylo?mohlo by to pískat že motor ač má lehčí převod je více zatížen (při těch 2200ot na rotoru) protože kolektiv musí mít hodně velký úhel aby se to vzneslo?

Jedno ložisko je vidět ale druhé je umístěno někde v půlce motoru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 12:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
haas píše:
co kdyby to ložislo nebylo?mohlo by to pískat že motor ač má lehčí převod je více zatížen (při těch 2200ot na rotoru) protože kolektiv musí mít hodně velký úhel aby se to vzneslo?

Jedno ložisko je vidět ale druhé je umístěno někde v půlce motoru.


No některé motory doprovází jemné hvízdání,ale to je asi tím že mají po obvodu pláště otvory pro chlazení a ty vydávají hvízdot. Ted mě to dělá turnigy SK3, než mě to došlo, taky jsem pátral, ale potom to začalo pískat víc.Bylo to ložisko na hřídelce, protáčelo se.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 13:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
no to je blbé.A hvízdá ti to pořád při všech otáčkách i různé zátěži kolektivu?
mě hlavně když zatížím hodně kolektiv.

je mi divné že před výměnou pastorku to bylo v poho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 18:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
tak se mi to povedlo natočit, na kvalitu letu"visu" nehleďte tahal jsem pořád zakolektiv aby se měnilo zatížení motoru, což má také na pískání vliv.

Tedy mohou to být protáčející se ložiska nebo je to jen vinutí.Podotýkám že jsem to zkoušel s frekvencí pwm 8 a 10 khz a je to stejné.
Ve videu je po prvním přistání zvýšení otáček na 2450, první vis je na 2200ot pak jsem to zase přepl na 2200.

https://www.youtube.com/watch?v=kisENeBN-Vk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
haas píše:
tak se mi to povedlo natočit, na kvalitu letu"visu" nehleďte tahal jsem pořád zakolektiv aby se měnilo zatížení motoru, což má také na pískání vliv.

Tedy mohou to být protáčející se ložiska nebo je to jen vinutí.Podotýkám že jsem to zkoušel s frekvencí pwm 8 a 10 khz a je to stejné.
Ve videu je po prvním přistání zvýšení otáček na 2450, první vis je na 2200ot pak jsem to zase přepl na 2200.

https://www.youtube.com/watch?v=kisENeBN-Vk


Tak jak jsem kouknul na to video, takhle mě to přesně dělalo,a bylo to ložisko protáčející se na hřídeli, jesti to rozebereš,tak ta hřídel bude vypadat jako zezavá v tom místě co je ložisko. vyměn obě ložiska za tobex a zalep je loctite 648 Stačí zalepit jen to u pastorku.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
To jsem nechtěl slyšet :-( no pokud jsi si jistý tak to asi udělám.Jen nevím jak se to rozebírá.

Jakto že stačí pouze jedno ložisko zalepit?Nešlo by ho tam nechat a jen ho zalpit(to u pastorku)?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 19:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
haas píše:
To jsem nechtěl slyšet :-( no pokud jsi si jistý tak to asi udělám.Jen nevím jak se to rozebírá.

Jakto že stačí pouze jedno ložisko zalepit?Nešlo by ho tam nechat a jen ho zalpit(to u pastorku)?


Jsem si jisty že to je ložisko na hřídeli,stačí zalepit to u pastorku, ale je nutné to rozebrat, aby se loctite dostal mezi hřídel a ložisko, nepokoušej se to tam nějak bez rozborky zalepit, za první,nenateče to tam a za druhé loctite může zatéci do ložiska a to nerozhejbáš, až to budeš dělat tak na to opatrně. Jak se rozebírá motor najdeš na vebu, je tam toho dost.Jestli máš na osičce u ložiska segrovku tak ji vyndáš a podržíš oběžnou část a zatáhneš tu pevnou část od sebe jde to ztuha neb magnety tě nechtějí pustit.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 20:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Tohle je Dominátor, a ten motor se rozebírá hůře než běžné motory. Na webu jsou návody, je to lepené a dělá se to za tepla, nahřívají to v troubě, ale bacha nesmí se teplota přehnat, kvůli magnetům.
Pakárna a nezávidím.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne stř 15.10.2014 21:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YEP 45A
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Pánové tak woita mi poradil že to mohou být i ložiska na na hlavní hřídeli.Tedy jsem udělal čárku na hřídeli a spodním ložisku na hl. hřídeli a po protočení vrtule sem se nestačil divit, čárky jsou úplně někde jinde.

Doufám že motor přežil výměnu pastorku bez újmy a je v pr.. jen to jedno ložisko.

Co všechno v tomto případě měnit.Jen ložisko nebo i hřídel či hřídel vytáhnou trochu jí zdrsnit povrch a znovu ji nalisovat?

Myslel jsem že když jsou ty ložiska stáhnuté k sobě tou hl. hřídelí že tam chyba být nemůže, ale jak vidím musím čekat nečekané :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz