Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 13:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Dobrý den!

Rozhodl jsem se, že si pořídím na zahradu EPO 3D akrobat, kde nebudu řešit, zda je od Hackera, RC Factory nebo Hobbykingu, ale jaké má letové vlastnosti pro zahradu = co nejpomalejší let, co nejsnáze ovladatelný.
Pro co nejpomalejší let to bude chtít co nejmenší plošné zatížení, tedy lehký a malý model. Na druhé straně se pak budu blížit vlastnostem halového modelu, i s jeho problematickým ovládáním i za mírného větru. Takže to nesmím s hmotností (lehkostí) přehnat.
Takže otázky, jejichž prodiskutování může všem deskovým akrobatům přinést užitečné informace jsou:
1. 100% deskový model nebo s profilovým křídlem?
2. Optimální rozpětí modelu x hmotnost x plošné zatížení?
3. Dosažitelná minimální hmotnost a s jakým osazením vč. vrtule?
4. Jaký vhodný motor: malé KV nebo velké KV?
5. Jaká vhodná vrtule? Jaké rozměry? GSW, APC ... slow flyerová pro pomalé motory, normální pro rychlé? Co se vám osvědčilo (i ve vztahu ke hmotnosti / výkonu motoru atd.
6. Baterie 2s/3s, kolik mAh, jaká hmotnost?
7. Jaká serva/zjištěná životnost/

Když to všechno potom vyhodnotíme, dostaneme přibližnou představu, jaký model s jakou výbavou bude pro naše požadavky z října 2014 nejvýhodnějším řešením.
Pokud jste pro, zapojte se do diskuze i dalšími otázkami!

Jirka4000 Beta1400, Blade mCX2, Kunlun, Orange RX T-six, Spektrum Dx6i, Phoenix4


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 13:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Otázka je, jak velkou máš zahradu.
Na malé zahrádce se dá létat s lehčím, na větší s těžším.

Mám CrackYak Lite a Edge (800mm) od RCfactory. Modely jistě poznáš.
CrackYak je opravdu na malý prostor, tak 10x15m, ale nesmí moc foukat, jinak se dělá kolem baráku turbulence a je nepříjemné s tím létat. Na poli se stejným větrem problém není.
Edge je spíše tak na velikost tenisového kurtu.

Dovolím si zjednodušeně prohlásit, že pro akrobata do 250g je lepší deska.
Dle mě nejméně 800mm, menší letadla jsou "svině".
Osadil bych to přiměřeně. Spíše nešetřit na servech. Přináší to nepříjemné řízení. A hmotností prostě šetřit, šetřit.
Pohon vezmu dohromady. Lze experimentovat, ale spíš více aku s kratší dobou letu, než těžké letadlo. Do 200g dvoučlánek, nad 3článek. V CrackYak lite létám 2S 500mAh. V Edge 3S 360mAh. Hodně záleží, jak umíš, jak se cítíš při práci s plynem. Když se to umí, tak lze hodně přemotorovat, ale létat se pak musí s citem. Osobně si myslím, že dvojnásobek tahu stačí.
Jsem fanda spíše rychlejších vrtulí (8x6, 7x5, 9x6), letadlo se více rozletí do kopaných věcí, což mě baví. Hůře se s tím visí.
Je to o experimentech a vlastních pocitech.

Sorry za dlouhý příspěvek, jinak pokud chceš odpovědět na první otázku: ..."nebudu řešit, zda je od" tak za sebe JEDNOZNAČNĚ od RCFACTORY. Jednoznačně bez stopy pochybnosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 14:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Asi jsem to zapomněl uvést, ale při hodnocení prosím uvádějte proč.(Například proč je RC Factory jednoznačně na prvním místě.) Získáme tak objektivnější představu o důvodu hodnocení.
Díky!

Jirka4000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 14:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Ok, myslel jsem, že je to jasná odpověď na tvojí otázku: "co nejpomalejší let, co nejsnáze ovladatelný".

Pilotoval jsem pár výrobků od Hackera, Va-Model, RCfactory, Multiplex, Potenský, atd.. i nějaký EPP z HK jsem si zkusil. RC-factory se mi pilotovalo nejlépe. Tohle je vpodstatě nepřenosná informace. Není nad to, když si to vyzkoušíš sám. Stejně se nakonec rozhodneš sám a podle sebe.

Jestli chceš létat na pohodu, tak RCfactory dle výběru a doporučené osazení. Bude to něco stát, ale máš "kvalitní nářadí", následně záleží na jen tobě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 14:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Jestli chci létat na pohodu, nejlépe, tak RC Factory.

To znamená že je to nejlépe ovladatelný model? Nejpomalejší model? Nebo proč je nejlepší?
Sorry, že to tak rozpitvávám, ale chci se dobrat příčiny
a analýzy problémů a jejich řešení jsou moje profese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Ked to spominas, mam tiez crackyaka lite a edge backyard, doporucujem jednoznacne yaka. Mal som aj yakbackyard a edge neviem prist na chut. Priecne prestabilizovany, vyskovka sa chova akoby v uplave/co nie je/, asi mala mohutnost vop, podobne sop, neviem, uz som urobil niekolko korekcii kridla nozom :) / rozpatie aj plocha celkovo, vyhodil som sfg/ a dost sa to zlepsilo, ale aj tak ma vytrapil a nemozem z neho dostat to, co z crackyaka. Neviem, ci mal niekto podobnu skusenost.. Teda za mna yak a idealne lite na 2s, na 3d urcite kv nad 2ooo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 17:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
A což takhle ta stále ještě nová mxs-c ? Jedinou informaci jsem o ní zahlíd ve vlákně o Flashi NG , že ta je na extrémní akrobacii asi nejlepší - psáno od HonzaS :D Na internetu ji častěji lítají na 3s , to pak musí být dělo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 17:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Crackyak je deskový akrobat, 800mm rozpětí, 120-150g hmotnost, motor kolem 50W. Může z toho, co jsi napsal vyplývat, že deskový akrobat je pro daný účel vhodnější než profilový? Že je možná pomalejší? A hmotnost na zahradu 120 g - není to jen do bezvětří?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 20:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
beginner99 píše:
A což takhle ta stále ještě nová mxs-c ? Jedinou informaci jsem o ní zahlíd ve vlákně o Flashi NG , že ta je na extrémní akrobacii asi nejlepší - psáno od HonzaS :D Na internetu ji častěji lítají na 3s , to pak musí být dělo :D


Nejlepší néé, MXS je skvělá alternativa ke Crack Yaku. Lítá super, viděl jsem jí na Model Hobby tento víkend. Víš co, takových hezkých hraček :-( Ale není je kam dávat :-(

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: stř 08.10.2014 5:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Honzo, proč vlastně se dělají ta éra hranatá? Myslím tím ty obrysy...
To se někomu líbí, nebo to má nějaké aerodynamické nebo technologické důvody?
mám
http://www.rc-factory.cz/tmp/detail/164 ... series.jpg
ale třeba
http://www.rc-factory.cz/tmp/detail/166 ... series.jpg
bych nechtěl, vůbec se mi to osekání nelíbí...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: stř 08.10.2014 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Je to teď cool. Ale v nabídce jsou i kulatý letadla pro ty (jako jsi ty, nebo já :lol: ), kterým se nelíbí cracky.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: stř 08.10.2014 17:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Sorry , nejspíš blbě pochopeno a trochu blbě i napsáno :D Ale přímou zkušenost s tou mxs tedy nemáš ? Hodně , hodně se mi líbí , jen furt nevím jestli jít do backyardu nebo sbach 342 metrovka :D Obojí má své výrazné výhody , do mínusu nejde ani jedno :DDD Možná vítr na tu mxs :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: stř 08.10.2014 17:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud nemáš moc velkou zahradu, tak metrovka bude nejspíš moc velká a rychlá. Ta MXS se vejde skoro všude. Sám jsem s ní nelítal, ale měl jsem jí v ruce, a viděl jsem jí lítat na živo. Moc hezký let v rukou Jirky Šotoly.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 11:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
I když se všichni snažíte, abyste pokud možno nenapsali moc v duchu toho, co jsem uvedl na začátku :), zdá se mi, že pro zahradu bude vhodný deskový akrobat s rozpětím 800mm, hmotností do 200g. Méně gramů bude pomalejších a více obratných, ale bude asi rychle narůstat citlivost na vítr. Pod 150g asi určitě ne.
Motor pro tyto parametry by mohl být tak kolem 80W. Motor pomaloběžný, 1000 - 1400 ot./V.
A co vrtule?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jirka4000 píše:
1. 100% deskový model nebo s profilovým křídlem?
2. Optimální rozpětí modelu x hmotnost x plošné zatížení?
3. Dosažitelná minimální hmotnost a s jakým osazením vč. vrtule?
4. Jaký vhodný motor: malé KV nebo velké KV?
5. Jaká vhodná vrtule? Jaké rozměry? GSW, APC ... slow flyerová pro pomalé motory, normální pro rychlé? Co se vám osvědčilo (i ve vztahu ke hmotnosti / výkonu motoru atd.
6. Baterie 2s/3s, kolik mAh, jaká hmotnost?
7. Jaká serva/zjištěná životnost/
...

1. 100% deskový EPP
2. 800mm x do 200g x spočítej sám dle plochy
3. podle osazení, mám cca 190g
4. používám Turnigy 2204-14T
5. používám APC (nebo klon) 8/3.8
6. GensAce 2s 450mAh
7. Gening D90 + 2x Gening D541 (Turnigy T541BBD); životnost podle nárazů kormidly při transportu

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz