Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: sob 27.09.2014 23:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.9.2014
Příspěvky: 6
3GXAHOJ jsem tu nový létám Align 450,500,550 žádnou divokou akrobacii na všech jednotka 3G. U500 stovky jsem přešel na3GX s přijímačem ar7100r SPEKRUM létá super ale po každé po cca 2min. letu se jediné servo výškovky ELev začne pomalinku stahovat tudíž se nos vrtulníku zvedá až dokonce letu kdy už mám docela problém přistát 3krát už jsem odrbal listy.po přistání asi po5min se servo vrátí do roviny. Než vzlétnu ani se nehne. Co jsem zkusil - výména serva.3krát přenastavení celého sistému,výména podložek pod jednotkou - zbývá mé už jen néjaká hodné měkká,seřizení na jednotce ELEV -NIC ZTOHO NEPOMOHLO. Jenotku mám umísténou na horní ploše za rotorem . já už nevim jestli nékoho né co rozumnýho napadá napíšte DÍK


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2014 0:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Určitě bude stát za to projít všechny konektory (s lupou), jak sedí, jestli není někde nějaký přechodový odpor, vakl, uvolněný pramen....
Už jsem viděl zlobit jednotku z tohoto důvodu.
Ještě bych zkusil na zemi se všemi kablíky zahýbat, jestli by se to nepovedlo nasimulovat na zemi.
zkusit prohodit serva
víc mně nenapadá

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2014 6:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud se to chová stále stejně a servo jsi už měnil bez výsledku, tak mne napadá jenom ještě zkusit vyměnit přijímač ( pro jistotu) ale to zřejmě nepomůže. Já bych to viděl na závadu 3GX, nejspíš tam máš nějakou vadnou součástku, jak se to ohřeje, tak to ujede a když to po letu vychladne, zase se to vrátí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2014 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Tohle 3 GX dělá,pokud řádně neproběhlo nastavení DIR :!: V tomto nastavovacím režimu je třeba seřídit desku cykliky.Její rovinu nastavit mechanicky a pokud bude třeba,doladit subtrimem.V nastavovacím software je návod jak na to,pěkně krok za krokem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2014 23:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.9.2014
Příspěvky: 6
ČAu kolegové dík za rady prošel jsem konektory kablíky,udélal znovu nastavení DIR vycházím z překladu manuálu 3G ale údajné je to stejné už jem to přenastavoval asi 5krat, servo je úplné nové tak ho neřeším,dal mékčí podložku pod jednotku a vyrazil bohužel opét s obavami dnes na letišté opět to samé.-----asi s tim brzy švihnu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: stř 01.10.2014 7:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
JJARIN píše:
3GXAHOJ jsem tu nový létám Align 450,500,550 žádnou divokou akrobacii na všech jednotka 3G. U500 stovky jsem přešel na3GX s přijímačem ar7100r SPEKRUM létá super ale po každé po cca 2min. letu se jediné servo výškovky ELev začne pomalinku stahovat tudíž se nos vrtulníku zvedá až dokonce letu kdy už mám docela problém přistát 3krát už jsem odrbal listy.po přistání asi po5min se servo vrátí do roviny. Než vzlétnu ani se nehne. Co jsem zkusil - výména serva.3krát přenastavení celého sistému,výména podložek pod jednotkou - zbývá mé už jen néjaká hodné měkká,seřizení na jednotce ELEV -NIC ZTOHO NEPOMOHLO. Jenotku mám umísténou na horní ploše za rotorem . já už nevim jestli nékoho né co rozumnýho napadá napíšte DÍK


Podobný problém je když naběhne 3G/3GX rychleji než se spojí přijímač s vysílačem u Spektrum systémů (DX6i, DX7 na DSM2/X)
Také se to neprojeví hned, ale až během letu a např. po rychlých obratech ještě znatelněji a více.
Po "inicializaci - poskočení serv" po zapnutí heli máš cykliku rovně nebo je drobet dozadu?

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: stř 01.10.2014 23:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.9.2014
Příspěvky: 6
Ahoj před 15 min jem dokončil přenastavení regulatoru zvýšil jsem výstupní napétí z 5.5 na6v. ---další pokus a ješté jsem zkusil tu desku po poskočení vypadá rovné jinak mám DXi6 přijímač AR 7100 jsem z Č. TŘEBOVÉ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 9:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2010
Příspěvky: 113
Bydliště: Litomyšl
Obrázky: 2
3GX neznám, ale v České Třebové jsou kluci, co létají vrtulníky! Když jsem začínal, jezdil jsem si tam hodně pro rady :idea: Jsem z Litomyšle..

_________________
:::T14SG:::T-REX 550E HC3sX:::T-REX 450PRO(prodáno):::Walkera HM59D
http://bboobbeess.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 23:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Nevím zda ti to pomůže, ale podobné chování jsem zaznamenal na zemi pokud dlouho točím ale nezvedám se. Ale deska se mi naklání vlevo. Po zastavení nebo naopak odlepení od země se to okamžitě srovná.
Já bych problém viděl ve vibracích. Ale neštymuje mi, že se ti to srovná až po pěti minutách.
Co verze fw?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: sob 04.10.2014 0:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.9.2014
Příspěvky: 6
ahoj dnes jsem zkoušel točit na zemi bez listů asi tak 3min servo se ani nehnulo.mám téd pod jednotkou kombinaci tvrdé a měkké podložky 4 pokus byl jem to prolítnout to samí takže ty vibrace bych snad vyloučil ješté jsem potom zkusi před vzletem trim výškovky posunout dopředu takže vzlet nosem dolů a tak to vydrželo celý let tak nevím ,..verze fw así jem blbej co myslíš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: sob 04.10.2014 5:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Verze firmwaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 22:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Ahoj, já jsem taky z ČT, lítám s Protose,. 3GX jsem měl na Rexovi taky, tak můžeme dát řeč. Kam chodíš lítat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014 7:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.1.2013
Příspěvky: 9
Bydliště: Česká Třebová
Vilda74 píše:
Ahoj, já jsem taky z ČT, lítám s Protose,. 3GX jsem měl na Rexovi taky, tak můžeme dát řeč. Kam chodíš lítat?



Zdar

Chodíme občas s kolegou k viaduktu na Dlouhou Třebovou na tu asfaltku, co vede směrem na sídliště Lhotka.
To bezpádlo má ode mě.
Ty máš Spirita ?
Rád bych, vyděl jak to lítá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014 12:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Ahoj Spirita mám, ale momentálně leží na polici. Teď lítám s Protosem ve kterém mám Démona, toho druhého se Spiritem jsem rozsekal a zatím nemá náhradu. Já chodím v ČT na letiště U Dvora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3GX PROBLÉM
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014 23:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.9.2014
Příspěvky: 6
ahoj Vildo pošlí na sebe kontakt ozvu se JJARIN


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz