Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 14:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Joo a to ja bych prave rad lital a ne ladil, rozbijel a nemuzu si dovolit nejaky pokusy za deset litru


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
OPR píše:
Možná budu za konzervu, ale na začátky kdy člověk potřebuje lítat bych volil 1000x pádlo Naučit lítat se stejně musíš a to se naučíš tím, že budeš lítat. A ne špekulací toho jestli ti to někdo zalítá, seřídí, jestli to dělá to co má ..... prostě se musí lítat. A s pádlem lítáš hned i kdyby to bylo špatně seřízený tak to poletí.

Pádla.


Přesně tohle mi dlouho radil kamarád taky. Nejdřív jsem sice neodolal a koupil přes inzerát Rexe 500 pádlovku, nebouranou a dobře vybavenou za pár korun. Kamarád mi jej sice pochválil, ale pořád, že jsem ho měl poslechnout a vzít 450 do začátku. A že nejlepší si jej sám složit, ať člověk ví, co a jak. Nakonec jsem si dal říct, objednal to HK, sám složil, on jej zalítnul a dnes mám několik desítek odlítaných baterek bez pádu. K tomu mám zkušenost se skládáním, seřizováním a laděním gyra a křivek plynu a úhlu listů. A 500 půjde před zimou do vzduchu taky.
Ono je dobré vrťas umět seřídit a opravovat. Jinak budeš kvůli tomu muset někoho otravovat a platit.
Edit: jo, původně jsem chtěl bezpádlo, líp to vypadá, možná o malinko déle letí (pádla mají trochu odpor vzduchu), nicméně jsem rád za pádla. Žádná elektronika mi to neovlivňuje a musím si to odřídit sám. Ale rád s tím bojuju - i dnes jsem vylítal několik baterek v tom nepříjemném větru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Za mně jednoznačně bezpádlo se spiritem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Maxipes píše:
..... PS: kdyby byl zajem, prodavam trexe 500 bezpadlo s microbeastem, nastaveno, zalitano, pomuzu nastavit, kdyz tak do zprav...


To je dobrá nabídka, jak přijít k většímu vrtulníku za rozumné peníze. A pokud by k tomu byla podaná i ta pomocná ruka při začátku a nějaké vysvětlení ....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
jaroslav.falcon píše:
Za mně jednoznačně bezpádlo se spiritem.


Pane kolego, ve vedlejším vlákně o seřizování stopy listů jste napsat tohle:

jaroslav.falcon píše:
Další možností může být, pokud se ti mění stopa listů v závislosti na úhlu, problém, může být, že je rozdílný úhel na servech mezi pákou a táhlem, nebo i rozdílnou dráhou jednotlivých serv. Některé bezpádla mají na toto kompenzaci.


Tak se trochu obávám, že i Vám by ještě nějaký ten rok pádla svědčila. To základní seřizování aby se dostalo trošku pod kůži.

PS: Kvality systému Spirit nezpochybňuju.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
OPR: ano máte pravdu, to jsem se zmýlil, také jsem se omluvil, svůj názor nabídnou snad mohu, nebo mně za to budete kamenovat stále do kola. Vy jste nikdy chybu neudělal ?

Bezpádlo bude jednoznačně stabilnější a přesnější a jednoduší na seřízení tak nevím co zpochybňujete můj příspěvek a další přidanou hodnotu bude mít v záchraně, popřípadě k dispozici stabilizační režim ve kterém se může naučit číst heli a dokonce i jednoduší mechanické nastavení hlavy. Obratnost heli si klikne v programu jak má být ostrá a je to.

ano může být i názor, pokud je cílem naučit se řídít heli v náročnějším módu před lítáním tak ať volí pádlovou verzi, navíc u pádloveho stroje hodně ovlivňuje chování velikost stroje, u bezpádlových takový velký rozdíl není, vyjma samořejmě kinetické energie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
jo a investice vložené do spirita nebo podobného kontroleru o proti např beastx se vrátí jen co párkrát cvakne záchranu a daleko rychleji se bude učit novým prvkům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Před časem jsem měl stejné dilema zda pádlo či bez pádlo, ptal jsem se a dostával různé odpovědi,
pak jsem provozoval 450 padlo a bezpádlo a rozhodnutí bylo jasné a dnes u nás v okolí 90% se provozují bezpádla a nikdo z kolegu co přešli na bezpádlo se k padlu už nevrátil. Další přidanou hodnotou je nižší spotřeba energie a tím delší let.

je to osobní názor , nikomu ho nevnucuji ať si dotyčný rozhodne sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 9:42 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Pokud jí včas cvakne :lol: - mám HS-3SX 2roky a stačil jsem 2x praštit se 450 a 1x s 550. Tím nezpochybňuji funkčnost záchrany, ale důležitost nácviku (doslova drilu) včasného použití záchrany. :!:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
No vidite. a ja mam HC3 jeste bez zachrany a nejak mi neschazi. Vim jak by dopadli stroje kde by zachrana byla.

Mit zachranu je dobre pokud se lita jiz 3D a clovek ji umi pouzit. Ja i kdyz bych tu zachranu mel tak s tim mlatim o zem vic protoze pocit jistoty je takovy, ze budeme litat niz a to co neni nacvicene vsak mam zachranu, ktera me z toho vyseka. Jak to pak dopadne tak asi vsichni vite. Heli cumakem v zemi a ja bych teprve rozhodoval zda zachranu zmacknout nebo ne. Takto radeji litam pouze to co mam naucene a neriskuji. Je pravda ze trisknout s velkou heli me odstavi na 2 mesice litani. Pokud ale prastim s 500 tak za 3 dny litam znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
jaroslav.falcon píše:
OPR: ano máte pravdu, to jsem se zmýlil, také jsem se omluvil, svůj názor nabídnou snad mohu, nebo mně za to budete kamenovat stále do kola. Vy jste nikdy chybu neudělal ? ........



Ale tady nejde o to, že jste udělal chybu …. Mne jen překvapilo, že se k něčemu takovému vyjadřuje někdo kdo v tom má sám dost zásadní nejasnosti …. A přitom třeba podle příspěvků by si mohl nováček navodit pocit, že mu radí někdo, kdo tomu opravdu od základu rozumí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
OPR píše:
... A přitom třeba podle příspěvků by si mohl nováček navodit pocit, že mu radí někdo, kdo tomu opravdu od základu rozumí.


Nojo, jenže kdyby se k věci měl vyjadřovat pouze někdo, kdo tomu od základu rozumí, tak by se k tomu nevyjádřil vůbec nikdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
opr:

důvod proč k tomu omylu došlo, byl ten , že jsem si nějak zafiksoval, že dojde ke změně rozdílu úhlu na jednotlivých listech při změně kolektivu. Nejsem sice žádnej brutální 3D pilot, ale něco za sebou mám a pár bezpádel jsem ladil i zkušějším pilotům a vždy ke spokojenosti.

ticcino:
dik :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
jaroslav.falcon píše:
opr:

důvod proč k tomu omylu došlo, byl ten , že jsem si nějak zafiksoval, že dojde ke změně rozdílu úhlu na jednotlivých listech při změně kolektivu. Nejsem sice žádnej brutální 3D pilot, ale něco za sebou mám a pár bezpádel jsem ladil i zkušějším pilotům a vždy ke spokojenosti.

ticcino:
dik :wink:



Omlouvám se, pokud k mílce došlo za tohoto předpokladu, pak je tedy všechno v naprostém pořádku.

Přeji pěkný den.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 500 padlo nebo bez
PříspěvekNapsal: čtv 25.09.2014 13:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Panove a v cem spociva takova zachrana? Pro me to asi zatim zas az tak dulezity nebude - rozhodne se na 3D zatim nechystam


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz