Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 30.08.2014 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
jio píše:
Nemáš se proč bát a už vůbec to není o hádání se. :D
Já jsem jen popsal poslední pozorování kdy jsem model vytáhl motorem nahoru a pak jsem ho tam držel 15 minut popsaným způsobem kdy to vypadalo jako bych pouštěl draka. Problém je v tom, že to je malý a lehký model a tam to může fungovat trošku jinak než u větších.


to je ale v tomto ročním období v čechách opravdu zázrak a asi je to opravdu zpusobeno enormním letním nočním ochalazením, páč jinak to bývá výrazné opravdu pouze na jaře, kdy je ještě zem studená a do toho zasvítí sluníčko.

nic méně páč nelétám termiku soutežně mimo občasné saranda soutěže VDC , větroně mám nastaveného na standartní odtokovku--pak v letovém režimu na termickou pevnou odtokovku --tak nějak pro běžné létání a minimální opadání a další režim právě na podivné náhodné termické podmínky, kdy si mohu odtokovku podle potřeby v letu upravovat součastně s kompenzací výškovky--.tady jde ale spíš opravdu o pouhou zábavu v řízení--stání na místě a stoupání, nikoli o co nejefektivnější nastoupání co největší výšky.

v českých podmínkách jsou dobré termické podmínky na jistotu opravdu pouze na jaře, ted se letos zadařilo i v létě, páč bylo opravdu přechodně extrémně hnusně a zima.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2014 18:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Dnešek byl v západních čechách super.
Nosilo to bez problémů už od 50ti metrů a dalo se během chvilky vykroužit do 300m.
Naopak jsem měl problém najít mezeru v bublinách a Tracy jsem dolů vyloženě nutil, až jsem měl strach, aby nezatleskala. Krásná hodinka letu na 10s motorového letu.
Včera trochu sprchlo a zem se ochladila. Dneska od rána krásně svítilo a když jsem šel na to, tak se v dálce už hnala bouřka a to tomu asi taky napomohlo. Jsem zvědav, jestli se letos ještě takto zadaří.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: stř 17.09.2014 0:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
pokud dnes neklapne ta 8 ka, tak to bude asi na termiku dobrý, noo, já bych byl radši za tu 8ku, to by to pěkně protahovalo a zvládnul bych ty místnosti možná vymalovat za jeden den dvakrát :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 20.09.2014 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
bol som pred chvílou lietať, bezoblačno ako sa zem prehrieva pekne to nosí, hlavne keď to necham svojvolne krúžit :) vidieť ako stúpajuce ovzdušie kope do krídiel,

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 20.09.2014 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
ingwarr píše:
bol som pred chvílou lietať, bezoblačno ako sa zem prehrieva pekne to nosí, hlavne keď to necham svojvolne krúžit :) vidieť ako stúpajuce ovzdušie kope do krídiel,



možná na Slovensku ... tady na horách je deka, že ve 100m nad terénem letím už v mraku ... no vylezli jmse ven spíš abychom se provětrali ... kdybych nevěděl kde tak má být, tak ani nevím, kde je slunce.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 20.09.2014 13:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
už nastupuje oblačnosť, o to je to lepšie, aj dravci si "vyšli" užit termiky, mám rešpekt pred stúpakmi, lietam na 40 MHz :) , dva krát som musel prudšie klesať z bublinkoletom, ktorí sa začal zmenšovať vo výške,uvidím keď pôjdem tretí krát do vzduchu, nechcel by som dopadnúť ako bolo na fore písane že mrak vcucol model do seba asi by som mal od jedu :mrgreen:
daľší let za sebou, budem sa musiet naučit vybýhať zo stúpaku bez použitia výškovky, inak padnu dolu len epp guličky :lol: viac sa mi pozdava krídielka hore, nabere to rýchlost v horizonte, a hlavne to neklesne tak razantne
odskúšal som aj krídielka hore, vyletel som zo stúpaku a už som ho nenašiel :(
škoda že sa nedá udržať konštantná výška :) ale aspň mám overené ako tu bolo písané ak to je vstúpaku nezasahovat do riadenia extremne :wink:
Mám obavy zo straty signálu medzi vysielačom a modelom, preto vylebieham zo stúpaku skôr lebo neviem ako som vysoko, dá sa to odhadnúť aj bez výškomera?

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Dnes je to teda paráda, oproti všem předpokladum jak má být při studené zvlněné frontě svěží čerstvý větřík a od cca 12 hodin celkem slušná termika, ráno jsem se zajel podívat za klukama na aerovleky na Rané a hlavně okouknout na vlastní oko ten Lacuv model a taky si s ním konečně osobně pokecat a né se jen špičkovat přez rc mánii, moc se mi to jeho ero jak ho má zpracované líbí, oproti předpokladum, že fotky kecají a v reálu už to taková čistá paráda není, tak u jeho modelu to fakt neplatí, má to moc hezky zpracovaný i v detailech a co mě asi dostalo nejvíc, jak mu to krásně pomalinku přistává jen díky obyč štítum.

Kdo umí, tak hold umí, samozřejmě tam byli i jiné hezké modely, ale ta jeho klasická dřevěnka je opravdu kus pěknýho era .

pak už jsem mazal na druhou stranu kopce, prosondovat
vzduch učelovým lehoušem a páč to opravdu chodilo, tak hurá poskládat ASW a Foxe a ted už to jen střídám, abych neměl prodlevy při dobijení pohonných baterek , dnes to počasí alespon tady fakt super, i když trošku mlžno přecijenom je.

Příloha:
IMG_4558.JPG
IMG_4558.JPG
[ 151.26 KiB | Zobrazeno 4087 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: čtv 16.10.2014 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jednou si takhle lítám v malé výšce, chystám se srovnat a přidat plyn (asi 3m nad zemí), ale ono to letí stále rovně. Neklesá, ale ani nestoupá. Vydržel jsem v této výšce kolem dvou minut. S hmotností letadla 2,5kg mě to docela překvapilo. Zatáčky křídlem těsně nad zemí, ale užil jsem si to.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 17.10.2014 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
pepin píše:
... ráno jsem se zajel podívat za klukama na aerovleky na Rané a hlavně okouknout na vlastní oko ten Lacuv model a taky si s ním konečně osobně pokecat a né se jen špičkovat přez rc mánii, moc se mi to jeho ero jak ho má zpracované líbí, oproti předpokladum, že fotky kecají a v reálu už to taková čistá paráda není, tak u jeho modelu to fakt neplatí, má to moc hezky zpracovaný i v detailech a co mě asi dostalo nejvíc, jak mu to krásně pomalinku přistává jen díky obyč štítum.


Pepin, pekne si to napisal. Sam by som to lepsie nevymyslel :mrgreen:
Nech ti tych 100€ ako uplatok padne na uzitok. :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: pát 17.10.2014 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
LV píše:
Pepin, pekne si to napisal. Sam by som to lepsie nevymyslel :mrgreen:
Nech ti tych 100€ ako uplatok padne na uzitok. :wink:


joo sto eček by mi fakt bodlo :lol: jen si ted vyčítám, proč jsem se na tom tvém modelu víc nekoumal to upevnění kabiny, kdy zvenčí není nic vidět, nějak tam dovnitř hrábneš a kabina jde otevřít.jasně, bodovači na super čuper soutěži maket určitě najdou duvod, proč ti někde srazit body, ale pro mě to byla opravdu v tvém provedení libovka , jen mě trochu prdělo, že ti to tak dobře lítá, páč jsem musel dlouho čekat, až po vyvlekání aerovleku sedneš a budeme moct chvilku pokecat :D
příští rok si tě nenechám utýct a dorazím na pokec v sobotu večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2014 4:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
pepin píše:
že ti to tak dobře lítá, páč jsem musel dlouho čekat, až po vyvlekání aerovleku sedneš a budeme moct chvilku pokecat :D

Pepin kecas. Ked za mnou prisiel Petr, ze na mna cakas, tak som vysunul brzdy a za minutu som bol dole. :mrgreen:
Let predtym zas prisiel za mnou Tomas Vana, ze uz nejak dlho tocim v termike a tiez som "musel" vysunut brzdy a v spirale som to vyklesal na pristatie.
Na buduci rok tam dufam budem lietat s Janosikom ktoreho prave staviam.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2014 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
LV píše:

Pepin kecas. Ked za mnou prisiel Petr, ze na mna cakas, tak som vysunul brzdy a za minutu som bol dole. :mrgreen:


To jo, ale než si mě tam Petr všimnul a vzpoměl si z večera, že tě má pozdravovat, pokud bych nedorazil, tak jsme to tvé ero na obloze hledali a pak na něj čučeli s Koblihem pěkně dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 17:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha
Tak povídejte a přehánějte, nosilo to dnes ? Já byl v práci, tak se chlubte, ať mohu závidět... :-)

_________________
Carbon Minicorado, P 51 Hacker, YG COSY, Slowboat, SSL, Salpeter F3K, DX9, skipper.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2009
Příspěvky: 379
Bydliště: Velatice
Šel jsem s Vikingem kolem 1200 a nic moc, nad 300m slabé stoupáky byly, ale žádná sláva.
Polítáni super 8) modrá obloha, zasněžené pláně ...


Přílohy:
IMG_0243.JPG
IMG_0243.JPG
[ 118.21 KiB | Zobrazeno 3197 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TERMIKA - fígle
PříspěvekNapsal: sob 14.02.2015 0:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
pokud bude zítra jasno a slunečno, jako že asi jo, a pokud bude opravdu foukat tak maximálně do trojky a to z JV, jako že asi i možná jo, od 12 ti do max 14 ti hodin by to mohlo ty křídla zespodu možná opravdu trochu popotáhnout nahoru. faj by byl mírný svah JV, nebo mít vesnici za kterou lítáte z JV směru a být blízko--chytat bubliny z tý vesnice.

Koukal jsem ale na předpověd jen tady v Praze--Stodulky ale páč jsem už dědek lenivej, na Dívčáky mě zejtra nikdo nedostane :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz