Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: sob 26.07.2014 19:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Děkuji za pochvalu. Fotograf jsem spíše teoretik a tohle je pro mě velká škola. Stejné pozadí a ostrost dávají docela zabrat. Většinu fotek jsem dělal několikrát a zkoušel různé clony a čas, abych jednak reguloval hloubku ostrosti a jednak vyrovnal expozici. Po prvních fotkách, které se mně zdály neuspokojivé jsem trochu přeuspořádal obývák do jednoduchého minialteliérku (Tímto děkuji svojí ženě, že mě to trpí :)). Pak se fotky zlepšily. Profík ze mě rozhodně ale nebude...


Přílohy:
DSC_5427.JPG
DSC_5427.JPG
[ 39.56 KiB | Zobrazeno 2597 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: ned 27.07.2014 7:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Rotorová hlava je tedy téměř hotová. Stačí už jen nasadit gripy na příčnou hřídel, řádně zalepit šrouby do příčné hřídele a nasadit táhla. Šrouby v příčné hřídeli jsou inbusy M6 s normálně velkou hlavou. Nelíbí se mi, když někteří výrobci používají pro tuto aplikaci stejně velký šroub, ale s malou hlavou. Bývá pak docela problém zalepené šrouby povolit.


Přílohy:
Poznámka: Na rozdíl od táhel vedoucích od servo pák k desce cykliky, táhlá vedoucí ke gripům mají masivnější očka a dříky táhel již nemají závit po celé své délce, ale mají na koncích válcovaný závit.
DSC_5582.JPG
DSC_5582.JPG
[ 20.61 KiB | Zobrazeno 2537 krát ]

Poznámka: Předepsaná vzdálenost mezi oky je 23,5mm.
DSC_5589.JPG
DSC_5589.JPG
[ 34.47 KiB | Zobrazeno 2537 krát ]

Poznámka: Kompletně sestavená rotorová hlava.
DSC_5601.JPG
DSC_5601.JPG
[ 59.61 KiB | Zobrazeno 2537 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: pon 28.07.2014 7:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Stavba se přiblížila do bodu, kdy se při montáži vrtulníku obvykle odchýlím od návodu. Při rozvádění kabeláže se mně nechce zápasit s ocasem namontovaným na vrtulník a proto se do montáže elektroniky pouštím už v této fázi.
Rozmístění jednotlivých elektronických komponent je u Forzy poměrně dané. Plocha vpředu je určena pro regulátor, polička za rotorovou hlavou pro bezpádlovou jednotku a polička za ní pro přijímač.
Serva vybavená zástrčkami servo konektorů přímo vybízejí ke kabeláži přímo na míru a proto jsem tuto možnost využil a to nejen u kabelů serv. K tomu ale bylo třeba nejprve osadit všechny prvky elektronické výbavy, aby bylo možné kabely naměřit.


Přílohy:
Poznámka: Vrtulkové servo se od svých cyklických kolegů liší z vnějšku jen nápisem SPG01. Uvnitř už budou rozdíly větší, protože jeho kroutící moment je při 7,4V 4,6 kg.cm a rychlost přeběhu 60° je 0,03 sekundy. Páka serva je shodná jako u cyklických serv, ale na rozdíl od nich je její kulový čep umístěný do polohy blíže k ose kývání.
DSC_5609.JPG
DSC_5609.JPG
[ 33.52 KiB | Zobrazeno 2450 krát ]

Poznámka: Plocha pro regulátor je u Forzy na míru dělaná pro Kosmik. Dlouhé drážky se dají využít pro podélné posouvání Kosmiku při jemném dolaďování těžiště, nebo pro protažení pásků suchých zipů v případě montáže jiného regulátoru.
DSC_5611.JPG
DSC_5611.JPG
[ 64 KiB | Zobrazeno 2450 krát ]

Poznámka: Hliníkovou poličku určenou pro montáž bezpádlové jednotky jsem rozhodl lehce upravit. Z boků vypilované drážky budou sloužit pro protažení stahovacích pásků.
DSC_5618.JPG
DSC_5618.JPG
[ 20.38 KiB | Zobrazeno 2450 krát ]

Poznámka: Při předběžných pokusech jak kabely vést nepoužívám speciální oboustranku dodávanou s bezpádly, ale obyčejnou, kterou lze snadno sundat. Na obrázku je ale už finální oboustranka dodávaná Mikadem.
DSC_5620.JPG
DSC_5620.JPG
[ 24.72 KiB | Zobrazeno 2450 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 8:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Kabely jsou tedy naměřené přesně na délku. Všude kde se dotýkají rámu, nebo procházejí okolo ostrých hran jsou kabely chráněny buď síťkou, nebo smršťovací bužírkou.
Kontronik důrazně doporučuje použití toroidů na obou kabelech BECu. Posunul jsem je blízko k bezpádlu a z montážních důvodů jsou kabely navzájem provlečeny středem toroidu sousedního kabelu.
Vzhledem ke kompaktnímu uspořádání jednotlivých elektronických komponent je kabeláž na Forze docela krátká. Jediná vzdálená součást je regulátor. Zdvojení kabelů BECu je tedy opravdu na místě.


Přílohy:
DSC_5607.JPG
DSC_5607.JPG
[ 36.3 KiB | Zobrazeno 2396 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 9:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Hezka prace.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 8:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Veškerá kabeláž je na Forze vedena vnějškem. Rám je velice kompaktní a vecpat kabely dovnitř rámu by bylo dost obtížné. I když ne nemožné. Servisovatelnost takové kabeláže by byla ale daleko btížnější. Proto jsem se rozhodl kabely přiznat.


Přílohy:
Poznámka: Ke Kosmiku jsou dodávány kabely s oky a inbusy M5. Inbusy mají ale plnohodnotné hlavy, které vypadají, že váží to samé co samotný regulátor :). Sáhl jsem tedy po inbusech s nízkou čočkovitou hlavou, která má stejnou dosedací plochu jako velká hlava a přitom působí daleko decentněji.
Master a Slave kabely jsou vedeny po spodní desce rámu, přičemž v levé bočnici jsou připraveny díry pro stahovací pásky.

DSC_5624.JPG
DSC_5624.JPG
[ 78.29 KiB | Zobrazeno 2372 krát ]

Poznámka: Dva toroidy nad sebou se dají pěkně připáskovat pod otvor výškovkového serva.
Smršťovací bužírka chrání kabely křidélkových serv před prodřením o hlavy šroubů držící konzolu s vodítkem cykliky.

DSC_5626.JPG
DSC_5626.JPG
[ 86.17 KiB | Zobrazeno 2372 krát ]

Poznámka: Na pravé straně se sbíhají kabely od tří serv a k nim je navíc připáskovaný čtyřžilový kabel přijímače.
DSC_5627.JPG
DSC_5627.JPG
[ 105.99 KiB | Zobrazeno 2372 krát ]

Poznámka: Vše se nad přijímačem sbíhá do VBaru.
DSC_5637.JPG
DSC_5637.JPG
[ 45.01 KiB | Zobrazeno 2372 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 19:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Poslední částí, která nyní na Forze chybí je ocas. Protože je kardan s ocasní trubkou dodávám ve stavebnici již smontovaný, je první podsestavou kterou je nutno při stavbě ocasu smontovat táhlo vrtulky. Táhlo je karbonová trubka, která je na koncích opatřena hliníkovými koncovkami. Na nich se mi líbí, že jsou to válečky, z obou stran vrtané a v prostředku je závitová díra pro táhlo. Závitové tyče jsou tedy na pevno zatažené do oček a seřizování délky táhla se odehrává v závitech na táhlo nalepených koncovek.


Přílohy:
Poznámka: Díly pro smontování táhla vrtulky.
DSC_5652.JPG
DSC_5652.JPG
[ 38.37 KiB | Zobrazeno 2230 krát ]

Poznámka: Pro dosažení dobré přilnavosti lepidla je nutné konce táhla zdrsnit.
DSC_5655.JPG
DSC_5655.JPG
[ 28.86 KiB | Zobrazeno 2230 krát ]

Poznámka: Lepený spoj táhla a koncovky musí být dostatečně spolehlivý a proto je pro něj doporučeno epoxidové lepidlo.
DSC_5665.JPG
DSC_5665.JPG
[ 19.71 KiB | Zobrazeno 2230 krát ]

Poznámka: Před nalepením druhé koncovky nesmí být zapomenuto nalepit ochranné trubky v místě průchodu táhla vodítky. Vzdálenosti jsou předepsané v návodu a v tomto případě je vhodné na trubky aplikovat řídké CA lepidlo.
DSC_5668.JPG
DSC_5668.JPG
[ 21.07 KiB | Zobrazeno 2230 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2014 8:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Ke kompletaci ocasní trubky chybějí v této fázi očka táhel, vodítka táhla a kapotáž ocasu. Očka jsou shodná s očky táhel serv popsaných dříve. Zajímavá jsou vodítka táhla vrtulky, která nejsou dělená jak tomu bývá obvyklé, ale z jednoho kusu. Aby bylo možné jimi prostrčit smontované táhlo i s oky, jsou ve vodítkách oválné díry. Oválné díry jsou také šetrnější k vrtulkovému servu, protože se táhlo při výkyvu servopáky o vodítko neohýbá.
Asi nejzajímavější je kapotáž ocasní trubky. Jedná se o tenkou karbonovou skořepinu, která není jen na parádu, ale je nosná. Povrch je zpacován stejně pečlivě jako u kanopy a bližší prohlídka ukazuje, že její výroba asi není zrovna jednoduchá. Pravá a levá polovina kapotáže jsou pravděpodobně laninované zvlášť a pak slaminivané dohromady. Vzniklý spoj je pečlivě vytmelen a vybroušen. Na povrhu není znatelná sebemenší chybička v lakování a i pohled dovnitř kapotáže ukazuje, že si výrobce práci rozhodně nijak neulehčoval.


Přílohy:
Poznámka: Očka táhel se s napevno zataženými závitovými tyčemi. Seřizování délky táhla vrtulky se odehrává v závitech hliníkových koncovek.
DSC_5657.JPG
DSC_5657.JPG
[ 21.15 KiB | Zobrazeno 2005 krát ]

Poznámka: Protože jsou vodítka táhla z jednoho kusu, jsou proti posunutí po osacní trubce pojištěna červíkem.
DSC_5661.JPG
DSC_5661.JPG
[ 21.54 KiB | Zobrazeno 2005 krát ]

Poznámka: Zkompletovaná ocasní trubka s kardanem a táhlem vrtulky.
DSC_5676a.jpg
DSC_5676a.jpg
[ 20.18 KiB | Zobrazeno 2005 krát ]

Poznámka: Aby byla kapotáž ocasní trubky opravdu nosná, bude nejen její kořen důkladně přišroubován k rámu, ale i jeho druhý konec musí být pevně uchycen k ocasní trubce. K tomu slouží hliníková svěrná objímka.
DSC_5689.JPG
DSC_5689.JPG
[ 22.13 KiB | Zobrazeno 2005 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2014 20:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Ještě před tím, než jsem ocas namontoval na rám vrtulníku, mně napadlo, jak je na tom toto konstrukční řešení s váhou. Vzal jsem tedy trubku s kardanem, jeho ložisky, táhlo s vodítky, kapotáž a její sponu a vše položil na váhu. Ta ukázala 295 gramů. Docela by mě pro porovnání zajímalo, kolik váží samonosný ocas s táhlem a řemenem.


Přílohy:
DSC_5685.JPG
DSC_5685.JPG
[ 35.75 KiB | Zobrazeno 1929 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 8:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
No a na řadě je samý konec vrtulníku - vrtulkový domeček. Konstrukčně se jedná o poměrně konzervativní koncepci, která opět sází na spolehlivost a osvědčená řešení.
Je příjemné, že kuželové soukolí je shodné se soukolím předním. Není tak nutné mít v zásobě dvoje různé soukolí pro případ nějaké nepředloženosti. U hřídele vrtulky přijde rovněž vhod, že se dá vyměnit jen samotná hřídel. Nejsou vyjímečné případy, kdy se ohne hřídel, ale kolo je v pořádku.
Po aféře s praskajícími hřídelemi vrtulky u T-REXů 700 v zápichu osazení, začali se ostatní výrobci tohoto osazení na vrtulkové hřídeli houfně zbavovat také. Nejinak je tomu u Forzy. Hřídel je hladká, bez vrubů v kritické oblasti namáhání.


Přílohy:
Poznámka: Zcelá hladká hřídel vrtulky s kuželovým soukolím shodným s předním náhonem.
DSC_5469.JPG
DSC_5469.JPG
[ 25.56 KiB | Zobrazeno 1840 krát ]

Poznámka: Kroutící moment je na kuželové kolo opět přenášen příčným kolíkem pojištěným červíkem v ose hřídele.
DSC_5470.JPG
DSC_5470.JPG
[ 20.79 KiB | Zobrazeno 1840 krát ]

Poznámka: Axiální síla se přenáší na ložisko vzdálenější od kola pomocí pouzdra. Správnou vůli v kuželovém soukolí lze nastavit vkládáním vymezovacích podložek mezi kolo a pouzdro.
DSC_5471.JPG
DSC_5471.JPG
[ 22.85 KiB | Zobrazeno 1840 krát ]

Poznámka: Samotný ocasní domeček tvoří koncovka casní trubky s bočnicemi nesoucími ložiska. Konzola páky vrtulky je z jednoho dílu s bočnicí a nehrozí tak její povolování.
DSC_5474.JPG
DSC_5474.JPG
[ 36.09 KiB | Zobrazeno 1840 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: stř 13.08.2014 21:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Smykátko vrtulky využívá v poslední době stále více oblíbený způsob přesouvání náboje smykátka, kdy pákou kývaná vidlička zapadá do kruhové drážky v kroužku přesuvníku. Je to podobné jako u přesouvání kol v převodovce automobilu. Kroužek se ale ve vidličce neprotáčí. Jsou v něm ložiska. V kruhové drážce se jen lehce posouvají čepy vidličky při jejím kývání.
Pěkné je napojení táhel gripů vrtulky k vidlici smykátka. Táhla jsou rozvidlená a prochází jimi ocelový čep, který je na koncích pojištěn segrovkami. Čep je navíc proti protáčení a posunutí ve smykátku pojištěn příčnými červíky.
Po vložení ložisek a rozpěrného kroužku do kroužku přesuvníku je třeba do ložisek vsunout bronzové pouzdro a to našroubovat do vidlivce smykátka. Pouzdro je nutné do smykátka dobře zalepit Loctitem a nastavit při tom správnou vůli v ložiscích které svírá. Zde jsem narazil na jeden nepříjemný problém. Úzké tolerance v závitu a kvalitní Loctite způsobily, že při zašroubovávání pouzdra do vidlice začal Loctite rychle tuhnout a v půli závitu jsem již prsty pouzdrem nepohnul. Musel jsem se rychle rozhodnout, zda rozšroubovat, vyčistit a zkusit štěatí znovu, nebo pouzdro silou dotáhnout. Zvolil jsem druhou možnost a sáhl po klíčích. Při dotahování posledních milimetrů jsem už měl strach, že na smykátku něco povolí, protože utahovat jsem již musel pořádnou silou. Nakonec jsem dojel do konce závitu a i vůle v ložiscích vyšla. Nepříjemné překvapení ale nastalo, když jsem se pokusil smykátko nasadit na hřídel. Nešlo tam. Loctite už byl ke konci utahování tak hutný, že vytemoval kraj pouzdra směrem dovnitř do díry. Následovalo tedy opatrné dobrušování a leštění pouzdra tak, aby se na hřídel zase vešlo s vědomím, že smykátko už asi nikdy nedokážu rozšroubovat. Zkušenost mi ale říká, že pokud nedojde k nějaké nepříjemnosti, nebude jeho demontáž hodně dlouho zapotřebí.


Přílohy:
Poznámka: Ocasní domeček s namontovanými bočnicemi a kuželovým převodem.
DSC_5477.JPG
DSC_5477.JPG
[ 30.25 KiB | Zobrazeno 1733 krát ]

Poznámka: Díly smykátka a páky přesouvání.
DSC_5480.JPG
DSC_5480.JPG
[ 31.12 KiB | Zobrazeno 1733 krát ]

Poznámka: Smontované smykátko s pákou přesouvání.
DSC_5481.JPG
DSC_5481.JPG
[ 24.96 KiB | Zobrazeno 1733 krát ]

Poznámka: Celý ocasní domeček se smykátkem.
DSC_5483.JPG
DSC_5483.JPG
[ 35.48 KiB | Zobrazeno 1733 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: ned 17.08.2014 20:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Při návrhu rotorové hlavy vrtulky šli konstruktéři znovu cestu cizelování osvědčené konstrukce. Náboj vrtulky je tedy z jednoho kusu s příčnou hřídelí a maximálně vylehčená objímka náboje je k hřídeli vrtulky přitažena dvěma červíky. Gripy jsou dodávány s namontovanými radiálními ložisky a tak zbývá jen do gripů vložit distanční podložky a axiální ložiska. Na gripech je zvláštní, že aby bylo dosaženo co nejmenší hmotnosti a zároveň co největší styčné plochy mezi gripem a vrtulkovým listem, je osový vývrt v gripu tak malý, že jím projde jen hlava šroubu. Ložiska již ne. Podložky a axiální ložiska je tedy nutné do gripu vkládat bokem drážky listu. Aby bylo umožněno kývání vtrulkových lostů mívají jejich gripy v uložení ložisek vůli, která se odstředivou sílou vymezí. V klidu ale tato vůle nepůsobí vůbec důvěryhodně. Pro vymezení této vůle i na zemi, je u Forzy pod vnitřní radiální ložisko vždy navlečen "O" kroužek, který po smontování odpružuje celý grip proti axiálnímu ložisku. Gripy pak nijak nevaklají, ale můžou stále kývat.


Přílohy:
DSC_5604.JPG
DSC_5604.JPG
[ 21.15 KiB | Zobrazeno 1588 krát ]


_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 5:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Hum4nfrog píše:
Kontronik důrazně doporučuje použití toroidů na obou kabelech BECu. Posunul jsem je blízko k bezpádlu a z montážních důvodů jsou kabely navzájem provlečeny středem toroidu sousedního kabelu.
To je ale úplně špatně, to může dělat psí kusy, rušení z jedné větve se ti bude velmi efektivně přenášet do druhé!!! Rozděl to, jinak si koleduješ o problémy.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 9:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Přiznám se, že na tohle nejsem odborník. Každý kabel má svůj toroid. Nejsou navinuty nijak dohromady. Jak daleko musejí být toroidy od sebe aby se neovlivňovaly?

_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Forza 700
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 9:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Můžou být vedle sebe ale kabel nesmí jít zkrz toroid sousedniho kabelu, musí jít mimo.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz