Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: ned 17.08.2014 14:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2012
Příspěvky: 44
Bydliště: okolí Brna
Obrázky: 18
Ahoj,
rozhodl jsem vám ukázat můj přestup z hexacoptery DJI-F550 na copteru Tarot Y680. Lítal jsem s F550 cca dva roky. Byla osazena vším co je potřeba k FPV i k natáčení. Tím ale byla silně přetížena. Letová hmotnost této coptery je někde 1,2 – 2,4 kg. Já jsem jí měl něco přes 3kg. Tomu odpovídal letový čas i mrštnost stroje reagovat při změně větru. Odlítal jsem si své. Párkrát jsem s tím sekl, vždy moji chybou. Mám za sebou jeden zničený motor, několik ramen, plno vrtulí. Jelikož i po té době mě to stále baví, rozhodl jsem se pro upgrade.
Do oka mi padl Tarot Y680. Je větší než F550, ale stále ne tak velký aby byl problém při transportu. Všechny hlavní věci na něj přijdou z F550. Myslím ESC + Naza + FPV. Motory jsem bral nové a k nim velkokapacitní 4S baterie. Rád bych se dostal k době letu 15-20min. Jelikož s F550 to bylo do 5min max., bude to dost velký skok. Rád bych si užil let, kdy nemusím hned od začátku hledět na sežrané mA.
Průběh upgradu budu fotit a dávat sem fotky. Třeba se najde někdo, kdo bude chtít udělat stejný přechod mezi těmito stroji a může se mu to hodit. Počítám se stále za modelářského amatéra, takže je možné, že uvidíte plno chyb. Pokud ano, tak budu rád, když na ně upozorníte a jiný pozorovatel se tím bude moci těmto chybám vyhnout.


Takto vypadala F550 osazená.
Obrázek


F550 již při rozborce. Oddělaný vrchní plát.
Obrázek


Cvičně poskládaný nový rám Tarot Y680
Obrázek


Nové motory 6x Tarot 4006/620kV. Prvně jsem myslel, že budou ESC na rameni u motoru. Tak jsem na všechny motory přidělal 3,5 goldy. Posléze se ukázalo, že to byla chyba….proto dvakrát měř a jednou řež, holt to nevymyslel hlupák.
Obrázek


Původní osazení motoru dovolovalo i ukotvení ESC. Jak jsem pak zjistil, není to rozměrově pro nové motory. Na ty jsem tedy dokoupil nové držáky. Ale ty zase nemají úchyt pro ESC. Tudíž dám ESC na trup coptery. Bylo by lepší prodloužit kabely od motoru napájením vodiče, ale bohužel už tam mám ty 3,5 goldy. Nechce se mi je zase všechny sundávat. Sakraš!
Obrázek


Udělal jsem tedy prodlužky pro Motor >> ESC. Délka 50cm….3,5 goldy. Bude tam o přechod navíc. Ale nakonec je to i praktičtější. Potřebuju demontovat celé rameno > odpojím u ESC. Potřebuju demontovat motor > odpojím u něj. Spoj drží pevně. Tak uvidím.
Obrázek


Power board je použit klasický 5cm.
Obrázek


Nástřel jak bude vypadat osazení ESC 30A. Bude to pěkná pavučina.
Obrázek


Celá hlavní elektronika….Naza a GPS + Graupner GR24 + Skylark Tiny OSD III + kamera Sony + vysílač Boscam 5.8Ghz
Obrázek


Nově jsem musel pořídit 4S baterie. Nové motory na 3S, které jsem měl pro F550, nejedou. Tak jsem vzal rovnou vysokokapacitní 8000mAh. Tak snad to ve vzduchu chvíli vydrží. Původně jsem myslel, že ty 5,5 Goldy přehodím na XT90, ale když jsem je odizoloval a koukl na moji trafopájku, tak jsem to kontumačně vzdal . To jsou kabely jak pro Dukovany.
Obrázek

Pokračování k 17.8....

Tak jsem dodělat dalších pár prodlužek pro motory. Myslel jsem, že 16 AWG mám v zásobě dost, ale nějak rychle to zmizelo. Mám ještě 10m červeného, ale chci to mýt sladěné v černé. Takže s tímto mám do úterý, kdy přijde dalších 10m černé, stopku. Ještě zbývá 8ks....to je 4m. Píšu si > nutná zásoba kabelu + tepelných smršťovaček :D
Obrázek


Vrtule budou taky Tarot "T Series 12x5,5 Carbon". Tady je porovnání s Graupnerkou 10x5 co byla F550.
Obrázek

Pokračování k 23.8....

Stavba jde pomaleji než bych chtěl. Týden byl pracovně nabitý. Na popud uživatele "dt" jsem raději přehodil činnosti (sestavit / vyzkoušet) a napřed vyzkoušel zda-li opravdu DJI30A fungují s motory Tarot 4006. Poskládáno na stole nadivoko. Rozumí si móóc dobře. Takže již klidnější jdu pokračovat ve fyzické stavbě :D
Obrázek


No zatím tak a brzy bude pokračování. …..

_________________
Graupner MX-20 HoTT


Naposledy upravil Pajix dne sob 23.08.2014 15:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: ned 17.08.2014 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
Vím že je to každého věc ale být tebou kašlu na ty další konektory v prodlužovacích kabelech, čím mín zdrojů poruchy tím líp :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 2:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
@ananas: Na jednej strane mas pravdu a plne s tebou suhlasim. No na druhej strane ak bude musiet menit motor bude mat daleko menej prace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 6:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
xpertvis píše:
@ananas: Na jednej strane mas pravdu a plne s tebou suhlasim. No na druhej strane ak bude musiet menit motor bude mat daleko menej prace.
az s tim nekde sekne na vytrepanej cinskej gold, bude mit te prace daleko vic.. A penez...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 10:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Možná jsi to četl, pro jistotu nalinkuju viewtopic.php?f=133&t=66379
V podstatě stejný (nebo velmi podobný) setup, jenom rám je FY690S, ale to je jedno, střed je stejný. Regly jsem dal pod motory (krásně tam vešly) a po počátečních trablích s jejich signálovým vedením (vyřešeno výměnou kablíku za kroucený) jsem nyní spokojený. Vše pájeno napevno a na centrálním šasi je stále spousta místa a hlavně nemám žádnou výbavou blokovanou možnost skládání ramen.
Jak se na ten střed chceš vejít s tou celou výbavou? Budeš přidávat patro?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 10:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
JirkaA píše:
az s tim nekde sekne na vytrepanej cinskej gold, bude mit te prace daleko vic.. A penez...

Zbytocne vyvolavas paniku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jasně, přidělává paniku. On asi nejspíš JirkaA ví o čem mluví. Nejspíš i pan Ohm by se zamyslel. Prostě to předělej a na konektory zapomeň.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 11:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
Vsak ja mu jeho skusenosti neberiem. Ja len ze kazda alternativa ma svoje pre a proti. A ak by sme sa mali bat konektorov, tak to by sme ich nepouzivali vobec, a vsetko by sme mali napevno pripajkovane k jednej doske.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 12:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
xpertvis píše:
Zbytocne vyvolavas paniku.


Jen zkusenost.. Taky tolik konektoru napranych pajkou predstavuje uz docela nezanedbatelnou hmotnost. Ale kazdy sveho stesti strojvudcem.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
I já bych ti doporučil připájet to na přímo ;)
:idea:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 15:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2012
Příspěvky: 44
Bydliště: okolí Brna
Obrázky: 18
"dt":
mě ty regle pod ten motorový držák nevejdou. Ono to vypadá stejně, ale ty tvoje jsou o 2cm delší a taky máš regle o hodně kratší než já. Kdybych je dal tam , kam ty, tak by mi regl přesahoval o 3cm ven i s dráty pro motor. A první co by to při nehodě odneslo tak by byl...vrtule > ESC > motor. Takže budou tam, kde jsem je naplánoval. Ta fotka je spodní strana dolního patra. Takže ESC bude uchycen úplně zespod. Ničemu tam nepřekáží, nohy složit jdou úplně normálně. V mezi patře nic nebude a veškerá elektronika bude na horním dílu. Když se to vešlo na 550, tak na y680 s přehledem.

"All":
ok,ok...hlavně se nedohadujte. Je to každého věc, kolik a kde použije konektorů. Dám na rady zkušenějších a motor > 50cm kabel spájím do kupy natvrdo. Konektory budou jen na konci do ESC, tak jak původně byly i na F550. Jelikož na reglech mám 3,5 samice a moji trafopájkou nemám odvahu je odpájet a napájet tam kabel, tak tam budu riskovat s těmi goldy. Ano, může se stát nehoda, ale myslím, že stejně půjdu k zemi jinou závadou než vyviklaným goldem, který drží dost pevně.

Ale dík za všechny reakce.
Idu odpájet ty tisíce goldíků :wink: (to je moje, pořád si přidělávat hoknu navíc)

_________________
Graupner MX-20 HoTT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 16:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Nechci Ti do toho moc kecat, ale vyzkoušel jsi si ty nové motory s původními regly co chceš použít ? Předpokládám , že to je něco s FW SimonK a jde o to jak starý je ten FW a jestli pobere výcepólové motory co chceš použít. Případně by to chtělo přehrát nejnovější FW.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 16:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2012
Příspěvky: 44
Bydliště: okolí Brna
Obrázky: 18
Tak zase v tom tak kovaný nejsem. Ne nevím jestli to bude spolu fachat. Nevím jaký FW tam je. Ale jelikož mám prolezlou celou diskuzi na rcgroups, kde je k Y680 vlákno aktuálně o 275 stránkách a plno uživatelů mají DJI 30A použité stejně jako já ze setu DJIF550 a fachá jim to úplně normálně. Tak si tipnu, že jo, pojede to. Když né, budu řešit potom. Složím > zkusím. Nemám teď v banku další tisíce na echt regle.

_________________
Graupner MX-20 HoTT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 19:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Pajix píše:
Složím > zkusím.

Kdybys ty dvě slovesa prohodil, můžeš si teoreticky ušetřit nějaké to další pájení a "hoknu navíc" v případě, že to tak nějak samo od sebe nepojede. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: upgrade DJI F550 >>>> Tarot Y680
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 19:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2012
Příspěvky: 44
Bydliště: okolí Brna
Obrázky: 18
Když mě to pájení na tom baví nejvíc :mrgreen:
Až je to hotovo, tak už se jen lítá a lítá,....

_________________
Graupner MX-20 HoTT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz