Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 17:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Si měří výšku nad místem startu, akrobacie tlakovému čidlu nevadí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
No a tlak od rotoru v obratech?
Že by to s ním nic nedělalo?

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pát 08.08.2014 20:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Záleží, kde to čidlo bude umístěno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2014 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
petrfm píše:
Neda se treba nastavit vyska, pri ktere se to automaticky sepne?

Tohle umí Skookum 720, ale u nás to není zrovna rozšířená jednotka (spíš vůbec).

Jinak cokoliv menšího jak 450ka podle mě nemá smysl. Litá to hůř, nenaučíš se na tom nic navíc, co by ses nemohl naučit se 450kou. No a finančně to taky nevychází moc dobře - sice je to levné, ale pořád do toho budeš cpát nějaký prachy na opravy (protože to padá mnohem častějš jak větší helina), nějaký tuningy (protože většina mikrohelin je prostě potřebuje), no a nakonec zjistíš že si do toho nacpal tolik peněz, že bys za ně měl pořádnou helinu ;)
PS: měl jsem mcpx a trexe 250, už nemám ani jedno :)

_________________
Synergy E7 | Gaui NX4 | Trex 450 PRO 6s | Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
souhlas s Davelistrem, microhelina je opravdu vyhozený peníz, sám jsem toho microsfinstva měl opravdu hodně a utopil v nich peněz až se mi z toho točí hlava, nejlépe z nich lítala rozhodně 130X, nicméně všechny ty microheliny potřebují neustálý servis, díly jsou skoro stejně cenově náročné jako na 450tku, nikdy nebudou lítat jako pořádná helina a budeš snimi padat podstatně častěji než s tou 450tkou.

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
seltino píše:
souhlas s Davelistrem, microhelina je opravdu vyhozený peníz, sám jsem toho microsfinstva měl opravdu hodně a utopil v nich peněz až se mi z toho točí hlava, nejlépe z nich lítala rozhodně 130X, nicméně všechny ty microheliny potřebují neustálý servis, díly jsou skoro stejně cenově náročné jako na 450tku, nikdy nebudou lítat jako pořádná helina a budeš snimi padat podstatně častěji než s tou 450tkou.


Zajímavé. Pamatuju si dobu, kdy jsi obhajoval opak. Ale už si na to evidentně taky přišel. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
presne tak clovek mini,doba meni :-)

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Ja poridil mCP X BL a docela to slape. Je to takovy litani nelitani. Nikdy to nebude litat jako 450 nebo vetsi stroj.
Je to tak na blbnuti na dvorku nebo do zasedacky. Rozhodne se na tom nic nenaucis. Jen se vyblbnes. :wink:

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Troufl bych si oponovat, měl jsem taky mCPX 2, naučil mě vyset, lítat osmičky, čumákem ke mě. Jak doma tak v tělocvičně. Padlo to milionkrát na zem a nikdy se tomu nic nestalo, tak aby to nemohlo znovu v krátké době a levně lítat. Nebylo to BL, takže jsem se s tím neučil invert, na to už tenhle strojek nestačil.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
to sis troufl moc :) zdejsi panenky a osviceni, no radsi nic... proste na neco jsou tyhle mrnave mrchy neprekonatelne a na neco jsou naprosto nevyhovujici...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 13:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Ja tiez mozem len zopakovat to co som napisal v prvom prispevku. Mne osobne mCP X ale este viac Blade nano dalo velmi vela. Je idealne na cvicenie cuvane 8, zakladny vis v inverte, invertne kruhy, invertne 8. Ked lietas vonku mozes aj 100x padnut do travy a nic sa nestane. Mozes za par eur kupit 10 bateriek a lietat do zodretia motorceka. Za mna je to vacsi adrenalin a vacsia zabava ako simulator.

Na inu / uz vacsiu akrobaciu sa ale nehodi, nema proste vykon. Mozno BL verzia ano, pri mCP X aj Nano ale ustreluje chvost, co je dost neprijemne. Kazdopadne mne to usetrilo kopec penazi, pretoze tie pady boli povacsinou bez skody.

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Musím souhlasit, kdybych lítal rovnou velkou heli, tak už dávno nelítám, protože bych neměl peníze na opravy, a nebo bych se vše naučil podstatně pomaleji. Na mCPX nedám dopustit, i když jej už nemám. Rozhodně to má něco do sebe, je to malé, nedělá to rachot, dá se s tím lítat i doma bez úhony.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: stř 13.08.2014 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Panove, tak uz se ale nejak dohodnete, sakra :lol: protoze bud je to teda drahe na provoz, nebo levne... ale oboje to byt nemuze...
Prave na uceni osmicek a poloh ve visu / litani jsem to chtel. A prave tak jsem si to predstavoval, ze nakoupim 10 baterek a budu litat na vysoke trave a mit to misto simulatoru. Dily jsou na to pekelne drahe ve srovnani s vetsimi heli (450 a vyse), ale je otazka, co to vydrzi.
U 450tky je kazdy kontakt se zemi fatalni. Zauzluji se listy a vetsinou se do toho zamota i ocasni trubka. I kdyz ty dily uz se daji sehnat levne, je to odpoledne stravene sroubkovanim a nastavovanim.

Kdyby byla heli, ktera sebou placne a maximalne se zlamou listy, byl by to idealni stroj na vyuku, kde se proste pada. I kdyz musim uznat, ze s velkou heli se nepada a clovek se pritom taky uci - je to dano tim, ze mala heli spadne z nebe jak hozenej brambor. Velka je autobus, takze vetsinu krizovek ma clovek cas vychytat. Je to dost patrne i na simulatoru (ten rozdil).

Takze bych spise veril nazoru nekoho, kdo lital vsechny vrtulniky a taky se vsemi padal, nez nekdo, kdo je microheli vdecny za to, ze ho naucila litat, ale defakto s velkym strojem by se to naucil za uplne stejne penize (pominu-li porizovaci cenu)

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: stř 13.08.2014 17:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Takze pridam svoju skusenost: lietal som s mCP X asi rok a pol, kym ma to prestalo bavit. Mal som este tu prvu verziu s js motorom. Vykon: nula. Jak som to silnejsie zobral za kolektiv, tak som ho zadusil a isiel k zemi. Nahradne diely: drahe, menil som tam dvakrat vsetky serva ( 20E za kus), kabinku, motory, skratka vsetko. Odolnost: nic moc. Ked to clovek nezapichol akurat do nejakej vysokej travy, vzdy pri pade nieco odislo...
S mCP X som padal furt, so 450kou padnem tak raz za stvrtrok, ked zacnem moc blbnut a to schyta tak trubka a hriadele, co je prijatelny peniaz, pripadne listy, co je dvacka navyse. Na servach mam lamacie packy, takze serva som za ten rok aj nieco so 450kou nemenil, motor je striedavy...
Za mna: lietanie s mCP X vyjde drahsie jak 450ka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou micro HELI?
PříspěvekNapsal: stř 13.08.2014 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Měl jsem ještě nedávno Mcpx V1 kterého jsem vlastně pořídil k T-Rex-450 a vůbec toho nelituji :) vlastně mi to pomohlo k lepšímu pilotování 450tky. Nyní mám ještě BL, který má výkonu nadbytek, rozhodně naučí micro kvedlák více než simulátor.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz