Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 7:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Osobně, než se drbat s ložisky, raději bych zkusil lepší Turnigy. :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 11:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
honzis píše:
Ten bazarovej motor se ti rozsypal? Bych to tomu blbečkovi od kterýho to máš omlátil o hlavu! :mrgreen:
No když já s ním chci lítat a ten blbeček bydlí daleko. :D


:lol:

Jindra: To si nevybereš... Anet lítá PowerHD, jinýmu kamarádovi vylítaly magnety. Já těch Tgy taky pár rozmontoval :lol: U thrustu měl aspoň náhradní díly doma druhý den ;-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Jasně, Čína rozhodně není univerzální a 100% řešení. Pravděpodobnost problému je díky ceně samozřejmě vyšší.

Ale než do motorku shánět a platit ložiska (+ platit poštovné), pak je doma měnit a doufat, že je to jediná chyba na motoru (protože zas tak špatná ložiska na Thrustu nejsou, že by odcházely jen samy ložiska bez příčiny jakou je například pád na čumák) to už stojí za porovnáním s čínským upgradem, který je tady z Evropského skladu do týdne (+ poštovné teď občas odpouštějí).

(Tak a teď už si jen rozmyslet, co si za reklamu na HK pořídím :D )

Vážně: Rovnou bych měnil i osičku - pokud to bude vibrovat, bude se za chvíli pořizovat nová haubna.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 11:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Nojo, jenže v tý číně musíš ty ložiska měnit většinou taky. A občas ještě dřív... když jsem si objednal 7x turnigy do coptéry, tak asi ve 3 motorech ložiska rachtaly už po hodině letu :lol: Ono je to i o tom, jak se zrovna ložiska povedou dodavateli, a tak... Jenže Tgy na kvalitní ložiska moc nedbá, jak jsi psal, za ty prachy si to lidi koupí znova celý.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
Jindra_S píše:
Osobně, než se drbat s ložisky, raději bych zkusil lepší Turnigy. :)

Kolik jich máš a jak často s nimi lítáš

Než Turnigy tak to budu chodit pěšky :cry:

Tenhle motor si zaslouží ložiska JAPAN a vydrží ještě dost dlouho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
honzis píše:
Než Turnigy tak to budu chodit pěšky :cry:
Kolik jich máš a jak často s nimi lítáš

Pokud dobře počítám, tak 6 v aktivní službě a 3-4 další mi prošly rukama (létány max. sezónu a prodány i s letadly). Všechno SK-3 modely.
Létám, když počasí a manželka dovolí - cca 2-4x týdně od 3 do 8 startů. Samozřejmě nezatěžuji stejně, ale motor, co je v 1,6 m MXS bylo ve vzduchu celkem často a zatím si motor nestěžuje.
Mohu však být statistická anomálie. :)
V podstatě mám lepší zkušenosti než z Thrustem, ale těžce se to porovnává, Thrust byl dvakrát v letadle na pád rukama, takže osa se pravděpodobně ohla těmi pády. Nechci tvrdit, že Thrust je horší než Turnigy, stejně tak však nemám data na to, že Thrust je lepší. Rozhodně mám ale problém si odůvodnit, po mých zkušenostech, dát do letadla motor 2x dražší.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2014 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
No tak kdyz pocitam ze tedy naletas 15 startu tydne x 52 tydnu to mame cca 780 startu do roka. No to je pekna palka na motor a obzvlast Turnigy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
honzis píše:
No tak kdyz pocitam ze tedy naletas 15 startu tydne x 52 tydnu to mame cca 780 startu do roka. No to je pekna palka na motor a obzvlast Turnigy.


Neee, tolik bohužel zase ne :) Jsou zimní měsíce, kdy to nejde (počasí nedovolí). Navíc nelítám jen s jedním letadlem, ale opět se to nedá rozumně podělit jejich počtem, protože některé jsou oblíbenější než jiné, popřípadě nejsou vhodné do větru. Obvykle jedu na letiště s KMX a MXS a teprve podle toho, jak fouká, si vyberu s čím budu lítat. Přesný počet startů konkrétního motoru by byl pouhý odhad.
A jsem příliš líný dělat si statistiku startů nebo použití baterií - proto jsem psal, že nemám dostatečná data k porovnání, jen na základě zkušeností považuji Turnigy SK3 za důstojný pohon pro svá letadla a je možné, že příští Turnigáč, který koupím, bude mít špatná ložiska nebo špatné magnety - prostě jsem mohl mít zatím štěstí.

Někdy mám pocit, že u nás na letišti lítáme v nějakém jiném světě než lidé tady na fóru. Občas to vypadá, že pokud nebudu mít uhlík všude + AXI + CC ESC + Hyperion baterie + Futabu nebo Jeti, tak letadlo bouchne ještě cestou na letiště. :) A pak dojedu na letiště a kolega létá několik let s Yakem z číny, na historickém Opticovi, další na Auroře, pár jich ještě používá 35(? - prostě prut) MHz, o někom, kdo má AXI ani nevím atd. Rozhodně to na letišti nebouchá denně, pád na selhání techniky se samozřejmě sem tam odehraje, ale rozhodně to není nic kritického, co by ostatní donutilo rychle přezbrojit na značkové vybavení.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
Vůbec to neber jako nějakou kritiku tvého létání, ale když si jdu zalítat tak bych si chtěl opravdu zalítat. A je to taky o penězích. Kolega např. včera prohlásil, že by chtěl vysílačku, motor atd a že už má 3 ks vysílaček a v Nesvačilech koupil toto a toto za výhodnou cenu. Ve finále jsme společně spočítali , že tu dobrou spolehlivou soupravu už by měl taky a ještě by ušetřil :D . Je to prostě koníček a musíš (nebo oni tě musí :) ) rozhodnout kolik jsi ochoten do toho věnovat. Třeba AXI na EPP okolo 1m rozpětí mám 7 let a docela s tím létám na moje schopnosti brutál a drží. Už je v šestém letadle.
A tak se může pokračovat dál se servy, regulátory, baterkama.
No a teď s KMX od PA tak takové jsem ještě v ruce neměl. Prostě paráda.


Naposledy upravil honzis dne stř 30.07.2014 19:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Jindra_S píše:
Někdy mám pocit, že u nás na letišti lítáme v nějakém jiném světě než lidé tady na fóru.


To je tim, ze jsi od Ostraaaavy. Taky mam ten pocit, kdyz k vam prijedu. Zacina to uz za Brnem :lol: :lol:
Ted vazne - tady je kazdy hrdina, ale kdyz to casto vidis v realu, tak to takova zare zas neni. Honit si triko na foru umi kazdy. Chodim na jedno letiste u Prahy. Obcas prijde takovy strejda, dvacet let stary radio na 35, v modelu serva varioprop do kterych si v osmdesatych letech stavel nove servozesilovace. Bavi ho to, tak lita s tim co ma. Od premerovani pindouru jsou souteze, ne vybaveni, se kterym litam..

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Na premerovani pindouru jsou nejlepsi zensky:-) ale souhlasim s Tebou.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 20:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
No když ho máš malýho a na soutěžích ti to nejde, tak ti nic jinýho než pořádný vybavení nezbude :wink: :lol: Ale to bych být tebou šel do nějakýho JETu... :mrgreen:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 6:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
LittleFalco píše:
Bavi ho to, tak lita s tim co ma. Od premerovani pindouru jsou souteze, ne vybaveni, se kterym litam..

Přesně tak, vždycky říkám, že nejdůležitější je, jak moc je člověk sám spokojen, když odjíždí domů z letiště. A zjistil jsem, že je o nezávislé na ceně nebo velikosti letadla a kupodivu ani na tom, jak se lítá.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Katana MX - Precision Aerobatics
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Chtěl bych se zaptat, jak máte nastavené časování, frekvenci a počet pólů pro motor THRUST 50.

Edit: počet pólů je 14.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 314 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz